PDA

View Full Version : Как да се предпазим от грипа?



perfektencom
11-04-2009, 16:34
В България е настъпила страшна епидемия , така наречение свински грип е влязъл вече в мозъка на всички!Затова незнам има ли такава тема,но нека даваме тук съвети как да се предпазим,и все пак да се успокоим малко със мнения и препоръки!И аз имам един въпрос : Преди 1 месец искарах един грип,може ли да се повтори пак,и ако да как да се предпазя от него?

DrSmurph
11-04-2009, 16:43
ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНАТ ДА СЕ ПИШАТ ПРЕПОРЪКИ, МОЛЯ НАУЧЕТЕ СЕ ДА ПРАВИТЕ РАЗЛИКА МЕЖДУ НАСТИНКА И ГРИП!

clever
11-04-2009, 16:48
как ли да се предпазим.. като ни пуснат във ваканцияяяяя !!!! :grin: :grin: :lol:

;)

liim0nka
11-04-2009, 17:08
Ах тозиии свински грип... :D Щом толкова си се наплашил/а стой си вкъщи, пий чайове...ии така :)

SunnyTime
11-04-2009, 18:09
Моята песен - Свински гриип

Свински грип ела сегаа хвани ме ааако моожеш ти 8-) (Mноо тъпа песен :lol: )

П.т. Мии купи си маска и я сменяй през 2/3 часа.

clever
11-04-2009, 19:00
моята песен пък е


Свински вирОс;грипен вирОс
Прасешки вирОс;гааден вирОс

който яде свинско бутчее;той за мен е буначе;
който яде свинско бутчее;тоя ча мен е глупаче !
:razz: :razz:

jermaine
11-04-2009, 19:11
Аз съм се заредил с няколко вида лекарства и няколко пакета маски.Пия ги след всяко излизане повече от час. Да дойде да ме хване отзад тоя свински грип :o :o :o :o :o

lawl
11-04-2009, 19:19
В България е настъпила страшна епидемия , така наречение свински грип е влязъл вече в мозъка на всички!Затова незнам има ли такава тема,но нека даваме тук съвети как да се предпазим,и все пак да се успокоим малко със мнения и препоръки!И аз имам един въпрос : Преди 1 месец искарах един грип,може ли да се повтори пак,и ако да как да се предпазя от него?

За да се предпазиш:
Яж плодове (за имунната система).
Мий си ръцете като се върнеш от вън (хигиена , все пак )
Не стой близо до хора които са кашлят.
Не се целувай с хора които са кашлят.
Това са важните неща.
:)

clever
11-04-2009, 19:31
Аз съм се заредил с няколко вида лекарства и няколко пакета маски.Пия ги след всяко излизане повече от час. Да дойде да ме хване отзад тоя свински грип :o :o :o :o :o :shock:

Hayashi
11-04-2009, 22:16
Това ми е поредният форум в който пиша такова мнение.
Свинският грип е е по-лек дори от "нормалния". Дори и да се заразите, няма да умрете както казват по новините, спокойно.
В нашето училище ходеса маски (в грипна сме в момента), но мен не могат да ме накарат да го сложа това нещо. Имам си едната фобия, а и няма само да играя по свирката на медиите.
Та общо взето за предпазване, може би витамини под каквото и да е форма.

lawl
11-05-2009, 05:58
Към предното ми мнение забравих да кажа , витамин Ц е много важен...
Ще ти подсили имунната система :)

ThePowerOfLove
11-05-2009, 08:01
Защо всички са се наплашили от тоя свински грип.. Не е нещо толкова непознато за лекарите, че да не се лекува. Няма какво толкова да се панираме. Това, че са загинали 5-6 човека, може и да не знаете, но те са били болни и от други неща. Важното е да не се самолекувате и всичко ще си е наред :)

stefanov
11-05-2009, 11:49
Едно малко уточнение за психиралите се от така наречения Свински грип: От него не се умира! Убива ви пневмонията, която се хваща ако не се лекувате! Има толкова много излекували се в България, които дори не знаят, че са имали въпросния вирус. :)

SkiCatA
11-05-2009, 15:26
пий витамини за подсилване на организма и няма да са разболееш :D :D :D поне е по-малък шанса :D :D

amk933
11-05-2009, 15:34
Аз съм се заредил с няколко вида лекарства и няколко пакета маски.Пия ги след всяко излизане повече от час. Да дойде да ме хване отзад тоя свински грип :o :o :o :o :o

Като гледам колко си компетентен може и за нещо друго да те хване.

Хапчета не се пият току-така, да не говорим и, че няма кой да ви ги даде. И да се пият витамини и да не се, пак все тая. Каквото е писано. Няма да се тъпча с химия и да си мисля, че не може да ме хване. Ако ме хване е ясно какво се прави - Тамифлу + Ремантадин и това е то. Но да се пият ей така хапчете, не мерси. Хипохондрията не е хубаво нещо. :?

mgxpower
11-06-2009, 01:45
Убивам всякакъв вид микроби с промишлено количество уиски и червено вино - айде да го видим тоя грип 8-) 8-) 8-)

mgxpower
11-06-2009, 13:57
Ето ви малка информация за това как да се предпазвате от свинския грип а и не само от него и как да различавате простата настинка от грипа А H1N1 :) и да не се шашкате излишно ...

- често измиване на ръцете с вода и сапун

- използване на дезинфекциращи кърпички за еднократна употреба на спиртна основа

- закриване с ръка на устата и носа при кихане или кашляне

- избягването на търкането на очи с мръсни ръце

- често проветряване на въздуха в затворени помещения

- редовно дезинфекциране на повърхностите в затворените помещения

- измиване и дезинфекциране на играчките за малките деца

Симптоми Настинка Свински грип
Температура рядко 80%, обичайно 38°
Кашлица секреции суха кашлица
Болки леки остри, нетипични
Втрисане нетипично типично 60%
Запушен нос типично до 7 дни нетипично
Умора лека умерена, до силна
Смъркане (течащ нос) типично нетипично
Развитие постепенно рязко от 3 до 6 часа; висока температура и болки
Главоболие нетипично много типично
Възпалено гърло типично 80% нетипично
Дискомфорт в гръдния кош леко до средно остро и силно застрашаващо дишането

clever
11-06-2009, 14:10
Убивам всякакъв вид микроби с промишлено количество уиски и червено вино - айде да го видим тоя грип 8-) 8-) 8-) :grin:

mgxpower
11-06-2009, 15:33
Убивам всякакъв вид микроби с промишлено количество уиски и червено вино - айде да го видим тоя грип 8-) 8-) 8-) :grin:Ами така де аз да съм на една бутилка червено вино кръвта ми отвътре да ври и кипи да го видим тогава грипа как ще ме улови това ще стане точно когато цъфнат налъмите 8-) 8-) 8-)