PDA

View Full Version : СПИН



siiska
11-01-2009, 14:06
здравейте :) имам въпрос относно темата за СПИН-а бих се радвала някой по-запознат да ми отговори на въпроса а и мисля че това ще е в полза и на останалите тъй като това е доста опасна болест и трябва всички да са запознати поне малко за да могат да се предпазят.
Въпроса ми е: сега се замислих като бях по-малка (мисля че седми клас) имахме беседа за СПИН-а и ни обесняваха нали как тряабва да се предпазваме, как се разпространява и т.н. но бяха казали нещо от рода че "всеки десети (не съм сигурна) е преносител на СПИН без да знае. Не болен от СПИН а просто преносител. " та днес се замислих и се чудя как ще стане преносител ако не е болен? :shock: има го заложено в себе си ли ? И се разтършувах из статии но никаде не пише че човек който не е болен може да е просто преносител...
Темата е сериозна и мисля че полезна така че се надявам на отговори от по-запознатите :-D

Abigoria
11-01-2009, 15:51
Вирусът не се 'активира' при всички. Има важна тема бтв...

Eleutheria
11-03-2009, 17:29
Не те знам какво си търсила...
НО!
Има разлика м/у ХИВ и СПИН. ХИВ се нарича вирусът,а СПИН е болестта.Има голяма разлика.Човек може да е преносител на ХИВ,може да предаде и на други този вирус,но да не е болен от СПИН.Така човек може да приносител на ХИВ,без да е болен и без да знае.

Mitko225
11-14-2017, 10:31
Здравейте
На 29.09 със приятелката ми правихме анален секс без презерватив...след това още 3-4 пъти....Преди това тя е имала полов контакт веднъж(с презерватив)
Последната седминца аз имах екземи по гениталиите, но след мазане и антибиотици се оправих
Във момента ме боли глава и имам високо кръвно, преди 3 дни повърнах, а приятелката ми има диария и повръща
Почвам да параноясвам но... какъв е шансът да съм болен от ХИВ/СПИН?

haritov
11-14-2017, 11:52
Здравейте
На 29.09 със приятелката ми правихме анален секс без презерватив...след това още 3-4 пъти....Преди нова тя е имала полов контакт веднъж(с презерватив)
Та въпроса ми е... какъв е шансът да съм болен от ХИВ/СПИН?

50%

Supermassive____
11-14-2017, 15:18
Във момента ме боли глава и имам високо кръвно, преди 3 дни повърнах, Почвам да параноясвам какъв е шансът да съм

Да си бременен? - Много голям...
Тест… Тест… Тест... си направи и ако има две черти ... Бременен си вече ти! Честито!