PDA

View Full Version : Всичко за Свинския грип пишете каквото знаете?!



ivan_realmadrid
10-29-2009, 08:34
Туk напишете всичко за Свинския грип симптоми, лекуване смъртоносно ли е абе всичко кот знаете :)

smeshnik
10-29-2009, 09:24
нормален грип, толкова опасен колкото всеки друг оставен да се развива без лечение :)

clever
10-29-2009, 12:45
същите симптоми като на обикновения
само че се развива по-бързо и е смъртоносен.. тряя да се лекява навреме ;)

Abigoria
10-29-2009, 13:21
същите симптоми като на обикновения
само че се развива по-бързо и е смъртоносен.. тряя да се лекява навреме ;)
Глупости. Т'ва си е един обикновен грип. Голямата патърдия се вдигна заради един грипен вирус. Спекулация на големиоте фармацевтични компании, с която да печелят от ваксини... Ако не знаете, да ви кажа, че от редовните сезонни грипове умират повече хора... Аман с вашия свински грип. :x

slavito007
10-29-2009, 13:28
Абе не е абсолютно същия като "човешкия" грип. При свинския няма т.нар. "скрит период", а те тръшва веднага. Например ако го хванеш днес, утре вече те е повалил, а при обикновения грип невинаги е така. Иначе при симптомите не знам да има разлика. И да, смъртоносен е, ако не се приложи (адекватно) лечение.

amk933
10-29-2009, 14:40
Пиша, че е поредното доказателство колко просто и манипулативно е населението. Първо, свинският грип е по-лек от нормалния; второ, смъртността му е по-малка. Какво сте се психясали всички. Поредният трик на фармацевтичните компании да заработят по някой друг милярд отгоре. Какво стана с птичия грип? Беше пак голяма шумотевица и като видяха, че не могат да измисля ваксина ненадейно изчезна от полезрението на всички. Аре спрете се! :?

ivan_realmadrid
10-29-2009, 14:45
А аз как да разбера дали съм болен от обикновен грип или свински грип?

LittleDude
10-29-2009, 14:48
ако е свински ти пониква опашка и почваш да грухтиш... :lol:

amk933
10-29-2009, 14:54
А аз как да разбера дали съм болен от обикновен грип или свински грип?

Какво ще промени това дали знаеш, че си болен от свински или от обикновен грип? Ще се притесниш за глупости.

Както и да е - твоя си работа е защо искаш да знаеш. Първо 98% от всички боледуващи от грип в България в момента СА болни от свински грип, просто защото това е щамът в момента. Грипът започва с много висока температура 38-40 градуса в продължение на няколко дни, която не може да се смъкне и няма смисъл да се смъква. Няма да умреш от нея, а след 3-ия ден ще започне да си спада сама. А и да изпиеш 5 хапчета Анаглин или 15 нурофена ефект пак няма да има. След това е сухата кашлица, която дразни, но това че кашляш силно не значи, че имаш пневмония, защото кашлицата при този грип се проявява поради факта, че вирусът дразни лигавицата, а не дробовете. Та това са отличителните белези - много висока несваляема температура за 3 дни и много силна кашлица. Грипът се лекува като всички останали, като в по-тежките случаи се дава Тамифлу. Важно е да се следи, за да не се развият пост-грипни бактериални инфекции от сорта на пневмония, ангина и т.н. Това се сещам, но пак казвам, че тази истерия е толкова изкуствена, че няма накъде... :?

clever
10-29-2009, 15:05
ако е свински ти пониква опашка и почваш да грухтиш... :lol: :razz: дам.. :lol: :lol:

clever
10-29-2009, 15:22
ако е свински ти пониква опашка и почваш да грухтиш... :lol: :razz: дам.. :lol: :lol:

А ако е пилешки ставаш като тия:

http://vbox7.com/play:b8b99d67

:D :razz:

TykaSePisheNick
10-29-2009, 17:43
Да ***, за вас Гугъл няма ли ве :x

lipstik
10-29-2009, 19:47
А аз как да разбера дали съм болен от обикновен грип или свински грип?

Какво ще промени това дали знаеш, че си болен от свински или от обикновен грип? Ще се притесниш за глупости.

