PDA

View Full Version : Памет



Aniiiii
10-30-2009, 18:44
Ох, вчера си купих нов лаптоп. HP е ако има някъкво значение.
Въпроса ми е, защо window-са заема толкова много памет?
Диска му е разделен на 2 - Ц и Д. Д е почти пълен.
И на всичкото отгоре и в Ц е заемано, 40 - 50 гига .. хмм това ми се стува нещо не редно.
Може ли да ми кажете нормално ли е? С windows 7 съм :o
Ето да видите: http://prikachi.com/files/1129914s.jpg

аа и не съм инсталирала някъкви програми, освен Microsoft Office, Norton, skype... :-o

amk933
10-30-2009, 18:47
Е ти погледни колко ти е Д и колко ти е Ц. Ц ти е 219 ГБ, а Д ти е 13. Нормално е. То Уиндоусът ти е около 15 ГБ, може и повече, ако е 64 бита. Офисът също не е малък. Нортън и той. Абе нищо нередно няма. Имаш си 180 ГБ свободни. На дали няма да ти стигнат. :)

Ge7OverHere
10-30-2009, 22:33
Самото име на дял D отговаря на въпроса, нали? :)

Rinnegan
10-30-2009, 23:46
предполагам дял D е направен с цел там да се пари Image файл на C и при нужда да се възстановява

DarkAngelOfHope
10-31-2009, 08:17
Да но като цяло е доста глупаво разделен харда. При евентуална преинсталация на ОС къде ще се копира информацията която не трябва да се губи (снимки, музика, филми и т.н.). Айде ако отиде в сервиз да и правят преинстал пак ще намерят къде да копират информацията, но това ще им отнеме време за поне една преинсталация, а ако трябва сама да си преинсталира ОС (или някои познат) става още по трудно.

Моят съвет е ако имаш някой който разбира да ти раздели C-то на два дяла и самото С да остане там 50-60 GB колкото за ОС и програми, а другия дял да ти е за Downloads, снимки, игри, музика, филми и т.н.

Aniiiii
10-31-2009, 12:31
:shock: Ама защо заема window-са толкова много място .. :o

А да ми го разделят .. нито аз разборам, нито имам познат тук който разбира доста .. Трябва да го нося в сервис, а не ми се дават сумати парички.

Е мерси все пак, сега знам че е нормално ;д