PDA

View Full Version : Бъдеще, статистика, математика :)



BadEmotion
10-31-2009, 19:06
Здравейте. :) Ето, че се реших да пиша и аз от рега на сестра ми :D Така, вече пораснах, измина ми безметежното детство и сега дойде време да се насочвам към някаква професия за в бъдеще. Сега съм 12ти клас и е нормално да знам какъв искам да стана. Да, ама не. Супер дизориентиран съм, нямам си и на идея какво искам. Само знам, че искам да е свързано с правенето на статистики, обожавам да гледам статистики, да гледам проценти и такива работи. Математиката също ми върви. Знам за икономиката, че ми влиза в описаното, но сега като гледам, всеки втори учи икономика, а пък и тези икономики са толкова много, че ми се забърква главата. :o Не знам каква е разликата между всички тях. Езиците също ги обичам, владея долу-горе три, без българския :) Но единия не съм го учил в училище, та искам да си ги уча и трите заедно, ако е възможно :D Еми това е долу-горе, предложете нещо, помогнете, ако можете и някой университет предложете, аз съм се насочил на Варна, а там до колкото знам има Икономически университет. Който може да помага, а на другите - извинете, че ви отнех от времето :)

Nakadah
10-31-2009, 22:09
не го знам как е на бг... но ето ти професията ти на английски: Accounter

krem4et0
11-01-2009, 08:05
По-скоро за теб е статистиката и иконометрията. Счетоводството няма грам общо даже.

Това е от сайта на СА "Д.А.Ценов" гр. Свищов. Може и в други ВУЗ-ове да има. Специалността е малка-мисля,че 30 човека цялата.

"Специалност “Статистика и иконометрия” подготвя специалисти в ОКС “бакалавър” и ОКС “магистър”- редовна, задочна и дистанционна форма на обучение..

Студентите по специалността придобиват задълбочени теоретически и практически знания за познавателната същност на статистическия подход и неговите специфични средства и методи при изучаване на различни области от социалната действителност; по планирането, организирането и провеждането на изчерпателни и частични статистически изучавания и осигуряване на статистическа информация за статистическите методи и използването им при извършването на анализи, прогнози, оценки на факторни влияния, изследователска дейност; да участват в изграждането, поддържането и развитието на статистически информационни системи и др."

Във ИУ-Варна също има такава специалност. Ето още информация: http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=33&id=15