Както и да е - твоя си работа е защо искаш да знаеш. Първо 98% от всички боледуващи от грип в България в момента СА болни от свински грип, просто защото това е щамът в момента. Грипът започва с много висока температура 38-40 градуса в продължение на няколко дни, която не може да се смъкне и няма смисъл да се смъква. Няма да умреш от нея, а след 3-ия ден ще започне да си спада сама. А и да изпиеш 5 хапчета Анаглин или 15 нурофена ефект пак няма да има. След това е сухата кашлица, която дразни, но това че кашляш силно не значи, че имаш пневмония, защото кашлицата при този грип се проявява поради факта, че вирусът дразни лигавицата, а не дробовете. Та това са отличителните белези - много висока несваляема температура за 3 дни и много силна кашлица. Грипът се лекува като всички останали, като в по-тежките случаи се дава Тамифлу. Важно е да се следи, за да не се развият пост-грипни бактериални инфекции от сорта на пневмония, ангина и т.н. Това се сещам, но пак казвам, че тази истерия е толкова изкуствена, че няма накъде... :?

Леле от това излиза,че бях болна от свински грип преди няколко дена :shock: Както и почти целия клас :shock:

aloveyou
10-30-2009, 11:40
Симптоми
- главоболие
- висока температура
- тежко дишане
- мускулна треска
- лека кашлица

Според мен не е като нашия "обикновен грип"

Смъртоносен е..двама души вече са починали от този грип

Abigoria
10-30-2009, 14:43
Симптоми
- главоболие
- висока температура
- тежко дишане
- мускулна треска
- лека кашлица

Според мен не е като нашия "обикновен грип"

Смъртоносен е..двама души вече са починали от този грип

И 'обикновения' е смъртоносен :)

aloveyou
10-30-2009, 15:10
Симптоми
- главоболие
- висока температура
- тежко дишане
- мускулна треска
- лека кашлица

Според мен не е като нашия "обикновен грип"

Смъртоносен е..двама души вече са починали от този грип

И 'обикновения' е смъртоносен :)

:-o Леле,това не го знаех.. :oops:

iv4oiv
10-31-2009, 10:27
В момента върлуват някоко щама и свинският е един от тях. За справки СЗО.
Свинският грип дава 1% смъртност ако не се лекува. При ползване на противогрипни препарати като Тамифлу и Реленца смъртността спада до 0.2%. В историята е имало няколко големи пандемии от този грип при които са умрели десетки милиони по цял свят. Мисля, че най много смъртни случаи имаше в Бразилия.

Основните симптоми по които се различава от другите грипни вируси са болки в очите и мускулите. Другите симптоми като висока температура, засилена секреция, респираторни затруднения са същите. Инкубационният му период е 2-4 дни което му помага за бързото разпространение.

Яжте чесън по цял ден и ... със 100 болни от свински грип да се целувате - няма да се заразите.

gabi_94
10-31-2009, 11:34
пффф мн са зле тея дето си мислят че свинския грип е по-опасен от останалите, глупости...грип като грип. Да, има починали, но има толкова хора починали от обикновен грип, просто не се споменава. Едно приятелче почина от обикновен грип преди 4 години, най-обикновен си беше, просто детето имаше мн слаба имунна система, по принцип боледуваше често и не издържа. Има такива случаи...Но ест такива случаи не се раздухват, сега плашат хората само. Може би просто хората които са починали от грипа не са обърнали внимание на него като са се разболяли и не са предприели никакво лечение.

amk933
10-31-2009, 11:41
пффф мн са зле тея дето си мислят че свинския грип е по-опасен от останалите, глупости...грип като грип. Да, има починали, но има толкова хора починали от обикновен грип, просто не се споменава. Едно приятелче почина от обикновен грип преди 4 години, най-обикновен си беше, просто детето имаше мн слаба имунна система, по принцип боледуваше често и не издържа. Има такива случаи...Но ест такива случаи не се раздухват, сега плашат хората само. Може би просто хората които са починали от грипа не са обърнали внимание на него като са се разболяли и не са предприели никакво лечение.

То в България двама са умрелите. Първият - дългогодишен хероинозависим непотърсил лекарска помощ. Вторият - пил (забележете) 10 дена Аналгин и се влошавал, но чак когато положението станало изключително тежко отишъл в болницата. Е те тези и обикновен грип да ги беше хванал, дали щяха да са живи според вас? :?

iv4oiv
11-01-2009, 09:03
Интересно как след като се появи тоя свински грип, Америка веднага създадоха ваксини срещу него... :)

Американски учени най-вероятно са създали тоя вирус с цел да се избавят от икономическата криза като продават ваксини.
както и да е

В интернет има доста инфо, не виждам смисъл от тая тема

http://en.wikipedia.org/wiki/Influenza_A_virus_subtype_H1N1

Това са цитати от горната статия:

1918 pandemic of Influenza A(H1N1)
The Spanish flu, also known as La Gripe Espa

Ares
11-02-2009, 12:17
Тази статистика е наистина обезспокояваща :-o ...Също е добре да се прочете и тази част:

An October 11, 2009 worldwide update by the U.N.'s World Health Organization (WHO) states that "74 countries have officially reported over 399,234 laboratory confirmed cases of the influenza pandemic H1N1 infection, including 4,735 deaths."

