PDA

View Full Version : Бръсненето (мъже)



Canis_Dirus
11-05-2009, 17:33
Понеже сериозните мъже не влизат в "правилния" за тази тема раздел "Козметика и диети" темата се озовава тук.

За недоумяващите: В тази тема мъжете споделят хитринки и тънкости относно този свещен ритуал БРЪСНЕНЕТО.

Какъв сапун/крем за бръснене използват, каква самобръсначка, ножчета, афтършейв и прочее. По колко пъти минавате? Контра, или не?

Изобщо как правите още по-приятно това изцяло мъжко удоволствие?

Елементи, които си бръснат краката, ръцете и тн. ДА НЕ ПИШАТ ТУК!!!
Подобни неща нямат нищо общо с величието на бръсненето.

lDoLLl
11-05-2009, 17:38
"удоволствие"???

Искаш да ми кажеш, че те кефи всяка сутрин пред огледалото в полу-заспало състояние да се мацаш с пяна и да внимаваш да не се нарежеш?? :-o
Супер прецакани сте мъжете в тва отношение :Р

DimovB
11-05-2009, 17:39
Gillette Sensitive Skin гел и бръснач Gillette Blue 3 ползвам за 1 минаване на контра. Повече нямам нужда с моята рядка брада.

Canis_Dirus
11-05-2009, 17:44
"удоволствие"???

Точно удоволствие е, когато го правиш както трябва. А никой не те кара да се бръснеш сутрин. Ако го можеш и вечер да си обръснат през следващия ден ще имаш перфектен резултат.

ivan_realmadrid
11-05-2009, 17:48
Да за мен е голямо удоволствие. :grin: Брусна в посока на косъма после контра. Слагам пяна за бръснене гилет тя е по плътна и гъста. Четка не използвам. Мажа пяната с ръце. Автършей гилет гел. :)

lDoLLl
11-05-2009, 17:49
Е аз обичам.. да си лакирам ноктите да кажем, ама ако го правя всеки ден/през ден в срок от най-много месец ще ми писне. :)

Както и да е, не ви разбирам, спирам да ви сера темата, споделяйте си изпитани методи и хитринки. :Д

psychopath
11-05-2009, 17:54
"удоволствие"???

Искаш да ми кажеш, че те кефи всяка сутрин пред огледалото в полу-заспало състояние да се мацаш с пяна и да внимаваш да не се нарежеш?? :-o
Супер прецакани сте мъжете в тва отношение :Ре да ама можем да ходим и брадясали...

а да...и нямаме цикъл :-)

да продължавам ли? :-) :-)


по темата: аз се бръсна когато положението стане сериозно (заприличам на Олоф Мелберг) 8-)

Canis_Dirus
11-05-2009, 17:56
То да взема и аз да напиша.

Ползвам следните неща:
Купичка - порцеланова
Огледало - стандарното, но скоро щ си взема и специално за бръснене.
Сапун за бръснене -Pecksniff's Citrus
Четка - с косми от язовец, но нещо не ми харесва и ще си взимам друга.
Бръсначка - с едно ножче на Wilkinson
Ножчетата и те на Wilkinson. Откакто ги ползвам mach3 и fusion зминаха на боклука.
Афтършейв - Pecksniff's After shave balm Citrus.

И една бяла кърпа 8-)

Дзен! Нирвана!

DimovB
11-05-2009, 18:11
То да взема и аз да напиша.

Ползвам следните неща:
Купичка - порцеланова
Огледало - стандарното, но скоро щ си взема и специално за бръснене.
Сапун за бръснене -Pecksniff's Citrus
Четка - с косми от язовец, но нещо не ми харесва и ще си взимам друга.
Бръсначка - с едно ножче на Wilkinson
Ножчетата и те на Wilkinson. Откакто ги ползвам mach3 и fusion зминаха на боклука.
Афтършейв - Pecksniff's After shave balm Citrus.

И една бяла кърпа 8-)

Дзен! Нирвана!

накрая резултата е същия като да се обръснеш за 3 мин с най-евтиното биК-че и обикновена пяна :D

MetalZone
11-05-2009, 18:13
То да взема и аз да напиша.

Ползвам следните неща:
Купичка - порцеланова
Огледало - стандарното, но скоро щ си взема и специално за бръснене.
Сапун за бръснене -Pecksniff's Citrus
Четка - с косми от язовец, но нещо не ми харесва и ще си взимам друга.
Бръсначка - с едно ножче на Wilkinson
Ножчетата и те на Wilkinson. Откакто ги ползвам mach3 и fusion зминаха на боклука.
Афтършейв - Pecksniff's After shave balm Citrus.

И една бяла кърпа 8-)

Дзен! Нирвана!

Бах фена

Инак т'ва за мен си е Божия наказия... x.x

Canis_Dirus
11-05-2009, 18:15
накрая резултата е същия като да се обръснеш за 3 мин с най-евтиното биК-че и обикновена пяна :D

А при секса едно и също ли е, дали ще го мушнеш 5 пъти или пълна програма?

psychopath
11-05-2009, 18:17
почти секи път се режа,бахти...аз в последно време не успявам...ама преди как се кълцах...

TheMadHatter
11-05-2009, 18:18
Рядко се бръсна. Обичам да съм брадясал (не, че имам голяма брада, де). :lol:

Canis_Dirus
11-05-2009, 18:29
Няма ценители. Който се е научил да се бръсне истински - със сапун за бръснен, четка и тн. салтанати не би с върнал към стандартните жилети и ел. лайна.

DimovB
11-05-2009, 18:50
накрая резултата е същия като да се обръснеш за 3 мин с най-евтиното биК-че и обикновена пяна :D

А при секса едно и също ли е, дали ще го мушнеш 5 пъти или пълна програма?

зависи колко ти стигат

ама за мене тва са изгъзицЕ

иначе респект за четките от язовец, немат мърдане

b0Nb0n
11-05-2009, 19:01
"удоволствие"???

Искаш да ми кажеш, че те кефи всяка сутрин пред огледалото в полу-заспало състояние да се мацаш с пяна и да внимаваш да не се нарежеш?? :-o
Супер прецакани сте мъжете в тва отношение :Р
таз пак ти не знаеш кво е имаш козя брадичка и да си е галиш замислено
8)

Cerveza
11-05-2009, 19:09
Тянко, ти на това твоето брада ли му викаш е, да го ева ?

EarthShaker
11-05-2009, 19:52
Самобръсначка: Wilkinson Sword
http://www.wilkinsonsword.co.uk/assets/1/products/gallery/classic_razorfront.png

ножчетата са си класически:
http://www.shaving.ie/product_images/t/wilkinson_sword_double_edged__88113.jpg

Крем Каро (липа):
http://www.alenmak.bg/images/products/thumb_ShavingCreamKaro_Sensitive.gif

Четка: Баданарка от дядово време

Афтършейв не ползвам винаги.. но като се наложи:
http://media.dermstore.com/catalog/100117/300x300/1520.jpg

Rowdy
11-05-2009, 22:02
аз не се бръсна, направо с машинката, мразя да съм гладък :)

DimovB
11-05-2009, 22:03
аз не се бръсна, направо с машинката, мразя да съм гладък :)

и тва правя чат-пат
по-яко е така според мене

пък и бръсненето почти винаги ми възпалява кожата

ZipFail
11-05-2009, 22:24
То да взема и аз да напиша.

Ползвам следните неща:
Купичка - порцеланова
Огледало - стандарното, но скоро щ си взема и специално за бръснене.
Сапун за бръснене -Pecksniff's Citrus
Четка - с косми от язовец, но нещо не ми харесва и ще си взимам друга.
Бръсначка - с едно ножче на Wilkinson
Ножчетата и те на Wilkinson. Откакто ги ползвам mach3 и fusion зминаха на боклука.
Афтършейв - Pecksniff's After shave balm Citrus.

И една бяла кърпа 8-)

Дзен! Нирвана!
Фетишизъм :lol:

gsh
11-05-2009, 22:34
пяна за бръснене и самобръсначка Жилет Фюжън, афтършейв на нивеа.
специална техника нямам

Disrespect
11-05-2009, 23:09
с некъв жилет съм... ползвам някво сапунче колкото да има и винаги на контра, щото ако се обръсна нормално на другия ден все едно не съм се бръснал...

montana6
11-05-2009, 23:31
Бръсначката е Жилет (не го знам какъв точно), пяната е някаква измислена (както и афтършейв-а), а четка не ползвам (направо се мажа с ръка). Засега не се контря.

FockidyFockFock
11-06-2009, 06:34
http://www.knifecenter.com/knifecenter/dovo/images/g150brite.jpg
подобен бръснач си имаме вкъщи... в кутийка, всичко.
неприятното е, че е неизползвам, щот му е-бах майката преди години, опитвайки се да режа кабел с него. сега е нащърбен до безобразие и прилича на серетиран боен нож.

с кеф бих се окастрил с такъв бръснач. същинско изпитание на волята и куража!

като оставим това на страна, аз ползвам:
гел за бръснене - Нивея или Жилет
самобръсначка - Жилет M3 нещо-си-там (сменям ножчетата на всяко бръснене)
афтършейв - Нивея (много секси мирише!)

FockidyFockFock
11-06-2009, 06:45
DOVO им е серията за бръснене, на тия нацисти от Солинген.

аз както имам навика да се почесвам със самобръсначката, ако го направя с тоя сатър, със сигурност че треа да викат парамедиците.

EarthShaker
11-06-2009, 07:18
Самобръсначкаколко пари е ?

6-7 кинта

ZipFail
11-06-2009, 09:10
А тва огледало за бръснене ми звучи все едно специална ръкавица за чекии.. :lol: :lol:

Canis_Dirus
11-06-2009, 09:22
Dovo е манифактура в град Солинген. Солинген не е фирма, а град. Просто имат много фирми за ножове и прочее режещи инструменти.

padnaloblak
11-06-2009, 16:12
аз може да се каже съм новак още :D обаче не се режа!!! тъпото е че мн ми се възпалява кожата... иначе ползвам продукти на жилет

PinkFloydSound
11-06-2009, 16:20
Dovo е манифактура в град Солинген. Солинген не е фирма, а град. Просто имат много фирми за ножове и прочее режещи инструменти.
Вярно лиии?
Аз си мислех, че е фирма за пили и нокторезачки. 8-)

XceSS
11-06-2009, 18:06
Самобръсначка-Gillette оная дето има и на задната страна ножче
Гел за бръснене Nivea
Балсам за след бръснене на Avon, един такъв сив :)
Иначе не контря.
Специална техника-нЕмам :)

DieselBlood
11-06-2009, 21:56
Жилет с 2 ножчета,Крем Каро и се мажа после със Адидас автършейв.

UnKnOwNmAtTeR
11-07-2009, 04:24
Некфи "трикчета" некой нема ли да сподели, че ми стана интересно? :lol: :lol: :lol:

И да попитам също така за ефективен начин или някакво трикче за почистване на секретите от очите и носа.

10x предварително :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Canis_Dirus
11-07-2009, 04:33
Некфи "трикчета" некой нема ли да сподели, че ми стана интересно? :lol: :lol: :lol:

И да попитам също така за ефективен начин или някакво трикче за почистване на секретите от очите и носа.

10x предварително :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

За женските мустаци не знам трикове. НО изглевда адски кораво да имаш брадавица с косъм на носа, или около устата. ЩЕ плашиш всички деца в квартала!

Canis_Dirus
11-07-2009, 04:39
ъннон,бръснеш ли си мустака :lol:
Суче го, суче.
http://1.bp.blogspot.com/_fw7iF68JR8k/R_hzOgn00bI/AAAAAAAANTI/qvxHtiSNjYM/s400/Moustache_Fat_Troll_Woman.jpg
Върти, сучи...
Дай дай дай

UnKnOwNmAtTeR
11-07-2009, 04:47
Никой ли няма да ми даде идеи :lol: :lol: :lol: :lol:

impressionistus
06-10-2012, 14:36
Минах през почти всички самобръсначки и не открих подходяща за мен...Вече трети месец използвам бръснач/Солинген-сменяеми ножче Процесът е по бавен,имаше и порязвания,но за мен това е решението.
ПП-ако някой има впечатления от бръснарски сапун "Кент"-ще ми бъде интересно.

Ukhtar
06-10-2012, 18:04
Голям си некрофил, но за колко време свикна с бръснача? :Д Уилкинсъна в началото на темата е идеален

Georgi Simeonov
06-11-2012, 12:55
За всеки ден, гладко, като бебешко дупе - лице е най - добре да си наемете личен бръснар, той или тя си знае работата.
За тези които искат сами да се бръснат с бръснач или бръсначка, могат да изгледат това видео - http://www.youtube.com/watch?v=2IuA8HGacJw
Бръсненето с бигчета(най - вече на Gillette) е много по безопасно и бързо от колкото начините които писах. За такова бръснене ви стигат няколко неща:бигче на Gillette или на някоя друга марка(стига да не е от 60 - 80 стотинки), пяна или гел за бръснене(препоръчително е и те да са на Gillette) и лосион за след бръснене. Този балсам за след бръснене е хубав - http://picbg.net/u/28326/18419/648397.png аз него ползвам
За гладко лице и бръснене с бигче(а и не само) може да се бръснете на контра(срещу косъма), в зависимост от това колко ви е гъста и голяма брадата може първо на минете по посока на косъма и след това да ударите една контра(ако се бръснете през ден - два спокойно може направо на контра да земете). При всеки е различно но по принцип странични ефекти от рода на: пъпки, обръщане на косъм и т.н. няма при бръснене на контра, при мен забелязах единствено че почна да ми расте повече брада но като се бръснеш през ден или два това не е проблем.
За по малките на които едвам се вижда тук там някой косъм - недейте бърза да почвате да се бръснете защото цял живот това ще правите !

slavito007
06-11-2012, 21:40
По принцип ползвам гел на жилет за бръснене, ама тази година максимум веднъж съм ползвал. Бръсна се винаги вечер, когато си взимам душ. Така косъмът е омекнал и бръсненето минава гладичко с една жилетка с 3 ножчета.

impressionistus
07-04-2012, 19:58
Хей,не съм некрофил/към Ukhtar/,даже съм оптимист...претенциозен съм. Днес си купих сапун за бръснене "Кент" и ще споделя как е.

Mariax
07-04-2012, 20:30
Обожавам момчета с брадичка<3