PDA

View Full Version : Кое е най-престижното училище в БГ



elenkaaa
11-05-2009, 20:11
Според вас кое е най-доброто и пресижно училище в България ? Аз лично смятам езиковите гимназии за най-добри но зависи кой какво търси.Е вие сте наред :) :)

nicolepcd
11-05-2009, 20:19
Не ми пука кое е най-престижното... Знам, че не бих си заменила за нищо мойто си училище :grin: И да, езикова гимназия е, но специално в нашия град, ПМГ-то се смята за по-елитно... пфффффффф 8-)

tArIkAt
11-05-2009, 20:20
9-та френска :grin:

elenkaaa
11-05-2009, 20:28
Дааа и при нас ПМГ-то го смятат за най-престижно,гордо мога да кажа че не са с нищо по-добри от нас :oops: :P

mrtn
11-05-2009, 20:51
не знам, но по принцип езиковите гимназии са най-престижни..
може би 1АЕГ в София..

Converse333
11-05-2009, 21:46
В моя град моето училище е най-престижно-езикова гимназия е.

NqkfaNikakva21
11-05-2009, 21:56
нещо като най-елитно училище няма ...
може да е най-елитно в даден регион, вид, но като цяло не ...
за твоя град може да е най-елитна езиковата, за моя може да е математическата, за на друг хуманитарната ...
сеш се, че не може да се определи ...

CoNviCt
11-05-2009, 22:34
там,където аз уча 8)

psychopath
11-05-2009, 23:26
не знам, но по принцип езиковите гимназии са най-престижни..
може би 1АЕГ в София..ахаххаха точно. :razz:



нещо като най-елитно училище няма ... това не е така.
то има, но представите за "елит" в нашете общество са безвъзвратно изкривени от действителността. :)

remix1912
11-06-2009, 06:26
НТГ-НАЦИОНАЛНА ТЪРГОВСКА ГИМНАЗИЯ-ПЛОВДИВ
Мнго ясно че всеки ще си каже неговото учелище

LiRRRa
11-06-2009, 06:39
Това е мнооооого относителен въпрос, според мене.
Зависи какво искаш да учиш, какви са ти интересите. . .
Според мен винаги езиковите гимназии са най-добри без значение в кой град.
Но.. не може да се каже за цяла България кое е най-елитното.. разбираш ли, то просто за хората запалени по математиката е еди кое си.. За тези, които искат да учат еди кой си език, е друго.. и така.
Всеки сам си преценява по собствени критерии и възможности.
За мен най-добрият избор на училище е вече направен - училището, в което уча и не бих го заменила за никое друго, защото то е всичко, което искам. Но на друг може да не му харесва и да иска да учи друго..

Просто.. си е до човека. =]]

Complicated
11-06-2009, 07:24
Не ми пука кое е най-престижното... Знам, че не бих си заменила за нищо мойто си училище :grin: И да, езикова гимназия е, но специално в нашия град, ПМГ-то се смята за по-елитно... пфффффффф 8-)
И аз не бих го заменила, ама ако можех, бих го преместила в друг град. 8-) 8-)
Пфф, ПМГ-то най-елитно?
Да, бе, да! :razz: :razz:
И според мен езиковите гимназии са най-добри + 30то СОУ. 8-)

faststep
11-06-2009, 08:09
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)

amk933
11-06-2009, 08:34
Най-престижното отдавна не е синоним на най-доброто, най-успешното и най-елитното, защото половината "престижни" училища лежат на стара лаври, а вътре какво се случва е съвсем друга тема. ;)

Най-големи преспективи за бъдещето в България дават ACS и интернационалните училище, които предполагам, че не знаете.

Моят критерий е къде наистина се учи и колко хора след това отиват в елитни умиверситети в чужбина и в България, а не колко хора общо са отишли в университет, защото в НБУ или ВСУ и магаре да завържеш ще изкара изпита... :)

Dixxy
11-06-2009, 09:01
нещо като най-елитно училище няма ... това не е така.
то има, но представите за "елит" в нашете общество са безвъзвратно изкривени от действителността. :)


айде тогава ми обясни как ще се формира едно такова проучване ...
нали всяко училище е различно ...
в едно ще се залага на езика, в друго на математика, в друго на история, в друго на спец. предмети ...
просто няма да е обективна ...
разбирам да се определи по вид да, ама като цяло ...

nicolepcd
11-06-2009, 09:02
Не ми пука кое е най-престижното... Знам, че не бих си заменила за нищо мойто си училище :grin: И да, езикова гимназия е, но специално в нашия град, ПМГ-то се смята за по-елитно... пфффффффф 8-)
И аз не бих го заменила, ама ако можех, бих го преместила в друг град. 8-) 8-)
Пфф, ПМГ-то най-елитно?
Да, бе, да! :razz: :razz:
И според мен езиковите гимназии са най-добри + 30то СОУ. 8-)
Че какво му е на града?

NamelessRomantic
11-06-2009, 13:52
Стефан Караджа в Пловдив 8-)

clever
11-06-2009, 13:59
НПМГ естественоооооо !! :grin: :grin: :grin: :grin:

didivid
11-06-2009, 14:12
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)

Хехе, и на двете сме на второ мястоо! :)

sunshinepp
11-06-2009, 14:39
аз съм в 31во ИВАН ВАЗОВ- бастилията.. някви мнение за него да изкажете??

DesireToFire
11-06-2009, 14:46
Това е мнооооого относителен въпрос, според мене.
Зависи какво искаш да учиш, какви са ти интересите. . .
Според мен винаги езиковите гимназии са най-добри без значение в кой град.Но.. не може да се каже за цяла България кое е най-елитното.. разбираш ли, то просто за хората запалени по математиката е еди кое си.. За тези, които искат да учат еди кой си език, е друго.. и така.
Всеки сам си преценява по собствени критерии и възможности.
За мен най-добрият избор на училище е вече направен - училището, в което уча и не бих го заменила за никое друго, защото то е всичко, което искам. Но на друг може да не му харесва и да иска да учи друго..

