PDA

View Full Version : Запушен носс



under_black_sky
11-05-2009, 13:52
Здравейте,понеже ми е запушен носа тия дни пък ме е страх да не прекалявам с капките,някой от вас чувал ли е,че има едно като стикче или нещо такова,което е мн ментово и като го помиришеш и ти се отпушва носа или действа по някав си начин подпомага.. не знам как се казва има ли го ощее :( Моля помогнете :(

clever
11-05-2009, 15:07
какви капки слагаш ?
аз до скоро слагах капки и изхабих 3-тата опаковка Ксилометазолин О.о поради дърга и досадна хрема.... тъкмо се чудех дали да се допитам до чичо доктор и хремата ми мина ! :grin: :lol: :lol:

от колко време имаш хрема ?
по колко пъти на ден ги слагаш тия капки ?
можеш да смениш самите капки.. иначе за лентичките за 1-рви път чувам и не мога да ти помогна

DrSmurph
11-05-2009, 15:31
Това "стикче" доколкото ми е известно липсва от аптечната мрежа за съжаление

under_black_sky
11-05-2009, 16:07
Еее кофти :( Иначе аз преди една седмица имах хрема и за една изхабих ксилометазолина пъкк от вчера нова хрема ии нз страх ме е да не направа беля,че една приятелка си възпали лигавицата там нещо ии сега като е болна и като си слага капки умира от болка и не искам и аз да прецакам нещо,а аз се дразня ,че по често ми е запушен носа ,а нямам сополки :D Ама ше се справя...а нещо друго за запушен нос да знаете :)

clever
11-05-2009, 16:27
Ринолекс

djuki
11-05-2009, 18:14
смени ги вземи си виброцил или муконазал , но внимавай с муконазала добри са много добри , но използвай една опаковка и после ги смени задължително !

mumiikataa
11-05-2009, 18:22
смени ги вземи си виброцил или муконазал , но внимавай с муконазала добри са много добри , но използвай една опаковка и после ги смени задължително !
Виброцил е антибиотик.. Не е желателно при тея есенните хреми да се ползва... Или ако се ползва да е максимум 5 дни, защото спира да действа след това.
Аз си пръскам Олинт 1-2 пъти на ден и вече съм по-добре.

Abigoria
11-05-2009, 20:55
Има ги в аптеките... С един доста противен чичка на опаковката са. Мисля че са около левче и нещо. Иди в аптеката и питай ;) Вчера обикалчх и навсякъде имаше такива :)

heiress
11-05-2009, 22:32
Инхалер е "стикчето" уникално е. Много ефикасно.

mgxpower
11-06-2009, 01:48
Ей като бях малък баба ми мажеше ноздрата отвътре с едно :-o :-o :-o мазило виетнамско чудо ли как му викаше тя много е малко като капачка от бутилка е...и ми отпушваше носа за 5 секунди

under_black_sky
11-06-2009, 07:53
смени ги вземи си виброцил или муконазал , но внимавай с муконазала добри са много добри , но използвай една опаковка и после ги смени задължително !
Виброцил е антибиотик.. Не е желателно при тея есенните хреми да се ползва... Или ако се ползва да е максимум 5 дни, защото спира да действа след това.
Аз си пръскам Олинт 1-2 пъти на ден и вече съм по-добре.

Аз преди една седмица като започнах с хремата три дена си слагах от този Виброцил нищо не ми помогна ,а преди ми помагаше и минах на Муконазал беше останало малко, амаа свършиха и си купих Ксилометазолина.А този Муконазал колко струва ?

А този инхалер не е ли за астма?

mumiikataa
11-06-2009, 14:32
смени ги вземи си виброцил или муконазал , но внимавай с муконазала добри са много добри , но използвай една опаковка и после ги смени задължително !
Виброцил е антибиотик.. Не е желателно при тея есенните хреми да се ползва... Или ако се ползва да е максимум 5 дни, защото спира да действа след това.
Аз си пръскам Олинт 1-2 пъти на ден и вече съм по-добре.

Аз преди една седмица като започнах с хремата три дена си слагах от този Виброцил нищо не ми помогна ,а преди ми помагаше и минах на Муконазал беше останало малко, амаа свършиха и си купих Ксилометазолина.А този Муконазал колко струва ?

А този инхалер не е ли за астма?
Най-добре за организма ти е нещо по-леко не го мъчи с антибиотици... Иди в аптека и питай някакъв спрей за нос или капки няма значение, но без антибиотик. Просто е такъв сезона, нормално е да е запушен..

under_black_sky
11-07-2009, 16:45
А ама аз въобще не се тормоза с антибиотик , само тия капките и те бяха първата седмица,сега е третата :Д и вчера лекарката ми предписа един гел за запушен нос и хрема и съм мн доволна..хем нямам сополи хем не ми е запушен носа..тази нощ спаххх като къпана :D

keks4e007
11-07-2009, 18:03
Има едни вълшебни билкови хапчета които помагат адски много. Геломиртол се казва лекарството. На мен 2 дни след като го пия ми минава, ама се едно не е било. И още 1 плюс е, че след 2рата таблетка от устата ти започва да мирише на борче :D така де, все едно дъвчеш дъвка :D