PDA

View Full Version : Музикални обсъждания, впечатления и т.н.



ArrowsOfDeath
11-01-2009, 11:24
Правя темата, за да можем в нея да пишем за последните си впечатления от музиката или пък да обсъждаме някоя музикална тема - изобщо всичко що е свързано с музиката, за което не е задължително да се прави нова тема.

Аз ще започна с много доброто ми впечатление от последния албум на Katatonia. Определено не съм очаквал толкова силен албум.
Много се накефих също и на новия албум на Shpongle. Представиха се на ниво.
А пък снощи не ме пуснаха на dnb парти, щото нямам все още 18 :\

GracelessIsDumb
11-01-2009, 11:27
Аз мисля да си купя последния албум на Алиша Кийс,понжеж съм й голяма фенка,само да излезе на пазара :)

Evellon
11-01-2009, 12:22
Аз слушах новия албум на Epica преди няколко дни. Страхотен е! С всеки следващ албум стават по-добри :)

billytalent
11-01-2009, 12:46
Аз слушах новия албум на Epica преди няколко дни. Страхотен е! С всеки следващ албум стават по-добри :)

Ще може ли някакъв линк да дадеш,защото не съм го слушала май???

Evellon
11-01-2009, 12:49
Аз слушах новия албум на Epica преди няколко дни. Страхотен е! С всеки следващ албум стават по-добри :)

Ще може ли някакъв линк да дадеш,защото не съм го слушала май???

Design Your Universe (http://zamunda.net/details.php?id=192066&hit=1/url)

billytalent
11-01-2009, 12:50
Мерси много :)

xoxi
11-01-2009, 13:20
Аз вчера започнах да преслушвам дискографията на Корн. Чудя се след това на чия дискография да се спра :-o

GbSy
11-01-2009, 13:29
Все повече започвам да оценявам Skillet..
Наскоро свалих A sense of purpose на In Flames и е доста силен албум. То аз си го свалих, защото там е любимата ми The Chosen Pessimist, но и останалите си ги бива.

Evellon
11-01-2009, 13:53
Все повече започвам да оценявам Skillet..
Наскоро свалих A sense of purpose на In Flames и е доста силен албум. То аз си го свалих, защото там е любимата ми The Chosen Pessimist, но и останалите си ги бива.

Ще ми препоръчаш ли някоя песен на Skillet, защото нямам време да прослушвам цялата дискография? :)

GbSy
11-01-2009, 15:32
Както направих с една приятелка, ще ти избера най-добрата от всеки албум според мен. :)
1. http://www.youtube.com/watch?v=nxDNCbfo6mE
2. http://www.youtube.com/watch?v=iellYfMm_8Y&feature=PlayList&p=31175F1933DB0906&index=0
3. http://www.youtube.com/watch?v=2GPYors7EEw
4. http://www.youtube.com/watch?v=KT_wfv7yIAA
5. http://www.youtube.com/watch?v=go6dVm8V37Q
6. http://www.youtube.com/watch?v=OuheuIDqo6c&feature=PlayList&p=76B1823CCC3B6716&playnext=1&playnext_from=PL&index=5
7. http://www.youtube.com/watch?v=zuyupBmHfVQ
Не знам как ще ти се сторят, но за мен са невероятни.
Ако отделиш време да чуеш 5-тия, 6-тия и седмия албум, няма да съжаляваш. :)

slynchoo
11-01-2009, 15:38
оО,Skillet са невероятни!
GbSy,дала си им едни от най-хубавите песни. (:

Evellon
11-01-2009, 16:16
Meрси GbSy :)

GbSy
11-01-2009, 16:19
:)

ArrowsOfDeath
11-01-2009, 18:04
Ох, имам сумати нови албуми да чуя, а почти всеки ден излиза някой друг, който ме интересува. Определено силно второ полугодие откъм излизане на албуми.

billytalent
11-01-2009, 20:51
Аз пък днес си преслушах дискографията на Xandria,невероятни песни,уникална вокалистка,жалко че вече не е с тях...

ArrowsOfDeath
11-04-2009, 22:00
А последния албум на Epica хареса ли ти? :)
А пък аз сега си правя яка Godsmack вечер 8)
И от утре наистина ще изслушам всички нечути албуми 8-)

billytalent
11-04-2009, 22:12
Определено ми хареса,за мен това е най-добрият им албум всичките песни са много силни,най-много ми хареса Resign To Surrender...толкова величествено ми звучи тази песен :D Сега се опитвам да си намеря дискографията на Billy Talent чух че имали нов албум,но вече не съм толкова зарибена по-тях и не съм сигурна.

ArrowsOfDeath
11-04-2009, 22:16
Да ти кажа последният им албум е много силен, много добри песни има. Поне на мен много ми хареса и го смятам за най-добрия им.

billytalent
11-04-2009, 22:41
Сега го свалям,не се и съмнявам че ще си заслужава...аз пък тази нощ съм на вълна Depeche Mode,странно никога не съм ги харесвала чак сега се заслушах в песните им и разбрах защо толкова много хора ги харесват

ArrowsOfDeath
11-05-2009, 10:47
"Music For The Masses" ми е любимият техен албум. "Strangelove" и "Sacred" най ги обичам ^^

Evellon
11-05-2009, 12:03
Вчера изслушах Night is the New Day на Katatonia. Не бях чувал нещо подобно досега, но определено ми хареса. :) Само искам да попитам дали всичките им песни звучат така депресиращо?

