PDA

View Full Version : Ръководителят на българската съпротива в Гърция е арестуван!



SouthStandServiceLad
10-29-2009, 12:31
Според гръцките медии българинът Никола Стоянов (Николас Стоидис) е арестуван !
Гръцката репресивна власт продължава дългогодишната си кампания по обезбългаряване на Беломорска Тракия и Македония, като ударът е срещу един от ръководителите на съпротивителното движение.
Прочетете повече тук : http://www.vmroyouth.org/node/1170


П.П. Сега открих, че и сайтът, създаден от него вече не съществува.

kir40
10-29-2009, 15:05
Същото нещо го има и в Западните покрайнини. :x

BomberStomper
10-29-2009, 17:06
СМърт за подтисниците! ДО Тасос всичко е българско!
http://www.bg-history.info/i/gal/15.jpg

scyLLa
10-29-2009, 17:16
^^Това България на 3 морета ли трябва да е ?

kir40
10-29-2009, 17:25
^^Това България на 3 морета ли трябва да е ?
Не,това е България преди Ньой

Canis_Dirus
10-29-2009, 17:52
^^Това България на 3 морета ли трябва да е ?

Това е територията на българския екзархиат. Тоест на християните, които принадлежат към българската църква, или по-точно българите. Както виждаш, картата не е българска, но ясно се вижда, къде е преобладавало българското православно население и къде е Гърция.

BomberStomper
10-29-2009, 18:14
Гръция е лайно, питам се защо във всеки малък гръцки град от историческата област Македония има гръцка казарма и защо са сменени българските имена на селищата?!Ньой изтече!РЕВИЗИЯ!

Goebbels
10-29-2009, 18:16
Беломорие

Беломорие рана си за нас кървяща
мъка и любов, болка и тъга,
че децата ни пораснаха
без твоя полъх,
а бащите ни оставиха костите си в теб.

Беломорие ех трагедия чавешка,
брат, сестра и син, ти ги раздели,
тръгнали с теб в сърцата си
мирен дом да търсят
стиснали в длан съдбата си,ти ги разпиля.

Беломорие болката не ще отмине,
нашите синове пътя ще открият,
ще намерят своите корени и води зелени,
ще положат с почит мощите на предците си.
http://www.youtube.com/watch?v=FrhhCLpIgxg

Снърт за гъркоманите. Най-големите врагове на България!

kir40
10-29-2009, 18:20
Тва клипче е от предаването на Росен Петров,нали?
Песента е много силна.
Леле хора-в Македония,Сърбия,Гърция,Ту ция-всичките ни съседки са правили опити да асимилират българите,огромна трагедия.Да не забряваме Бесарабските българи.

SolusChristus
10-29-2009, 18:23
А как му е на този сайта? Трябва да го има в Google cache.

BomberStomper
10-29-2009, 18:24
http://www.promacedonia.org/karnegi/Macedonia-Bulgarian_view.jpg
Вижте етнически чистата северна Гърция, ти колко хора хиляди са избили само Бог знае!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/55/Ethnographic-map-Thrace-1912.jpg/800px-Ethnographic-map-Thrace-1912.jpgГърци да виждате на територията днешна гръцка тракия, има чак към турция :)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0

scyLLa
10-29-2009, 18:35
^^Стига си ги слагал тези карти България няма да порасне край остана си толкова с 8 милиона от тях не се знае колко са Българи

scyLLa
10-29-2009, 18:43
Не просто това е минало да сложи карта на днешните територий
И аз мога да сложа карта на територийте на Александър Велики
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/MacedonEmpire.jpg

Canis_Dirus
10-29-2009, 18:51
Това "минало" е от преди 3 поколения, а не от 3000 години. Как така за три поколения се променя толкова демографията?

То кръвта си е кръв. Хубаво, че са били българите да ви облагородят малко циганското маляшко племе.

kir40
10-29-2009, 18:53
Aлександър Велики няма вече,няма му я и Македонската Империя,няма и негови наследници.
Теритоийте,които днес попадат в територията на Гърция,Сърбия,Турция,Румън я,Украйна,Молдова,са били български,но това не е толкова важно.В случая е важно как те са отнети от България и какво е станало с българите там.Много от тях са избити,променяни са им имената,карали са ги насила да се пишат "македонци" и т.н.Това честно ли е,нима някои очаква тези факти да се подминават?

scyLLa
10-29-2009, 18:58
Aлександър Велики няма вече,няма му я и Македонската Империя,няма и негови наследници.
Теритоийте,които днес попадат в територията на Гърция,Сърбия,Турция,Румън я,Украйна,Молдова,са били български,но това не е толкова важно.В случая е важно как те са отнети от България и какво е станало с българите там.Много от тях са избити,променяни са им имената,карали са ги насила да се пишат "македонци" и т.н.Това честно ли е,нима някои очаква тези факти да се подминават?
Точно няма го Сашо няма му и империята, точно за това виках на твойте приятелчета да не си слагат картичките с дъражицата защото тя вече не е толкова голяма.
За първи път чувам, че тези територий са били български между другото

kir40
10-29-2009, 18:59
^^Стига си ги слагал тези карти България няма да порасне край остана си толкова с 8 милиона от тях не се знае колко са Българи
българите в Дунавска България може и да са около 6 и нещо милиона,но извън нея има повече от 2 милиона,някои от които дори не знаят че са такива,лагодарение на репресивните власти в някои страни. :x

xRainx
10-29-2009, 19:03
За първи път чувам, че тези територий са били български между другото

ахахахахах
аха-ха-ха
аха--ха...ха...ха?

не, не е смешно. ясно за субективизма, включен в историята между различните нации, но дори и в гръцко да си учил история трябва поне ДАЛЕЧНИ знания да имаш за териториите на България преди да ни орежат..

scyLLa
10-29-2009, 19:06
Всяка държава в днешно време разказва историята така както на нея и е добре

xRainx
10-29-2009, 19:08
това казах за субективизма. но международните договори са си международни, така че няма какво да се спори. орязаните територии са документирани на европейско равнище, не 'както на България й е добре'.

scyLLa
10-29-2009, 19:10
това казах за субективизма. но международните договори са си международни, така че няма какво да се спори. орязаните територии са документирани на европейско равнище, не 'както на България й е добре'.
Да, но може да се спори за други неща като например България казва че Орфей е Българин също така Бившата югославска република казва също, че Орфей е техен....

kir40
10-29-2009, 19:18
Орфей е тракиец,къде го месиш в цялата история.Темата е друго
Кажи има ли тормоз над българите в Беломорска Гърция и извършвани ли са убииства и гонения срещу тях от гръцките власти?

scyLLa
10-29-2009, 19:26
Орфей е тракиец,къде го месиш в цялата история.Темата е друго
Кажи има ли тормоз над българите в Беломорска Гърция и извършвани ли са убииства и гонения срещу тях от гръцките власти?
Точно за това ти говорех, че Орфей не е тракиец, а е грък и е роден в Пиерия в Македония.
Относно въпроса за Беломоркса Гърция (тва е към кавала) никой не гони и не убива Българите
Аз лично уважавам Българите като народ и тва са простотий, че са гонени и обивани.
В Филипополис също учат много Гърци дори като ходих там бях изумен колко много Гърци има.

scyLLa
10-29-2009, 19:33
Просто самите Гърци са такива хора който не обичат да се говори против тях и не ги интересуват другите народи
Те са единни разбираш ли като се каже едно всички го правят
Няма едните са от там другите са от другаде
Точно за това Американците ги е страх и гледат Гърция гледат да не расте защото ги е страх за това те подкрепиха повече Турция от колкото Гърция през войната си на остров Кипър и за това Гърците вупреки, че и двете държави са в ООН

kir40
10-29-2009, 19:33
Орфей е тракиец,къде го месиш в цялата история.Темата е друго
Кажи има ли тормоз над българите в Беломорска Гърция и извършвани ли са убииства и гонения срещу тях от гръцките власти?
Точно за това ти говорех, че Орфей не е тракиец, а е грък и е роден в Пиерия в Македония.
Относно въпроса за Беломоркса Гърция (тва е към кавала) никой не гони и не убива Българите
Аз лично уважавам Българите като народ и тва са простотий, че са гонени и обивани.
В Филипополис също учат много Гърци дори като ходих там бях изумен колко много Гърци има.
Говоря за Беломорска Тракия,нима отричаш че са избивани и гонени българи? :shock:
Поинтерсуваи се малко.
И не е Филипополис,а Пловдив.Кой се опитваш да дразниш? :?

