PDA

View Full Version : Да ми проверите едно писмо по английски :)



pifiella
11-01-2009, 15:26
Здравейте!Mоже ли някои,който има време и желание да ми провери едно писмо?
How are you?I hope the school is going well!Have you been doing anithing interesting?Have you ever decided where to go on holiday?
Anyway we're camping in the Isle of Skye.It has rained every single day.Everibody are wet drenched to the bone.Our food is wet,but this is no problem!(колкото и тъпо да звучи...)
We're been hare for five days.Here everithing is wonderfull:The calmness,the silence.The nature is amazing.Here have many wild animals.Near the camping has a river(или незнам кое е по правилно Near the campside passes a river :-o )Every day we are catch the fish(Май си имаше дума за риболов,ама не я знам)(Следващото изречение е пълна скръб!!! :o )Here hasn't disco,but,as you know,if we aren't going such place 8-) .Every day we,re walking in mauntain.I fell very goot!
Our news:Predictably,Ani is whimper(Ако можете напишете,че Ани се оплаква постоянно и не я понасям вече)
Well,I must finish.It's my turn to cook tonight.Write back soon......
Сигурно е пълно с грешки,но това мога какво да направя..... :D

lubomirky
11-01-2009, 15:49
прегледах до набързо и да - имаш грешки доста ;д

elito0o0o0
11-01-2009, 15:55
прегледах до набързо и да - имаш грешки доста ;дЪхЪ.... :shock: Предлагам да го пренапишеш?.. Нямам време да ти поправям грешки сега..

silver_moon
11-01-2009, 15:59
How are you?I hope the school is going well!Are you doing something interesting?Have you decided where to go on holiday?
Anyway, we're camping in the Isle of Skye.It rains every single day.Everybody are wet drenched to the bone.Our food is wet,but this is no problem!(колкото и тъпо да звучи...)
We've been here for five days.Here everithing is wonderful:The calmness,the silence.The nature is amazing.There's many wild animals.There is a river near the camping. Every day we catch the fish. There isn't disco,but,as you know,if we aren't going such place (неразбрах какво искаш да кажеш).Every day we walk in mauntain.I fell very well!
Our news:Predictably,Ani is very spoilt and she annoys me a lot of.
Well,I should finish.It's my turn to cook tonight.Write back soon......

Luscious_Heart
11-01-2009, 15:59
Правиш голяма грешка - написала си го на Bulgarian English, ако ме разбираш правилно. :D
Просто ще ти теглят една голяма двойка на изпит, тъй като липсва онова, под което те разбират как тече мисълта ти на английски. :D

elito0o0o0
11-01-2009, 16:08
С една дума-> работата е зле! :( Как да ти кажа ?? Първото ,което ми се наби на очи е ``anithing``.. пише си ANYTHING .. това направо да ти избоде очите. :( Нататък.... просто е зле работата ,като цяло.
Аа да.. и още едно,което просто ме разби.. ->``mauntain `` :lol: пише се MOUNTAIN !!.. Ох.. Абе зле е работата. Общо взето това писмо няма никакъв смисъл.Поне аз не видях такъв.

pifiella
11-01-2009, 16:51
Знам пълна скръб съм!Просто не ми се отдава английският...... 8-) И това е........Тая година ми е втората през,която го уча и пак незнам нищо......Много ми е гаден и нея разбирам граматиката,изречнията си ги пиша както са ми на бългрски,само думите заменям,абе ужас просто.... 8)
Радвам се,че ви позабавлявах малко :-D
И благодаря много за безпристрастните коментари,а не като класната:Трябва ти повече учене и ще стане.......... :lol: е вие видяхте,че няма да стане никога,ама никога 8-)

sweet_isabel
11-01-2009, 17:26
How are you?I hope that school is going well!Have you been doing anything interesting lately?Have you decided where to go on holiday?
Anyway we're camping in the Isle of Skye.It rains every single day.Everybody are wet drenched to the bone.Our food is wet,but this is not a problem!
We have been here for five days now.Here everything is wonderful:The calmness,the silence.The nature is amazing.There are many wild animals.There is a small river near our camp.We go fishing every day.There is no disco,but as you know,even if there was one we don"t go to such places(because of my parents of course) .малко май му смених смисъла ,но не разбрах какво искаш да кажеш.Every day we go for long walks in the mountain..I feel very well!
Our news:Predictably,Ani is whining all the time and i can"t stand her any more
Well,I have to finish .It's my turn to cook tonight.Write back soon......

elito0o0o0
11-01-2009, 17:27
Знам пълна скръб съм!Просто не ми се отдава английският...... 8-) И това е........Тая година ми е втората през,която го уча и пак незнам нищо......Много ми е гаден и нея разбирам граматиката,изречнията си ги пиша както са ми на бългрски,само думите заменям,абе ужас просто.... 8)
Радвам се,че ви позабавлявах малко :-D
И благодаря много за безпристрастните коментари,а не като класната:Трябва ти повече учене и ще стане.......... :lol: е вие видяхте,че няма да стане никога,ама никога 8-)мухахаха... Ти сама се предаваш,не че не може да стане ;)И аз така си виках преди ,ма сега виждам ,че става. С повече слушане в час и учене на уроците става ;)

sweet_isabel
11-01-2009, 17:27
Знам ,че не е перфектно,но мисля че е доста по-добре.Ако някой намира още грешки да поправя. :)

Luscious_Heart
11-01-2009, 17:28
По-скоро ти трябва четене на книжки. :) Има едни такива малки, които са пригодени за различните нива в английския (intermediate, да кажем). Представляват преразкази на известни английски творби, адаптирани към съответното ниво. Някои даже включват непознатите думи и изрази с обяснения, преводи; имам една, която включва и въпроси, теми за есе... На Cambridge има такива книжки, а и не само. Така ще усвоиш структурата по-добре. :P

How are you?I hope (няма "the") school is going well!Have you been doing anything interesting?Have you (няма "ever"!!! В такъв случай би се превело: НЯКОГА решавала ли си къде да отидеш на ваканция?") decided where to go on holiday?
Anyway we're camping in the Isle of Skye.It has rained every single day (Можеш да напишеш "It has been raining for X days", за повече въздействие.).Everybody IS!!! ("wet" в случая е излишно)drenched to the bone.Our food is wet,but this is no problem!(колкото и тъпо да звучи...)
We HAVE been HERE for five days.Here everything is wonderful (с едно 'L'):The calmness,the silence.(Няма the, природата е неброима, като по-стеснено понятие можеш да използваш countryside, scenery, etc.)Nature is amazing.Here THERE ARE many wild animals.Near the camping there is a river (Най-правилно би било "FLOWS a river"). Every day we FISH - глагол в сег. просто време, защото е повтарящо се действие като по навик). Here THERE ISN'T A DISCO,but,as you know,тук беше написала голяма простотия, трябва да е: we're not going to such places (или we don't go)) .Every day we are walking/walk IN THE MOUNTAINS.I fell very gooD.
Our news:Predictably,Ani is whimpering and I cannot take her anymore.
Well,I must finish.It's my turn to cook tonight.Write back soon......

Ето ти го писмото.
Когато искаш да кажеш "Тук има еди-си какво", не използваш никога HAVE!!! Структурата е: there is/there are.

Nakadah
11-01-2009, 17:28
освен че времената ти къцат, ти куца verb-noun правилото както и модалните глаголи, а за правопис дори не ми се говори
с други думи не се опитвай да правиш нещо което не можеш...

pifiella
11-01-2009, 17:31
Знам ,че не е перфектно,но мисля че е доста по-добре.Ако някой намира още грешки да поправя. :)
Mерси много :-# :-)

Nakadah
11-01-2009, 17:37
How are you?I hope that school is going well!Have you been doing anything interesting lately?Have you decided where to go on holiday?
Anyway we're camping in the Isle of Skye.It rains every single day.Everybody are wet drenched to the bone.Our food is wet,but this is not a problem!
We have been here for five days now.Here everything is wonderful:The calmness,the silence.The nature is amazing.There are many wild animals.There is a small river near our camp.We go fishing every day.There is no disco,but as you know,even if there was one we don"t go to such places(because of my parents of course) .малко май му смених смисъла ,но не разбрах какво искаш да кажеш.Every day we go for long walks in the mountain..I feel very well!
Our news:Predictably,Ani is whining all the time and i can"t stand her any more
Well,I have to finish .It's my turn to cook tonight.Write back soon......

пич доказваш че в бг никой не говори английски!!!

pifiella
11-01-2009, 17:37
освен че времената ти къцат, ти куца verb-noun правилото както и модалните глаголи, а за правопис дори не ми се говори
с други думи не се опитвай да правиш нещо което не можеш...
Е като ми е за домашно да не се опитвам да го напиша,та направо така да си ми пише двойката.....Все пак няма да уча висше с английски(нямам и такова желание и немога),а просто трябва да си напиша домашното.... :-o

Nakadah
11-01-2009, 17:39
освен че времената ти къцат, ти куца verb-noun правилото както и модалните глаголи, а за правопис дори не ми се говори
с други думи не се опитвай да правиш нещо което не можеш...
Е като ми е за домашно да не се опитвам да го напиша,та направо така да си ми пише двойката.....Все пак няма да уча висше с английски(нямам и такова желание и немога),а просто трябва да си напиша домашното.... :-o

като гледам учителя ти не те учи на английски, и няма значение дали ще учиш висше на английски (което аз правя), важното е да знаеш правелно това което те учат.... след време ще ти се наложи да кажеш 2 думи на английски и всички ще ти се смеят (не българи ест щот българите не говорят английски....)

Luscious_Heart
11-01-2009, 17:40
пич доказваш че в бг никой не говори английски!!!
Освен мойта класна! 8)

elito0o0o0
11-01-2009, 17:40
освен че времената ти къцат, ти куца verb-noun правилото както и модалните глаголи, а за правопис дори не ми се говори
с други думи не се опитвай да правиш нещо което не можеш... ОО боОже мООйй!!!!
И защо да не се опитва да прави това ,което не може? По този начин ще се научи как да го прави !
Охх.. разбирачи сте ми всичките!!

pifiella
11-01-2009, 17:43
По-скоро ти трябва четене на книжки. :) Има едни такива малки, които са пригодени за различните нива в английския (intermediate, да кажем). Представляват преразкази на известни английски творби, адаптирани към съответното ниво. Някои даже включват непознатите думи и изрази с обяснения, преводи; имам една, която включва и въпроси, теми за есе... На Cambridge има такива книжки, а и не само. Така ще усвоиш структурата по-добре. :P

How are you?I hope (няма "the") school is going well!Have you been doing anything interesting?Have you (няма "ever"!!! В такъв случай би се превело: НЯКОГА решавала ли си къде да отидеш на ваканция?") decided where to go on holiday?
Anyway we're camping in the Isle of Skye.It has rained every single day (Можеш да напишеш "It has been raining for X days", за повече въздействие.).Everybody IS!!! ("wet" в случая е излишно)drenched to the bone.Our food is wet,but this is no problem!(колкото и тъпо да звучи...)
We HAVE been HERE for five days.Here everything is wonderful (с едно 'L'):The calmness,the silence.(Няма the, природата е неброима, като по-стеснено понятие можеш да използваш countryside, scenery, etc.)Nature is amazing.Here THERE ARE many wild animals.Near the camping there is a river (Най-правилно би било "FLOWS a river"). Every day we FISH - глагол в сег. просто време, защото е повтарящо се действие като по навик). Here THERE ISN'T A DISCO,but,as you know,тук беше написала голяма простотия, трябва да е: we're not going to such places (или we don't go)) .Every day we are walking/walk IN THE MOUNTAINS.I fell very gooD.
Our news:Predictably,Ani is whimpering and I cannot take her anymore.
Well,I must finish.It's my turn to cook tonight.Write back soon......

Ето ти го писмото.
Когато искаш да кажеш "Тук има еди-си какво", не използваш никога HAVE!!! Структурата е: there is/there are.
Знам,че ми трябва още много учене и четене на книги,ама нямам време..и цялото объркване с езика при мен е,че единствена от класа не бях учила английски и всички знаеха толкова много,учителката изобщо не ми обръщаше внимание и аз затъвах и затъвах и вече няма излизане...И сигурно ми повлия това,че 7 години съм учила немски,че майка ми и леля ми са учителки по немски и просто нямам време за английският или по точно английският няма място в моето семейство! как го обясних......... :-D

Nakadah
11-01-2009, 17:51
пич доказваш че в бг никой не говори английски!!!
Освен мойта класна! 8)

sure....

JCoutureJunkie
11-01-2009, 18:07
По мои сметки ти до 7-ми клас си учила немски,в 8-ми започваш с английския.Сега си 9-ти клас,така ли?Ако наистина съм права (8-ми клас се учи усилено език) значи или учителката ти говори английски с морска граматика и е пълен трап,или ти хич не си сядала на четирибуквието си и не си отваряла учебника.Самонавиваш се,че не можеш.Добре,граматиката ти е трудна,но да пишеш anithing вместо anything например,си е чиста проба мързел и никакви оправдания не минават.

elito0o0o0
11-01-2009, 19:04
По мои сметки ти до 7-ми клас си учила немски,в 8-ми започваш с английския.Сега си 9-ти клас,така ли?Ако наистина съм права (8-ми клас се учи усилено език) значи или учителката ти говори английски с морска граматика и е пълен трап,или ти хич не си сядала на четирибуквието си и не си отваряла учебника.Самонавиваш се,че не можеш.Добре,граматиката ти е трудна,но да пишеш anithing вместо anything например,си е чиста проба мързел и никакви оправдания не минават.Точно така! Напълно съм съгласна и мисля същото!!