PDA

View Full Version : Истината



haritov
11-05-2009, 17:05
Днес се замислих,ако ударя някой високопоставен мен ще ме осъдят на мига.Но ако той удари мен дали ще го осъдят?
И двамата с него сме хора,но за нас има две истини моята и неговата.
Е чудя се не може ли да има една истина и за него и за мен?

Shia
11-05-2009, 17:43
Не може,защото истината е даденот и за всеки истинноста винаги ще е в негова ползва.АКо високопоставен те удари,неговото ампоа ще бъде сринато,ще бъде представен по новините с неговата истинност,но това не означава,че многобройната нация ще приеме действията му.Дори и да не го осъдят за парична глоба,нетърпението към него ще е по-голямо.

:-o

Liar
11-05-2009, 17:46
Не те ли е срам да си слагаш такъв подпис?

haritov
11-05-2009, 17:58
Не може,защото истината е даденот и за всеки истинноста винаги ще е в негова ползва.АКо високопоставен те удари,неговото ампоа ще бъде сринато,ще бъде представен по новините с неговата истинност,но това не означава,че многобройната нация ще приеме действията му.Дори и да не го осъдят за парична глоба,нетърпението към него ще е по-голямо.

:-o

А на онзи отгоре дали ще му пука?

Shia
11-05-2009, 18:04
Надали.Отдавна сме се откъснали от неговото крило и от властта на църквата,че да го е грижа за нас.

haritov
11-05-2009, 18:54
Надали.Отдавна сме се откъснали от неговото крило и от властта на църквата,че да го е грижа за нас.

Точно това искам да кажа,едно,че няма да го осъдят друго,че няма да му пука какво мислят за постъпката му

Naman07
11-05-2009, 18:59
Добре дошъл в системата. Ако зад теб има 2ма души, зад него са 15... така е с "високостоящите''. Според тях свободата, истината и прочее не е нещо с което се раждаш, тя може да се отнема и да се дава следователно, именно защото са повече ;Р. Винаги е било с налагане на воля "слушай ме или ще има последствия".

lsd43
11-06-2009, 04:03
Жалко е ,но е истина. Винаги е имало и ще има по-равни от равните. Нали уж всеки човешки живот няма цена ,еми фактите сочат друго ,повечето операции за смъртно болни деца си имат една доста фиксирана цена ,която определено не спада в категорията е на евтините неща. Факт е ,че ако диплопмат убие човек ,не може да бъде съден ,заради политическият му имунитет. Най-лошото е ,че повечето от хората на които е поверена такава отговорност ,само се възползват от привилегиите си ,а същевременно не правят нищо. Просто е адски жалко на къде се движи човечеството.

YouKnowImBetterThanYou
11-06-2009, 11:21
Какво разбираш под "високопоставен". Ако е политик и има имунитет, може пак да го съдиш, стига естеството на престъплението да е достатъчно основателно за сваляне на имунитета му с оглед на това, че той може да се ползва от такъв единствено за дребни нарушение. Но виж, ако убие човек и има реални доказателства за това, веднага ще муго свалят. И все пак не живеем в бананова република, изключенията които стават са благодарение на корупцията, но и това време ще мине. В САЩ ако щеш бъди мулти-милионер с много власт, ако изнасилиш и убиеш дете и те докажат за виновен ще те тикнат зад решетките със сигурност, ако пък убиеш ченге в някои щати дори биха те пратили директно на електрическия стол. Без значение дали си сенатор, Бил Гейтс или някой друг въшливо богат чичка.

haritov
11-06-2009, 18:39
Какво разбираш под "високопоставен". Ако е политик и има имунитет, може пак да го съдиш, стига естеството на престъплението да е достатъчно основателно за сваляне на имунитета му с оглед на това, че той може да се ползва от такъв единствено за дребни нарушение. Но виж, ако убие човек и има реални доказателства за това, веднага ще муго свалят. И все пак не живеем в бананова република, изключенията които стават са благодарение на корупцията, но и това време ще мине. В САЩ ако щеш бъди мулти-милионер с много власт, ако изнасилиш и убиеш дете и те докажат за виновен ще те тикнат зад решетките със сигурност, ако пък убиеш ченге в някои щати дори биха те пратили директно на електрическия стол. Без значение дали си сенатор, Бил Гейтс или някой друг въшливо богат чичка.

Аз ти говоря за точно конкретен случай.Но и да го осъдят,по кой закон?
Забелязваш ли,че само заради някои хора променят законите?И колко са осъдени досега?

ZipFail
11-06-2009, 22:41
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SolusChristus
11-07-2009, 07:53
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

мхм... :?