PDA

View Full Version : Mozilla



zuzinkata
10-29-2009, 11:43
Днес при стартиране на Mozilla се учудих че ме пита дали да е основен браузер махнах тикчето на питай при всяко стартирване и натиснах не, вместо да ми се стартира началната страница google, се стартира страницата на мозила когато се обновява версията, преди бях с една тема, в момента нямам тема и картинката отгоре е друга. Променям всичко връщам всичките настройки като преди, слагам старата тема картинта оправям, пиша началната страница при което рестартирвам Mozilla и отново същото се повтаря, отново ми изписва въпроса за основен браузер и всичко останалоп настройките изобщо не се запазват, преинсталир Mozilla, инсталирах стара версия, но не се оправя.

Evellon
10-29-2009, 12:22
Може би ползваш някакви несъвместими теми... Аз лично доста програми бях прецакал преди време след като инсталирах няколко теми. Също така пробвай да направиш Mozilla основен браузър (според мен е по-добър от IE и Opera). Началната страница се маха от настройките (Инструменти/Настройки.../Основни) и е нормално да ти излиза когато инсталираш Mozilla за първи път.

zuzinkata
10-29-2009, 12:34
Не ми е основен браузър, защото баща ми не я харесва, ясно ми е че при всяко ново инсталиране излиза но и даже да не я инсталирвам пак си излиза просто при всяко стартирване, а за темата не би трябвало да е несъвместима тъй кто до вчера всичко си беше нормално

Evellon
10-29-2009, 12:38
Направи я основен браузър. Баща ти ще ползва Internet Explorer или каквото му харесва, просто стартира неговия браузър и влиза в нета. Изборът на основен браузър определя само това коя програма ще се стартира когато кликнеш на 'Интернет' в Старт менюто ;)

LittleDude
10-29-2009, 14:41
или разкарай тоя бъгав браузър и сложи Opera :)

Evellon
10-29-2009, 14:46
или разкарай тоя бъгав браузър и сложи Opera :)
Това че предпочиташ Opera не означава че Mozilla Firefox е бъгав. Нищо му няма на браузъра. Според мен е най-добрия в момента. Пробвай да работиш с Internet Explorer или Аpple Safari за няколко дена да видиш какво е бъгав браузър :D

zuzinkata
10-29-2009, 16:07
Направи я основен браузър. Баща ти ще ползва Internet Explorer или каквото му харесва, просто стартира неговия браузър и влиза в нета. Изборът на основен браузър определя само това коя програма ще се стартира когато кликнеш на 'Интернет' в Старт менюто ;)

на мен ми е ясно, но аз имах в, предвид, че когато имаш написан един сайт, като щракнеш на неог два пъти ще го отваря с Mozilla и после баща ми ще зее, аз го бях направила основен, но промяна никаква освен, че вече не ме пита дали искма той да е основен браузер настройките пак не се запаметяват.