Просто.. си е до човека. =]] Поне в нашия град МГ си е най-елитното. МГ винаги бие АГ на състезанията по английски примерно. Например миналата година олимпиядата по английски за 8. клас (националната) я спечели ученичка от МГ. И въобще за вси1ки науки тук МГ е по-престижно. Е, аз съм пристрастна де, ама си е така :oops:

Proudly1912
11-06-2009, 14:48
НТГ-НАЦИОНАЛНА ТЪРГОВСКА ГИМНАЗИЯ-ПЛОВДИВ
Мнго ясно че всеки ще си каже неговото учелище
е тва е ! 8)

Axel_f
11-06-2009, 16:47
Американският колеж, италианският лицей, класическата, СМГ, немската, английската, евентуално френската и испанската... И то може да се поспори, защото навсякъде цари деградация на младото поколение, което в комбинация с лоши учители и тъпата българска система ни поставя на едно от последните места по знания и умения на учениците в Европа. Което може би не важи за гореспоменатите училища, но и те не са кой знае колко "елитни".

didivid
11-06-2009, 17:22
Американският колеж, италианският лицей, класическата, СМГ, немската, английската, евентуално френската и испанската... И то може да се поспори, защото навсякъде цари деградация на младото поколение, което в комбинация с лоши учители и тъпата българска система ни поставя на едно от последните места по знания и умения на учениците в Европа. Което може би не важи за гореспоменатите училища, но и те не са кой знае колко "елитни".
Колко правилно изказване... :D

Lucho
11-06-2009, 17:46
От ПМГ-тата по-елитни няма :)

Luscious_Heart
11-06-2009, 19:18
Може да завършиш елитна гимназия и да излезеш пак бунак.
При нас най-елитните са АЕГ, ПМГ, НЕГ. Въпреки това доста по-"неумни" (по учениците :D ) училища имат много по-качествена материална база от тези трите, което е парадоксално.
От частната английска гимназия в града супермного хора са се отказвали и са отивали с връзки в АЕГ.
Относно АЕГ и НЕГ - имаш шанса да вземеш сертификат, с който да отидеш в чужбина; освен това има умни хора и малка е вероятността отличниците да се заразят с тъпотия, както понякога става (една приятелка миналата година имаше бал 30, а влезе в един много калпав техникум, където й повлияха съучениците и много изпростя :( Тя още в 7 клас почна да запада иначе...).
Колкото до ПМГ - уменията по математика биха били страшно полезни на онези, решили да завършват икономика и търговия; природните науки пък са чудесен шанс да станеш специалист в съответна област.

Аз уча в английска гимназия, колебаех се между нея и другите две, но така или иначе посещавам курс по немски (до ниво C1), леко съжалявам, защото в ПМГ можеше да усъвършенствам математическите си умения, но АЕГ ми беше детска мечта. :-D

Между другото - относно тези сканове отгоре? Каква е тази цифра в графа "рейтинг", какво значи тяя? :-)

eatmybrain
11-06-2009, 20:27
ами в нашият град уж най-елитни са АЕГ НЕГ и ПМГ
но сега като гледах списака от 1 страница видях моето училище на 17 място а тях ги нямаше избщо :grin:

iv4oiv
11-06-2009, 22:38
СМГ беше 4-то по наркомания в България преди 2 години. По зле от най пропадналите училища в цяла България.

Ако става дума за това кое училище е най добре от към преподаватели, дисциплина, ред, материална база и т.н. то това е НУКК. Не случайно там са децата на всички политици. То е училището което генерира най качественните хора завършили 12 клас. Просто средата там и обстановката и всичко те правят човек. Учат те не само на уроците ами и на ценности и как да се справяш в живота.

ACS е много пропаднало. Колкото и да строяват новобранците и да се правят на строги и велики - там повечето ученици са пропадняци. Мамините синчета на милионерите.

Италянският лицеи (НУКК) е 2-3 класи над всички други училища в БГ. Единственният му недостатък е, че излизаш с италянски език.

Peshec
11-06-2009, 22:51
От ПМГ-тата по-елитни няма :)
Много ясно 8)

ivana0895
11-07-2009, 00:51
ВСУ "Черноризец Храбър" :-)

Sir9Maximilian
11-07-2009, 00:52
Такова училище не съществува,някога може би е имало такива..но ако на сегашните училища..дори на 1 от тях може да кажете "ПРЕСТИЖНО"...значи наистина гледката е плачевна и трагична.

green9
11-07-2009, 05:02
НГДЕК!!

faststep
11-07-2009, 06:39
Кои са най-добрите български гимназии?
Това показа рейтингът им, изработен от „24 часа". Подобна класация се прави за първи път. Преди нея вестникът създаде и рейтинг на университетите у нас.


Рейтингът на гимназиите бе възложен на екип от фондация „БГ шанс", който анкетира


320 български гимназии

по 24 критерия. Те са базирани на аналогични американски изследвания с дълги традиции. В тях се отчита качеството на обучение по обективни и съизмерими константи - реализация на зрелостниците, наплив на кандидати, изключителност на самото училище, бонификация при прием в световни университети, ниво на езиково обучение, подготвеност и квалификация на преподавателите, спортни съоръжения, практика в чужбина.


Проучването обхваща всички областни центрове. В него са включени и някои гимназии от по-малки градове и села, за които чрез анкета имаше предварителна информация.
Като контролно изследване са анкетирани


ученици и родители, които също оценяват

нивото на преподаване. При установени разминавания между рейтинга и оценката на учениците анкетата е повторена заедно с допълнителни въпроси, за да се елиминира вероятна заблуда, каза доц. Валентин Веселинов от фондация „БГ шанс", която ръководеше изледването.


Днес публикуваме временно класиране при обработени 60 процента от анкетните карти на всичките 320 училища. Основният извод засега е, че


рязко се е увеличила разликата в нивото между т.нар. елитни и останалите

гимназии. Почти във всеки град има едно или две училища, които постигат 2 или 3 пъти по-висок резултат от останалите. Водещите училища - 91-а НЕГ „Проф. Константин Гълъбов" и Италианският лицей в София, както и Първа езикова гимназия във Варна, надхвърлят 6-7 пъти стойностите, които се получават в обичайните градски училища.


Тъй като оценката се получава с натрупване и няма горна граница, за ориентир може да послужи фактът, че гимназия, която постига над 300 точки рейтинг, със сигурност се определя като отлична. Оптимистичната новина е, че в почти всеки областен град има поне по едно такова училище.


Над 450 точки имат т. нар. национални училища, както и някои математически и езикови гимназии в по-големите градове. Този резултат


гарантира почти 100 процента добро университетско образование

Причината е, че тези гимназии са си извоювали международен авторитет и техните възпитаници лесно биват приемани в най-престижните места у нас и по света.


Има няколко критерия, по които изостават дори и най-добре оценените български училища. Те са:
- наситеност с компютри,
- достъп до интернет,
- наличие на плувен басейн.
За тези неща училищата не дават достатъчно качествена услуга, както би трябвало да се очаква.


В изследването не са включени частни и чужди средни училища, тъй като достъпът до тях не е всеобщ и оценяването им няма да бъде съизмеримо с останалите.


Статията е публикувана в брой 135 от 18 май 2006 година на вестник "24 часа"

От същата статия. :)

rexnx01
11-07-2009, 12:53
Даа, езиковите училища. Но не мислите ли, че точно тази тяхна слава е и тяхната "Ахилесова пета", така да се изразя. Вече и куцо и сакато идва в езиковите, не знам как е в другите езикови, аз гледам тази, в която аз уча-няма да споменавам коя е. Разбира се, всички на тази възраст сме буйни, мислим как да се забавляваме, но се случва и да поучим :). Има обаче някои хора, чиято единствена цел в живота е да се напият, да намерят нова кутия цигари и да се заврат в дискотеката. Езиковите гимназии се изпълват с прекалено много такива хора. Не ме разбирайте погрешно, нямам много против тях, и аз съм се напивал :D, но не живея за това. А и мястото на един такъв човек, описан по-горе, не е в едно "елитно" училище, за каквито се смята, че са езиковите. Мисля, че това е главният фактор, който сваля от престижа на ЕГ-тата.
П.С.: Разбира се, имам много разумни съученици, които са далеч от такъв начин на живот.

KotQncU
11-09-2009, 13:46
в Стара Загора най-елитно е езиковата Ромен Ролан а след това за ТГ и Строителния,мисля

KotQncU
11-09-2009, 13:54
Вече и куцо и сакато идва в езиковите, не знам как е в другите езикови, аз гледам тази, в която аз уча-няма да споменавам коя е. Има обаче някои хора, чиято единствена цел в живота е да се напият, да намерят нова кутия цигари и да се заврат в дискотеката. Езиковите гимназии се изпълват с прекалено много такива хора.
А за тва аз мисля че просто родителите на тез хора като имат пари стават спонсори на училището и готово.Просто като се има напредвид че бала на ЕГ-тата е висок а знанията на човека хич ги няма веднага става ясно че мама и тати са дали малко парички и за тва е там

ANTIHUMAN
11-09-2009, 15:08
Какво значи елитно, бе хора?
Ок. ПМГ в моя град се води за едно от най-елитните, но не е тайна за никого, че там са събрани НАЙ-ГОЛЕМИТЕ идиоти! ПМГ го мрази всеки, не защото училището е гадно, а защото там учениците са изключително деградирали тъпи тийнове. Никъде другаде го няма в моя град.

ПМГ е най-елитното, но защо моето училище ( ПГВМ ,,Проф. доктор Геогри Павлов) има толкова спечелени проекти в ЕС. Имаме проекти във Франция, Швеция, Австрия, вече и в Испания, Португалия и много други, а ПМГ се крепят на стари корени.

scarlett8
11-09-2009, 17:25
Нещата сега са наистина много по-различни отколкото преди години.Вече езиковите гимназии не са с нищо повече.Аз самата уча в езикова гимназия и мога да ви кажа,че в старото така наречено квартално училище ивах по-добри учители. :)

john95
11-10-2009, 07:21
Кои са най-добрите български гимназии?
Това показа рейтингът им, изработен от „24 часа". Подобна класация се прави за първи път. Преди нея вестникът създаде и рейтинг на университетите у нас.


Рейтингът на гимназиите бе възложен на екип от фондация „БГ шанс", който анкетира


320 български гимназии

по 24 критерия. Те са базирани на аналогични американски изследвания с дълги традиции. В тях се отчита качеството на обучение по обективни и съизмерими константи - реализация на зрелостниците, наплив на кандидати, изключителност на самото училище, бонификация при прием в световни университети, ниво на езиково обучение, подготвеност и квалификация на преподавателите, спортни съоръжения, практика в чужбина.


Проучването обхваща всички областни центрове. В него са включени и някои гимназии от по-малки градове и села, за които чрез анкета имаше предварителна информация.
Като контролно изследване са анкетирани


ученици и родители, които също оценяват

нивото на преподаване. При установени разминавания между рейтинга и оценката на учениците анкетата е повторена заедно с допълнителни въпроси, за да се елиминира вероятна заблуда, каза доц. Валентин Веселинов от фондация „БГ шанс", която ръководеше изледването.


Днес публикуваме временно класиране при обработени 60 процента от анкетните карти на всичките 320 училища. Основният извод засега е, че


рязко се е увеличила разликата в нивото между т.нар. елитни и останалите

гимназии. Почти във всеки град има едно или две училища, които постигат 2 или 3 пъти по-висок резултат от останалите. Водещите училища - 91-а НЕГ „Проф. Константин Гълъбов" и Италианският лицей в София, както и Първа езикова гимназия във Варна, надхвърлят 6-7 пъти стойностите, които се получават в обичайните градски училища.


Тъй като оценката се получава с натрупване и няма горна граница, за ориентир може да послужи фактът, че гимназия, която постига над 300 точки рейтинг, със сигурност се определя като отлична. Оптимистичната новина е, че в почти всеки областен град има поне по едно такова училище.


