PDA

View Full Version : Проблем с къна



PinkFloydSound
11-05-2009, 07:29
Вчера си купих къна на Афродита, обаче отзад пише, че трябва да се вари, а хора, които също са ползвали тая къна, ми казаха, че не се вари.
Та, в момента се намирам в положение, в което не знам какво да правя. 8-) Тея дни ще се къносвам и просто НЕ знам как се приготвя сместа и т.н. Майка ми би трябвало да знае, обаче и тя не знае, понеже не се е къносвала.
Искам всякакви подробности, колко мл вода, кое кога се слага и така нататък. (Там къната и разни други балсами и подобни.)
Мерси предварително.

PinkFloydSound
11-05-2009, 09:12
:(

YourDream
11-05-2009, 10:52
Ами не се вари къната.Трябва да стоплиш вода на микровълновата и след това да прибавиш къната ,обаче внимвай да не стане мн рядка защото ще тече.Ползвала съм тази къна и чесно казано е ужасна.Изобщо не ми къноса косата.По-добре си вземи на Арома или индийска -по-хубави са.И нали знаеш че къната не пада затова помисли преди да се къносаш ,защото после ако искаш друг цвят ще трябва да чакаш да ти израсте косата- върху къна нищо не хваща.

sunshine92
11-05-2009, 10:55
Ооо, не в никакъв случай индийската. Иначе притопли водата - да. :)

YourDream
11-05-2009, 10:57
Защо не индийската?? Според мен е хубава-косата става мека и лъскава цвета е супер издръжлив,обаче както казах ако не смяташ дълго да си с този цвят по-добре си вземи боя ,защото къната не пада.Къносвам се от две години и то само корените защото надолу цвета си ми стои черен и не пада

PinkFloydSound
11-06-2009, 08:37
^ Как не пада, бе? :lol: Очаквам до един месец да падне.

Такам, аз ще изсипя пликчето с къната в един съд, после ще слагам малко по малко 200-300 мл (общо) вряла вода и ще бъркам, докато стане хомогенна смес. После ще чакам кашата да изстине и ще добавя маслото и екстракта. Бъркам, мажа на суха коса, стоя два часа с шапка и кърпа отгоре, после отивам да си я измия и накрая слагам балсама. :D Дано стане. И ми казаха, че трябва косата да не е особено чиста, това вярно ли е?
Та, имате ли забележки относно "процедурата", защото не съм особено сигурна?