PDA

View Full Version : И след всичко това пъпките си продъдлжават...



sa6opi4a
11-03-2009, 20:21
Как след всичко това може пъпките да продължават? от 14 годишен ми започнаха сега съм на 21, през тея години съм пробвал всички видоме медикаменти и нови серии и тем подобни гелове и чудеса (гарниери, нивеа, някви лусиони, спиртове, още 2-3 марки), на 2 кожни съм ходил , преди малко повече от година прочетох че било от вътрешни проблеми неправилно хранене сладко и тем подобни и от тогава аз не ям мазни храни, не ям сладко , не пия кола, карам го само на сокове, вода , млеко, не пуша, не пия , пазя хигиена , сменяне на калъфките на възглавницата, редовно миене с вода лицето, от време на време някоя маска с мая и мелко, ползвам аспирин за излизащи пъпки, правя дживения, тренировки, и след всичко това и тая 1 година и нещо труд пъпките си продължават и продълажават.... ако човек може да ми каже от къде идва проблема ще съм му благодарен.

DrSmurph
11-03-2009, 20:51
А хормоните как са ти ?

sa6opi4a
11-03-2009, 21:16
Чух , че ставало и от хормонални проблеми тем подобни... а аз от къде да знам дали съм наред с хормоните и въобще ако не съм наред как да ги оправя... Въобще как могат да ми направят преглед за такова нещо, пък и едва ли има оправия ако е от тях нещо...

DrSmurph
11-03-2009, 21:34
Всичко е поправимо. Специалиста който ти трябва верроятно е ендодкринолог, но за да се "докопаш" до него трябва да получиш направление от ОПЛ!

radybt
11-04-2009, 12:20
Братленце аз съм на 16 и вече 3 години съм си с тия пъпки,Акне ли е кво е нз и аз вече! Ако искш ми пиши на ЛС да разменим скайпове е вероятни методи за успех :-o Но 1 е сегурно,тва което ни се случва е адски комплексиращо и сдухващо,пред 1 хубаво момиче да речем... :?

smil3n
11-07-2009, 12:13
зна4и и аз имах проблеми с тях
в 8ми клас се бях обринал доста ...
мазах се с Салицилов спирт , и след тфа с някфо друго кдето личната лекарка ми го написа на рецепта и в аптеката го приготвят ...
сега вече сам чист .. но от време на време пак си се мажа с Салициловия спирт . ;]
Това е нормално явление в пубертета ... на някой протича по лекоа на някой по тежко .. но се оправя ;]
ако сте се притиснили мн може да идете до личната си лекарка и тя може ви даде нещо ;)

mgxpower
11-07-2009, 12:47
Иди да ти направят пълни кръвни изследвания

sanq9
11-07-2009, 12:52
Иди да ти направят пълни кръвни изследвания

+1 отиваш при кожната и искай да ти направи изследвания те са безплатни и със сигурност ще ти помогнат !Успех не се притеснявай!

amk933
11-07-2009, 15:56
Ако акнето е толкова силнно колкото го описвате и дерматологът, при когото ходите, разбира поне малко, ще знае, че си има специални антибиотици за тая работа. Аз нямам акне, но едни от най-добрите ми приятели имаха и точно така се спасиха. И да се мажете с глупости, ефектът е временен. Появяват се, изчезват, и пак, и пак. Акнето не се лекува като се премахва следствието (пъпките), ами като се лекува причинителя. Само с мазана не става. Може наистина и да е хорминално, но за това си има изследвания. Намерете си добър дерматолог и отидете при него. ;) Просто не сте попаднали на човека. Добри дерматолози много трудно се оцелват дори и в София.

П.С.: Не го пийте на своя глава без да ви го е предписал лекар, но, ако акнето е причинено от инфецкия, най-често изписваният антибиотик е Doxycylin в комбинация с Zinerit (пак антибиотик) за мазане. НО пак казвам, без да го е казал доктор, не си правете експерименти, защото не е ясно от какво точно е вашето акне. ;) Освен това антибиотикът може да бъде изписан за 3 до 4 месеца в комбинация с други лекарства, които дерматологът си знае най-добре. Има и разни мазила като Diacneal и Acne Out, които се използват като част от лечението също. Абе с две думи намерете наистина добър дерматолог. За всеки проблем си има решение, стига да попаднеш на точния човек.

iv4oiv
11-07-2009, 21:17
Временно помага втриване на антибиотик с дърсунвал.
Ако не е повишено количество на тестостерона (ще си надървен денонощно ще правиш по 15 .. на ден) значи е повишено ниво на стафилококите в кръвта. Организма ти не изработва достатъчно антитела за борба със стафилококите и те се размножават прекалено много. Антибиотика е временно решение.
Правилното е една ваксина която стимулира организма да се бори с тези стафилококи. Прави се през 3-4 месеца и цялата процедура трае няколко години. Ефекта се вижда още като се започне с лечението.
Това става най често при деца които са прекарали стафилококова инфекция като бебета.
В института на БАН се занимават с такива неща.

kalpazanka
11-08-2009, 07:47
^Колега, не знам защо си мисля, че ако има стафилококи в кръвта, ще е сепсис, не акне.

iv4oiv
11-08-2009, 10:04
В кръвта винаги има някакво количество стафилококи и това е нормално. Страшно е когато те са над нормата. В повечето случаи труднолечимото акне е провокирано от тях.

DrSmurph
11-09-2009, 22:46
Широко разпространена е заблудата, че акнето е стафилококова инфекция! И ако трябва да съм по-точен - изобщо не е нормално да ги има където и да е в нас! Има ли ги - Има проблем. Имайки предвид, че са бактерии - те се лекуват с антибиотици. АКо проблема бе толкова прост - решението щеше да е намерено отдавна!

mgxpower
11-10-2009, 12:20
Пробвай Зинерит много е добро

misturX
11-10-2009, 12:32
Добре де,ако някой знае добър дерматолог в София да каже ..... ако може .... подтискащо е ..