PDA

View Full Version : Тема относно диетите



Agentcheto007
11-02-2009, 22:12
Така гледам има доста теми(и не само) за това как да свалите бързо КГ , даже има и 3 дневни диети , само на чайчета някакви и какви ли не други.Според тия диети ставаш като робот според мен - трябва да ядеш по определено време , да ядеш определени неща и да ядеш определено количество...И добре до преди 1 ден си ял всичко и от утре изведнъж ти се спира 90% от храната и примерно изкарвате на диетата седмица , 2 седмица , месец и в един момент вече не издържате и почвате пак да ядете.До сега сте свалили примерно 5-10кг и тн.. и сега почвате да ядете и горе долу за седмица , две ги качвате пак тези КГ та ако не качите и повече... И какъв е смисълът от всичкото да си загубите определено време в което да "неможете" да ядете каквото искате и после всичко да иде на вятъра ... С 2 думи това се случва... Ето какво аз мисля че трябва да се прави и има много по добър ефект.Според мен не трябва да се храниш като робот , а примерно ето какво аз правя.Исках да се покажат плочките и трябваше да сваля мазнината (всъщност беше малко но не се виждаха..) и след 2седмици близо вече мазнината я нямаше! "Програмата"(слагам я в кавичики защото не е строга може да си я заменяте...) ми беше така , да ям сутрин след като стана нещо , най често бях на мляко-кисело/прясно(но да е от най ниската масленост) с овес, мойте са някакви с плодове зада ми е по вкусно. След това си идва обяд там ям примерно пиле с ориз/картофи...После съм на училище и защото съм близо си идвам и някакви сандвичи с филенце кашкавалче домати нещо за мазане има едни като сирена(но не масло/маргарин...!!) ако пък неможете такива работи най добре е некакъв плод ... После към 7-8 вечерта си вечерям пак нещо готвено + нещо като сандвичи , яйца или каквото искате... (незабравяйте и рибата(въпреки че аз нещо я позабравих :D )) Аз искам за ММ такаче гледам да ям/пия повече неща който съдържат повече протейни(все пак без тренировки нестава де само на диета).И така всеки ден си променям менюто спрямо какво има , какво ми се яде и т.н..Най често закуската ми е една и съща...НО трябва да ви кажа че трябва и някой неща да не ги ядете... В "табу"(по надолу вижте защо е в кавичики) храните съм сложил , всички храни който са пържени -> заменяте ги с варени или печени.Също така шоколадчета вафлички и всички неща който са благи и съдържат захар... Дюнери , хамбургери , пици ... Белият хляб се също нарежда в класацията , от там и всички тестени изделия...Газираните напитки също, соковете също(имат мн захар)...Най лесно белият хляб го заменям с пълнозърнест (ако искате и черен ама намене не ми е толкова вкусен колкото пълнозърнестият..)И горе долу това го правих 1седмица но както по горе писах че ще кажа защо на думата табу сложих кавички. Защото не са абсолютно забранени, примерно аз съм си го сложил като ден сряда и в него мога да ям каквото си пойскам(е сега не една кутия шоколадови бомбони или бисквити де ... по 1-2-3 няма проблем говориме да не е цяла кутия :D )
Тогава най често си копувам дюнерче , пица може нещо благо си взимам -вафличка , сникерсче е такива .. И това е за срядата(позволения ден :D ) А през другите дни пак не държа на 100% но през първите 1-2седмици я изпълнявах на 99% а сега вече примерно вчера ядох кюфтета , нищо че са пържени като съм изял 2 нищо не ми е станало , важно е не да не ядете хич ами да не ядете по много, така да се ограничавате.Примерно някой има рожден ден и черпи и като мине много ясно че си хапвам бомбоната , а не да не я ям защото съм на диета...Защото като не ядете хич от тези работи след месец примерно нема да издържите...Ето сега може да си хапна една бисквите(ама 1 а не 5) , една чаша кока кола... Абе с 2 думи може да си хапвате но най важното е да е по малко и сега тук не разбираите да си земете един сникерс... него можеда си го ядете в позволения ден.. а през другите дни може да ядете примерно по 1 хапка.И така вижте какво става - ям си всичко(но не по много) все пак съм на "диета" и на всичкото отгоре тая "диета" пък и има ефект... Еми от това по хубаво аз незнам къде го има...Та дано хванахте смисъла че не е толкова голям проблем че ще изядте 2 кубчета шоколад или една филия бял хляб...Така за привършък ето една формула която понякой път използвам зада знам по колко да ям от даденото нещо(и кога),калорийте ги делиш на грамовете мазнина(или fat на англ.) и получваш някакво число , това число ако е по малко от 10 значи можеш да ядеш от него няма проблем ама ако е над него не трябва по много да ядеш или ако е доста над него само в разрешения ден може.Примерно 300kcal/30g=10% това нещо може да си го ядеш няма проблем.И все пак в разрешения ден нетрябва да ядете примерно на обяд дюнер после следобед много благи неща - 1 кола и 2-3 вафли и после за вечера пица... Така може би дюнер кола и 1 или айде 2 вафли кола и за вечера може по леки храни примерно може да е пържено и 1-2 филии бял хляб.Това вие си го прецениявайте колкото по малко толкова по добре,но при мен горе долу с това меню си имаше резултат...
И все пак ако някой прочете темата нека пише какво мисли и ако не вярвате пробвайте го за 2-3седмици , ще се уверите ;)
И все пак знам че ще кажете че има много неправилни и грешни неща но аз ви казвам как при мене ДЕЙСТВА без много глад и "труд"...

Aniiiii
11-03-2009, 00:18
Ох, ама ти все пак си момче. Нуждаеш се от повече храна.
Мислиш ли че едно момиче с забавен метаболизъм, ако яде 1-2 филийки хляб + нещо сладко + още нещо (каквото и да е) ще отслабне ..
Аз не мисля ... А и да не забравяме, че някои отслабват много лесно, само като ограничат нещо (както ти) а някои ( + me ) ;д отслабват мнооого трудно. Дори и почти нищо да не ядем ако няма спорт ... нищо не става :?

Инче има мн вярни неща написани! Златното правило: От всичко, но по малко :)

Agentcheto007
11-03-2009, 09:04
Мислиш ли че едно момиче с забавен метаболизъм, ако яде 1-2 филийки хляб + нещо сладко + още нещо (каквото и да е) ще отслабне ..
Това нещо може да го прави само в "разрешения ден" а през другите дни по съвсем малко и то ако иска , ако може по добре без хич... Това че трябва да яде по малко си е така , затова не съм дал по колко точно трябва да яде.Това вие си го преценявайте примерно ако си доста дебел леко полеко намаляш храната(позволената), а не на веднъж...
А за това че някой отслабват лесно , други не - е много вярно... :neutral: