PDA

View Full Version : My ideas of teenager who dresses in good taste (essay)



workplace
11-01-2009, 11:46
In most cases the teenagers between the age of fifteen to seventeen,eighteen , dress casual,sport,scruffy,with baggy clothes and sneakers- hip-hop style.Others , for example some girls,love to make-up,to do crazy and funny hair-styles.They wear dresses,short skirts,stilletoes or platform shoes . Also,they are gothic or metals [often dressed like their idols ,in dark colors - in most cases in black, listening loudly music.In my opinion, I do not belong to any of these groups. I do not wear clothes with patent leather or from the last summer-autumn collection. I rarely go to expensive shops or malls , I am dressed in usual clothes,but striving to look amazing.
So, everyone has own taste and style in clothing.Whether one teenager will be formal dressed , in jeans and jumper , in blazer or evening gown, or even in slacks - it does not matter! The only thing which is important is the clothes to be comfortable .


хах. това е моят вариант. накрая искам да завърша с думите "по дрехите посрещат,по ума изпращат" , но не знам как точно да го вметна на английски. някой с идеи по темата - да пише:) ще се получи интересно..(: :-P

MichellePhan
11-01-2009, 12:07
"Meet by the dress,forward by the intellect/mind" :D Нещо такова :=D

Nakadah
11-01-2009, 17:31
пич за articles да си чувал? + това и the prepositions не са ти вярни...

къде си тръгнал с тоя параграф да правиш есе? та дори в topic имаш грешки....

workplace
11-01-2009, 19:35
Nakadah ,аре поправяй де

workplace
11-01-2009, 19:46
относно заглавието,госпожата го определя(: т'ва ми е продиктувано. и к'во ми е на articles ?

Nakadah
11-01-2009, 21:25
относно заглавието,госпожата го определя(: т'ва ми е продиктувано. и к'во ми е на articles ?

ето за това казвам че в България никой не говори английски...

и от къв зор да ти го поправям бе?
да ме би да ми плащаш
даже и заповеди ми дава

:razz: :razz: :razz:

sladur4etyYy
11-01-2009, 21:49
"Meet by the dress,forward by the intellect/mind" :D Нещо такова :=D

ти да си чувала, че фразеологизмите, като ''по дрехите посрещат, по ума изпращат'' са фиксирани на всеки език и не може да си ги казваш, както ти хрумне?
авторе, ти наистина ли не откриваш грешката с articles в заглавието? :D

elito0o0o0
11-01-2009, 22:18
Мамаамоооо :shock: :shock: :-s #-o ](*,)

BePoHuKa
11-01-2009, 22:30
Ох, хора.. не знам вече какво да кажа.

1. Не мисля, че за да направиш добро дело, трябва непременно да получиш нещо в замяна.

2. Има грешки, но никой не се е родил научен.

3. Ако не знаете езика, не се опитвайте да помагате на автора, защото го обърквате допълнително.

4. Коментари от сорта на "леле колко си зле" са абсолютно ненужни.

Ако някой има конкретен въпрос, да пита. ;)

Nakadah
11-01-2009, 22:46
Ох, хора.. не знам вече какво да кажа.

1. Не мисля, че за да направиш добро дело, трябва непременно да получиш нещо в замяна.

2. Има грешки, но никой не се е родил научен.

3. Ако не знаете езика, не се опитвайте да помагате на автора, защото го обърквате допълнително.

4. Коментари от сорта на "леле колко си зле" са абсолютно ненужни.

Ако някой има конкретен въпрос, да пита. ;)

преди 1 година дойде в Торонто и вече си недосегаема ма още ходиш на ESL...

BePoHuKa
11-01-2009, 22:49
In most cases, teenagers ,between the ages of fifteen to eighteen, dress casual,sporty, scruffy ,with baggy clothes and sneakers - hip-hop style.Some girls love to make up and have crazy and funny hair-styles.They wear dresses,short skirts, stilettos or platform shoes . Also,they are Gothic or metal [often dressed like their idols ,in dark colors(или coloUrs, зависи за американски английски ли става въпрос или канадски примерно) - in most cases in black, listening to loud music. In my opinion, I do not belong to any of these groups. I do not wear clothes with patent leather or from the last summer-autumn collection. I rarely go to expensive shops or malls , I am dressed in usual clothes,but I strive to look amazing.
So, everyone has his own taste and style for clothing.Whether one teenager will be dressed formal (formal значи официален, така, че ти препоръчвам да редактираш като цяло това изречение) , in jeans and jumper , in a blazer or an evening gown(това се води formal - получава се повторение) , or even in slacks - it does not matter! The only important thing is that your clothes are comfortable for you. (или - that you feel comfortable in you own clothes - което според мен звучи по-добре).


хах. това е моят вариант. накрая искам да завърша с думите "по дрехите посрещат,по ума изпращат" , но не знам как точно да го вметна на английски. някой с идеи по темата - да пише:) ще се получи интересно..(: :-P

BePoHuKa
11-01-2009, 22:50
Ох, хора.. не знам вече какво да кажа.

1. Не мисля, че за да направиш добро дело, трябва непременно да получиш нещо в замяна.

2. Има грешки, но никой не се е родил научен.

3. Ако не знаете езика, не се опитвайте да помагате на автора, защото го обърквате допълнително.

4. Коментари от сорта на "леле колко си зле" са абсолютно ненужни.

Ако някой има конкретен въпрос, да пита. ;)

преди 1 година дойде в Торонто и вече си недосегаема ма още ходиш на ESL...Еййй ти ще кажеш пък, че ходя на ЕСЛ - хаха

elito0o0o0
11-02-2009, 09:12
^^ ``Колко си мъдра и умна.`` Като толкова много знаеш Английски ,поправи грешките му. - хаха. В тоя ворум има много разбирачи.

BePoHuKa
11-02-2009, 21:35
^^ ``Колко си мъдра и умна.`` Като толкова много знаеш Английски ,поправи грешките му. - хаха. В тоя ворум има много разбирачи.Да, определено са адски много, а някои за капак са и кьорави. :)

Rhype
11-03-2009, 12:58
often dressed like their idols - това доколкото си спомням е идолопоклонничество и се води за отрицателна черта и това са хора без собствено мнение и вкус :D Ех ,тази психология :D

amk933
11-03-2009, 15:11
:-s Това заглавие, ако го е дала госпожата -> трагедия. :-k

Пратете госпожата на уроци по английски. Малко да поразбере що са то collocations и definite, indefinite и zero article.

elito0o0o0
11-03-2009, 15:56
:-s Това заглавие, ако го е дала госпожата -> трагедия. :-k

Пратете госпожата на уроци по английски. Малко да поразбере що са то collocations и definite, indefinite и zero article.Аз като гледам какво е положението,едва ли ще вдене нещо таз госпожа.. :lol:

workplace
11-04-2009, 07:21
хахаха да . ;д мани .. тя лъха на алкохол в час.. :Д

elito0o0o0
11-04-2009, 08:30
:shock: Еми,ако ви казва наздраве,вместо здравейте.... 8-) 8-)

Co0kieGirl
11-04-2009, 09:50
Онзи ден ние имахме една заместничка по английски и ни казва:"write homework" :lol: