PDA

View Full Version : Решения за непълнолетни



fallingstars
11-04-2009, 14:41
Здравейте,

тръгнах по-рано на училище и сега съм с една година по-малка от всички, вкл. и от приятеля ми. Ще ми се да си ходя свободно със съучениците и с гаджето особено при положение, че нито пуша, нито пия особено, но с тези ЗАКОНИ, новите мерки и МАСОВИТЕ ПРОВЕРКИ...

Статиите за многото бройки заловени тийнейджъри по дискотеките или просто след вечерния час много ме плашат и се чудя за някое решение...

предложиха ми да ми направят ФАЛШИВА ЛИЧНА КАРТА (все пак ми остава 1 година вкл. и абитюриентски балове, и летни почивки...), но е доста скъпичко - 200 лв, а и ако ме хванат с такава... нз дали си заслужава...
какво ще ме посъветвате?

или пък някаква друга карта напр. студентска....?

ще ми се да зная, че и след 10 часа мога да си бъда навън, за дискотеки не ми е проблем, но МОЛЯ дайте съвет...

clever
11-04-2009, 14:52
ще те посъветвам да не си хвърляш парите на вятъра и изобщо да не се опитваш да си правиш фалшива лична карта !
почакай една година :) бързо ще мине :-D

lipstick
11-04-2009, 17:18
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!! :?

auraX
11-04-2009, 18:19
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!!

1+ ако е палнолетен и те хванат ще им кажеш че тои ти е придружител и няма да има проблеми :smt003 :smt040

LadyGold
11-04-2009, 20:29
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!!

1+ ако е палнолетен и те хванат ще им кажеш че тои ти е придружител и няма да има проблеми :smt003 :smt040 =;

cooool
11-04-2009, 22:15
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!!

1+ ако е палнолетен и те хванат ще им кажеш че тои ти е придружител и няма да има проблеми :smt003 :smt040

е, да това става, стига куките да не искат да се заядат с теб :) Преди няколко години (когато бях 8 клас в друг град), полицаите дойдоха на проверка на едно купонче, където голяма част от всички нямаха години, но не прибраха никого.. Някой се избазика, че нямало свободни места в ареста :)

akrobatkata
11-05-2009, 09:43
ами примерно в моя град съм пробвала много след вечерния час да съм навън с по големи приятели (който са пълнолетни) и много започнаха да се заяждат с мен че трябвало придружителя ми да ми е роднина. Добре че братовчетка ми беше там ..... А относно фалшивата карта- ако семейството ти е заможно и тези 200 лева не ги сабираш 2-3 месеца примерно си я купи апък каквото стане...... Аз лично така бих направила

vinieee
11-06-2009, 16:25
Отиваш и питаш в МВР-то дали може родителите ти да направят гаджето ти твой придружител с тяхно знание. :) Чувал съм за такова решение но не съм сигурен дали е 100% успешно.

soul1199
11-07-2009, 11:42
ще те посъветвам да не си хвърляш парите на вятъра и изобщо да не се опитваш да си правиш фалшива лична карта !
почакай една година :) бързо ще мине :-D

Paramour
04-08-2010, 21:01
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!! :?
+ :grin:

sashit0
04-09-2010, 06:49
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!! :?

++++ 8-) 8)

Sisi7u
04-10-2010, 13:01
Ми...ако приятеля ти е пълнолетен,мисля,че няма проблем... може да ти се води нещо като придрожител или нещо такова !!! :?

++++ 8-) 8)
+

DonMikelle
04-10-2010, 23:44
До преди две години положението беше следното-приятелят ти може да ти бъде придружител, ако е пълнолетен и има нотариално заверена декларация от родителите ти. Сега не знам какво е положението. А за фалшива лична карта- документна измама=>3 до 5 години, в твоя случай най-малко посешения в детска педагогическа стая. Така че по-добре не.