PDA

View Full Version : Toleranz



Silvy92
10-29-2009, 16:12
Здравейте
Утре трябва да преставя един доклад в у-ще ( в час по немски) отностно толерантността.
Може ли някой да ми помогне с превода на този текст на немски.

Толерантен за мен означава да бъдеш разбиращ. Това означава да знаеш кой, какво, защо прави, т.е. мотивите нещата да се случват. Да се поставяш на мястото на другите в дадена ситуация.За да бъдеш толерантен, трябва да приемеш, че светът не е създаден само за тебе. Че както ти, така и другите си имат място в живота.

Благодаря предварително.

Rivas
10-29-2009, 16:18
Tolerant ist f

montana6
10-30-2009, 00:45
Не ми се превежда сега, но горният текст не е въобще правилен. Rivas, като не знаеш езика, хич не си прави труда да превеждаш с някакви онлайн преводачи, защото само объркваш човека. Няма нужда зорлем да се мъчите да превеждате, само за да се покажете като много умни.

BePoHuKa
10-30-2009, 03:07
Не ми се превежда сега, но горният текст не е въобще правилен. Rivas, като не знаеш езика, хич не си прави труда да превеждаш с някакви онлайн преводачи, защото само объркваш човека. Няма нужда зорлем да се мъчите да превеждате, само за да се покажете като много умни.+1 Аз не знам немски, но не бих тръгнала да предлагам преводи като не знам даже дали са верни :?