PDA

View Full Version : ЧАЛГА



vesinka899
11-01-2009, 01:26
Драги съфорумци,с настоящата тема не искам да убидя никого,а просто изразявам мнение.Знам че има такива теми доста,но както казах изразявам мнение.
Днес една приятелка,която учи в Сф ме накара да идем на чалготека,въпреки че бях твърдо против отидох за да си направи тя кефа.
Аз не съм почитателка на тази музика и ми беше доста странно там.Гледам някви чалгарчета се кълчат на преслава.Но ми беше смешно.Смешни ми бяха...А като се заслушах и в текстовете щях да падна.Само секс,пари.Тесктовете ми се сториха много повърхтностни,еднообразни. Засягат почти една и съща тема-любов и всичко около нея-сълзи,изневяри бля-бля.
Гледах ги и се чудех какъв пример дават чага певците на поколенията след нас? Да правят секс за пари,да сменят гаджетата като носни кърпи,да се интересуват само от материалното.Гледах ги и се чувствах някак си над тях.Тея малки нищожни същества,дето праскат кючеци каква ценностна система имат и имат ли изобщо такава?Чувствах се над тях,защото не слушам долнопробна музика и за мен живота не е само пари,коли,секс и апартаменти.Те са много зле и няма да се оправят никога.
Още въднъж не искам да убидя никого.Просто изказвам мнение.И не пишете тъпи коментари ако обичате-няма да ме засегнете.
Благодаря за вниманието!

BoCupycake
11-01-2009, 01:40
Welcome въ клуба. 8-)
Аз за това не посещавам такъв тип заведения.И мен ме дразнят.Толкова са зле и някак странно безгрижни,сякаш нищо друго освен деградиралата им музика не ги интересува.
Просто психиката ми не издържа.
8-)

psychopath
11-01-2009, 12:30
Целкай вената и оди пикай па легай. :-)

ifilin4ica
11-01-2009, 12:51
Поредната тема....
Абе вие няма ли да се спрете! :?

vaniliika
11-01-2009, 13:26
Тесктовете ми се сториха много повърхтностни,еднообразни. Засягат почти една и съща тема-любов и всичко около нея-сълзи,изневяри бля-бля. ........



ха и другите к0 засягат ... тес американските да не би да пеят за министъра на финансите или кризата в България :? :? :? .. пфф хуу че не харесваш тоя стил ... ама с тъс логика то сичките песни са на тема:любов,пари.. и т.н. .. а чалгата просто е различен стил от другите ... например рапа .. те си имат личен стил на обличане,танците им са специфични,музиката и изобщо ... така и чалгата е различна ... повечето не я харесват защото певиците им били искуствени,били като к***и в клиповете .... еми к0 американците или които и да са те кф0 да не би да са със забрадка в клиповете ... даже бих казала че техните клипове са много "по-скандални" от нашите ... ;) ... всеки се опитва да се хареса на хората по един или друг начин ..

Di
11-01-2009, 13:28
Даже няма да прочета поста ти,а ще те поздравя с една песен..

http://www.vbox7.com/play:f8babbb6

slynchoo
11-01-2009, 14:09
Даже няма да прочета поста ти,а ще те поздравя с една песен..

http://www.vbox7.com/play:f8babbb6

:D :D

Ambrosia
11-02-2009, 12:21
Тесктовете ми се сториха много повърхтностни,еднообразни. Засягат почти една и съща тема-любов и всичко около нея-сълзи,изневяри бля-бля. ........



ха и другите к0 засягат ... тес американските да не би да пеят за министъра на финансите или кризата в България :? :? :? .. пфф хуу че не харесваш тоя стил ... ама с тъс логика то сичките песни са на тема:любов,пари.. и т.н. .. а чалгата просто е различен стил от другите ... например рапа .. те си имат личен стил на обличане,танците им са специфични,музиката и изобщо ... така и чалгата е различна ... повечето не я харесват защото певиците им били искуствени,били като к***и в клиповете .... еми к0 американците или които и да са те кф0 да не би да са със забрадка в клиповете ... даже бих казала че техните клипове са много "по-скандални" от нашите ... ;) ... всеки се опитва да се хареса на хората по един или друг начин ..






ахаха обаче чужденците не се ограничават само в такъв стил... докато при нас преобладаващи са фолк циците :-D

Fiki_
11-02-2009, 13:31
Да не правя нова тема.Някой знае ли как се казва тая песен ? http://www.vbox7.com/play:d50eb051&start=209

mimsitu
11-02-2009, 15:10
Даже няма да прочета поста ти,а ще те поздравя с една песен..

http://www.vbox7.com/play:f8babbb6


удриии :D :evil: :-({|= :smt006 :smt007

D0ll
11-02-2009, 15:21
Да не правя нова тема.Някой знае ли как се казва тая песен ? http://www.vbox7.com/play:d50eb051&start=209

Fergie - Labels or love



Иначе по темата с чалгата съм съгласна с авторката,тва е най-долнопробната музика :smt078

Tempest
11-02-2009, 15:25
Тесктовете ми се сториха много повърхтностни,еднообразни. Засягат почти една и съща тема-любов и всичко около нея-сълзи,изневяри бля-бля. ........



ха и другите к0 засягат ... тес американските да не би да пеят за министъра на финансите или кризата в България :? :? :? .. пфф хуу че не харесваш тоя стил ... ама с тъс логика то сичките песни са на тема:любов,пари.. и т.н. .. а чалгата просто е различен стил от другите ... например рапа .. те си имат личен стил на обличане,танците им са специфични,музиката и изобщо ... така и чалгата е различна ... повечето не я харесват защото певиците им били искуствени,били като к***и в клиповете .... еми к0 американците или които и да са те кф0 да не би да са със забрадка в клиповете ... даже бих казала че техните клипове са много "по-скандални" от нашите ... ;) ... всеки се опитва да се хареса на хората по един или друг начин ..

ако сравняваме с американците всичко.. знаеш ли докъде ще стигнем? До истината, а именно - България е една деградирала държавица, пълна с деградирали лапенца, които се мислят за компетентни, сравнявайки чалгата с другата музика... ъъ, още нещо - виж сега, в така често споменаваната от тебе Америка (същност наричаща се САЩ) звездите не влияят на облеклото на дечицата.. най-малкото за пример давам Лейди Гага.. ако някой се облече като нея ше има смъртни случаи от смях най-малкото... а какво наблюдавам в милата ни родина - момиченца, на възраст около 12-13, разхождащи се с полички, които имат по-малко плат от вратовръзка, които си повдигат самочувствието (което пък няма покритие) от минувачите, подсвиркващи зад тях... Къде отидоха джентълмените? Някъде под мускулите на тръскащите се мъжаги :D Къде отидоха нормалните взаимоотношения и сериозните връзки?! НА МАЙНАТА СИ!

vaniliika
11-02-2009, 20:13
Тесктовете ми се сториха много повърхтностни,еднообразни. Засягат почти една и съща тема-любов и всичко около нея-сълзи,изневяри бля-бля. ........



ха и другите к0 засягат ... тес американските да не би да пеят за министъра на финансите или кризата в България :? :? :? .. пфф хуу че не харесваш тоя стил ... ама с тъс логика то сичките песни са на тема:любов,пари.. и т.н. .. а чалгата просто е различен стил от другите ... например рапа .. те си имат личен стил на обличане,танците им са специфични,музиката и изобщо ... така и чалгата е различна ... повечето не я харесват защото певиците им били искуствени,били като к***и в клиповете .... еми к0 американците или които и да са те кф0 да не би да са със забрадка в клиповете ... даже бих казала че техните клипове са много "по-скандални" от нашите ... ;) ... всеки се опитва да се хареса на хората по един или друг начин ..

ако сравняваме с американците всичко.. знаеш ли докъде ще стигнем? До истината, а именно - България е една деградирала държавица, пълна с деградирали лапенца, които се мислят за компетентни, сравнявайки чалгата с другата музика... ъъ, още нещо - виж сега, в така често споменаваната от тебе Америка (същност наричаща се САЩ) звездите не влияят на облеклото на дечицата.. най-малкото за пример давам Лейди Гага.. ако някой се облече като нея ше има смъртни случаи от смях най-малкото... а какво наблюдавам в милата ни родина - момиченца, на възраст около 12-13, разхождащи се с полички, които имат по-малко плат от вратовръзка, които си повдигат самочувствието (което пък няма покритие) от минувачите, подсвиркващи зад тях... Къде отидоха джентълмените? Някъде под мускулите на тръскащите се мъжаги :D Къде отидоха нормалните взаимоотношения и сериозните връзки?! НА МАЙНАТА СИ!




Къде отидоха джентълмените? Някъде под мускулите на тръскащите се мъжаги :D Къде отидоха нормалните взаимоотношения и сериозните връзки?! НА МАЙНАТА СИ!

ам за тфа съм съгласна с теб.... днес всичко опира само до едната свалка и нищо друго ..... :?

Force_bladeR
11-02-2009, 22:55
абе тука като гледам само 3 стила музика знаете.. чалга,рап и тия американските изгъзици.. :?

Tempest
11-03-2009, 06:30
като не са намесили и метъл.. пак добре :D

CometRider
11-03-2009, 07:08
Има доста рап песни, които са на социални теми. Що се отнася до рока и метъла то в повечето песни има страшно много смисъл. А чалгаризацията деградира обществото. Въпреки, че не отричам стила напълно и там има някакви проблясъци. Имаше една песен на Ивана - "Аз съм с теб" мисля, че се казваше - тя е смислена, но една птичка пролет не прави :).