PDA

View Full Version : Нещо эа имунната система



MAKEmeFEELgood
11-04-2009, 08:08
Много боледувам.
Преди време имаше период,в който иэобщо не бях боледувала,но последната половин година е много лоша работата.Постоянно ходя на лекари,а ефект няма,эащото само се тъпча с антибиотици и всякакви други лекарства,но не ми помагат.Моля,препоръчайте ми някакви витамини или медикаменти эа укрепване на имунната система.По въэможност нещо,което вие или ваши блиэки сте иэпробвали.
От иэвестно време пия и прословутите капки Цитросепт,но не ми харесват и мисля да ги спра.
Предварително ви благодаря много. :smt048

Все пак раэделът е эдравен,та да си кажа все пак - на 18 съм.

mrtn
11-04-2009, 09:05
Ами купи си витамини от аптеката, един мой причтел пие центрум, помагат му доста, а сестра ми пиеше и тя некви хапчета, но забравих и на нея също и помагаха. Или просто яж повече плодове и зеленчуци, води активен начин на живот, и ако имаш някои вредни навици откажи се.

MAKEmeFEELgood
11-04-2009, 09:08
Ами купи си витамини от аптеката, един мой причтел пие центрум, помагат му доста, а сестра ми пиеше и тя некви хапчета, но забравих и на нея също и помагаха. Или просто яж повече плодове и зеленчуци, води активен начин на живот, и ако имаш някои вредни навици откажи се.
Попринцип водя доста активен живот.
Всеки ден ям плодове,эащото обожавам.
Ама явно това не е достатъчно.
Не че е готино и да се тъпчеш с раэни стимуланти,ама по-добре отколкото все да съм болна,бахти..
Благодаря ти :)

mrtn
11-04-2009, 09:14
Ами купи си витамини от аптеката, един мой причтел пие центрум, помагат му доста, а сестра ми пиеше и тя некви хапчета, но забравих и на нея също и помагаха. Или просто яж повече плодове и зеленчуци, води активен начин на живот, и ако имаш някои вредни навици откажи се.
Попринцип водя доста активен живот.
Всеки ден ям плодове,эащото обожавам.
Ама явно това не е достатъчно.
Не че е готино и да се тъпчеш с раэни стимуланти,ама по-добре отколкото все да съм болна,бахти..
Благодаря ти :)
Ами тогава не знам съветвай се с някой лекар, той ще ти каже най-точно, какво може да ти помогне! успех :)

smeshnik
11-04-2009, 10:29
яж много чесън, колкото и да е неприятно лекаря ми каза, че е по-ефективно от ваксините за гриповете ;) ако ти понасят и лимони изтискани - по-добър източник на витамин с няма :)

gabi_94
11-04-2009, 10:46
мислех да пусна същата тема :shock: И аз така мноого боледувам, а иначе нямам никакви вредни навици, не пия, не пуша, не вземам наркотици, ям зеленчуци и плодове, пия некви витамини за пиене и едни витамини като сироп които са - май саностол се казваха, те са за сестра ми де ама и аз пия, а сиропчето е супер вкусно. Но все пак няма никакъв ефект....та и аз ще съм благодарна ако някой предложи некви витамини които наистина да помогнат. Иначе и на мен ми писна да се тъпча с хапчета, ето сега пак съм болна, три вида хапчета пия, писна ми вече...

gabi_94
11-04-2009, 10:47
яж много чесън, колкото и да е неприятно лекаря ми каза, че е по-ефективно от ваксините за гриповете ;) ако ти понасят и лимони изтискани - по-добър източник на витамин с няма :)

ох и на мен тва ми каза лекарката, но аз чесън не мога да ям, нито лимони, няма никакъв шанс да ги ям...

turboPantofka
11-04-2009, 17:50
И аз лимони не мога да търпя ужасно са ми кисели и затова го нарязвам на резенчета въргалям го в захар и вс е ок ..пак е кисело но значително по поносимо

clever
11-04-2009, 17:56
ем индивидуално е ..
аз примерно карам най-мн 2 настинки на година и то мн леки по 3 дена всяка :lol: :lol: при всеки имунната системя е индивидуална-при някои по-силна;а при др. по-слаба

посъвейтвай се с опл-то си за витамини
няма смисъл да тъпчеш излищни от тия от аптеката без лекарско п. като не ти вършат работа....
успех ! ;)

stefanov
11-05-2009, 05:58
Не се очудвам ако личния(та) ти те тъпче с антибиотици .. Точно те те лекуват от болеста, но точно те ти отслабват имунната система! В този период не предприемай рисковани стъпки като САМОЛЕЧЕНИЕ.. Но антибиотиците не само помагат. Та аз преди пих едно масло от акула в едни капсули трябва да се продава по аптеките! Купи си го и го пий когато си здрав. Подсилвя ИС..

stefanov
11-05-2009, 06:02
яж много чесън, колкото и да е неприятно лекаря ми каза, че е по-ефективно от ваксините за гриповете ;) ако ти понасят и лимони изтискани - по-добър източник на витамин с няма :)

ох и на мен тва ми каза лекарката, но аз чесън не мога да ям, нито лимони, няма никакъв шанс да ги ям...Ти за какво мислиш повече, за безценната ти диета или за здравето си? Ако трябва ти го стривай в супата или както решиш.. :smt046

sladur4etyYy
11-05-2009, 13:30
яж много чесън, колкото и да е неприятно лекаря ми каза, че е по-ефективно от ваксините за гриповете ;) ако ти понасят и лимони изтискани - по-добър източник на витамин с няма :)

ох и на мен тва ми каза лекарката, но аз чесън не мога да ям, нито лимони, няма никакъв шанс да ги ям...

по аптеките продават чесън на таблетки, ако не можеш да го ядеш суров :д

иначе- лимони- както казаха, и мед. той много укрепва организма. може да си го слагаш в чая, в млякото, или пък направо от буркана. имаш избор :д