PDA

View Full Version : Zdraveite



asdasd1990
11-02-2009, 18:59
Zdraveite . Mnogo se izvinqvam che ne pisha na kirilica , no v momenta nqmax vazmojnost . I taka imam sledniq problem . Imam problem s govora ( zaekvam ) i sam mnogo pitesnitelen . Kogato sam s priqteli zaekvaneto e leko , a kogato sam sam ne zaekvam izobshto . Govorq li s nepoznat nemoga da si kaja dumata . Molq kajete kakvo mislite . Ako ima momicheta da kajat i te kakvo mislqt . Ako se zapoznaqt s momche koeto zaekva a im haresva , dali shte gi otdrapne ot nego

clever
11-02-2009, 19:09
здрасти
отиди на логопед
иначе това че пред чужд човек заекваш повече означава;че се притеснямаш може би :-o говори спокоен(а) дори и на непознатите ( с които се налага да говориш ест.) :)

iv4oiv
11-03-2009, 05:29
1. Започни да пееш. Учи много песни

2. Чети на глас. Всеки ден по 1 час. Един приятел който заекваше така се оправи.

asdasd1990
11-03-2009, 08:19
Mersi mnogo pichove . Spored vas sramno li e ? Kak bihte se darjali s takav chovek koito zaekva :?

gabi_94
11-03-2009, 11:00
естествено че не е срамно, зависи и от човека де, но за мен не би имало никакъв проблем, даже имах един приятел, който заекваше, но беше супер готин човек...

clever
11-03-2009, 11:40
ако си готин пич няма изобщо да ми прави впечатление;че заекваш ;)
така е за всички предполагам.. ако си печен няя та мислят за тоя проблем... ;)

asdasd1990
11-03-2009, 13:37
Mersi mnogo na vsichki . Az nese pritesnqvam mnogo mnogo ot tova s koi shte govorq , a ot tova kak shte me vazprieme (ako ne me poznava) ;) Ima gi vsqkakvi

Eleutheria
11-03-2009, 16:01
1. Започни да пееш. Учи много песни

2. Чети на глас. Всеки ден по 1 час. Един приятел който заекваше така се оправи.

+1 \:D/
Особено четенето много помага

Red_Hair
11-04-2009, 12:29
ам виж приятелю то това е на нервна почва,трябва да се контролираш по някъв начин и по-малко да се притесняваш когато си с приятелите си честно казано когато съм напрегнат и на мен ми се е случвало да зацикля и да пелтеча

SunnyTime
11-04-2009, 13:25
1. Започни да пееш. Учи много песни

2. Чети на глас. Всеки ден по 1 час. Един приятел който заекваше така се оправи.

+1 \:D/
Особено четенето много помага

Точно такам :)

turboPantofka
11-04-2009, 17:33
И аз имах този проблем ,като бях малка беше кошмарно на всяка дума циклех по половин час :cry: мн ми беше гадно само плачех че не мога да говоря нармално и в опит да го залича започнах да говоря мн бързо :D да знаеш че това не е решението понякога говориш толкова бързо че чак ти самия не можеш да се разбереш пък какво остава за околните..е мина се не мина време и се пооправиха нещата понякога пак си говоря бързо :D ама работя по въпроса ..но иначе наистина тва с пеенето и най-вече с четеното на глас помага ...без никакви логопеди сега си говоря нормално :)