PDA

View Full Version : Правя тема, за да си излея мъката :(



DevilWish
10-28-2009, 16:25
Здравейте, приятели.
Често отговарям на зададените въпроси от вас тук, но дойде ред да пусна и собствена тема :( Не зная дали е правилният раздел, но честно казано не ме интересува :(
Знам, че е късно за съвет, защото не може да се промени, но ми трябва утеха :(
Ще разкажа на кратко.Не живея в България вече 2 год и няколко месеца, в България са само дядо ми и неговата майка (пра баба ми тоест). Сега неделя ставам на 18, а тя на 82 (на една дата сме родени).Само че тя има от 2 години рак на гърдата, не се оперира от страх да не почине на операционната маса.Сега е много късно за операция, защото вече е много разпространен рака - стигнал е до белият й дроб.
Лятото си бях в България и тя се разплака и каза "Няма да доживея да видя малкото ти братче" - имам братче, което в момента е на 6 месеца - тя още не го е виждала.
Сега, когато разбрахме, че е толкова зле, слаба е, не яде, няма сила, последните й дни,месеци или не знам колко време й остава, решихме да отидем на зимата в България макар и за 4-5 дни ,но сигурно ще ни е последният път,в който я виждаме, но поне ще види малкото, а ние ще се сбогуваме с нея. А какво ако до декември нещо се случи? :( Много ама много ми е гадно :( Не мога да се успокоя :( само плача :(
Мерси на всчки ,които прочеотоха темата ми :(

Hilary_
10-28-2009, 16:28
охх милата .. :-# :-#

а не може ли по - рано да отидете?? :( Ако не е възможно то тогава можеш само на надежди да го караш до тогава .. :( Искрено ти пожелавам да я видиш до тогава и да я зарадваш много много .. :)

RedLabel
10-28-2009, 16:32
прочетох темата таже туко що видях че си писала там в как се чувстваме (или нещо от рода за темата) че ти е гадно
иначе съжелявам за болестта отидете я вижте и прекарайте колкото може повече време с нея и да я зарадваш

DevilWish
10-28-2009, 16:42
Няма как да отидем по-рано, защото съм на училище, баща ми е на работа :( Сега ще си поръчаме билети, за да сме сигурно, че имаме :(
Мерси за отговорите.Наистина ми действат положително.
Трябва ми толкова утеха, а няма от кой да я получа точно в момента :(

Scouser
10-28-2009, 16:49
Горката.. :(

Нищо не може да се направи, освен да се молим и да стискаме палци... Искрено ви пожелавам да се видите. Успех и ще стискам палци. :)

Kukumqvka
10-28-2009, 17:03
Няма страшно .. ще я видиш,сигурна съм.И не бъди тъжна знам,че е трудно да не си,но баба ти едвали иска едно от внученцата и да страда :(

DevilWish
10-28-2009, 17:09
Всичките думи, които прочитам просто ми згряват сърцето, вярвайте ми.Ще се помоля задължително за нея.Това ми остава да се моля и надеждата.
А като се замисля, когато недай си Боже си отиде, дядо ми остава НАПЪЛНО сам в България.После ще дойде при нас, но има още 1 година преди пенсията и трябва да си я изработи.Какво ще прави този човек там сам :( Баба и до ден днешен се грижише за него.Тя му готвише някой път даже, сега така стана, че той отива да й готви и насила й дава, защото грам не иска да яде :( :(
оооф офф :С

go71n
10-28-2009, 17:13
баба ми също има рак и не се знае колко ще живее, за щастие обаче се виждаме редовно но сиг това ще са и последната нова година и коледа и бъдни вечер и на коледа цялото семейство ще се съберем, остава ви надеждата! такаче дано има дни бабата и да успее да види малкото ти братче :]

LoveRetroMusic
10-28-2009, 17:16
Съжелявам много (hug)
Дано да успеете да се видите. :smt056

cataclysm
10-28-2009, 17:18
Ти ква си, е? :smt012

DevilWish
10-28-2009, 17:20
Ти ква си, е? :smt012
Аз?Българка!? :-o


готин - съжалявам за баба ти :( Радвай се, че можеш да си при нея.Наистина гледай да прекарваш време с нея, защото няма да усетиш, когато я загубиш колко ще ти е мъчно.Така е още по-трудно виждаш я постоянно и не ти е толкова гадно, защото сте заедно и изведнъж край няма я :( Пожелавам ви заедно да си изкарате празниците и тя да ги запомни и и вие да ги запомните :(

Vain
10-28-2009, 17:21
Дано успеете да се видите и да запазиш най-прекрасните спомени от тази среща.
Ще се моля за вас.

Rapture
10-28-2009, 17:21
На мен баба ми почина преди 1 година,тежко е,но това е живота.Има млади хора,които умират на по 20 години я катастрофи,я болести,а твоята баба поне си е поживяла нали така замисли се върху това и ще се почувстваш малко по-добре. :s

DevilWish
10-28-2009, 17:23
На мен баба ми почина преди 1 година,тежко е,но това е живота.Има млади хора,които умират на по 20 години я катастрофи,я болести,а твоята баба поне си е поживяла нали така замисли се върху това и ще се почувстваш малко по-добре. :s
Съжалявам за баба ти :(
Така е, но никак не й е лесно.От 2,5 години не сме в България, преди това другата й внучка (леля ми) и тя замина, тя пък от 8-9 години не е в България.Отдавна е сама там с дядо ми.Като се обади гледам бързо да дам слушалката на майка ми, винаги се разплаква, а аз нямам сърце да го слушам :С :( просто ми е толкова гадно, че . . :(

haritov
10-28-2009, 17:26
Съжалявам мила,но това е част от живота радвай се на хората до теб в момента докъто са живи,после помни тези мигове с тях и това което са те учили и предай това на по-младите от теб така те ще живеят в сърцето ти
и в сърцата на тези след теб

може да съм малко груб но знам как се чувстваш гледай смело напред

FromAutumToAshes
10-28-2009, 17:36
Оле ужасно е. Знам точно какво ти е защото преди (другия месец) ще станат 2 години баба ми почина от тумор в мозъка. И като знаех, че я виждам за последен път... чувството е просто неописуемо ;/ Едва ли някога човек би могъл да забрави подобно нещо, но когато има подкрепата на близките си поне болката отихва до дадена степен.

DevilWish
10-28-2009, 17:51
Оле ужасно е. Знам точно какво ти е защото преди (другия месец) ще станат 2 години баба ми почина от тумор в мозъка. И като знаех, че я виждам за последен път... чувството е просто неописуемо ;/ Едва ли някога човек би могъл да забрави подобно нещо, но когато има подкрепата на близките си поне болката отихва до дадена степен.
Съжалявам много за баба ти :( :( Да, това е най-убийственото.Не мога да я видя и не знам дали ще успея изобщо :С :(

smiirnoff
10-28-2009, 17:53
спокойно, мисли си, че ще я видиш и наистина ще я видиш ^^
уверявам те
просто го поискай много силно и си мисли, че вече се е случило ^^


:smt056

DevilWish
10-28-2009, 17:55
спокойно, мисли си, че ще я видиш и наистина ще я видиш ^^
уверявам те
просто го поискай много силно и си мисли, че вече се е случило ^^


:smt056
Много благодаря.Искам го много силно, тази вечер като си лягам ще се помоля.Ако трябва всяка една вечер ще се моля ако помогне.Ако можеш още сега зарязвам и училище и всичко и отивам директно при нея. :С

tanch3t093
10-28-2009, 17:59
спокойно, мисли си, че ще я видиш и наистина ще я видиш ^^
уверявам те
просто го поискай много силно и си мисли, че вече се е случило ^^


:smt056
+1 :smt056 Най-важното е да се успокоиш и да мислиш позитивно.. :smt056

SaintLucifer
10-28-2009, 18:02
Ако нямате възможност да отидете по-рано, единственото нещо, което можеш да направиш е да се надяваш.
Едно нещо обаче мога да ти кажа - от сълзи и тъга полза няма, може да звучи коравосърдечно, но е вярно. Тя е взела своето от живота, колкото и гадно да звучи това. Без да познавам нито теб, нито баба ти мога със сигурност да кажа - единственото нещо, което тя иска за теб е щастие. Нищо друго не прави стария човек по-радостен, от усмихнатото и здраво дете или внуче.

DevilWish
10-28-2009, 18:02
Нямате си ни най-малка идея как всички тези думи могат да повлияят на един човек! За първи път от доста време спрях да плача.Върнахте ми вярата!! ;) Мерси много!!!Не зная как да ви се отблагодаря.
Всеки един от вас (а и хората, които не са писали в темата) могат да рачитат на мен, ако някога имате проблем може да пратите без да се притеснявате едно лично съобщение, ще помогна ако мога.
Няма да забравя, че ми дадохте толкова кураж!!Наистина!
Благодаря!!!!!!

Assshley
10-28-2009, 18:09
Искам да ти кажа,че знам как се чувстваш.Преди около 2 години загубих пра дядо ми . Човека беше на 85 и почина внезапно от удар.За мен той беше повече от пра дядо,беше ми даже като втори баща .. беше най-разбрания човек,който някога съм познавала макар и поколенията ни да са далеч едно от друго .. най-добрия човек,който съм познавала.Бяхме си изключително близки .. връзка между хората,която рядко се среща.Никога няма да го забравя .. няма да забравя и деня,в който почина,защото наистина го преживях много тежко. Все пак той беше на 85 години .. доста са мисля и почти всеки ден се страхувах да не го загубя,въпреки че беше добро здраве,движеше се и т.н .. но внезапно се случи.Явно това е просто начина по,който живота върви. Мисълта ми беше,че наистина знам как се чувстваш и,че това разстояние ти дава още повече повод да се притесняваш,но в такива моменти наистина не трябва да се губи надежда.Вярвай в нея и в това,че ще я видиш.Изживей си последните мигове с нея прекрасно .. запомни ги .Смъртта е нещо,от което не можем да избягаме колкото и гадно да звучи.Аз вярвам,че ще я видиш и се надявам да се случи .. незнам какво друго да ти кажа,за да те накарам да се почувстваш по-добре .. Дано думите ми по някакъв начин да са те укоражили или незнам .. Просто знам какво е.Бъди силна . ;) [hug]

DevilWish
10-28-2009, 18:13
Искам да ти кажа,че знам как се чувстваш.Преди около 2 години загубих пра дядо ми . Човека беше на 85 и почина внезапно от удар.За мен той беше повече от пра дядо,беше ми даже като втори баща .. беше най-разбрания човек,който някога съм познавала макар и поколенията ни да са далеч едно от друго .. най-добрия човек,който съм познавала.Бяхме си изключително близки .. връзка между хората,която рядко се среща.Никога няма да го забравя .. няма да забравя и деня,в който почина,защото наистина го преживях много тежко. Все пак той беше на 85 години .. доста са мисля и почти всеки ден се страхувах да не го загубя,въпреки че беше добро здраве,движеше се и т.н .. но внезапно се случи.Явно това е просто начина по,който живота върви. Мисълта ми беше,че наистина знам как се чувстваш и,че това разстояние ти дава още повече повод да се притесняваш,но в такива моменти наистина не трябва да се губи надежда.Вярвай в нея и в това,че ще я видиш.Изживей си последните мигове с нея прекрасно .. запомни ги .Смъртта е нещо,от което не можем да избягаме колкото и гадно да звучи.Аз вярвам,че ще я видиш и се надявам да се случи .. незнам какво друго да ти кажа,за да те накарам да се почувстваш по-добре .. Дано думите ми по някакъв начин да са те укоражили или незнам .. Просто знам какво е.Бъди силна . ;) [hug]
Разчувствах се мила.Съжалявам за дядо ти.Много е гадно да трябва да преживееш подобно нещо.Вярвам ,че ще я видя.Или поне се надявам.А след това се надявам да отиде на по-хубаво място.Тогава ще съм спокойна, лошото е ,че няма как да знаем къде отиват хората ,когато починат :( Просто да се моля ми остана. . . Мерси за думите!!

cataclysm
10-28-2009, 18:14
Деййм, пържола!

Hilary_
10-28-2009, 18:32
Деййм, пържола!

