PDA

View Full Version : Математика



SunnyTime
11-04-2009, 16:55
Здравейте.Няколко дни отсъствах от училище иии сме взели КВАДРАТЕН КОРЕН.И аз НИЩО не разбирам.Ако може някой който наистина ги разбира тези задачи да ми реши тези примерчета и да ми обясни как се решават.Моля ви много ще съм благодарна....Повярвайте четох по 20 пъти всеки един урок решавах задачи и не....Моля ви помогнете...

Примери:

Рационализирайте знаменателя на дробта:

а) Корен квадратен 3 върху 2
б)7+4 корен квадратен 3 |цялото върху 7-4 корен квадрантен 3

рационализирайте числителя на дробта:


а) корен квадратен 3 - 1 цялото върху 2
б)5- корен квадратен 5 върху корен квадратен 5 - 1

рационализирайте знаменателите на дробта и опростете изразите:

а) 2 върху корен квадратен 3 - корен квадратен 3 върху 6 + две върху корен квадратен 27 - 3 върху корен квадратен 48
б) 1 върху 7(корен квадратен 2+1) + 3 върху корен квадратен 8-1 - 2 върху корен квадратен 2

докажете равенството:

а)корен квадратен 6 - корен квадратен 11(цялото под корен) + корен квадратен 6+ корен квадратен 11 (цялото под корен) = на корен квадратен 22
б)1+корен квадратен 5 = корен квадратен 4+корен квадратен 10 +2 корен квадратен от 5(цялото под корен) + корен квадратен 4 - корен квадратен 10 + 12 корен квадратен 5 (цялото под корен)

опростете израза:

а) коренн квадратен x на 2 - корен 20x + 5 - коренн квадратен x на 2 + корен квадратен 20x + 5


Много ще съм благодарна на някой ако дори и един пример реши и ми обясни как се решава...

Едва ли някой ще опита, но моля ви много съм зле по математикаа :-#