PDA

View Full Version : Прямотата- смелост или глупост?



JustAnotherGirl
10-31-2009, 10:55
Прямотата какво е според вас и защо мислите така?
-Когато обичаш- да кажеш на любимия човек чувставата си, защо ги имаш и от кога...дори и да не сте заедно и той(тя) дори да не подозира за това...
-Както и в другите житейски случеи...
-Мислите ли, че:
* прямотата ви може да бъде използвана срещу вас самите след време
* може да съжалявате, че сте я проявили
* човека отсреща също ще бъде прям с вас
* човека отсреща ще прояви лицемерие
* човека отсреща ще ви помисли за поредният глупак(глупачка)и просто ще се възползва от ситуацията, използвайки ви по всевъзможен начин
* човека отсреща ще прояви разбиране и ще оцени дейстието ви
* все пак има и някъкав + в цялата тази работа
Е, смелост или глупост е прямотата?

Stan4o123
10-31-2009, 11:57
ами аз си мисля,че зависи от човека,но най-често става това "* човека отсреща ще ви помисли за поредният глупак(глупачка)и просто ще се възползва от ситуацията, използвайки ви по всевъзможен начин "

Vain
10-31-2009, 12:02
Когато обичам го казвам. Празя да говоря с намеци. Когато имам да казвам нещо го казвам. Не ми се нрави да гледам някой в очите и да се държа лицемерно. Не мога да остана безмълвна пред простотията и неправдата. Може би понякога това изиграва лоша шега, но в никакъв случай лъжата не е за предпочитане.
"В истината има повече красота, дори когато е жестока."
Обичам да говоря открито и да ми отвърщат със същото. Лицемерието или го подминавам с усмивка или директно казвам мнението си.

cataclysm
10-31-2009, 12:08
смелост

kukli4kata001
10-31-2009, 12:56
Прямотата какво е според вас и защо мислите така?
-Когато обичаш- да кажеш на любимия човек чувставата си, защо ги имаш и от кога...дори и да не сте заедно и той(тя) дори да не подозира за това...
-Както и в другите житейски случеи...
-Мислите ли, че:
* прямотата ви може да бъде използвана срещу вас самите след време
* може да съжалявате, че сте я проявили
* човека отсреща също ще бъде прям с вас
* човека отсреща ще прояви лицемерие
* човека отсреща ще ви помисли за поредният глупак(глупачка)и просто ще се възползва от ситуацията, използвайки ви по всевъзможен начин
* човека отсреща ще прояви разбиране и ще оцени дейстието ви
* все пак има и някъкав + в цялата тази работа
Е, смелост или глупост е прямотата?

Е това мисля аз. За това дори не гласувах защото не знам и не съм сигурна. Хубаво е да се казват нещата направо и да казваш на хората какво чувстваш към тях дори да не си сигурен дали ще отговорят на чувствата ти (говоря като пример да речем че си харесвам някое момче). Мен от тов ме е страх, да не ме поставят на място, да ме отрежат, да се възползват от това което съм им казала или нещо от тоя сорт. Искам да мога да ги казвам нещата, но някакси не мога, не бива да се страхувам така нищо не печеля, ама... :? Предполагам да си прям е горе-долу като глупост.

stoney
10-31-2009, 13:48
Защо да е глупост? Недообмисляне- може би. Глупост ми звучи прекалено крайно. Глупост е да чакаш нещо да се случи, без да направиш нещо за това. Много често е по-добре да дадеш воля на чувства,мисли, въобще да изразиш мнението си, достатъчно коректно, за да не засегнеш чуждата позиция.
Затова смятам,че да си прям, в определени граници, е много по-добре от това, да заемеш неутрална позиция.

LoveRetroMusic
10-31-2009, 13:56
смелост. 8-)