PDA

View Full Version : Не съм безгрешна...



desitoyoy
10-29-2009, 20:59
Имам много голям проблем и той се състои в това, че всички си мислят, че съм перфектна, а то не е така. Никой не оценява това, което правя, защото всички са свикнали да съм мила, добра и отзивчива...когато получа шестица всички казват ми много ясно, то няма как иначе...случвало се е да се прибера и да кажа, че имам единствената шестица и най-хубавото съчинение, а нашите просто да кажат "Какво толкова се вълнуваш, не ти е първата шестица" Не съм няква бележкарка, но се радвам, когато съм първа...или например имам навика да помагам на хората с каквото мога...почти няма човек, на когото да откажа...казват "мерси" и дотам...всички ми споделят какво им е и ми искат съвети, на никого не съм отказала, но никой не ме пита аз как съм...просто всеки приема всичко това за даденост и никой не го оценява...Случвало се е и да не се прибера вкъщи цял ден, защото съм била на училище, на тренировки, а и най-добрата ми приятелка има нужда от мен... Случвало ли ви се е нещо такова? Аз ли съм виновна?

DebelaManekenka
10-29-2009, 21:00
браво

cataclysm
10-29-2009, 21:01
Омри от гАдел

desitoyoy
10-29-2009, 21:01
Не се хваля...това ми е много голям проблем, ясно?

cataclysm
10-29-2009, 21:02
не

Snickers
10-29-2009, 21:04
Омри от гАделот гАдел човек наистЕна може да Омре... :lol:

xRainx
10-29-2009, 21:04
заеби, няма да ти праскам ирония, щото и без това всички ще го направят.

отдръпни се. спри малко да бъдеш такава, дори и да има умерени проблеми. недооцененото няма смисъл да бъде хабено на грешни места. може пък някой да зацепи ценността на оказана помощ и/или добро дете, когато вълната се обърне.

kir40
10-29-2009, 21:05
Kогато помагаш на някого не виждам причина да искаш нещо взамяна.Ти за себе си ли помагаш.
Все някой някога ще го оцени. :)

hottie
10-29-2009, 21:11
Живей за себе си, а не за другите !

woshata
10-29-2009, 21:13
ако чакаш да те оценят за всяко едно нещо, което си направила ше ти е най-големия проблем докато умреш. живот няма друг начин, казаха ти го живей за себе си, тва е .. вкарваш се във филмите излишно ей

kir40
10-29-2009, 21:13
Живей за себе си, а не за другите !
Това да живееш,за да помагаш на другите ми звучи по добре,въпреки че много хора ще го нарекат глупост.
Какво като живееш само за себе си,какво удовлетворение ти носи това.А това да живееш за себе си в много случаи значи да пречиш на другите,така че..

desitoyoy
10-29-2009, 21:14
Разбира се, че им помагам за себе си, но просто всички са свикнали с тези ми черти и всички си мислят, че това, което съм постигнала е просто късмет и данни, а то е и много труд...писна ми всички да казват "Абе ти си умна, ще се справиш, ама аз какви ги надробих..." Винаги така става...Просто не знам, а и когато не направя нещо вярно се появяват много разочаровани хора, а когато някой друг сгафи всички казват "Еми случва се" или "Е, то не и/му е по силите" Не съм идеална и не мога всичко...но много хора не го разбират

hottie
10-29-2009, 21:15
Живей за себе си, а не за другите !
Това да живееш,за да помагаш на другите ми звучи по добре,въпреки че много хора ще го нарекат глупост.
Какво като живееш само за себе си,какво удовлетворение ти носи това.А това да живееш за себе си в много случаи значи да пречиш на другите,така че..

Не ме разбра или аз се изразих неправилно. Имах предвид, че няма смисъл да се тормози и да иска на всяка цена другите да я оценяват. Тя си знае какво прави, какво и колко заслужава. Нека бъде горда и доволна от себе си.

kir40
10-29-2009, 21:18
Разбира се, че им помагам за себе си, но просто всички са свикнали с тези ми черти и всички си мислят, че това, което съм постигнала е просто късмет и данни, а то е и много труд...писна ми всички да казват "Абе ти си умна, ще се справиш, ама аз какви ги надробих..." Винаги така става...Просто не знам, а и когато не направя нещо вярно се появяват много разочаровани хора, а когато някой друг сгафи всички казват "Еми случва се" или "Е, то не и/му е по силите" Не съм идеална и не мога всичко...но много хора не го разбират
Не виждам нещо негативно в това.Ако правиш нещо с много усилия и после получаваш похвала,какво толкова.Вероятно повече няма да се повтори.Това че сега с лекота постигаш някои неща може само да те радва,по късно ще дойдат очакванията от теб за нещо повече,например като отидеш в университета,и тогава ще получиш похвала. :)

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 06:39
лИпИлО!

FockidyFockFock
10-30-2009, 06:41
http://i41.tinypic.com/4u9iqs.gif

HanopkaH
10-30-2009, 06:44
ка фе во

SouthStandServiceLad
10-30-2009, 08:52
Готин аватар имаш.

BomberStomper
10-30-2009, 09:25
не сме безгрешни, но сме истинскиииии :-) :oops: :-P

woshata
10-30-2009, 09:31
:razz:

BoCupycake
10-30-2009, 10:58
Живей за себе си, а не за другите !
Дааа в този живот тря'я си егоист.Помисли за себе си.Вече си се доказала,явно.
Ако нещо ти не ти изнася направо си им го казвай.Няма нужда да таиш всичко в себе си,логично е да не те разбират.

HardcoreSyndrome
10-30-2009, 11:09
Прекалено много се впрягаш. Нормално е в етап от живота си да усещаш подобни неща...

desitoyoy
10-30-2009, 13:01
може би сте прави, че го приемам много навътре...просто толкова бях свикнала с всичко това, че като се замислих и лошо ми стана...

LadyDi
10-30-2009, 13:10
Да живеят сапунките :)

Evellon
10-30-2009, 13:54
Моя случай беше подобен. С времето се промених без да усетя :)

HardcoreSyndrome
10-30-2009, 14:25
Само едно ще ти кажа, разкарай тая битова философия от главата си.

hardball
10-30-2009, 14:34
Случвало ми се е, ама ако не ми оценят усилията втори път не се размеквам. Две години не бях пипнала да сготвя нещо от дълбока обида :D
А за оценките хич не му мисля. Няма да се правиш на по- тъпа отколкото си, логика.
Много свободно време имаш щом изпадаш в размишления...

Decu
10-30-2009, 19:06
Хората не оценяват това, което правиш, защото просто не искат да го видят...
защото като нормални хора биха сметнали, че трябва да направят същото добро, което са получили..а те обикновено не го правят, не искат.

:-o

desitoyoy
10-30-2009, 19:33
Еми какво да направя като съм си мила и добра...едно момче беше пълен загубеняк, никой не го харесваше, нямаше прятели, имаше само мен и още няколко, които го използваха...научих го как да се държи с момичета, приобщих го към компяния, подкрепях го, когато имаше нужда, а след това той започна да се събира с някви кифлички и изобщо вече не му пука за мен...ми и мен вече май не ми пука, ама все пак...сега не се понасяме и постоянно се караме, а преди това го наичах "най-добър приятел" Чудя се ако го бях оставила дали щеше да не ме понася или щеше да се лигави с мен както сега се лигави с кифличките...

ifilin4ica
10-30-2009, 19:40
Още някакъв глупав "проблем" да имаш?
Вкарваш се излишно във филма. Сама си си създала такъв имидж - на знаеща и можеща и сега ще си търпиш последиците. За теб това, което ти се случва ти изглежда сериозно и важно, но погледнато отстрани е поредната простотия и безсмислена боза.