scyLLa
10-29-2009, 19:35
Орфей е тракиец,къде го месиш в цялата история.Темата е друго
Кажи има ли тормоз над българите в Беломорска Гърция и извършвани ли са убииства и гонения срещу тях от гръцките власти?
Точно за това ти говорех, че Орфей не е тракиец, а е грък и е роден в Пиерия в Македония.
Относно въпроса за Беломоркса Гърция (тва е към кавала) никой не гони и не убива Българите
Аз лично уважавам Българите като народ и тва са простотий, че са гонени и обивани.
В Филипополис също учат много Гърци дори като ходих там бях изумен колко много Гърци има.
Говоря за Беломорска Тракия,нима отричаш че са избивани и гонени българи? :shock:
Поинтерсуваи се малко.
И не е Филипополис,а Пловдив.Кой се опитваш да дразниш? :?
Филипополис е построен от Бащата на Сашо Велики той се е казвал Филип дори има паметник негов в града.
Не ми се вярва Българите да са гонени и убивани

kir40
10-29-2009, 19:50
По скоро не ти се искаш да вярваш.Ако поне малко се интерсуваш може много лесно да провериш фактите.Дори в уикипедия.Напиши Беломорска Тракия или Западна Тракия или напиши обезбългаряване в гугъл на съответните територии.Дори си спомням че и в този форум съм чел теми за това.
Потърси и в други форуми,информация има много.
Дали в Западните Полрайнини,дали в Македония,дали в Гърция,Турция и т.н все тая,в всички тези държави,отнели български територии се е извършвало обезбългаряване.Например като сменят имената на градовете и на всичко останало,като гонят учителите и забраняват да се учи български,като са сменяни имената на българите,като този случай с този човек,за който има линк в началото на темата.Прочете ли това.
Знам че е гадно сънародниците ти да може спокоино да бъдат наречени терористи,говорим за тези които са вършели тези престъпления,но това е положението.
В гръцките училища май не са ви казали за това.

SouthStandServiceLad
10-29-2009, 20:00
scylla предлагам ти първо да почетеш малко, а после да говориш. Първо мислиш че на някой в щатите му пука за мизерната Гърция. Второ кво общо има ООН ?!?!?!? Всяка призната държава членува в ООН, ООН е организация на обединените нации и няма нищо общо само с Щатите, Гърция или Турция. Може би говориш за НАТО.. спри да говориш глупости.
Второ.. гърците били обединени, така ли ? Аз знам гръцки, бил съм в Гърция на доста места и омразата която е между солунските гърци и атиняните не може да се сравни дори с Перник - София. А между островните и континенталните още повече.
Византия е била голяма империя, която няма нищо общо с Александър Македонски, впрочем. Дори историята си не знаете като хората. Аз за разлика от вас знам и съм учил вашия древен език и мога да те убедя, че знам доста повече за вашата история от колкото ти за нашата :) Никой не оспорва културното наследство оставено от византийците. Както и те не са оспорвали българските царе след покръстването и тяхната власт.
К'вото било - било. Баба ми и нейното семейство са от беломорска тракия, а там има толкова българи, колкото гърци има на Омония в центъра на Атина, ясно ли ти е ?
Репресиите и унижението, което тези хора са трябвали да търпят през годините след Ньой и войните не могат да се сравнят с това, че вашия народ го е.ат резаните в Кипър. Дори на една стотна не се равнява.
Можеш спокойно да напуснеш темата без да се включваш повече в нея, защото тук АЗ лично няма да приемам мнения, като твоето, които освен, че са изпълнени с неграмотност са и неподкрепени с каквито и да е аргументи.
Ти не знаеш какво е "комунизъм" ( справка една друга тема в същия форум ), а си тръгнал/а да ми говориш за история на Балканите.

scyLLa
10-29-2009, 20:19
Имах в предвид НАТО не ООН моя грешка.
Гърците са единен народ никаде ни си ходил,
това да не ти е по времето на градовете-държави тогава те са воювали помежду си.
Уча гръцка история и ме интересуват чуждите историй!
Къде съм написал че Александър Велики има общо с византия ?
Че мен не ме интересува дали ти или някой друг приема мненията ми.
И още веднъж ще кажа че Гърциτе не мразят България
PEACE

SouthStandServiceLad
10-29-2009, 20:29
Слушай к'во надменно гръцко мекере... Не знам ти къде живееш, очевидно в още нещо те бия - познавам народа ти по-добре от теб самия.
И ако искаш да спориш ще ти се наложи да приемеш простата логика - теза(твърдение) + аргумент = качествено, съществено и пълно мнение.
И още нещо това, че ти си затваряш очите за очевидни неща не означава, че не съществуват. И не се прави на социологическа агенция, щото става вече комично. На базата на какви изследвания видя колко % от гърците имат отношение по въпроса "българина враг ли е ? ".
Стига твърдял глупост след глупост, с които ставаш само по-комичен. Имаш факт ( в началото на темата ) пльоснат пред теб като насрания ти делфийски оракул, а ти отказваш да го видиш. Има дискриминация срещу желаещите да се нарекат българи в Гърция. Никой не казва, че това не е нормална политика... на една страхуваща се държавна машина. Бог знае до къде ще се стигне за в бъдеще, но сега ВИЕ се проявявате като βάρβαρος .

