PDA

View Full Version : Смегма или каквото е там !!!!!



luckboy
11-03-2009, 19:18
Здравейте, имам проблем с смегмата ако това наистина е смегма,
на пръв поглед няма нищо но като тръкнеш главичката на пениса и кожичката която я обвива и побелява(бяло вещество което е меко и се спластява и образува топченца) и от време на ввреме сърби.
Хигиената ми е на ниво сутрин и вечер с интимен сапун ако някой може да каже какво ми има и дали има някакав начин за премахване на тази смегма или каквото е там да казва че ми е дошло до гуша от този проблем.

Наскоро ми откриха гонорея и в процеса на лечението и проблема с смегмата(ако е смегма изобщо) изчезна но две седмици по късно пак се появи. При всичките изследвания които ми направиха не откриха никакви бактерии освен гонореята което изключва вариант гъбички или тем подобни инфекции.
Аз съм на 26 ако има значение това с нормален полов живот и половината ми няма никакви оплаквания.

stelit0
11-03-2009, 19:43
смегма=?!
изкаш да кажеш сперма нали!!!

DrSmurph
11-03-2009, 19:46
вероятно става въпрос за смегма както сам каза, но бих ти препоръчал действително да обърнеш внимание на хигиената, да преустановиш употребата на интимни и други сапуни специално за там и може би да направиш едно изследване за гъби! Памучно бельо и изследване на урина(стерилна) за да се установи евентуален причинител!

luckboy
11-04-2009, 09:37
вероятно става въпрос за смегма както сам каза, но бих ти препоръчал действително да обърнеш внимание на хигиената, да преустановиш употребата на интимни и други сапуни специално за там и може би да направиш едно изследване за гъби! Памучно бельо и изследване на урина(стерилна) за да се установи евентуален причинител!

благодаря за бързият одговор.
ами аз съм си правил изследване за гъби но нищо не откриха, затова се обръщам тук понеже ми казват, че съдейки от изследванията всичко е ок а явно не е.

абсолютно съм сигурен че не е от хигиената но ще пробвам какво ще стане ако не използвам интимен сапун а само вода.
Ако някой се е сблъсквал с подобен случай моля да сподели !!!!

Titirito
11-05-2009, 20:41
Интимен сапун си вземи. Там ти е проблема според мен. А, и бельото също - само памучно.

Synthetic__
11-06-2009, 16:25
Аз преди да си направя операция за фимоза също имах същите бели топченца, но те се появиха когато уролога ми предписа едно кремче от което имаше вероятност да се оправи фимозата.То беше на мастна основа.Сапуните също са на мастна основа.
Иначе когато влязох в операционната хирурга ми каза че тези топченца се махат с обикновен сапун(не че вече ще ми се появят де) и ми ги изчисти с памук напоен с дезинфектант.

luckboy
10-03-2010, 21:55
Здравейте, пиша отново защото някой може да има същия проблем и да го прочете, при мен нещата се оправиха като се оказа,че кожата ми е по чувствителна кам някои съставки на интимните и обикновенните сапуни. От както ползвам душ гелът на HIPP (това е детски душ гел който е хопоалергичен) нямам никакви проблеми.

spawnzzzz
11-17-2010, 09:24
смегма=?!
изкаш да кажеш сперма нали!!!
Не съвсем различни неща са!!!!

darkPaladin
11-17-2010, 10:10
за тези които не знаят смегмата е секрети от жлезите на клитора/главичката мъртви клетки влага и епителна тъкан и можете да я видите ако не се къпете 4 5 дена

авторе лична хигиена му е майката

luckboy
02-09-2011, 17:46
за тези които не знаят смегмата е секрети от жлезите на клитора/главичката мъртви клетки влага и епителна тъкан и можете да я видите ако не се къпете 4 5 дена

авторе лична хигиена му е майката


хехехехехх ами както бях казал хигиената ми е ниво ;) поне веднъж на ден минавам през банята, явно при всеки е различно оказа се, че кожата на главичката ми е много суха и за да няма триене се образува по бързо смегмата поне така ми го обясниха по просто сега всичко е ок за разлика от преди когато като легнех и се събуждах със смегма