PDA

View Full Version : окисляване



HexGirl
10-31-2009, 09:39
така имам нужда от малко помощ

В последно време се запалих да си правя състарени стампънк неща ,
обаче попаднах на затруднение как да окисля метал в домашни условия ? Нещото което ще правя е един часовник , по принцип мога просто да го боядисам но предпочитам наистина да е ръждив :)
Така , че как да окисля метал ?

http://prikachi.com/files/1130532e.jpg

SolusChristus
10-31-2009, 09:43
Леко го надраскваш с шкурка и пръсваш малко вода. :)

HexGirl
10-31-2009, 09:51
на мен ме трябва бързо осисляване но проблема е , че не знам какъв е метала . Предполагам че с някаква киселина и ток ще стане но не знам технологията :( не знам и с каква киселина с нагрято масло и ток знам , че става ама не знам как точно

SolusChristus
10-31-2009, 10:08
на мен ме трябва бързо осисляване но проблема е , че не знам какъв е метала . Предполагам че с някаква киселина и ток ще стане но не знам технологията :( не знам и с каква киселина с нагрято масло и ток знам , че става ама не знам как точно

Пробвай така, пък квото стане. :)

HexGirl
10-31-2009, 10:10
:( помогнете

Evellon
10-31-2009, 13:00
След като не разбираш от киселини по-добре не пробвай... ще направиш някоя беля. Послушай SolusChristus и остави времето да си свърши работата :)

HexGirl
10-31-2009, 14:39
всъщност го окислих :) с малко четене и досетливост 8-)
първо го надрасках после го потопих в силен домашен оцет и го оставих малко време иии после в много висок процент кислородна вода :) и воала раждата се появи на места стана леко зеленикаво 8-)
когато приключа с циферблата и веригата ще го снимам и покажа