Над 450 точки имат т. нар. национални училища, както и някои математически и езикови гимназии в по-големите градове. Този резултат


гарантира почти 100 процента добро университетско образование

Причината е, че тези гимназии са си извоювали международен авторитет и техните възпитаници лесно биват приемани в най-престижните места у нас и по света.


Има няколко критерия, по които изостават дори и най-добре оценените български училища. Те са:
- наситеност с компютри,
- достъп до интернет,
- наличие на плувен басейн.
За тези неща училищата не дават достатъчно качествена услуга, както би трябвало да се очаква.


В изследването не са включени частни и чужди средни училища, тъй като достъпът до тях не е всеобщ и оценяването им няма да бъде съизмеримо с останалите.


Статията е публикувана в брой 135 от 18 май 2006 година на вестник "24 часа"

От същата статия. :)

Италианския лицей е въздух под наляга в балон с качеството на презерватив от 5 стотинки....

НЕГ> Всичко :P

ifz
11-10-2009, 07:45
евала на john95 :-)

http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)
ето . държим 1-вото място :grin: :grin:

Sasha2k8
11-10-2009, 09:14
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)

НУКК :grin: :grin: :grin: :grin: :-)

Rowdy
11-11-2009, 08:33
по мое мнение 91 Немската и Първа АЕГ (със съответнтие си имена) , определено езиковите винаги са били по-силните гимназии, а за елит нещата са доста криворазбрани у нас :)

ПП И моята Езикова я има :grin: :-) 8-)

Nic3e3
11-11-2009, 19:35
:grin:

gLoRiToO
11-11-2009, 19:55
Моето много ясноо :grin:

petrunka
11-11-2009, 20:12
[quote="amk933"]Най-престижното отдавна не е синоним на най-доброто, най-успешното и най-елитното, защото половината "престижни" училища лежат на стара лаври, а вътре какво се случва е съвсем друга тема. ;)
/quote]

Напълно си прав.

СМГ

Force_bladeR
11-12-2009, 01:35
НАЙ-ПРЕСТИЖНОТО УЧИЛИЩЕ, КАКТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ Е ТОВА:

http://store.picbg.net/pubpic/9B/61/42c63cdc88f39b61.jpg

rainboww
11-12-2009, 10:55
За мен всички училища са престижни.
Всяко училище със способностите си :)

therichbitch
11-12-2009, 15:45
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)
нашто е на 1во, аама хич не съм съгласна с тая класация, не знам другите какви са, но знам,че 91 НЕГ не заслужава това място

blgt
11-13-2009, 00:55
във всяко даскало се намира по някой свестен през 2-3 випуска. най-добрите според мен са СМГ-то и АК, щот там е обратното - по 2-3ма на випуск 8-) 8-) 8-)

faststep
11-13-2009, 09:00
Оставете ги тези класации, ти може да си в най-елитното училище и пак да си глупак. :) Всичко в България може да стане с пари...

kriSko94
11-13-2009, 11:28
[quote=didivid]http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)


това имате ли си на идея от коя година е??? :-o 18СОУ,където приемат с 3и от изпитите да е преди 2ра немска? дада...

според мен най-силни езикови гимназии в София са:

немски език- 91НЕГ, 73 СОУ
английски език- 1АЕГ
испански - 164ЕГ
френси- 9ФЕГ,макар и последните неща,който чувам да са мнг лоши...
руски- 133 СОУ

в крайна сметка всичко си зависи до мотивацията и стремежите на учениците, независимо къде са попаднали ;), също така "елит" е относително понятие в българското образование ;)

atractive
11-13-2009, 17:39
Ами аз лично уча в Механо Техникум ... и аз мисля , че сега не е от значение къде учим , а това как ще продължим във висшите заведения, защото когато си подаваш документите за работа според мен няма да гледат къде си завършил 4,7,8,12-клас , а това което си следвал.Но въпреки това всяко училище е с предимствата си.Пожелавам Ви успех за напред ! :-P

Jo_Ni_To
11-13-2009, 17:49
Селскостопанското (чифлика :D:D ) .. Базик..
Сега сериозно.. Математическата се смята за Най-елитното.. После са Англииската,Европейските и Иконома..
За мен лично всяка училище си е за себе си.. зависи в каква свера искаш да се развиеш .. :)

sladur4etyYy
11-15-2009, 00:09
Ами аз лично уча в Механо Техникум ... и аз мисля , че сега не е от значение къде учим , а това как ще продължим във висшите заведения, защото когато си подаваш документите за работа според мен няма да гледат къде си завършил 4,7,8,12-клас , а това което си следвал.Но въпреки това всяко училище е с предимствата си.Пожелавам Ви успех за напред ! :-P

хаха, кажи ми, че се базикаш. :-P

Budika
05-07-2010, 11:26
НГДЕК!!

А тъй! :grin:

amk933
05-07-2010, 13:11
СМГ беше 4-то по наркомания в България преди 2 години. По зле от най пропадналите училища в цяла България.

Ако става дума за това кое училище е най добре от към преподаватели, дисциплина, ред, материална база и т.н. то това е НУКК. Не случайно там са децата на всички политици. То е училището което генерира най качественните хора завършили 12 клас. Просто средата там и обстановката и всичко те правят човек. Учат те не само на уроците ами и на ценности и как да се справяш в живота.

ACS е много пропаднало. Колкото и да строяват новобранците и да се правят на строги и велики - там повечето ученици са пропадняци. Мамините синчета на милионерите.

Италянският лицеи (НУКК) е 2-3 класи над всички други училища в БГ. Единственният му недостатък е, че излизаш с италянски език.

Това мнение искрено ме разсмя.

Да сравняваш мамините синчета от НУКК с АК е меко казано имбецилно. Да не говорим, че навремето 1999-2000 такава нагла схема с подкупи се вихреше там. Аз кандидатствах там в първи клас и на предварителните изпити, които се проверяват от СУ имах най-високи оценки от всички. Съответно отива майка ми на родителска среща и питат кои са родителите на Х. Тя казва и и казват, че имам страшно високи резултати и я питат как. И тя казва: "С ум." При което другите родители подхвърлят някакви злобни коментари. Идва истинския изпит, който се проверява от учители в НУКК. И баща ми, когато отива да види резултате, пише, че не съм приет и му поискват 2000 долара под масата. Хахаха...Да му имам елита. Освен това познавам хора, които вече не са там и са меко казано недоволни. Колко знаят няма и да коментирам. Познавам и много готини хора от там, но са малко...