kir40
10-29-2009, 20:33
ето ти теми за гръцката "обич" към българите в форума на ВМРО http://www.vmro.org/forum/viewforum.php?f=12&sid=af3ac6547e1c19a8945cdadd512ec2d8
Мога,ако някой иска,да му предоставя и още такива теми пълни с документи,снимки и т.н

BomberStomper
10-29-2009, 21:54
Какво общо имат днешните етиопски мангало-славяни с древните елини, гърците приличат повече на турци отколкото на европейски народ, само вярата ги различава от турчулята и добрия нрав на турците.Желаем само смърт за отрепките от циганската изкуствена държава хелл-асс.Имам един върпос към всички, мислите ли че Византийската империя като мултиетническа страна има нещо общо с славяно-манглите гърци?И още нещо Орфей е всякакъв друг но не и грък.

kir40
10-29-2009, 22:10
Във Византийската Империя се говори на гръцки и то не от началото ,също така и културата им е гръцка,което не значи че са гърци,въпреки че така ги наричат.Ромеи може би е по правилната дума.
Да не забравяме че това е Източната Римска Империя,не гръцка империя

Goebbels
10-30-2009, 05:52
Всички гърци се възпитават от малки да мразят българите в червата. Във всеки гръцки град има улица „Василий Българоубиец“. Аз съм сигурен, че скила е погърчен българин, отишъл да бере маслини у ХелаСС. Още от малки ни учат да им се прекланяме......... колко велика е Гърция и колко велик народ са гърците.

И Скила нямаш право да говориш за история при положение, че циганският катун ellAss съществува от 100 години.

LizZz
10-30-2009, 08:11
Ама и управлението е лайняно.
Сега защото се натискаме да лижем гъзове в ЕС и се загърбват важни проблеми.
Пример за това е Никола Стоянов.

Иначе да, гърците са си боклуци.

tuzaro
10-30-2009, 09:02
на 28 мошно в Пловдив на шествие.

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 09:40
Ей ся, само да се загащя!

BomberStomper
10-30-2009, 09:59
Ей ся, само да се загащя!кажи сега, нещо май не харесваш майните 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
КОЙ ВИ НАУЧИ ДА НОСИТЕ ДЪНКИ?ПИТАМ!

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 10:06
Аз нямам какво да правя при БНС-ари, кежОали, които слушат чалга и др. подобни. Уви..

BomberStomper
10-30-2009, 10:16
уеуе хахооххохо ебати храната отнесоха, ама не с лошо..

tuzaro
10-30-2009, 19:43
Аз нямам какво да правя при БНС-ари, кежОали, които слушат чалга и др. подобни. Уви..не всички са такива.

SouthStandServiceLad
10-31-2009, 15:21
http://www.youtube.com/watch?v=Eff5oyaFvKA

поздрав

BomberStomper
10-31-2009, 20:30
http://www.youtube.com/watch?v=_KA9QKgcNRM

Кур за ЕТА!ИНАЧЕ СВОБОДА ЗА Се.ИРЛАНДИЯ!

SouthStandServiceLad
11-01-2009, 09:44
Свобода за Еускади, Палестина и Македония! ЕТА, ХАМАС, ВМРО! :booooomb: 8-)

BomberStomper
11-01-2009, 23:17
Ти си краен бе!Точно тъпите баски, ако съм на местото на Кралство Испания ще ги смажа като гниди, долните терористчета-комунисти, а за другите съм съгласен!„HAMAS HAMAS JODEN AAN HEET GAS“

Goebbels
11-02-2009, 05:55
Доста баски(изкючителни националисти са) доброволно дават пари на ЕТА. Самата ЕТА рекетира големите фирми и иска пари от богаташите. Случват се и палежи на коли, бой на тези дето не искат да дават $

Goebbels
11-02-2009, 07:16
ЕТА крие приходите от рекета си. По данни на изданието става дума за средства от порядъка на стотици хиляди евро. Парите са предназначени за финансиране на дейността на нелегалните бойци на ЕТА в Баската автономна област и Навара. Част от тях терористичната организация получава под формата на т.нар. революционен данък, с който "облага" местните бизнесмени. Миналата година стана ясно, че организацията е искала от някои предприемачи до 150 000 евро лепта в борбата за независимост на Страната на баските.
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2008033100040000802

SouthStandServiceLad
11-02-2009, 09:38
баската анархо-комунистическа измет с нищо не се различава от турските терористи,които направиха атентата на гара Буново примерно Wink изроди,които убиват невинни хора,спонсорирани от някой отнякъде...
Не говори с аплом такива страхотни глупости. ЕТА стреля и убива само военни, полицаи и потисници.
Еускади има антропологическо, културно и политическо право на свобода.