PDA

View Full Version : Вредата от цигарите



SkiCatA
11-05-2009, 15:23
Цигарите . Една безкрайна тема . Постоянно ти натякват , а бе няма ли да ги откажеш цигарите , вредни са , ще се разболееш , пречиш на околните и т.н.
А ти --- оставиме на мира , дробовете са си мои , безвредни са , аз мога да решавам , какво да правя с живота , без тях не мога , действат ми успокоително и т.н.
МАРК ТВЕН казва: " Няма нищо по-лесно от това да откажеш цигарите , правил съм го стотици пъти "

Но на практика е точно обратното.

Полза от цигарите няма - само вреда . Но как да го обясниш на "тъпата" зависимост.Като останеш без пари , предпочиташ цигарите пред храната. Ако караш с по една кутия на ден, това са си 100 лева на месец--- хвърлени на вятъра.
Понякога ми се струва странно , какво е това да пушиш . Държиш нещо ,в резултат на което от тебе излиза дим . Така казано , ами тъпо си звучи. Да димиш , че няма ли нещо по-смислено за правене. :o :o :o :o

LittleDude
11-05-2009, 15:50
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)

clever
11-05-2009, 16:32
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)ама че логика..

тия които не пушат живеят по-дълго
ето що не пуша и се надявам да не започвам НИКОГА ! ;)

ricogross123
11-05-2009, 18:58
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)ама че логика..

тия които не пушат живеят по-дълго
ето що не пуша и се надявам да не започвам НИКОГА ! ;)

ква ти е гаранцията, че като не пушиш утре няма да се брактишеш :grin:

Abigoria
11-05-2009, 21:06
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)ама че логика..

тия които не пушат живеят по-дълго

Не е задължително да умреш по- млад. Пример- дядото на един познат е на 94, пуши като комиин и си е в цветущо здраве. Пушка си е пича. Верно, че е малко доста издухан дядка, ама... 8-)


ето що не пуша и се надявам да не започвам НИКОГА ! ;)[/i]

И аз така си приказвах, ама... Ето, вече 3 години пуша. Трудно е да спреш цигарите. Мъча се сега, мъчила съм се и преди. Дори и демонстрация на живо с два бели дроба не ми подейства. Трудно ще е моето начинание...

mrtn
11-05-2009, 21:26
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)ама че логика..

тия които не пушат живеят по-дълго

Не е задължително да умреш по- млад. Пример- дядото на един познат е на 94, пуши като комиин и си е в цветущо здраве. Пушка си е пича. Верно, че е малко доста издухан дядка, ама... 8-)


ето що не пуша и се надявам да не започвам НИКОГА ! ;)[/i]

И аз така си приказвах, ама... Ето, вече 3 години пуша. Трудно е да спреш цигарите. Мъча се сега, мъчила съм се и преди. Дори и демонстрация на живо с два бели дроба не ми подейства. Трудно ще е моето начинание...

+!

heiress
11-05-2009, 22:31
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)ама че логика..

тия които не пушат живеят по-дълго
ето що не пуша и се надявам да не започвам НИКОГА ! ;)

Не е вярно.

mgxpower
11-06-2009, 01:51
И жените са вредни като цигарите , но смееш ли да се откажеш от тях?

Kocha
11-06-2009, 08:22
То и аз не пуша ама да кажа за едно от хубавите качества на цигарите
Димът убива микробите в устната кухина :)
Поне така каза госпожата ми по биология

Поздрави

jojankaa
11-06-2009, 14:11
рано или късно всеки ще се кътне ..... :-D Ho Want's To Live Forevar ?? :?

DessieQueen
11-06-2009, 14:50
все някога ще се умре, и да пушиш и да не пушиш сички умираме рано или късно... :)ама че логика..

тия които не пушат живеят по-дълго

Офффф живеят те. Направо не умират ако искаш. Вече е доказано че пушачите нито умират толкова рано,нито хващат рак на белите дробове. Пфф позаинтересовай се малко.

По темата: Че са вредни - вредни са,и на мен преди ми се струваше доста тъпо да даваш пари за отрова,обаче грешката ми беше че почнах. Вярно,доста трудно се отказват...



И жените са вредни като цигарите , но смееш ли да се откажеш от тях?

А вие не сте ли? ;dd :-)




рано или късно всеки ще се кътне ..... :-D Ho Want's To Live Forevar ?? :?

Научи английски и тогава се прави на умна. :)

graphicflower
11-07-2009, 07:56
Рано или късно всички ще умрем! Дали ще е заради цигарите или блъснати от някоя кола,влак,ударени от астероид или умрели от естествена смърт страдащи от мъки от типа на остеопороза и тем подобни е все тая. Защо просто да не си поживеем сега и да умрем вместо да тъпеем цял живот и накрая пак да умрем? :D Аз лично живея за мига и живота ми е перфектен. Пуша, пия, купонясвам, но това не значи, че не ходя на училище и че вечер като се прибера сядам да уча и работя, за да помагам на родителите си. Живота ми е супер и нищо не му липсва:в него има любов, пари, щастите, приятели, работа, сбъднати мечти...какво повече му трябва на човек?
Живота е такъв какъвто си го направим и нека се забавляваме и си го живеем, понеже за това ни е даден, но и да не забравяме важните неща в него като училище и бъдеще.

Sisito941
11-07-2009, 08:22
Аз не пуша,не смятам и да пропушвам.. :grin:

Sisito941
11-07-2009, 08:23
ква ти е гаранцията, че като не пушиш утре няма да се брактишеш :grin:

Еми няма да е от цигарите :?

iv4oiv
11-07-2009, 20:10
Пушете. Тровете се. Трябва да се развива този бизнес. Трябва да има хляб за производителите на тютюн.
Организма на човек е много приспособим. Щом го тровите редовно с некотин и катран - той свиква. Няма да умрете толкоз лесно. Ще се разболеете от рак на 35 - макс 40 и тогава ще ви се живее. Ще ви е болно за вас и още по болно за децата които ще оставите сирачета, да живеят в мизерия и без един родител. То е подобно като да са разведени ама единия не плаща издръжка и не го виждаш 2 пъти в месеца.
Да оставим това, че ще оставите сирачета. Още по страшно. Вместо да родите здрави деца ще родите уроди. Малоумни и грзни, с хронични болести още от раждането и ще прекарате живота си по болниците борейки се за живота на недъгавото си дете. Ще се молите по телевизиите за помощи за да му направят поредната операция в чужбина защото тя ви е последната надежда. За най смисленното нещо в живота ви тогава.
Какво ви пука, че органите ви ще започнат да отказват един по един като станете на 30. На 40 ще сте вече развалина която пие по 20 хапчета на ден за вече 6-те хронични болести които имате. Че няма да можете да свършите нищо. Защото повечето неща ще ви болят. И като се разболеете от грип вместо да ви мине за 3-4 дни като на нормалните хора вие ще боледувате 2 седмици и всеки път ще се налага да влизате в болница и да ви слагат системи само защото никотина и катрана са ви унищожили имунните сили.
Но за това не сте виновни вие. Виновни са родителите ви. Защото са некадърни като родители и не са ви възпитали. Не са ви дали някакъв смисъл в живота и не са ви изградили ценностна система, за да постигнете нещо в този живот. Така се раждат консуматрите. Прдавачките на билети и вестници по реповете, общите работници по строежите. Цигарите убивят волята на човек. Правят го слаб вместо борбен, недъгъв вместо преуспяващ.

Нека ви е кеф сега, пушете на воля. Бъдете щастливи. Ще ви попитам отново след 15 - 20 години като вашите деца започнат да пушат а вие вече сте осъзнали грешката си и се окаже прекалено късно и за тях.
Тогава за внучетата ли ще се надявате ?

getopa
11-08-2009, 05:41
Спрях цигарите и вече около месец не съм припалвал , чувствам се прекрасно. Един ден станах , тропнах с крак и хвърлих кутията в кошчето , от тогава не съм се сещал за никотиновите изкушения.

cookie_master
11-08-2009, 07:31
Спрях цигарите и вече около месец не съм припалвал , чувствам се прекрасно. Един ден станах , тропнах с крак и хвърлих кутията в кошчето , от тогава не съм се сещал за никотиновите изкушения.БРАВО НА ТЕБ!
иначе аз не пуша,а и нямам никакво намерение да почвам