PDA

View Full Version : Грипна епидемия ?



Lucho
10-28-2009, 16:27
Отварям темата с въпрос - ясно ли е вече, кои ще са 6-те области с наложена епидемия ? Ясно ли е вече ? Ще се обяви ли в цялата страна ?

LovelyGirl
10-28-2009, 16:44
Не съм сигурна, но чух нещо за Трява и Хисаря :-o

cherinka
10-28-2009, 17:04
одеве зяпах по тв-то новини и говориха, че голяма част от училищата в пловдивско били в дървенаваканция и чакали процента на отсъстващите да надвиши 50% (били близко над 30%) и ще ни разпускат всички във vacantion

ameli
10-28-2009, 17:15
Аз разбрах за Ямбол.

bloodyF
10-28-2009, 17:45
Аз разбрах за Ямбол.

и аз


Лъчо,не се надявай много..в нашто училище нз кво трябва да е станало да ни пуснат :lol:

psychopath
10-28-2009, 17:59
куш гриби...H5 N1 8-)

SunSmile
10-28-2009, 18:04
Плевен, Ловеч, Габрово, Ямбол... и още няколко но не ги запомних

EarthShaker
10-28-2009, 18:05
куш гриби...H5 N1 8-)

тооой за мене е бунаак

DebelaManekenka
10-29-2009, 06:46
ние сме във ваканция до сряда... 8-)

tuzaro
10-29-2009, 07:21
куш гриби...H5 N1 8-)

тооой за мене е бунаакптичи вирОс

zero
10-29-2009, 07:43
куш гриби...H5 N1 8-)

тооой за мене е бунаакптичи вирОс
Booootz :lol:

Goebbels
10-29-2009, 08:16
Израелската фирма BiondVax работи върху ваксина, която щяла да действа срещу всички щамове на грипа. Ваксината вече била тествана върху хора и животни! Фирмата счита, че новият продукт ще действа и срещу причинителите на птичия и свинския грип! Тестовете продължават и в момента, като предстоят такива върху рискови пациенти и специално такива със свински грип. Следващият информационен бюлетин относно напредъка на проекта ще бъде през ноември. До този момент всяка година се извършват имунизации, като новите ваксини се напасват спрямо новите щамове на грипа. От своя страна пък продукта на фирма BiondVax уж ще бъде мулти-ваксина, която ще трябва да се прави наново веднъж на 3 до 5 години и уж ще защитава от най-новите зарази.

Не забравяйте да се ваксинирате

hottie
10-29-2009, 08:44
Аз ако продължавам да се разболявам така ще видя ваксина през крив макарон, защото трябва да си напълно здрав, за да си я биеш :neutral:

slavito007
10-29-2009, 13:21
И Ловеч естествено е една от тези области 8-) Много забавно. Да ни пускат във ваканция докато сме здрави, че после файда никаква

clever
10-29-2009, 13:58
ее у село София няя да има ваканция.. 8-)

cherinka
10-29-2009, 15:29
...

guinessgirl
10-29-2009, 15:39
в у-щето ми вече има 6 случая.. не знам,не знам..

KakaoNaPrax
10-29-2009, 16:02
в у-щето ми вече има 6 случая.. не знам,не знам..

на свински грип?!

guinessgirl
10-29-2009, 16:23
на H1N1 :lol:

*

cherinka
10-29-2009, 16:41
http://vbox7.com/play:0db41bce
HASH PET EN EDNO :smt002

HanopkaH
10-29-2009, 17:03
Никва грипна :-o

LizZz
10-30-2009, 07:34
Какво се шашкате, това си е обикновен грип.
Просто трябва навреме да се лекува.
Ако усетите грипни симптоми - беж при личния и на антибиотици.

