PDA

View Full Version : зле съм в учението..



danibebi
11-03-2009, 10:18
Плс дайте ми съвет мн съм зле с оценките..чета вкъщи уж уча но нищо не става..и накрая излиза че аз не съм дала достатъчно от себе си :x освен това сега съм 8 клас и догодина ще кандидатствам :cry: искам съвет как мога да се стегна и да имам по-добри оценки както и да си взема добра диплома :) мс предварително.. :---) все пак не всеки може да е отличник :lol: :lol:

LoveRetroMusic
11-03-2009, 10:22
за това има оценки от 2 до 6 :)

Infinity
11-03-2009, 10:32
Слушай внимателно в час! Това е мн важно и много ще ти помогне после вкъщи-правиш едно прочитане внимателно на урока и там и си за 6 :)

gabi_94
11-03-2009, 10:34
Еми ако полагаш достатъчнои услилия и се концентрираш и не мислиш за други неща, няма как да не се справиш. Освен това не учи наизуст уроците, а ги учи с разбиране, се едно книга четеш и после трябва да разкажеш. Не мога да разбера такива хора като теб, значи аз постоянно отсъствам от даскало напоследък, не уча повече от 2 часа в нас и то тея два часа са да си препиша уроците и да си напиша домашните и си имам много добри оценки - 6ци, 5ци, мн рядко 4ки. Просто когато съм в клас или когато преписвам планове в тетрадката си се концентрирам и не мисля за нищо друго. Повярвай ми всеки може да е отличник ако полага усилия, за някои усилията са минимални за други огрооомни, но всеки може да е отличник. Е, имаше един двойкар от бившия ми клас, само 2 и 3 изкарваше, момчето сега е отличник и си живее по същия начин - не учи кой знае колко повече. Истината е, че трябва да внимаваш в час и няма да имаш проблеми.

danibebi
11-03-2009, 10:43
мерси за съветите :)

meche95
11-03-2009, 10:48
gabi_94
aa не става винаги такааа брат ми от 1ви клас не учи и тва си е там 3ки 4ки се връзва ама той като треаше да учи винаги му стааше нещо и наще като го карахаа той се разболяваа и сега е така 11 клас не е отварял учебник :lol: :lol: :D :D ее аз ест не съм така ама :D

iiordanova
11-03-2009, 10:49
Опитай да си съсредочена в час.
Слушай внимателно учителите , записвай плановете , записвай ключови думи , които ще ти помогнат след това в домашните.
Опитай се да не мислиш за други неща.
Във вас също се съсредочи върху уроците.
По География , Биология , Химия и История изполвай енциклопедии или чети нещо за урока в Интернет.
По Български език и математика решавай допълнителни задачи.
По литература пиши разсъждения.
Опитай се всичко да ти е от полза.
По английски език или друг език .. пиши думите по 20 пъти , чети статии в интернет на езика , превеждай , ако искаш мога да ти кажа полезни сайтове за упражнения ( английски ).
Важното е да си кажеш - АЗ МОГА!
Всеки може.. стига да го пожелае..!
Успех и пиши , ако имаш още въпроси. :wink:

danibebi
11-03-2009, 11:05
:) :)

NightGuardian
11-03-2009, 12:56
Като за начало седиш на първите чинове , слушаш внимателно!

Вкъщи може малко да почетеш и да не се лигавиш И НАЙ-ВАЖНОТО пишеш в час! 8)

С тоя метод от двойкаджия стигнах до 5-ци м чак до 6-ци! :)

JeanClaudeVanDamme
11-03-2009, 14:24
и аз съм зле с даскало,но се чуствам добре 8)

elito0o0o0
11-03-2009, 14:29
и аз съм зле с даскало,но се чуствам добре 8)А би трябвало да си седнеш на четирибуквеника и да учиш. Не мога да повярвам,че някой се чувства добре от това,че е слаб в училище. :shock: :? :?

moon4e123
11-03-2009, 14:29
учи повече
докато учиш не гледай тв и не слушай музика
когато учиш мислите ти трябва да са насочени към единствено към ученето

blago84
11-03-2009, 16:13
Като цяло всичко, което са казали потребителите преди мен - случай внимателно в час, стреми се да разбираш още там за какво иде реч, прави си хубави планове, записвай ключови думи. Не се опитвай да зубриш на изуст - употребявай времето за упражнения - решавай задачи и примерни тестове, разработвай теми и тн.
И накрая - нещо, което поне за мен се оказа много полезно - намери си хоа с които можеш даобсъждаш/дискутираш материала - адски много неща съм научил, спорейки или обсъждайки нещо с приятел :)

DevilWish
11-03-2009, 16:43
Ако слушаш в час без да се разсейваш научаваш повечето от урока още в час и в къщи като го прочетеш 1-2 пъти можеш без проблем да го преразкажеш ;)
И сам/а казваш "уж уча". Уж не е достатъчно ;)

deni15
11-03-2009, 16:51
Ии аз не съм мн добре напоследък ...
В час или ще мечтая някъде или ще спа,един път ще пиша ,а другия няма 8-)
Викам си в къщи ще взема да си науча,но ме домързее или не остане врееме и после си понасям последствията ...
Забравила съм какво е това да учишш и все не мога да си седна на гъза и да прочета нещо :?

plmn
11-03-2009, 20:10
Плс дайте ми съвет мн съм зле с оценките..чета вкъщи уж уча но нищо не става..и накрая излиза че аз не съм дала достатъчно от себе си :x освен това сега съм 8 клас и догодина ще кандидатствам :cry: искам съвет как мога да се стегна и да имам по-добри оценки както и да си взема добра диплома :) мс предварително.. :---) все пак не всеки може да е отличник :lol: :lol:

не съм най-подходящия човек за съвети относно учене и оценки... но не виждам кое не ти е ясно. трябва да разбереш, че никой не го интересува колко си се трудил/а, какви усилия си положил/а и през какво си минал/а.. хората гледат крайния резултат/продукт... може да учиш по 5 часа на ден и пак на контролни и изпитвания да не правиш нищо. има и такива, които не отварят учебници, запомнят още в час и т.н.
промени си начина на учене.. спираш гсм-а, pc-то, телевизора.. всичко, което те разсейва. и четеш. слушай в час също така.. още оттам да знаеш къв е материяла и у вас само затвърждаваш.
на теория е лесно знам... 8-) 8-)

danibebi
11-03-2009, 20:18
:lol: :lol: :lol: донякъде се успокоявам че не съм единствена в такава ситуация :)

Shia
11-03-2009, 20:26
Концентрация и желание.Как даваш всичко от себе си,а пак си на ниско ниво?
Махаш разсейващите фактори и докато учиш не си мислиш за гаджето и какво кафе ще пиеш с приятелки(пример).
Не е въпроса в наизустяване,а в разбиране.
И виж да бъдеш по-уверена,когато те изпитват устно,защото много ученици знаят урока,всичко,но като ги дигнат и всичко им става мъгла-сценична треска получават.

CrAzYanDlaZy
11-04-2009, 10:32
Опитвай се да запомняш нещата в час- колкото повече, толкова по- добре :) Така за вкъщи ще ти остава по- малко. Препрочитай уроците, теориите и т.н. помоли вашите да те изпитат примерно или като отидеш в училище някой приятел или приятелка също може ние така всеки път се изпитваме. :-D Докато учиш изключи всички неща, които могат да те разсеят- телевизор, компютър, радио. Съсредоточи се върфху ученето и ще видиш, че ще има ефект. Хайде късмет и успех с кандидатстването, дано да те приемат там, където искаш. :)

danibebi
11-04-2009, 10:39
:grin: