PDA

View Full Version : въпрос .. ..



clever
10-29-2009, 20:50
на 10 окт. бях с настинка за пет дена и от тогава носът ми е запушен ..
не е много запушен;но достатъчно за да се налага да слагам капки 2-3 пъти дневно
1.Не е ли малко множко до сега да ми се запушва нослето? 8-)
2.Кажете нещо по-силно от Ксилометозолин;от което ще ми мине напълно .

предварително благодаря .

Abigoria
10-29-2009, 20:52
Виброцил? Баба ми си отпушва носа с памук- взимаш малко, палиш го и дишаш през носа- вони ужасно, ама отпушва.

TheKinslayer
10-30-2009, 13:47
И аз имам същия проблем и като отидох на лекар се оказа че имам ангина и ми преписа "КУЗИХРОМ". От скоро го използвам, но вече има някакъв ефект по лесно дишам. :)

clever
10-30-2009, 15:49
мерси за мненията
мен май ми минава.. няма да ходя на лекар
не е мн запушен... съвсем малко дори
тъй че няяма вероятност да е чак ангина ;)

amk933
10-30-2009, 16:08
Аз като имащ много проблеми с хремата и ангините мога да споделя малко опит.

Значи първо такова нещо като Ксилометазолин, Африн, Виброцил, Олинт, от една страна, и лечение, от друга, няма. Тези капки НЕ лекуват, ами отпушват носа за кратко, но не премахват причинителя. Виброцилът обикновено се дава за подхранване на лигавицата на носа. По-силно отпушващо средство от Ксилометазолина е Афринът, но и с него не трябва да се прекалява - не повече от 2-3 пъти на ден за максимум 5-7 дена, въпреки че в листовката пише 4. После става опасно, защото се привиква към него. Аз имам страшно силен синузит и вече 10 ден съм на антибиотици, предписвани за менигит, заради него. Така че първото нещо, което те съветвам е да си направиш е рентгенова снимка на главата, за да се видят синусите. Ако са възпалени само с Ксилмоетазолин и търпение няма да стане, освен ако не е много слабо възпалението. Тогава може да минеш и само с Геломиртол Форте.

Аз какво правя, за да отпуша носа си:
Взимаш от аптеката физиологичен разтвор в 5 мл. ампули. Издухваш си носа хубаво. Изсипваш една ампула в едната ноздра наведнъж и бързо. Издухваш пак. После още вдна ампула в другата ноздра. Издухваш пак. След това слагаш Африн или Ксилометазолин (Афринът е по-добър) и чакаш 1 -2 минути. Издухваш пак. След това мажеш с Ринолекс/Антиринол. И накрая слагаш по 5-6 капки Бивацин във всяка ноздра.

Бивацинът е антибиотик и не отпушва, но лекува. Принципно е капки за уши/очи, но се ползва и за нос. Тази процедура 3-4 пъти на ден докато поотшуми хремата. Ако е синузитна, обаче, си трябва и Геломиртол Форте х 3-4 пъти на ден. А, ако синузитът е ужасно силно възпален, си трябва и антибиотик, за да не се стига до пункция. Ако имаш синузите, ще те боли глава и ще ти тежи много челото. Колкото по-силен е толкова по-отпаднал се чувстваш. Аз го карам много тежко в момента, но определено е по-добре и по-добре с всичките капки, мазила, антибиотици и т.н. :)

clever
10-30-2009, 16:29
...
.. Ъ?
ренген на главата.. това прозвуча много сериозно
нямам проблеми с главата... не ме боли така че не би трябвало да имам синузит ;)
хора не приемайте проблемчето ми толкова насериозно :lol: смисъл това е малко запушен нос... не мн;просто не мога да спя без капки .. ;д

п.п.amk933
голям разбирач си в областта на болестите и т.н. ..
да ен се интересуваш от медицина? :)

mrtn
10-30-2009, 16:34
Греена ракия :lol:

amk933
10-30-2009, 16:34
...
.. Ъ?
ренген на главата.. това прозвуча много сериозно
нямам проблеми с главата... не ме боли така че не би трябвало да имам синузит ;)
хора не приемайте проблемчето ми толкова насериозно :lol: смисъл това е малко запушен нос... не мн;просто не мога да спя без капки .. ;д