cherinka
10-30-2009, 09:22
Какво се шашкате, това си е обикновен грип.
Просто трябва навреме да се лекува.
Ако усетите грипни симптоми - беж при личния и на антибиотици.
Дразни ме факта, че свинския грип се появи преди 5-6 месеца, а чак сега се сетиха да ни "изнасят лекция" в училище за него, а по телевизията се изкараха много големи "Проведохме учебни занятия във всички училища в Пловдив дрън-дрън-дрън".
Който го е интересувало е прочел каквото има където има за този грип още когато беше бума по медиите.
Интересното беше, че голяма част от учениците не знаеха, че сиптомите на свинския и обикновения грип са едни и същи. :shock:

Дойде ми в повече когато ни агитираха "да идете да си вземете по една ваксина от най-близката аптека, само 10лв. е".
Като се юрнем всички за ваксини, тва колко парички прави, А?


Малоумно е, че за него се говори от доста време, а малко хора знаят за кво иде реч.

Досадно е.
Само за свински грип се говори....
писва ми..............

TheSadGirl
10-30-2009, 11:48
чакай сега какви ваксини... в България май няма , доколкото знам ще има май- юни догодина :shock: точно в пиковия момент за болести разбираш ли :? И аз бая се шашкам като слушам колко смъртни случаи и т.н. има вече :( АКо обявят грипна университетите ще ни пуснат ли и нас? :-o :(

HanopkaH
10-30-2009, 11:58
Що раждат малолетни ?

lDoLLl
10-30-2009, 12:00
В нашия клас има един болен и то щото е шматка, заспал на отворен прозорец и на сутринта с настнка.

Тази цялата истерия със свинския грип е супер преекспонирана.. ако не бяха медиите никой нямаше да се паникьосва толкова. :?

DisturbiaV
10-30-2009, 12:08
Сега има някакъв обикновен грип и тоя.Сички се шашкат много,но че има опасност има.Неска само от нашият випус,който е от 135 липсваха адски много бяхме чули няква цифра,че само 93 сме на у-ще.

xRainx
10-30-2009, 12:09
мии баща ми приема средно по 40 болни на ден.

и да, от предполагаемия свински грип.

и да, грип като грип, просто трябва да си седне на гъза пациента и за издържи 1-2-та дни по-висока температура /от типа на 39-40/.

и да, не трябва да има тъпи майки, които да разкарват децата си на даскало, защото 'имат контролно', за да се зарази целия клас. изключително заразно е и са ебаси ламавите тъпотии т'ва. и всичко се психозира от медийната пропаганда за ОКОЛКОЕОПАСЕНТОЗИГРИП, след като е ясно, че просто има останал резерв от ваксини, които трябва да бъдат продадени на тъпите хора за по ~ 60 долара парчака, примерно.

в София сигурно също ще има грипна, ако е с такива темпове разпространяването :)

ameli
10-30-2009, 16:19
тъкмо кзаха, че от сряда пускат варненските училищ в грипна...

BloomF
10-30-2009, 16:29
КРАЙНО ВРЕМЕ е и нас да ни пуснат във ваканция ..

clever
10-30-2009, 16:43
в София сигурно също ще има грипна, ако е с такива темпове разпространяването :)ще е Убаво :lol:

иначе стига сте се панирали от тоя прасешки грип бе хора .. :D :D

SWASTIKA
10-30-2009, 17:03
абе ташак,ташак... ама си умреха вече 2ма българи от свински грип. :)

така че... ташак с тия неща не бива.