Така че италиянският лицей не ми го хвалете изобщо. Пълен фарс и пародия на учебен процес и подбор на кадри. И хората, които излизат от там са далеч от качеството на НГДЕК, АК, 91 НЕГ и т.н.

За мен лично в България добро училище е много хипотетично понятие... :)

DieselBlood
05-07-2010, 14:48
За България не знам,ама в Бургас Руската се смята за едно от най-елитните училища.

Luscious_Heart
05-07-2010, 16:42
^ Бала й много падна на ГЧЕ, отдавна не е тва, което е била преди.

blue_ice
05-07-2010, 17:09
кое е най-малко пропадналото училище в бг ми звучи по-правилно :)

remix1912
05-07-2010, 17:22
Интерсно какво им е толкова елитното на тея езикови гимназия.
Повечето излезли от там са някакви лишпери,които не могат да реализират никаде.Разбира се,все пак като се вземе на предвид "множеството" предлагани специялностти там
Това си е мое мнение и е ясно че учащите там ще се сърдят и няма да го признаят никога

По темата още:
Най-елитните според мен са НТГ http://ntg-plovdiv.net/v2/news/ и ПГСАГ http://www.pgsag-plovdiv.com/

Като разбира се това е главно за Пловдив,но като се има на предвид че е втората по големина община,може да приемем че са и едни от най-елитните в страната изобщо

FuriousBlader
05-07-2010, 19:24
ПМГ си остава най-елитното училище в цяла България.Да..има и някои ПМГ-та които са на значително ниско ниво, но по-голямата част си учат стабилно. Аз съм ученик в ПМГ и съм ходил и в часове в Езикови гимназий... мога с лека ръка да ви кажа, че едно ПМГ в 90% от случайте е по-добре от 1 ЕГ. 8)

dream1707
05-07-2010, 21:52
В моя град за най-престижно се смята Американския колеж.. но там поне до колкото аз съм запозната, влизат само децата на богаташите и някой друг голям умник, който е влязал със стипендия. Иначе за престижни се смятат и ПМГ и Езикова гимназия, но това е само за Велико Търново.. едва ли навсякъде в България е така.

Nakadah
05-07-2010, 23:56
Най-престижното училище в БГ е това в което се искат най-много пари за да подкупиш някой...

Lucyy
05-08-2010, 01:16
Наистина Американският е най-добре. Или Еврейското, ама то е частно ;]

killa5
01-12-2011, 14:54
Според мен СМГ и НЕГ са най-престижни.Следвани от АЕГ и испанската.
а забравих и Италианския лицей ама там са връскарчета :D
Американският колеж е добре ,но трябва да си плащаш :?

vampire_girl_
01-12-2011, 15:10
Американския колеж?

DieselBlood
01-12-2011, 17:43
^ Бала й много падна на ГЧЕ, отдавна не е тва, което е била преди.
Да,това го знам.Нали 4та година уча там и виждам как зайците става все по-зле всяка година.(тъжна усмивка)

SwEeTMuFFiN
01-12-2011, 17:47
математическа :wink:

Greennight
01-12-2011, 17:52
НЕГ

Tihon4o
01-12-2011, 19:02
ПМГ си остава най-елитното училище в цяла България.Да..има и някои ПМГ-та които са на значително ниско ниво, но по-голямата част си учат стабилно. Аз съм ученик в ПМГ и съм ходил и в часове в Езикови гимназий... мога с лека ръка да ви кажа, че едно ПМГ в 90% от случайте е по-добре от 1 ЕГ. 8)

+1

Моето училище също е ПМГ и е най-престижното в града.

fanpire
01-13-2011, 10:35
В моя град най-елитни са: МГ "Гео Милев",Езиковата гимназия,ДФСГ "Интелект" [моето училище :smt007 ] и ПГ по туризъм :)

Pa3yMeH
01-13-2011, 12:38
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)

ROFLMAO :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Хуахахх :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Nice one :razz: :razz:

За мен СМГ и МГ Варна :)

anonymous708973
01-13-2011, 13:59
Интерсно какво им е толкова елитното на тея езикови гимназия.
Повечето излезли от там са някакви лишпери,които не могат да реализират никаде.Разбира се,все пак като се вземе на предвид "множеството" предлагани специялностти там


Множество специалности в езиковите гимназии?! :lol: :lol: Ти чуваш ли се?! Единствената специалност е някой език. И точно от езиковите гимназии се реализират супер много хора. Искаш пример? Миналата година момче от ЕГ "Пловдив" спечели една от ПЕТТЕ (!!!) стипендии, които германците раздават всяка година за безплатно обучение в Германия. В момента следва архитектура в Берлин.
Десетки ученици на езиковите гимназии заминават да учат в чужбина и ако са учили съвестно езика, не се връщат обратно. На една съученичка брат й в момента учи дизайн в Италия (в училище е учил английски). Сестрата на друга съученичка учи във Франкфурт журналистика.
Сума ти ученици взеха САТ, като за двама съм сигурна, че са го взели с 800 от 800 точки. Неслучайно сме и изпитни центрове за южна България - и по немски (въпреки че тъпата директорка иска да ни прецака много грозно), и по английски.

На мен пък ми е смешно как хората влизат с някви смешни специалности като "Банково дело". Къде ще те вземат със средно образование да бачкаш нещо, свързано с това. Иска се висше - и хоп! - 5 години са отишли за тоя, дет' духа.

Смешно ми е и влизането в математически гимназии. Всички повтарят как математиката била навсякъде. Да бе да! Кажи ми, моля те, кой смята с корен 17-ти в реалния живот? И кой използва всички милионни функции на косинуса? Глупости на търкалета, които всички повтарят, за да излязат умни.

amk933
01-13-2011, 14:12
Т'ва за математиката беше голяма глупост.

