PDA

View Full Version : Аз няма да хвърлям боклуци, където ми падне!!!



Niakoitam
11-02-2009, 08:45
В Facebook има една нова такава група, която все повече набира популярност сред потребителите на сайта. Там видях що годе мненията на хората.

Интересуват ме мненията и реакциите на потребителите на teenproblem, защото тук са концентрирани голяма част от младите, дори децата на България. Да видя какво е мнението сред по младите хора по този въпрос.

LadyDi
11-02-2009, 09:04
Аз съм съгласна с Battlescarred.

adrenal1n
11-02-2009, 09:05
Аз никога не мятам боклуци, ако няма кошче, слагам боклука в джоба, а ако е прекалено голям - нося го в ръка, докато намеря кош :-|

Niakoitam
11-02-2009, 09:26
Аз ще ти отговоря - В интернет всички са големи чистници и никой не си хвърля боклуците. На улицата ситуацията е различна...

Всъщност то си е за всеки и показва неговата култура, възпитание и т.н., а въпроса с често липсващите кошчета на някои места не искам да го коментирам, както и със запалените/изкъртени такива. Всичко е въпрос на култура, самосъзнание и common sense.

Това, че в тази група, на която впрочем и аз вече съм член, както и мои приятели може да има лицемери си е другата страна на монетата, но аз писах там относно този проблем. За себе си мога да гарантирам с ръка на сърцето че никога не си изхвърлям боклуците където ми падне. В кошчето или ако е пълно и трябва да изхвърля една количка с боклук понеже съм от малък град и има как да се напълни я изхвърлям в нацапаните вече места тъй като няма как да си я сложа в джоба или да я нося.Дори агитирам и баща ми, брат ми и майка ми (без чуждите хора, защото морал и самосъзнание не се наливат, тях просто трябва да си ги имаш), когато е пълна кофата и няма къде да се изхвърли боклука да го събират в чувалчета за смет и да го оставят до контейнера.

Няма да имам нищо против и някой да ми тегли една майна тук, то все пак си е до култура, но ме интересува личното ви мнение а не лицемерното такова. Защото досега покрай мен рядко забелязвам някой да си хвърля боклуците, където трябва, даже по някога ме изкарват глупак и наивник за тези ми действия, а групата във Facebook натрупа около 25000 члена за около 5-6дни. Когато аз се присъединих преди около 3 дни беше с около 13-14 до 15000 члена.

mArMaLaDkA
11-02-2009, 09:48
Като малка си хвърлях боклуците де-що ми падне общо-взето. Като попораснах, взех да се осъзнавам и сама да се контролирам един вид, и когато имам боклук, си търся кошче/контейнер. Почти винаги, когато имам някаква дребна опаковка било то от дъвка, сламка от някакъв сок и т.н., си я прибирам в чантата/джоба, ако наблизо не виждам кош. Често ме гледат така, все едно си пъхам кални кюфтенца в сутиена.
Не отричам обаче, че ми се случва и да си хвърля някаква хартийка на средата на нищото, само защото ме мързи да търся по-продължително контейнер. Говорим за малка опаковчица, не пакет от някакъв снакс, някаква бутилка и т.н. Рядко, но се случва.

mmKamm
11-02-2009, 09:54
Винаги си хвърлям боклуците в кошчетата. Ако няма кош наблизо или го държа в ръка, докато намеря, или си го пъхам в джоба/чантата... дори сега ако си отворя чантата/джобовете със сигурност ще намеря няколко забравени боклука :D Единственото, което правя е, че понякога си забравям празната кутия с цигари някъде, където съм седяла.
Супер селяндурско ми е да си хвърлям примерно опаковката от чипса на улицата :shock:

LadyDi
11-02-2009, 10:15
Аз ще си призная, че си тръскам покривката с трохите през терасата.

w0sh
11-02-2009, 10:22
Скучва мисе да хвърля фас на земята.

После страдам от гузна съвест.
Но това е само като няма кошове.

Disrespect
11-02-2009, 10:23
Мощно торбата с боклука през джама!

w0sh
11-02-2009, 10:24
Забелязах че е модерно да си оставяме празните бири по пейките.

LadyDi
11-02-2009, 10:32
Скучва мисе да хвърля фас на земята.

После страдам от гузна съвест.
Но това е само като няма кошове.
Луд ли си!!!
Не си хвърляй фасовете по земята! Хлебарките хващат рак!

mmKamm
11-02-2009, 10:36
Скучва мисе да хвърля фас на земята.
Тва и аз го правя всеки ден по 100 пъти, но после не ми е гузно :oops:
Цигарите си ги хвърлям в коша, само докато си чакам автобуса на спирката. Дори не ги хвърлям де...изгасям ги отгоре, защото в повечето случаи когато автобуса ми дойде, цигарата е на половина. Може пък някой, който няма цигари да си я прибере. :D

dpx
11-02-2009, 10:46
сетихте се.
ся е модерно да сте зелени
и дай всички сме еколози и ни е грижа за околната среда..
до преди 3-4 години ( примерно ) къде бяхте?
много ли ви е хубаво да си гледате боклуците пред терасата, защото ви мързи да си дигнете туловищата?
и аз си хвърлям боклуците в кошчетата, и кво?
http://thirdplanet.hit.bg/15.jpg

BoCupycake
11-02-2009, 10:50
сетихте се.
ся е модерно да сте зелени
и дай всички сме еколози и ни е грижа за околната среда..
до преди 3-4 години ( примерно ) къде бяхте?
много ли ви е хубаво да си гледате боклуците пред терасата, защото ви мързи да си дигнете туловищата?
и аз си хвърлям боклуците в кошчетата, и кво?
http://thirdplanet.hit.bg/15.jpg
Съгласна съм с теб.
Ама така е...то тряя да се залеем вече с боклуци,че да ги видим и да се сетим.

hottie
11-02-2009, 10:54
Който си хвърля боклуците на земята - мястото му е във Факултето/Столипиново/Лозенец...... !

CometRider
11-02-2009, 11:04
Ем аз съм честен :). Когато няма кошче около мене (говоря в радиус от 50 метра) мятам и на земята, ама с ясното съзнание, че от чистота ще мина след 1 час и ще оберат боклуците :oops:

BoCupycake
11-02-2009, 11:09
Ем аз съм честен :). Когато няма кошче около мене (говоря в радиус от 50 метра) мятам и на земята, ама с ясното съзнание, че от чистота ще мина след 1 час и ще оберат боклуците :oops:
И най вероятно с мисълта "Е на тия циганки за к'во им плащат?!"

Niakoitam
11-02-2009, 11:09
Който си хвърля боклуците на земята - мястото му е във Факултето/Столипиново/Лозенец...... !


И след това тези квартали ще се пренаселят, а другите квартали, както и много градове и села ще опустеят. :D

Относно изказването на потребителя за зелените и еколозите, нито съм зелен, нито пък съм еколог. Просто мисля за последиците. Ама ще си кажете и Вие, всичко ще си кажете. :D

Та то си е до съзнание не до зеленост или екология.

В работата на баща ми дошла една млада еколкожка да следи за добрата екология и какво....докато си мислела че не я гледат си лепнала дъвката в първата и попаднала саксия с цвете. Така че ако беше свързано с мен, не ме причислявай към разни екологични или зелени организации. Причислявай ме към хората, на които поне малко им пука за хората, природата и идните поколения.

cataclysm
11-02-2009, 11:32
Аз ще ти отговоря - В интернет всички са големи чистници и никой не си хвърля боклуците. На улицата ситуацията е различна...

!

Niakoitam
11-02-2009, 13:21
Аз ще ти отговоря - В интернет всички са големи чистници и никой не си хвърля боклуците. На улицата ситуацията е различна...

!

Всъщност като се замисли човек това не е лошо. Даже е крачка в добра насока. Интернет се разпространява много бързо сред по-младите, а и вече не само сред тях. Ако тенденцията се запази ще дойде време когато и голяма част от възрастните хора и пенсионерите ще ползват интернет. Да приемем че сред хората, които са искрени в интернет, има и много лицемери. Това значи че ги е срам в интернет да признаят какви са. Щом ги е срам в интернет,по навик може да започне да ги досрамява и в реалността и да започват да се променят в добра насока. И така постепенно докато се премине границата на малцинствена група и се достигне до равенство. Премине ли се границата на равенството и станат ли повече искрените хора държащи на това останалата малцинствена група или ще трябва да поеме пътя на повечето за да не е изолирана от обществото или ще трябва да поеме по трудният път на предишното малцинство, но този път с нещо от рода на: Изхвърляйте си боклуците където ви падне. Все пак плащаме данъци!!! :-D
И това не само за тази кауза, а и за много други.

HanopkaH
11-02-2009, 13:26
Ще се промени ли нещо?

Niakoitam
11-02-2009, 14:03
Ще се промени ли нещо?

Разбира се че ще се промени. Стига повечето хора да го искат. В момента хората най нагло обявяват война на природата без дори да се усещат че това е загубена кауза още в зародиш, защото все пак както е създала и останалите животни и растения така е създала и нас. И ние сме животни. Просто поради някаква причина за добро или за лошо мозъците ни са започнали да растат и сме станали доминиращ вид. От това обаче не бива изобщо да ни растът ушите, защото за размерите на Земята ние сме някакви микробчета. Да не говоря за размерите на Галактиката или пък на Вселена. Та ние даже не можем още и да напуснем Земята, което значи че сме обречени на тоя етап и нащо съществуване зависи от капризите на природата. Просто някои заслепени от парите и жаждата за власт са забравили какви крехки създаниийца сме. Е, да научили се китайците (вчера го даваха по новините) да правят така че да вали сняг или пък да направят така че дъжда да извали по рано откогато му е времето за да не им е дъждовно на празника. И какво от това ами наводненията, вулканите, земетресенията, които даже не могат и да се предричат още, сушата, глада и т.н. Ако щеш даже и градушките. Добре разбрахме може да им се въздейства. И какво от това ще премахнат дадена градушка от едно място, а тя ще се появи с още по-оляма сила на съвсем друго.
Така че не сме дораснали още да обяваваме война на това, от което сме произлезли, защото последиците може да бъдат пагубни за нас. Дай да изтровим всички растения, да унищожим всички дървета и да убием всички животни. Достигнали сме до това ниво. Достатъчно развити сме ако искаме да унищожим всичко живо що мърда на тая планета. Десетина атомни бомби и ще останат само бактериите. И после какво? Разбира се какво....ние сме следващите.
Има една много хубава мисъл за случая и тя е.
"Чак когато човекът унищожи и последната тревичка, убие и последното животоно, тогава той ще разбере, че парите не стават за ядене".

cherinka
11-02-2009, 14:52
това с покривката и трохите през терасата ми хареса,само че вече ме е срам от съседите и си тупам покривката в коридора и после обирам всичко с метлата :lol:

харабия е досадно с липсващите кошчета за боклук, винаги като се прибера в дамската ми чанта има всякакви боклуци, които съм пъхнала там, щото нема кошче :booooomb: а много обичам да си изтупам чантата в даскало... в техните кошчета...

а вие играли ли сте на казани??? А? :D

MakeMeLaugh
11-02-2009, 16:04
Никога не хвърлям боклуци.
Събирам ги в джобовете или ги трупам на пода пред дясмата седалка и после до някой кош.
Понякога колата заприличва на сметище в края на деня като лепя рекламни материали, ама е по-добре отколкото да тънем в мизерия.

TheMadHatter
11-02-2009, 16:11
Никога не хвърлям боклуци.
Събирам ги в джобовете или ги трупам на пода пред дясмата седалка и после до някой кош.
Понякога колата заприличва на сметище в края на деня като лепя рекламни материали, ама е по-добре отколкото да тънем в мизерия.
Да, по- добре е само ти да си тънеш в мизерия, докато не видиш кошче. 8-)

padnaloblak
11-02-2009, 16:30
било модерно да си зелен.. ЕМИ ИДЕАЛНО :D тъкмо всички ще се осетят кво треа да праят. а и по-добре да е модерно да си зелен отколкото да хвърляш кадето ти падне .. били се усетили късно хората.. еми по-добре късно отколкото никога нали?а?а?
аз също съм от "зелените" и да си призная трудно е! в общество което не е научено да се грижи за околната среда е много трудно да си такъв. а за хвърлянето на боклуци ... преди време, когато още нямаше кошчета из целия град можеше да ти се препоти ръката от стискане на хартийки. ама като се замисля кво ше стане ако 20 си пуснат хартийката поради липса на кошче .. и ми става лошо !
хора сабирайте си боклуците кадето трябва! може да е модерно и повечето да го казват без да го правят, но и те след време ше се усетят 8)

MonSitY
11-02-2009, 16:54
аз съм от хората,които си хвърлят боклуците В кошчето, а не до около него.признавам си че ми се е случвало да хвърлям и където ми падне по простата причина че на 200 + м няма никакво кошче.. не че ме оправдава,но ако отпадъка е мн голям..

LadyDi
11-02-2009, 16:58
Никога не хвърлям боклуци.
Събирам ги в джобовете или ги трупам на пода пред дясмата седалка и после до някой кош.
Понякога колата заприличва на сметище в края на деня като лепя рекламни материали, ама е по-добре отколкото да тънем в мизерия.
Иии да, на моя човек колата вечно е пълна с всякакви чудеса. Можеш да му отгатнеш цялото седмично обедно меню + къде се е шматкал следобяда.
Един път в седмицата, обикновено понеделник сутрин, преди работа, се спира до големия контейнер край блока, нарамват се боклуците и се мятат там.
Разкошотийка.
Инак и аз така, вадя невероятни неща от джобовете си - къде опаковка от фафла или от дъвки, разни листовки дето съм поприбрала из улицата или някоя друга простотия.

LadyDi
11-02-2009, 21:14
никога нема да си прибера в джоба опаковка от вафли или да си изхвърля остатъка от обяда в колата,защото първо преди всичко уважавам и ценя себе си и своите неща,а след това всичко останало.

не се правете много на чистници,щото навън положението е друго и е много по-различно от това,което пишете във фейсбуук или форОма.


иначе и аз мога да се похваля,че пребих един,който хвърляше по земята някви листовки в квартала :booooomb:
Айде, позволи си да не познаваш мъжа ми. И под обяд, имах предвид, опаковка от Макдоналдс или нещо такова. Ти да не мислиш, че той яде в колата си супа от Гюрлата?
Колкото до опаковката от вафла... е, сигурна съм, че ти звучи невероятно, но по-добре в джоба, отколкото на тревата, нали?

DarkKisss
11-02-2009, 21:30
Кога как .. Не знам .. Кога хвърля в кошче, кога не .. Е няма да хвърля бутилка в тревата примерно или нещо по-голямо .. :-o

Niakoitam
11-03-2009, 08:11
никога нема да си прибера в джоба опаковка от вафли или да си изхвърля остатъка от обяда в колата,защото първо преди всичко уважавам и ценя себе си и своите неща,а след това всичко останало.

не се правете много на чистници,щото навън положението е друго и е много по-различно от това,което пишете във фейсбуук или форОма.


иначе и аз мога да се похваля,че пребих един,който хвърляше по земята някви листовки в квартала :booooomb:

Ти като не си изпълнявш дълга....не се присмивай или карай на хора, които си го вършат най убидно наричайки ги лъжци. Може и да има такива, но това не значи че всички в интернет са лъжци. Хайде сега стягай се и отивай на поредното меле за нищо. Надявам се по ще ти достави удоволствие. Предполагам къде къде по-голямо е удоволствието да ходиш и да счупиш някои друг нос или чене или пък при невнимание твойте да отидат отколкото д си прибереш боклуците мислейки за бъдещето, защото нито аз, нито някои друг, нито идните поколения сме длъжни да живеем вв мизерията и да се тровиме от боклуците на някои си, защото видиш уважавал повече себе си и не искал да се зарива в тях. Ти и по този начин пак се зарижаш само че зариваш и другите.

"Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле"

П.П. Не се оправдавайте с контейнерите, защото лично съм виждал хора как си изхвърлят боклука точно ДО контейнера.

А пък веднъж една бабичка ядеше вафла и чакаше рейса. Влезна в него и си хвърли опаковката през прозореца най- нагло.

Иначе тоя с листовките е бил доста нагъл тип и си го е заслужил. Стига да не си го пребил, защото си решил че те е погледнал по накриво. Но не бива да забравяш че хартията се самоунищожава за много по кратко време от фаса, пластмасата, найлоновите торбички, кутийката от колата и даже опаковката от вафлата.

А на тези, които се притесняват че си хвъляли трохи, това е най-малкият проблем. Храната се усвоява от животните-независимо дали врабчета, мравки или каквото и да било. Но за да ни чистят животните от боклуците трябва да минат предполагам едно доста голямо генно модифициране. :-D

misssel
11-04-2009, 07:12
Мощно торбата с боклука през джама!

ми ний за тфа сме заринати от боклуци... На тея малко възпитание им трябжа :-x :-x :-x