ArrowsOfDeath
11-05-2009, 12:13
Повечето :) Самият им стил е такъв, който много ми допада 8)

Evellon
11-05-2009, 12:14
И на мен точно това ми хареса :lol:

DesireToFire
11-05-2009, 13:25
Ами аз все се каня да излушам дискографията на Мейдън, ама все отлагам. То мнооого време ще ми трабва :D Иначе последнаат ми мания бяха Machine Head. Още от първата тяхна песен която чух, се влюбих в тях. А след като им чух и цялата дискография за по-малко от месец се намърдаха на втора позиция в списъка на любимите ми групи. Първото няма мърдане :D. Друго, друго... Мн се бях зарибила по една песн на COF и клипа към нея.

gabi7u
11-05-2009, 16:20
Аз само искъм да вметна, че Paramore са върха ! :grin:

billytalent
11-05-2009, 16:35
Ами аз все се каня да излушам дискографията на Мейдън, ама все отлагам. То мнооого време ще ми трабва :D Иначе последнаат ми мания бяха Machine Head. Още от първата тяхна песен която чух, се влюбих в тях. А след като им чух и цялата дискография за по-малко от месец се намърдаха на втора позиция в списъка на любимите ми групи. Първото няма мърдане :D. Друго, друго... Мн се бях зарибила по една песн на COF и клипа към нея.

Коя песен на Cradle те са ми любимата група? 8-)

TrustNobody
11-05-2009, 17:19
"Dear Agony" на Breaking Benjamin ме разочарова.МЕКО КАЗАНО.

за сметка на това се поклонете пред "Resistance" - Muse.
8-)

DesireToFire
11-05-2009, 18:22
Ами аз все се каня да излушам дискографията на Мейдън, ама все отлагам. То мнооого време ще ми трабва :D Иначе последнаат ми мания бяха Machine Head. Още от първата тяхна песен която чух, се влюбих в тях. А след като им чух и цялата дискография за по-малко от месец се намърдаха на втора позиция в списъка на любимите ми групи. Първото няма мърдане :D. Друго, друго... Мн се бях зарибила по една песн на COF и клипа към нея.

Коя песен на Cradle те са ми любимата група? 8-)

На мен са ми на 4-то 8-)
http://www.vbox7.com/play:f0538170 Temptation
http://www.vbox7.com/play:3f8faa93 From THe Cradle of Enslave

billytalent
11-05-2009, 21:17
Едни от най-добрите им песни + Nymphetamine :wink: ...чух новият албум на Billy Talent и ми хареса много,но на второто слушане чак :lol:

ArrowsOfDeath
11-05-2009, 21:34
"Dear Agony" на Breaking Benjamin ме разочарова.МЕКО КАЗАНО.

за сметка на това се поклонете пред "Resistance" - Muse.
8-)

Аз пък съм в другата крайност относно "Dear Agony" - много добър албум, надминал очакванията ми.
А пък за Muse много се чудя дали да ги чуя. По принцип не ми се нравят, но ще чуя последния им албум.

MonSitY
11-06-2009, 07:26
Вчера чух няколко песни на Katatonia и съм много доволна.Май ще слушам дискографията им.Албумите на Breaking Benjamin и Skillet ми се сториха еднакво ''силни''.Харесаха ми по 2 песни...

ArrowsOfDeath
11-07-2009, 12:05
Почнаха да се разпространяват Katatonia :-D
Искам да кажа, че последните две компилации, които пусна Cosmosis, са просто ненормални! Няма слабо парче в тях. Смятам, че всеки фен на psytrance-a ще остане доволен. Има ги качени в арената.

TrustNobody
11-07-2009, 18:53
некви отзиви от новия албум на Atreyu?

lenito_sf
11-08-2009, 12:10
http://www.vbox7.com/play:37f14607 Хора чудих се .. тази песен как ви влияе ? .. аз винаги като я чуя ми води спомени :-k

ArrowsOfDeath
11-09-2009, 13:48
Хубава е песента, но просто ми е писнала - къде ли не я ползват.
Излезе новата компилация на Бритни със синглите й. Новата й песен "3" кърти! От поп стила чакам да излязат новите албуми на Lady GaGa и Leighton Meester. Другият албум, който очаквам с нетърпение, е този на The Pretty Reckless. Песните, които досега са пуснати, са доста обещаващи :)

billytalent
11-11-2009, 12:42
Интересно ми е тук има ли някой,който слуша Emilie Autumn??? :D

ArrowsOfDeath
11-11-2009, 12:50
То дали има някой, който да я знае :D Сещам се, че преди време я гледах в last.fm, но някакси не успя да ме хване музиката й. Но пък снимките й, които видях, бяха уникални 8)

billytalent
11-11-2009, 16:20
Да и това ми мина през ума ахахах,аз като цяло я харесвам,въпреки че има някой неща които не ми допадат,за сметка на други песни които са много силни...за външността и няма какво да коментирам уникална е :D

ArrowsOfDeath
11-11-2009, 22:56
Искам да кажа, че последните две компилации, които пусна Cosmosis, са просто ненормални! Няма слабо парче в тях. Смятам, че всеки фен на psytrance-a ще остане доволен. Има ги качени в арената.

