PDA

View Full Version : Кожа на лицето - сутрин е супер, през деня е неприятна ?



TOM_BOMBANDIL
11-05-2009, 00:38
Здравейте. Попринцип кожата на лицето ми е далеч от съвършена, ползвал съм наистина много продукти без нито да се подобри, нито да се влоши лицето. С две думи, примирил съм се, че не може да е идеално и на практика съм спрял да я мажа с каквото и да е. Проблемът ми е следния. Напоследък забелязвам, че когато се събудя от сън, кожата на лицето ми е в много добро (като за мен) състояние - видимо гладка и с еднакъв цвят навсякъде. След това в продължение на деня тя постепенно се влошава, докато вечер е доста раздразнена, пъпчиците ми се набиват на очи и така нататък. Имам мазен тип кожа и гледам да си плакна лицето с вода поне по 3-4 пъти на ден. Какви съвети ще ми дадете за по-дълготраен и приятен вид на кожата ?
P.S. Заради добрата реклама от познати, най-много съм ползвал Acne Out и 3in1 Garnier, но както казах - без видими промени ...

ElinoOor
11-05-2009, 05:51
Аз не му разбирам много,но си мисля,че кожата ти не е много здрава и като излезеш навън тя започва да се дразни от праха и разните му там частици в мръсния въздух..
И моята кожа е мазна,че и упорита.

Решението според мен е простичко:
по-агресивен измиващ гел,свестен тоник и малко успокояващ крем за проблемна кожа..

titinkaa
11-05-2009, 07:32
И аз като теб се бях примирила за лицето си,беше ми ужасно от пъпки и петна по лицето,но миналата година ходих на кожен лекар(козметичка) за 3-4 пъти ходения при нея и крем за лице и почисвтваш гел купени от нея всичко ми мина,в рамките на 1 месец всичко отшумя,като имаш предвид че това бяха пубертетни пъпки и знаеш че са упорити и гадни.Та пъпките ми минаха,останаха тук там по някое петно9белези от чоплене на пъпките),но с тях се примирих,оставих ги,щях тая пролет да ходя да ми махне и тях,но се обърка всичко и не отидох.Мислих тая есен да ида,но тъй като бях това лято на море и то ми помогна с петната,вече нямам откакто ходих на море.И моята кожа е мазна затова в седмицата по 1 път си правя маски с хума и вода стоя 10мин и се измивам с хладка вода,наитина ефекта е страхотен,дори в началото ме беше страх да се намажа с хумата,защото си мислих че да не земе кожата да се раздразни и пак да имам пъпки,но уви нямам нито една,хумата помага,изчиства порите и клетките на лицето.Пробвай и виж как ще е при теб.Успех :)

ellikok
11-05-2009, 15:26
Първата ти грешка е това-примирил съм се,какво значи примирил съм се??Примиирил съм се да изглеждам зле,да сривам самочувствието си,евентуално да търпя подигравки?И всичко това само,защото не си се поинтересувал или те мързи да се поинтересуваш какво е най-добре за кожата ти?
Втората грешка-миеш с вода няколко пъти на ден,а знаеш ли,че това е една от причините за проблемите с кожата ти?
На първо време си намери подходящ измиваш гел,тоник и крем за твоя тип кожа.А сигурен ли си,че кожата ти е мазна,кой го определи това?

Serenavanderwoodsen
11-05-2009, 15:38
Най-добре отиди на дерматолог или козметик. Те ще ти кажат наи-точно какво трябва да направиш. А ако продължаваш да използваш какви ли не продукти върху кожата си може да стане и по-зле. Но не бива и да не я мажеш с нищо.Както вече казах наи-добре отиди при специалист.А за омазняването аз използвам Actipur (той е и против пъпки) и кожата ми е много по-добре. Също много ефикасен е крем ЗДРАВЕ ! Успех :-)