On October 25, 2009 U.S. President Barack Obama officially declared H1N1 a "national emergency". [16]

A study -conducted in coordination with the University of Michigan Health Service- is scheduled for publication in the December 2009 American Journal of Roentgenology warning that H1N1 flu can cause pulmonary emboli, surmised as a leading cause of death in this current pandemic.

Сега нека конспираторите пак да кажат,че няма повод за притеснения :( !Пък дори да не е по-опасен от обикновения грип (което почти 100% не е така),е факт,че в момента има яка пандемия и трябва да се внимава.Нас от даскало (Враца) днес ни пуснаха грипна ваканция и вече дори по улиците има хора с маски,което също говори,че положението не е много добро :? ...

pi4man
11-02-2009, 16:25
за профилактика яж чесън на корем :( :grin:

pafelko
11-02-2009, 17:57
аз знамм ,че когато "се излекуваш" продължава да живее в теб и те болят гърдите и роговицатаа на окото . ;)

padnaloblak
11-02-2009, 18:51
свинският грип не е опасен заради смъртността! не е толкова смъртоносен колко бързо развиващ се. лекарите казват че на 2 или 3 ден от свинския грип той преминава в пневмония! което се случва при обикновения но чак седмица горе долу след заразяване, както се случи с мен заради неправилно предписани от лекар лекарства ( със слушалки нищо не била чула и затва не ми изписа антибиотик, при мкоето след 7 дни на рентгенова снимка ми видяха пневмонията в савсем начален стадий )
да! свинският грип е по опасен! никой не може да докаже обратното... но дали е по-смъртоносен тва вече не е вярно...

а за да умреш от обикновен грип трябва или да си с отслабнала имунна система или да не се лекуваш изобщо .. че да се влоши към нещо по лошо и вече опасно за живота.

amk933
11-02-2009, 19:12
^Когато свински грип стане в бронхопневмония на 2 ден ми се обади...Пълни глупости. Свинският грип се развива до 3 ден, когато температурата е най-висока, и чак след това, ако не се лекува, на 5-6 ден започват усложненията. И грипът не се превръща в пневмония, най-малкото, защото грипът е причинен от вирус, а пост-грипните инфекции, които причинява от бактерия, включително и пневмонията. ;)

Да не говорим, че, ако свинският грип се хване още първи ден и се третира правилно от самото начало с Тамифлу и Ремантадин, до края на 2 ден болните вече са работоспособни. Пълно раздухване е тази психопатична истерия, тресяща простото българско общество. Поредният тест, колко лесно "лапваме въдицата". А за смъртността не ми се говори. 1% от болните умират, а, ако се лекува много по-малко - 0.01%. Какво повече да говорим? От нормалния грип умират много повече хора. Аз имам приятели в Мексико, които боледуваха вече и нищо им няма. :)

jojankaa
11-06-2009, 14:13
мииии начи аз си мисля че ставаш човека прасе и за да не умреш тряя те затворят в клетка и да те угояват за коледа :)

ПС : да живеят свинските уши :grin:

clever
11-06-2009, 14:15
мииии начи аз си мисля че ставаш човека прасе и за да не умреш тряя те затворят в клетка и да те угояват за коледа :)

ПС : да живеят свинските уши :grin:О.О :lol: :lol:

elenkaaa
11-08-2009, 16:10
Да ви кажа свинският грип е като обикновеният.Смърт настига тези които са с отслабена имунна система например не може една жена на дието 100 години която пие и пуши безразборно като я хване грип естествено че ще има последстия но ако се вземат мерки на време и човек по принцип живее здравословно всичко ще е наред.Важно е да се знае че смъртта е причинена от вторичната бактериална среда тоест натрупването на още бактерии в тялото точно поради тази причина повече хора умират защотото имат и други сериозни проблеми със здравето и имунната система ;-)

dimitar_ak
11-11-2009, 10:21
Единствената разлика при свинския и обкновения грип е това, че всеки болен от свински грип е пред обектива. Това създава усещането, че вируса е прекалено опасен и смъртоносен. Ако тази журналистическа практика се приложи към друг сезонен щам ще ни настръхнат косите.
В момента боледувам от грип и изобщо не ме е еня кой щам е. Карам го леко и ми е предписано само Fervex, капки за нос и витамини.