Първо, СМГ е един от най-големите донори на мозъци в чужбина. HYP, Oxbridge и т.н. редовно си взимат не едно или две деца от там, което говори много ясно за няколко неща.

Второ, навсякъде по света, във всяка една нормална държава математиката е един от най-ценените предмети. В САЩ, например, философия и математика са 2та най-важни предмета за ПРАВО. Не история, английски и още 15 езика. Математиката развива логиката и аргументацията на човека. Развива въображението и мисленето. Развива капацитета и визуализацията, които чисто индиректно са супер важни неща в нашето ежедневие. Математиката е много повече от корен от 17.

И последно ще завърша така - http://www.forbes.com/2011/01/07/best-worst-jobs-2011-leadership-careers-employment-best_slide_3.html

Топ 5:
Софтуерен Инженер
Чист Математик
Актюер
Статистик
Анализатор на Компютърни Системи

Всичките тия за много тясно свързани с математиката. И не случайно...

Математиката е АБСОЛЮТНО навсякъде.

anonymous708973
01-13-2011, 14:25
1.Researches, designs, develops and maintains software systems

2.Applies mathematical theories and formulas to teach or solve problems in a business, educational or industrial environment.

3.Interprets statistics to determine the probabilities of accidents, sickness, death and loss of property from theft and natural disasters.

4.Tabulates, analyzes and interprets the numeric results of experiments and surveys.

5.Plans and develops computer systems for businesses and scientific institutions

Знаеш английски. С изключение на последното, къде наистина ти трябва тоооолкова задълбочена математика? Проучването се прави в брой хора или процент, нали?
Има 10 пъти по-голям брой професии, които не включват математика въобще. А тези, които ти си дал, както казах, не изискват висша математика. А още по-голяма глупост е това да се учи в неспециализирани гимназии. Нали ако искам да задълбая по математика, ще отида в университет, където да уча това? Всички повтарят как в училище се давало обща/средна (както искаш го наречи) представа за предмета. Каква обща представа, като уча математика на второ равнище при профил немски?!

Ъглополовяща на двустенен ъгъл?! Пермутации на n eлемента?!
Определено ще ми трябва всеки ден.

amk933
01-13-2011, 14:42
Спри се. Сериозно. Интелигентно момиче си.

1. За да пишеш компютърен софтуеър, трябва да завършиш Информационни технологии или/и програмиране.

2. МОЛЯ? За да си pure mathematician не се изисква да си завършил висша математика? Ти чуваш ли се изобщо? Чистата математика е най-висшата, комплексна, абстрактна част от математиката, в която изобщо рядко има цифри. Такива неща, които никога няма да видиш и не си виждала.

3. За да станеш актюер се изисква не само висша математика, а и специални сертификати след това, които включват такива безобразни концепции, които не винаги и един висш математик би разбрал.

4. За да станеш статистик трбва да завършиш приложна математика, което е едно от подразделенията на висшата математика. Няма какво повече да кометирам. Това не са ти пермутацийките в учебника ти от 5 клас.

5. Същото като 1.

Просто не мога да повярвам на очите си докато чета поста ти, че за тия 5те не ти трябва висша математика. Явно, че не си наясно.

Ако мислиш, че работата на един статистик се простира до 5 от 10 човека...доста си се пообъркала.

:? :? :?

Това за ъглополовящата и пермутациите го коментирам за последен път - точните операции изобщо не са толкова важни, колкото развитието на мозъчната ти дейност и аналитичните ти способности, произхождащи от тях.

И да. Пределно ясно ми, че има още хиляди специалности, които не са свързани с математика. Аз дадох Топ 5 на Форбс. Там всички са. Това си е много ясен индикатор.

anonymous708973
01-13-2011, 14:50
Окей.
"Чистият" математик работи в a business, educational (учител/професор може би?) or industrial еnvironment. Забавно.
А статистикът не работи с 5 и 10 човека, но и с 10 хиляди да работи, пак е все тая.

amk933
01-13-2011, 14:58
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А на луната ли работи според теб?

Чистият математик е една от най-скъпо платените професии, защото във всяка една уважаваща себе си корпорация и банка има няколко такива, които се занимават с изследвания и анализи. Господинът ми по математика е чист матемик и е бил шеф на банка няколко години. Така че колко ти е забавно и не все тая, но точно в educational, business, financial и educational environment, това е един от най-скъпо платените постове.

За статистикът продължаваш да дрънкаш глупости. Не знам какво си мислиш, че точно е статистик, но определено не е това, което си мислиш. Това, за което говориш ти, се нарича прост среднист. Статистикът, както обясних, обикновено е завършил Applied Mathematics (което ПАК повтарям е подразделение на вицшата математика) и се занимава, например, с изследването на борсови индекси и т.н. Предсказва, използвайки супер комплексни и трудни математичски уравнения и формули, дали индексите ще се покачат или ще спаднат и заема основно място в банките и фирмите с много пари.

Така че преди да седнеш да ми говориш с 5, 10, 10 000, седни се поинтересувай малко що е то това.

bebzgirl
01-13-2011, 16:18
1 Немска ...

Според мен.

minionka
01-13-2011, 20:56
В моя град най-елитни са: МГ "Гео Милев",Езиковата гимназия,ДФСГ "Интелект" [моето училище :smt007 ] и ПГ по туризъм :)

а така ...и аз съм в Интелекта 8) 8) 8-)

PBS
01-14-2011, 03:18
Разните елитни езикови гимназии са най-добрите. Носиха се слухове, че за да влезеш в тях трябва да подкупиш учителите, които работят в приемните комисии - като ходиш на частни уроци при тях. Ако имаш пари да подкупиш влизаш, ако не - получаваш 5 или 4 на изпита след 7-ми клас и те слагат във френската. :D

Violenza
01-14-2011, 07:38
Разните елитни езикови гимназии са най-добрите. Носиха се слухове, че за да влезеш в тях трябва да подкупиш учителите, които работят в приемните комисии - като ходиш на частни уроци при тях. Ако имаш пари да подкупиш влизаш, ако не - получаваш 5 или 4 на изпита след 7-ми клас и те слагат във френската. :D
:shock: Наистина ли?!
:lol:

Аз елитна (държавна) бг гимназия не знам.

anonymous708973
01-14-2011, 11:37
Никви подкупи не се искат. Сядаш си на гъза и учиш здраво.
Като с всяко нещо, впрочем.

scrooper
01-14-2011, 13:28
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/naz2006.jpg
http://www.romainrolland.org/school/images/stories/News/24chasa/toprr2006.jpg
Езикови > all. 8-)

ехх, тая немска

scrooper
01-14-2011, 13:30
Разните елитни езикови гимназии са най-добрите. Носиха се слухове, че за да влезеш в тях трябва да подкупиш учителите, които работят в приемните комисии - като ходиш на частни уроци при тях. Ако имаш пари да подкупиш влизаш, ако не - получаваш 5 или 4 на изпита след 7-ми клас и те слагат във френската. :D

всъщност има и хора, които влизат с покупи( или както в СМГ "спонсориране"), но масата е от хора, които са се потрудили за да влязат.

Cybershot
01-14-2011, 13:53
Никви подкупи не се искат. Сядаш си на гъза и учиш здраво.
Като с всяко нещо, впрочем.

Математиката е навсякъде. Ако не е тя, нямаше да имаш компютър и още един куп неща. Всяко едно нещо в нашия живот е изчислено посредством, използването на математическия уравнения. Ще ти дам сравнение - компютъра. Той използва чиста математика просто. Процесора ти адресира данни под вид на 1 и 0. Това какво са? Литературни герои или числа? Навсякъде се използва математиката просто, че на теб не ти върви и я мразиш си е твой проблем. Физика, химия, математика са свързани. Щом отричаш математиката, значи отричаш и физиката и химията.. Отделно е математиката колко развива мисленето, да направиш връзка с нещо и да го използваш при решението на задача...

Maada
02-03-2011, 21:15
Разните елитни езикови гимназии са най-добрите. Носиха се слухове, че за да влезеш в тях трябва да подкупиш учителите, които работят в приемните комисии - като ходиш на частни уроци при тях. Ако имаш пари да подкупиш влизаш, ако не - получаваш 5 или 4 на изпита след 7-ми клас и те слагат във френската. :D

Стига де! Защо толкова подценявате френската! Не се влиза толкова лесно и според мен заедно с 91 НЕГ и 1 АЕГ са най-добите училища в София... Обстановката е супер, хората са много готини и научаваш езика перфектно. И аз я мислих за пропаднало даскало , но реших да кандидатствам там, и то по 1во желание миналата година, и ме приеха. Въобще не съжалявам! Даскалото за мен е най-якото в София! Аз съм един много накефен от даскалото заек! Никой няма да съжалява ако учи там! Въобще ФЕГ-а FTW!!! 8-)

TheNewReligion
02-03-2011, 23:25
Толкова много дървени философи на едно място не бях срещала, евала. Половината пишат името на своето училище последвано от " :-) :lol: :shock: :razz: :-P :P :booooomb: :D :D :-D :) 8) :-x :oops: :razz: :shock: :-) :P :-) :P ", една четвърта плюят по училището, в което не са могли да влязат, а втората четвърт пише общи приказки и поства някви класации, 'дето нЕмат нищо общо с реалността. Евала, евала...

Chacho
02-03-2011, 23:42
Гласувам за СМГ.

asp1r1n94
02-04-2011, 08:51
Само не разбирам по какво ги дават тези критерии...
Преди учих във 2-ро СОУ,като база е добре,но не може да те подготви за нищо,а и когато минавам оттам гледам все повече пушачи и какви ли не още...
След 7 клас ме приеха в ТУЕС,на външен вид не изглежда добре...сградата е на много години,но е може би едно от най-добрите училища за програмиране в България! 8)

brutaLxxbunny
02-04-2011, 10:32
На всяко училище могат да се намерят кусури,положителни и не толкова мнения.Едни са доволни,други-не.В София специално опрделетя като "елитни" 91 НЕГ,1 АЕГ,СМГ,НГДЕК,164 ГПИЕ,9 ФЕГ .. НПМГ също е добро.Но много зависи и на какъв клас ще попаднеш,и на какви учители...Факторите са твърде много.Плюс това аз съм пристрастна,за това не мога да преценя.

AnnieIlieva
02-06-2011, 17:03
Някъде бях чувала, че "най- най- най елитна във София била 91 нег" по същото време обаче чета, че 73 дава по-добри резултати от 91??? така че какво значи "елитна" гимназия след като дава по-добри резултати от изпитите според мен по-добра и по-елитна е 2ра немска (73)

dontcare
04-02-2011, 07:36
На всяко училище могат да се намерят кусури,положителни и не толкова мнения.Едни са доволни,други-не.В София специално опрделетя като "елитни" 91 НЕГ,1 АЕГ,СМГ,НГДЕК,164 ГПИЕ,9 ФЕГ .. НПМГ също е добро.Но много зависи и на какъв клас ще попаднеш,и на какви учители...Факторите са твърде много.Плюс това аз съм пристрастна,за това не мога да преценя.

НГДЕК power!! :) :D :-P

sisinata
04-02-2011, 10:12
Няма такова чудовище. 8)

Nakadah
04-02-2011, 21:35
Това в което ще изкараш 6 че да можеш да кандидатстваш, а не това в което ще изкараш 3 че да си популярна!

Mario95
04-02-2011, 21:45
Най-доброто училище тука е P.I.M.P's 1'st school 8-) Aз завърших с отличен
Костюма ми от завършването -

http://blogs.seattleweekly.com/dailyweekly/rumsfeld-pimp.jpg

Колата с която бях-

http://images.forum-auto.com/mesimages/341829/fleet_lowrider.JPG

Blab
04-02-2011, 21:48
ще кажа само, че училището в немалка част го правят учениците му, оттам насетне - замеряйте се с номера и абревиатури, колкото поискате;

brutaLxxbunny
04-03-2011, 15:20
На всяко училище могат да се намерят кусури,положителни и не толкова мнения.Едни са доволни,други-не.В София специално опрделетя като "елитни" 91 НЕГ,1 АЕГ,СМГ,НГДЕК,164 ГПИЕ,9 ФЕГ .. НПМГ също е добро.Но много зависи и на какъв клас ще попаднеш,и на какви учители...Факторите са твърде много.Плюс това аз съм пристрастна,за това не мога да преценя.