п.п.amk933
голям разбирач си в областта на болестите и т.н. ..
да ен се интересуваш от медицина? :)

Интересувам се, да, но няма да ставам доктор. Просто ми е много интересно. :) Иначе рентгенът не е голяма работа, изобщо, ако го гледаме чисто като изследване и изключим радиацията. :)

clever
10-30-2009, 16:36
Греена ракия :lol: :razz:

clever
10-30-2009, 16:37
...
.. Ъ?
ренген на главата.. това прозвуча много сериозно
нямам проблеми с главата... не ме боли така че не би трябвало да имам синузит ;)
хора не приемайте проблемчето ми толкова насериозно :lol: смисъл това е малко запушен нос... не мн;просто не мога да спя без капки .. ;д

п.п.amk933
голям разбирач си в областта на болестите и т.н. ..
да ен се интересуваш от медицина? :)

Интересувам се, да, но няма да ставам доктор. Просто ми е много интересно. :) Иначе рентгенът не е голяма работа, изобщо, ако го гледаме чисто като изследване и изключим радиацията. :)
ама .... като нямам болки и тежест в главата не е ли малко безмислено :lol:
:lol: ще ме помислят да идЕотка :razz: ..

amk933
10-30-2009, 16:40
^ Колко време продължава тази хрема? Каква е гъстотата? В смисъл гной ли си тече или като вода? Будиш ли се нощем? Колко време вече капеш Ксилометазолин? Кажи сега. Да те изслушаме и теб. 8-)

clever
10-30-2009, 16:47
^ Колко време продължава тази хрема? -такам .. да речем че от лятото.. ама тогава по-скоро се забелязваше мааааалко намалено обоняние;мн малко ми течеше носът и то отвреме на време;мн рядко ми се запушваше и така ..
Каква е гъстотата?-рядко
В смисъл гной ли си тече или като вода? не е гной ...
Будиш ли се нощем? преди няколко дена се будех за да си сложа ксилометозолин ама сега вече не ;д
Колко време вече капеш Ксилометазолин? 2-3-4 ..
ама през по-голамата част от времето имам секрет в носа(малко) дори и сега ;Д
ии като ми се запуши-капки
ама че го обясних :lol: [/i]

ameli
10-30-2009, 16:52
солена вода (май морска беше)

казват, че много помага ...

amk933
10-30-2009, 16:54
солена вода (май морска беше)

казват, че много помага ...
Същото и аз казах. Физиологичният разтвор е точно вода със соли.

Иначе имах предвид от колко време си капеш Ксилометазолина? Не колко пъти на ден, а от колко време. :)

clever
10-30-2009, 16:56
от 8 октомври ..

amk933
10-30-2009, 17:08
от 8 октомври ..

Спри го! Опасно е за лигавицата на носа. Знам, че ще ти е трудно с течащ нос но го спри. Вземи си ампули с физиологичен разтвор и някакъв мехлем от рода на Ринолекс. Измиваш с разтвора, мажеш с крема и лягаш да спиш. Не е хубаво толкова време да се тъпчеш с метазолини. ;)

clever
10-30-2009, 17:11
ок
тая вечер последно

clever
10-30-2009, 20:51
оф.. хора незнам как ще я карам без Ксилометазолин особено преди лягане :lol: ужас ..
да попитам-физиологичният разтвор помага ли на носа демек лекува ли хремата или само отпушва ? :-o

п.п.аз винаги си имам поне маалко секрет в носа.. и дори след като съм сложила капки :o колко досадно ..

amk933
10-30-2009, 20:54
оф.. хора незнам как ще я карам без Ксилометазолин особено преди лягане :lol: ужас ..
да попитам-физиологичният разтвор помага ли на носа демек лекува ли хремата или само отпушва ? :-o

п.п.аз винаги си имам поне маалко секрет в носа.. и дори след като съм сложила капки :o колко досадно ..