Съвсем случайно ги намерих в някакъв торент тракер и си викам дай да взема да ги чуя, :shock: направо са страшни 8-)

Радвам се, че има още някой, който се кефи на стила :)

Evellon
11-15-2009, 15:21
Днес слушах последния сингъл на Within Temptation - Utopia. Честно казано останах разочарован :( Песента не е лоша, но е много по-различна от всичко, което са правили досега. Дано това е някакво изключение... Отдавна чакам новия им албум и се надявам в него да не преобладават такива песни. :?

DesireToFire
11-16-2009, 17:22
Последната ми зарибявка - Five Finger Death Punch, Anihilator и Claymore. Първата група - нова, но хубава, има както и мн зарибени, тажки, така и не толкова добри песни, но като цяло къртят здразо 8-) . Втората група си е класика, просто досега не съм и обърнала нужното внимание, възникнала в разцвера на траша (средата на 80те ) е ъъъ траш група 8-) . Не съм изслушала цялата дискография, но определено си заслужават вниманието. И третата група, искам да обърна специално внимание, е българска група, което съвсем не я прави недостойна. Стилът е мелодичен блек/дет и определено има какво да се чуе. С голям опит, изключително професионални =)

billytalent
11-16-2009, 17:41
^ Claymore са Велики,миналата година ги слушаха на живо с още няколко групи и те бяха едни от най-добрите

ArrowsOfDeath
11-16-2009, 19:56
Излезе новият албум на Lady GaGa :smt001 Тая вечер ще има какво ново да се слуша :) Доста извратен вкус откъм музиката имам 8-) Както си слушам Гага, скачам на psytrance, после може един трип-хоп и накрая да забия готик метъл 8-)

ArrowsOfDeath
11-17-2009, 08:55
Наистина, последният им албум нещо не ме радва. Любим си ми остава "Reise, Reise" - няма слабо парче в него!
Между другото гледам, че си писал за Rob Zombie. Да не е пуснал новия албум?

BrainlessROCKBABY
11-17-2009, 09:00
meanwhile МУСЕ пуснаха нов сингъл:
Undisclosed Desires
на мен лично ми хареса

TrustNobody
11-18-2009, 19:38
meanwhile МУСЕ пуснаха нов сингъл:
Undisclosed Desires
на мен лично ми хареса е нееееееееееееееееее :grin:

krisence
11-19-2009, 15:29
Хора зарибихте ме по Skillet сега им слушам последният албум и наистина ми харесва :) А пък за Рамщайн не съм съгласна на мен и последният им албум си ме кефи :) А пък и аз искам да преслушам дискографията на Мейдан, но все не ми остава време. Някой ако може да ми препоръца албум?

Cryptica
11-19-2009, 17:15
Вчера докато си купувах дискове бяха пуснали Sehnsucht и си припомних доброто старо време, когато Рамщайн бяха яка банда... еххххх :(
Що така? Последните им албуми лоши ли са? Питам, понеже имам само няколко парчета от тази група, които много ми харесват. Имат ... интересен стил Rammstein.

FuCkInBuBbLeGuM
11-19-2009, 17:47
Правя темата, за да можем в нея да пишем за последните си впечатления от музиката или пък да обсъждаме някоя музикална тема - изобщо всичко що е свързано с музиката, за което не е задължително да се прави нова тема.

Аз ще започна с много доброто ми впечатление от последния албум на Katatonia. Определено не съм очаквал толкова силен албум.
Много се накефих също и на новия албум на Shpongle. Представиха се на ниво.
А пък снощи не ме пуснаха на dnb парти, щото нямам все още 18 :\

Наистина мн добър албум... :grin:

А иначе аз на Cradle последния албум си го въртя всеки ден :-)

ArrowsOfDeath
11-19-2009, 17:54
Liberation 8) =D>
btw вече ги има и текстовете на песните от албума в нета ^^

TrustNobody
11-26-2009, 09:38
http://www.youtube.com/watch?v=A63VwWz1ij0

новото видео от Paramore. :}

ArrowsOfDeath
11-26-2009, 17:20
Въпреки това определено си струва да се чуе всичко тяхно. На мен пък любимият период ми е средния, включващ албумите "Mutter" и "Reise, Reise". Много, много силни албуми за мен.
Сега се сетих, че най-накрая чух последния албум на Muse и мога да кажа, че ми допадна, но едва ли пак ще си го пусна да го слушам :D
Видяхте ли в замундата каква колекция от всичко що е излязло с името на Dream Theater пуснаха? Че и във flac формат 8-)

vanilievisez
11-26-2009, 17:25
Розенрот също е добър бе, хора. ))
Иначе Зензухт ми е любимият като че ли.
Но последният им е слабичък, да.