PDA

View Full Version : киста? опасно ли е



Arriva
10-31-2009, 10:35
здравейте :) искам да ми кажете какво знаете за кистите.. закъсняваше ми доста и вчера бях на гениколог и тя ми откри киста на десния яичник.. изписа ми дуфастон и някакви витамини които трябва да пия по определена схема.. трябваше от 1ви да почна да го пия 5 дена и да ми дойде.. а то ми дойде тази сутрин.. и сега няма да го почвам.. и все пак закистата? ако не намалее след цикъл или не изчезне..операция ли следва? :(

mrtn
10-31-2009, 10:41
Ами една моя съученичка има същия проблем, и тя пие антибиотик. Когато е в цикъл не го пие, а след като и свърши го почва отново. И така 6 месеца и казала лекарката. Ами щом ти е предписала антибиотик, може би операция не е наложителна за момента. Но знам, че кистите се премахват предимно чрез операция

ameli
10-31-2009, 10:44
не съм 100% сигурна, но ако не се махне навреме, може да се превърне в раково заболяване :-o майка ми също има киста

amk933
10-31-2009, 11:56
не съм 100% сигурна, но ако не се махне навреме, може да се превърне в раково заболяване :-o майка ми също има киста

Най-вероярно се касае за функционална киста, което е 80% от случаите. Най-често се среща през пуберта. Абсолютно нищо страшно няма. Лекува се с медикаменти дори и да е много голяма. Извод - не се плаши.

Другият вид кисти са органичните, които нарастват и притискът околните органи, причиняващи дискомфорт и болка. Тогава най-често се налага операция, защото ако не се третират могат да се превърнат в малигнен процес (карцином). Но това е повече при възрастни жени и пак е рядко, 20% от случаите на киста.

Не се тревожи. ;)

ricogross123
10-31-2009, 14:12
на една от моя клас така и правих операция, че и се беше прецакал яйчникът