Само отпушва не лекува, но не е противопоказно както Ксилометазолина, защото лигавицата не се "пристрастява". Вземи си ампули с Физиологичен разтвор и капки Бивацин и карай така 8- 10 дена. Това е обаче ако си сигурна че е инфекция. Ако е алергия, т.н. сенна хрема, трябват съвсем други медикаменти от групата на антихестамините. :)

clever
10-30-2009, 20:57
оф.. хора незнам как ще я карам без Ксилометазолин особено преди лягане :lol: ужас ..
да попитам-физиологичният разтвор помага ли на носа демек лекува ли хремата или само отпушва ? :-o

п.п.аз винаги си имам поне маалко секрет в носа.. и дори след като съм сложила капки :o колко досадно ..


Само отпушва не лекува, но не е противопоказно както Ксилометазолина, защото лигавицата не се "пристрастява". Вземи си ампули с Физиологичен разтвор и капки Бивацин и карай така 8- 10 дена. Това е обаче ако си сигурна че е инфекция. Ако е алергия, т.н. сенна хрема, трябват съвсем други медикаменти от групата на антихестамините. :)
не мога да съм сигурна че е инфекция.. ама незнам :lol: никога не ми се е случвало толкова дълго време да имам секрет в носа и да ми се запушва .. :o
мерси че си мн активен в темата ми :)

amk933
10-30-2009, 21:06
^ Няма проблем. Опитвам се да ти помогна.

Има няколко вариянта:
1. Алергия - Ксилометазолин, Африн, Олинт, Бивацин, антибиотици и т.н. са напълно безполезни; трябват антихестамини - Ксизал, Алергодил, Зиртек;

2. Остатъчна инфекция от някой грип - Ксилометазолин и тем подобни отпушващи са само временно решение и не трябва да се използват нон - стоп; трябва ти физиологичен разтвор+антибиотични капки, които лекуват (Бивацин) и евентуално някакво отпушващо различно от метазолините.

3. Синузитна хрема/ синузит недоизлекуван - Метазолините пак са временно решение и не особено полезни като дъглотраен резултат; трябват си лекарства за прочистване на синусите и за доизлекуване на инфекцията.

Иди при личната според мен. :) Просто през компютъра няма как да стане. Забелязвала ли си хремата да спира, ако промениш нещо (обстановка, място, град(ако си пътувала някъде))?

clever
10-30-2009, 21:14
^

Иди при личната според мен. :) Просто през компютъра няма как да стане. Забелязвала ли си хремата да спира, ако промениш нещо (обстановка, място, град(ако си пътувала някъде))?
не съм забелязала да се промени.. лятото мн пътувах и от тогава малко ми се запушваше и течеше носът ама без да се налага да слагам капки .
после настинах 2 пъти и по време на настинките беше по-гадно естествено . и сега по някое време ми се запушва(дишам си през носа ама не е особено приятно.. ) и се налага да слагам капки ..
.. както и да е ... ако не ми мине след няколко дена май ще тряя да си отделя време и да отскоча при док.
:?
пак мерси :oops:

clever
10-30-2009, 21:15
бтв втора опаковка Ксилометазолин вече почти свърши :lol: .. ужас

amk933
10-30-2009, 21:23
бтв втора опаковка Ксилометазолин вече почти свърши :lol: .. ужас

Не посягай към третата! :)

clever
10-30-2009, 21:42
ще се опитам :oops: :D :D
бтв на колко си ?
сори че е извън темата(тя и без това вече е за заключване.. ) ама ме мързеше да ти пиша ЛС :lol:

amk933
10-30-2009, 21:58
ще се опитам :oops: :D :D
бтв на колко си ?
сори че е извън темата(тя и без това вече е за заключване.. ) ама ме мързеше да ти пиша ЛС :lol:

16. :)

clever
10-30-2009, 22:02
ще се опитам :oops: :D :D
бтв на колко си ?
сори че е извън темата(тя и без това вече е за заключване.. ) ама ме мързеше да ти пиша ЛС :lol:

16. :)аз на 15
и толкова мн неща знаеш свързани с медицината без да искаш да ставаш доктор :shock: .. трябва да се засрамя :razz: аз пък искам да ставам докторка :lol: :lol: