PDA

View Full Version : за такса домашен любимец=член на семейство



cherinka
11-02-2009, 17:47
...

току-що домоуправителя ми даде някаква бланка да я надпиша по нотариалния акт на жилището, в което живея.
обесни ми къде какво да пиша, после стигна до "домашен любимец" и вика тук не пишеш нищо, защото нямате такъв, след което, аз тъпата, нали разбирате, помислих, че е жизнено важно човека да разбере, че до 20 дена смятам да си взема котка, след което ми каза, че ще взима такса и за нея - 2.50лв. като член на семейството. Първо каза, че няма значение какъв е дом. любимец и тогава споменах, че мисля за котка.
Всеки месец всеки заплаща определена сума за ток, асансьор... окей, ама защо и котката ми да плаща?!
После великия ми ум реши да каже, че най-вероятно няма да си взимам котка, поради еди-си-кви причини.
Нито ще се размотава из входа, нито ще се вози на асансьор, нито нищо..
При вас така ли е? Таксуват ли ви домашните любимци?
Извинявайте, може ви се стори глуповата темичката ми, ама това е нова новина за мен, и може би ми трябва време да я асимилирам.
Не стига, че аз самата не ползвам асансьора
:D не ми пречи,че пак плащам, щото все пак се отнася за всички - имаш си такса, пък ако щеш ползвай асансьора, ами ако имам 5 котки, 2 папагала, един питон!!?!??=20лв/месец да плащам данъци за тях?

имам и друг житейски въпрос:

защо асансьора на втория етаж на жилищните блокове не работи??////////////////
и друго: след като по-голямата част от тока във входа отива по асансьора, трябва ли живущите на 1ви и 2ри етаж да плащат по-малко?
философски погледнато.

tuzaro
11-02-2009, 17:59
и аз тея дни ше хода да питам кви документи трябват да регистрирам кучо, казаха че и някъв чип ше му слагат майна.

PiruBloodz
11-02-2009, 18:00
Ние сме на първият етаж и не плащаме асансьор, защото не се возим на него :Д
А такса за домашният любимец не плащаме, въпреки, че ползва стълбите

cherinka
11-02-2009, 18:05
ясно

тва за чипа ..да
имаше котка, дето я продават направо с някакъв чип :lol:


ама аз искам обикновена котка, и аз ли трябва да я регвам, или е ЖЕЛАТЕЛНО само, не ЗАДЪЛЖИТЕЛНО?

cherinka
11-02-2009, 18:10
имунизацията.регистрацият и паспорта задължително ще ги направя, ама както казваш, може да се поциганя за таксата.

некои котета ги дават имунизирани и с паспорт, най-много такава да си взема и да проверя истиността на това,което са казали

DarkKisss
11-02-2009, 18:25
Що за шитни?
Аз си имам от 10 години водно чудовище голямо колкото тетрадка (водна костенурка) и от 7 години котка .. и нищо, никви такси, никви чудесии, а и асансьор нямаме!

DarinCetYy
11-02-2009, 18:42
http://forum.dog.bg/-t6863.html

тук има много изписано по темата - данъц за домашен любимец

MonSitY
11-02-2009, 18:45
ами честно казано не се очудвам че са ти искали пари за домашния лубимец.до преди 2 години живеех в апартамент с 2 кучета и се спасих от данъците,защото се преместихме в къща :)) не разбирам смисълът да даваш пари за тия неща,но предполагам че съществува такъв. :)

teenems
11-02-2009, 18:49
...



имам и друг житейски въпрос:

защо асансьора на втория етаж на жилищните блокове не работи??////////////////
и друго: след като по-голямата част от тока във входа отива по асансьора, трябва ли живущите на 1ви и 2ри етаж да плащат по-малко?
философски погледнато.

ми тва май е навсякъде и аз нз защо . мисля ,че все пак трябва да плащат по.-малко след като не ползват асансьор . :-o . не ми таксуват папагалите и канарчето :lol: :lol: ,тва е тъпо ..

PiruBloodz
11-02-2009, 19:09
и аз тея дни ше хода да питам кви документи трябват да регистрирам кучо, казаха че и някъв чип ше му слагат майна.

без чип не можеш да го регистрираш
а чипът е задължителен

ameli
11-02-2009, 19:43
при нас на 1 етаж не плащат :?

а за дом.любимец- ако никой не знае, че го имаш .. моите птици лятото оглушаваха целия квартал, ама сега е тишина ... :( като котката ти не се подвизава като беладжийник, няма приичина съседите ти да я познават :-o