PDA

View Full Version : карате удари help



Red_Devil
11-03-2009, 18:47
Тренирам от скоро карате и в момента учим основни удари и блокове, но са ми много трудни за запомняне всички движения и често бъркам. Това разбира се не се харесва на семпая, а и аз се ядосвам, а при недобро изпълнение на блок рискувам да получа удар от семпая. Ще съм много благодарен, ако някой ми даде линк, където са обяснени подробно основните удари с ръце, както и 4-те базови блока със съответното японско наименование. Ако някой знае за видео на тези удари нека пише :)

Kandrobs
11-03-2009, 19:24
А няма ли да ни кажеш какъв стил карате тренираш?

Red_Devil
11-03-2009, 19:41
киокушин, но си мисля,че тези удари са общи за всички стилове (може и да греша)

Kandrobs
11-03-2009, 19:51
Кои удари по-точно ти трябват?

ZipFail
11-03-2009, 21:06
Ютуб ? Гугъл ?

http://www.youtube.com/results?search_query=begginer+kyokushin+techniques&search_type=&aq=f

Red_Devil
11-04-2009, 07:52
серия удари, където едната ръка е зад врата, а другата е под мишницата, както и 4 блока, на които не запомних имената, но бяха за всяка част от тялото, както и един комбиниран

BladeOfMySoul
11-13-2009, 11:17
киокушин, но си мисля,че тези удари са общи за всички стилове (може и да греша)

Мне,примерно шотокана е по техничен. Не може ли да помолиш сенсей-я ти да ти ги обясни?

LuxurySk0B
11-13-2009, 19:19
Не може да те удари ама аз ти казвам като се биете блъскай им тукати и шутове и няма да имаш проблеми

ZipFail
11-14-2009, 17:04
Няма ли да те баннат най-после тебе бе ?

kanku
12-30-2009, 19:21
@ Red_Devil Към коя федерация си? Има разминавания в програмите на БФК, БККФ, БФКК и ФБКК.

Ето ти основните техники за 10. кю. http://kempo.bip.ru/10ku.html

iordan
12-30-2009, 19:51
не се притеснявай.. аз сиг месец..месец и нещо съм се мъчил да ги запомня.Всичко с времето си.Гледай другите и скоро ще свикнеш.
Иначе уроци има в ютуб ..примерно :)

Dark_Angel_F
01-03-2010, 16:35
Лошо е че при неправилно изпълнение и не знаене на нещо получаваш удар от сенпая си оше повече си новобранец няма как толквао бързо да научиш всичко ... На мен ми трябваха около 3 седмици ,за да се науча да броя и да запомня гедан барай , джодан уке , ой и гиаку цуки и т .н...
Междо другото към коя федерация е клуба ти ?

Dark_Angel_F
01-03-2010, 16:40
киокушин, но си мисля,че тези удари са общи за всички стилове (може и да греша)
Имат общи наименования ( в повечето японски стилове ), но се изпълняват по различни начини и може мнгоо жестоко да е объркаш ако попанеш на инфромация примерно за Карате До .

Mitkoni
01-10-2010, 20:03
1во пише се сеНпай а не семпай
2ро Има много удари които са близки,но с различно наименование!

kanku
01-12-2010, 11:09
киокушин, но си мисля,че тези удари са общи за всички стилове (може и да греша)
Имат общи наименования ( в повечето японски стилове ), но се изпълняват по различни начини и може мнгоо жестоко да е объркаш ако попанеш на инфромация примерно за Карате До .

И какво е това "Карате до"?
До означава "път". То отразява развитиет и пътя на всеки един практикуващ карате. Всички стилове на Карате са Карате До.
Ударите и блоковете в най-разпространениете стилове в България (Шотокан и Киокушин) в значителна степен са идентични. Естествено всеки стил си има своята специфика. От други стиове може да се гледа в един по-късен етап с цел разнообразяване и обща култура.