PDA

View Full Version : Плуване във Варна



someonerandom
11-01-2009, 19:09
Живея във Варна и си ходя редовно на плуване,обаче имампроблем.Тренирам долу на големия басейн Приморски,обаче е открит,а вече става доста студено.Въпроса ми е:знаете ли някъде във Варна хубав басейн(не 10х10м за пенсионери а свестен за сериозно плуване)където мога да ходя зимата?

ameli
11-02-2009, 19:10
на младост е закрит, но на ужния топлят водата и не виждам какъв е проблема :-o

someonerandom
11-02-2009, 20:42
Проблема е че:
1)наще са против да ходя зимата на открит басейн и предпочитам преди да влизаме в спорове(защото не ми се отказва от плуването)да съм сигурен че нямам алтернативи
2)ходя заедно с двама приятели и те искат да се отказват за зимата,а на мен не ми се ходи сам,дори и да е само за компаниято по пътя(по време на тренировката няма как да си говорим много то е ясно)

buffalo88
11-02-2009, 20:51
Преди 2ра буна има един много приятен басейн с топла вода ,точно като за теб.

Bimmer
11-05-2009, 10:34
Мой от личен опит ти казвам, че на закрит басейн ако наистина искаш да плуваш просто ще завриш 8) иначе за закрити нещо в града не съм разучавал, ама в константин има 2-3 :)

someonerandom
11-05-2009, 11:34
абе мен не ми е проблем,обаче баща ми е твърдо против,щял съм да хвана синузит нз какво си,а майка ми е адската паника абсурд да се съгласи,обикновено в такива ситуации баща ми ме спавсява сега и него като го е страх просто невъзможно....
П.П:Чух за някакъв на Дружба събота ще ходя да го гледам...а аз живея близо до Макдрайв-а(над колхозния пазар) ако някой се сети нещо наблизо добре ще е :)

Bimmer
11-06-2009, 15:07
абе мен не ми е проблем,обаче баща ми е твърдо против,щял съм да хвана синузит нз какво си,а майка ми е адската паника абсурд да се съгласи,обикновено в такива ситуации баща ми ме спавсява сега и него като го е страх просто невъзможно....
П.П:Чух за някакъв на Дружба събота ще ходя да го гледам...а аз живея близо до Макдрайв-а(над колхозния пазар) ако някой се сети нещо наблизо добре ще е :)

OOO мой и при мене беше същата работа ама след цяла зима всяка седмица караници и умоляване най-накрая...

someonerandom
11-06-2009, 18:32
пратиха ми линк от интернет че "за да не се налага варненските плувци да спират тренировки тази зима са поръчани 20 коридора на стойност 6000 евро от' еди коя си федерация'и съоръженията в момента пътуват за Варна,ставаше дума за някакъв закрит пак долу на Примоерски,утре ще се хвана да ида и да видя за какво става въпрос
П.С:Това с умоляването абсурд,баща ми е тренирал 11 години водна топка същия басейн,обаче е имало купол и ръкави до съблекалните и е твърдо против да ходя без тези така необходими защитни съоръжение 8-)

ligero
11-14-2009, 12:20
Здравейте,

Ето един сайт за плуване.
Може да ви е от полза при намиране на басейн или за информация за стилове и техники в плуването.

pluvai. com

raze83
12-29-2009, 07:56
Към автора на темата мога да кажа че зимата на басейна на приморски въобще не е студено и аз имам от 2 годишна астма и със това заболяване си ходя секи ден на тренировка и до сега нито един път не съм се разболявала.Незнам кой е твоя тренер но нашия е Вилия Палаузова и тя ни прибира халатите във съблекалнята и са сухички.Така че единственото гадно нещо е това докато стигнеш до съблекалнята.
Но ако ваще са толкова вманиячени на тема здраве немога да ти помогна много.Знам само че басейн закрит има в младост и в дружба.
Иначе съвета ми е да говориш с вашите и да им обясниш че вероятноста да се разболееш е едно на хиляда-казвам го от личен опит.По горе четох че ако плуваш в закрит басейн ще ти е трудничко да дишаш.Така че успех и е глупаво да даваш луди пари за другите басейни които нето са хубави нито луксозни като Приморски.

FantaMen
12-31-2009, 06:37
Пич все ще има някой закрит.. Аз тренирам в Бургас 25 метров.. Закрит тука е голям град а едно състезание не може да се направи поради простата причина че басейна е едва с 5 коридора :o Все ще намериш алтернатива.. Успех