Ташак са медиите. :)

Joc
10-30-2009, 17:18
... и както бабите казват " Ако ти е писано да те ударят с брадва по главата, каквото и да правиш няма да те погалят с цвете! " :-D

RiseGirl
10-30-2009, 17:25
За 5 години, веднъж не помня да сме излизали в грипна ваканция...
При нас преобладават дървените, грип трудно ни лови!
8)

psychopath
10-30-2009, 17:46
Израелската фирма BiondVax работи върху ваксина, която щяла да действа срещу всички щамове на грипа. Ваксината вече била тествана върху хора и животни! Фирмата счита, че новият продукт ще действа и срещу причинителите на птичия и свинския грип! Тестовете продължават и в момента, като предстоят такива върху рискови пациенти и специално такива със свински грип. Следващият информационен бюлетин относно напредъка на проекта ще бъде през ноември. До този момент всяка година се извършват имунизации, като новите ваксини се напасват спрямо новите щамове на грипа. От своя страна пък продукта на фирма BiondVax уж ще бъде мулти-ваксина, която ще трябва да се прави наново веднъж на 3 до 5 години и уж ще защитава от най-новите зарази.

Не забравяйте да се ваксиниратеВсе по-сериозно се замислям, че тези вирОси са проект на фармацевтични фирми(катогореспоменатата) и след това биват разработвани ваксини ...
за какво си говорим :x 8-)

stefity
10-30-2009, 17:58
Във Варна сме във ваканция... чак четвъртък сме на училище...

ameli
10-30-2009, 19:00
^кой казал?! не е минала наредба :-o

Lucho
10-30-2009, 19:10
Да, SofiaRegularCunt е прав. Не може да си правим та*ак с нещо толкова сериозно. При все, че разликата между грипна и дървена е голяма, като тук говорим за доста голяма грипна и 10 дена +- едва ли ще са от полза...

xRainx
10-30-2009, 21:54
искам да помислите малко.

къде умряха от свински грип?
в Мексико.
защо умряха?

картонени домове, масова мизерия. защо свинският грип тръгна от най-мръсните и долни квартали в Мексико, което, знаем, не е от най-заможните и цивилизовани държави?

и пак - защо умряха? защото ако се зарази с грип и някой от нашите клошари и вместо да го лекува поради бедността си продължи да драпа из улиците на студа положението му така ще се усложни, че рано или късно организмът и имунната ще поддадат под напора. и ще умре.

без свински грип. просто с какъвто и да е грип.

от всеки грип ако се усложнят симптомите може да се умре - затова по-сериозните се лекуват навременно и не се прави ташак с тях. свинският грип е обикновен грип с по-висока температура за два дни и с нормално разпространение - характерно разширено за гриповете, от които тръгват епидемиите.

ясно ни е защо птичи, свински и козешко-рибен грип ще тръгнат от земи от Третия свят, били те в азиатския или южноамериканския регион..

clever
10-30-2009, 21:55
ее у село София няя да има ваканция.. 8-)жалко за всички селяни от София.
:razz:

xRainx
10-30-2009, 22:29
кънте, аз съм на мнението, че СПИН-а е специално пусната болест, колкото и конспиративно да звучи.

иначе и при птичия имаше от Европа, но виж огнищата къде бяха - и преди, и сега. защо тръгнаха от Китай, от Мексико, от по-неугледни държави. защо не тръгнат от някоя от Г8, примерно? а в Мексико си е мизерия на много места и стандартът им на живот никак не е добър..

че е изфабрикуван също е супер възможно - аз още миналата страница май писах, че са останали Тамифлу ваксини от предишната 'нужда' за употреба и сега трябва да се шитнат. а пък и какво по-добро за фармацевтична компания в криза от бонус доходи, които да стабилизират икономиката й?

аз не отричам, че го има, глупаво ще е, още повече, че баща ми го потвърди. просто си е лечим, да речем, с Изопринозин също най-вероятно..

LizZz
10-30-2009, 23:58
В началото на 20-ти век се появява първия щам на грипа и от него измират близо 50млн. д.
Става така, защото не знаят как да се защитят.

В момента майка ми е при семейство от 4 човека (майка, баща и две деца), които са болни от въпросния свински грип, но на нея и няма нищо, защото си поддържа здравето.

А и плюс това не е лошо малко да се намали броя на населението, че е със заплашителни размери.

Аз бях чувал теории, че това е конспирация, направена от САЩ за да се измъкне от кризата. Знам ли...