напусни темата веднага!!! 8)

fakeSmileX
10-28-2009, 18:33
Разбирам те. И малко или много - имаш късмет! Да, гадно е да знаеш, че скоро баба ти няма да е сред живите, но поне още имаш възможност да говориш с нея. Преди почти две години почина дядо ми, беше на 69г. Аз наистина винаги съм се държала лошо с него - винаги съм му крещяла, ядосвала съм го .. и аз не знам защо! И когато почина се чувствах адски зле. Той си отиде на именния си ден, а дори не знаеше, че го обичам. Наистина ми липсва и, ако можех щях да върна времето назад, но за съжаление не мога. Той просто беше в отлично здраве и тази смърт ми дойде като гръм от ясно небе. Недей да се отчайваш, а имай надежда, че ще я видиш, макар и за последно. :) Наистина, пожелавам ти късмет! :)

mynichka93
10-28-2009, 18:35
Наистина много е гадно като виждаш, че твой роднина е болен.Знам какво е защото съм го изпитала.Дядо ми е бил на легло 6 месеца хранила съм го и какво ли не още..Съжалявам много за баба ти.наистина е хубаво да си дойдете в България.Дано да се оправят нещата:(

DevilWish
10-28-2009, 18:41
Деййм, пържола!

напусни темата веднага!!! 8)
Мерси за подкрепата :С

Мерси и на всички останали :( Оценявам го!!!

cataclysm- Когато ти си на този хал (което изобщо не ти пожелавам) сигурна съм няма да мислиш за пържоли!?Друго няма да ти казвам ;)

cataclysm
10-28-2009, 18:56
Деййм, пържола!

напусни темата веднага!!! 8)
Върни се там от където си дошла, а именно в мишата ти дупка. :)

DevilWish, да не мислиш, че съм написал поста си относно темата ти? Ха.

mIm3t0o0
10-28-2009, 18:57
Мила разбирам те прекрасно.Аз загубих баща си и баба си само за 3 години.Няма да ти описвам как съм се чувствала ти го знаеш много добре.Това което ще ти кажа съвсем искрено е че въпреки че не те познавам лично аз също стискам палци и ще се моля да се видиш за последно с баба си.И вярвам че ще стане така и ще прекараш много хубави мигове с нея,които ще запомниш цял живот :) Иии кураж мила :) В такъв момент трябва да си много силна заради себе си и най-вече заради нея... :)

Hilary_
10-28-2009, 18:58
Деййм, пържола!

напусни темата веднага!!! 8)
Върни се там от където си дошла, а именно в мишата ти дупка. :)

DevilWish, да не мислиш, че съм написал поста си относно темата ти? Ха.

тихоооооооо казах ..!!!

Мълчи си и гледай да не ми се набиваш в очите (не те заплашвам, а те съветвам) .. 8)

cataclysm
10-28-2009, 19:06
Леко с нервичките, ве, Гюмюш.

bloodyF
10-28-2009, 19:15
Съжелявам много (hug)
Дано да успеете да се видите. :smt056

kaspichanec
10-28-2009, 19:45
Много съжелявам за баба ти :( ще се моля да се видите поне за последно :( може да не те познавам но направо ме разтрогна :( успех и дано се видите ! :(

fenastz
10-29-2009, 13:12
*спонтанна прегръдка*

kukli4kata001
10-29-2009, 14:01
Горката.. нищо не мога да ти кажа,защото не знам какво...сигурно много те боли..
:-# :cry:

Faces
10-29-2009, 14:27
Аз каквото имам да ти го казвам има където ти го каже сладурче :-) :-) :-) Само ще кажа това което искам никога да не забравяш ДО ТЕБ СЪМ!!!

DevilWish
10-29-2009, 15:47
На всички пак благодаря.Днес съм доста по-добре.Естествено пак ми е мъчно, но. .
Вчера вечерта като си легнах най-напред се помолих, след това си поплаках да ми поулекне и днес се чувствам честно казано по-силна.Реших неделя като се обадя на баба да й честитя рожденният ден да й кажа "А подърка ми е, че зимната ваканция ще си дойдем" (тя още не знае), смятам, че е добра идея и тя много ще се зарадва само си мисля, че ще се разплача като я чуя :С
И пак БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

Hilary_
10-29-2009, 17:02
DevilWish: :-) :-) :-)

ali13
10-29-2009, 18:49
Специално си изрових паролата ,за да пиша тук . Не мисля ,че в случая многото думи са нужни ,защото звучат грозно пред мъкатата ти ,но и аз съм преживявала нещо подобно .На кратко една жена ,не ми беше точно роднина ,но винаги съм я считала за втора майка помагаше на майка ми в отглеждането ми ,защото не познавам баща си . Както казах втора майка ,на първо място в живота ми стояше майка ми ,а след нея тя . Защото тя ме отгледа ,без дори да имаме роднинска възка и ме научи на човечност. Почина преди 3 години ,когато аз бях 6ти клас . И се случи чудо,видях я за последно точно преди да се случи . Така че има някой отгоре ,който пренарежда съдбата ни и живота ни. Вярвай ,че ще се случи ,бъди силна ,колкото и да е трудно това . Винаги има и ще има хора ,които оставят следа в живота ни ,ти ще я запазиш в сърцето си . Успех и от мен ! :smt056

slun4ice_90
10-30-2009, 13:35
Съжалявам и аз...Дано се видите,макар и за последно.Такъв е животът... :-o Бъди силна,в бъдеще ще имаш доста проблеми,с които ще трябва да се бориш!

marti93
10-30-2009, 13:44
желая ти вс най и дано да е жива.всичко в този живот е преходно,трябва да свикнеш ,за голямо съжаление хората умират.и аз не бих си представила живота без баба и дядо така че те разбирам,но трябва да гледаш напред

DevilWish
10-30-2009, 14:05
Специално си изрових паролата ,за да пиша тук . Не мисля ,че в случая многото думи са нужни ,защото звучат грозно пред мъкатата ти ,но и аз съм преживявала нещо подобно .На кратко една жена ,не ми беше точно роднина ,но винаги съм я считала за втора майка помагаше на майка ми в отглеждането ми ,защото не познавам баща си . Както казах втора майка ,на първо място в живота ми стояше майка ми ,а след нея тя . Защото тя ме отгледа ,без дори да имаме роднинска възка и ме научи на човечност. Почина преди 3 години ,когато аз бях 6ти клас . И се случи чудо,видях я за последно точно преди да се случи . Така че има някой отгоре ,който пренарежда съдбата ни и живота ни. Вярвай ,че ще се случи ,бъди силна ,колкото и да е трудно това . Винаги има и ще има хора ,които оставят следа в живота ни ,ти ще я запазиш в сърцето си . Успех и от мен ! :smt056
Трогната съм, че специално си си търсила паролата.Съжалявам за загубата ти :С Мерси за думите.Действат ми наистина добре.Почти сигурна съм вече, че ще успея да я видя.
На всички останали също мерси за душевната подкрепа!!!

vankata_kz1991
10-30-2009, 15:40
охх милата :-# :-# :-# съжелявам за пра баба ти,дано да я видиш и прекарайте колкто се може повече време с нея :) :) Знам какво е загубих моята баба това лято през август месец :-# :cry: :cry: :cry: ,но такъв е живота за съжаление и няма как да го променим.Трябва да помним близките си хора само с добро :) Успех ти пожелавам :)

DevilWish
12-03-2009, 10:52
Хмм реших да не правя нова тема, пак ви благодаря за успокоенито и тн, което ми давахте . . .
Но. . . е късно :(
Вчера пра баба ми почина :(
Без да съм я видяла.
Без да е видяла братчето ми :(
Без да я чуя дори за последно. .
Сълзи не ми останаха, от вчера не съм спряла, не ям, не пия, нищо.
Не знам как ще живея от тук на татък.
Едно ми е . . виновно да се радвам дори.
В неделя сме на имен ден на баба ми, ама то за празник ли е, когато някой е умрял.
Ще се чувствам направо виновна :(
Надявам се, че тя сега е на по-добро място.
Поне мъченията й свършиха :( :( :( :(

sunshine955
12-05-2009, 12:15
ох милата :cry: просълзих се ...
но за да те успокоя ще ти кажа че всички ще умрем .. рано или късно
така че рано или късно ще я видиш пак !

loliii
12-05-2009, 12:26
Съжалявам много! Сигурно ти е много тежко! Не се чувствай виновна за радостните моменти в живота си. Това, че тя е починала, не означава, че и ти трябва да се чувстваш като мъртвец. Просто се опитай да си представиш, че си на нейно място. Помисли си, че ти чувстваш как си отиваш от тоя свят и последното, за което си мислиш са твоите близки, децата ти, внуците ти... Това, което ще си пожелаеш, е когато умреш твоите роднини да не тъжат заради теб, да си живеят живота щастливо и да се справят без теб, нали така ? :)

beb4yy
12-05-2009, 12:38
DevilWish аз съм до теб ако има нещо разчитай на мен :) Мойте съболезнования :-k :-k