НГДЕК power!! :) :D :-P

Ние сме навсякъде :razz: А мнението преди мен е много правилно. ;-)

Reingewinn
05-23-2011, 18:45
За София най-добрите са - на първо място 91 НЕГ и след това са останалите езикови - испанската, френската и т.н. и СМГ!

LeDa
05-23-2011, 19:48
За София най-добрите са - на първо място 91 НЕГ и след това са останалите езикови - испанската, френската и т.н. и СМГ!
Да, споко ФЕГ да е по-елитна от АЕГ. :lol:

по темата - АК, квото и да си говорим

plamuu
05-24-2011, 13:07
Спорно е доколко АК е най-престижното училище. И то е вече май яко побългарено. Затова и всяка година кандидатите са все по-малко , оттам и конкуренцията е по-слаба.Тоест влизат и хора наистина с потенциал, и такива, които са само с пари. Ако всички бяха толкова доволни, нямаше да има напускащи.АК обяви преди броени дни прием след 9 клас за цели 5 души...Откъде ли дойдоха тези свободни места? Но както и да стои въпросът с АК, не е редно сравняването му с държавни училища. Плащането на 6500 Евро годишно е естествено да гарантира много бонуси както в базата, така и във формите на обучение.И все пак елитността на дадедно даскало най-вече зависи от учениците, тоест от средата. И в тоя ред на мисли все още добри училища за нашите все по-трагични условия в областта на образованието, подлежащи на сравенение като държавни, са 91 НЕГ, 1 АЕГ, 164 ГПИЕ, СМГ, 73-то,9 ФЕГ, 2 АЕГ, НГДЕК и някои от паралелките на НПМГ. Подчертавам, че говоря само за столицата, тъй като за училищата в другите наши градове нямам намерение да се изказвам неподготвена,ей така за спорта. :D

+ 1 :)

krokkrok
05-24-2011, 16:12
Не ми пука кое е най-престижното... Знам, че не бих си заменила за нищо мойто си училище :grin:

:)

psychogirl13
07-22-2011, 10:19
9-та френска :grin:

Chipsan
07-22-2011, 13:59
Училището се определя от учениците. Един клас може да е пропаднал и за нищо да не става, а съседния(на който преподават същите учили) да жъне успехи по международни състезания.
True story.

vampire123
08-17-2011, 18:05
Та..не знам дали това е точното място на което трябва да задам въпроса си, но ще карам направо. Приеха ме в една езикова в БС, наште, не искат да ме пускат(аз съм от Карнобат) и сега след осми клас ще кандидатствам отново в бургас, но бихте ли ми препоръчали някое хубаво училище?Много ще съм благодарна. =]

sisinata
08-18-2011, 16:35
Спорно е доколко АК е най-престижното училище. И то е вече май яко побългарено. Затова и всяка година кандидатите са все по-малко , оттам и конкуренцията е по-слаба.Тоест влизат и хора наистина с потенциал, и такива, които са само с пари. Ако всички бяха толкова доволни, нямаше да има напускащи.АК обяви преди броени дни прием след 9 клас за цели 5 души...Откъде ли дойдоха тези свободни места? Но както и да стои въпросът с АК, не е редно сравняването му с държавни училища. Плащането на 6500 Евро годишно е естествено да гарантира много бонуси както в базата, така и във формите на обучение.И все пак елитността на дадедно даскало най-вече зависи от учениците, тоест от средата. И в тоя ред на мисли все още добри училища за нашите все по-трагични условия в областта на образованието, подлежащи на сравенение като държавни, са 91 НЕГ, 1 АЕГ, 164 ГПИЕ, СМГ, 73-то,9 ФЕГ, 2 АЕГ, НГДЕК и някои от паралелките на НПМГ. Подчертавам, че говоря само за столицата, тъй като за училищата в другите наши градове нямам намерение да се изказвам неподготвена,ей така за спорта. :D

Сори, но проучвай преди да говориш така... Все едно е със сигурност.Тези 5 души или поне по-голямата част са изкючени. Заради нисък успех или държание. Ще ви дам един пример.... На едно момиче му звънни в час телефона. Учителят казва "Или изхвърли през прозореца телефона си, или изхвърчаш ти( в смисъл изключват я)". Да, наистина има спад в нивото на АК, но той не е единствен. Има МАСОВ спад.
П.П. Мога да дам и още един пример. Само ако настояваш.

zvezdiichkataa
08-21-2011, 16:56
Оооо ... аз съм чувала, че езиковата гимназия в Ловеч е най-престижната НЕМСКА гимназия. Пък иначе нямам лично мнение по въпроса.

TheNewReligion
08-21-2011, 22:58
Най-престижно, най-пропаднало...моля ви се. Няма как да знаете какво се случва във всяко едно училище в България, така че ви остава само да повтаряте тея, които са най-известни в собствения ви град.

Гледам, че тука коментирате "масовия спад" и май недоволствате. Ако искате да променим нещо, вместо да мрънкаме, нека почнем от себе си и т'ва, което зависи от нас. :wink: Много е лесно да кажем "Има хора, 'дето са влязли с пари. Има хора, 'дето се друсат. Има хора, 'дето изкарват двойки. Има хора, 'дето се бият." Има ги, да. Но не забравяйте, че след гимназията идва университета- там няма да е кой знае колко по-различно. Ще има професори, които ще ви псуват, ще ви мачкат, ще искат да им плащате или да им лапате, за да минете скапания изпит. Имам предвид в най-лошия случай. Може и да попаднете на хора, които ги е грижа за вас, а не за парите ви. Но нищо не се знае.
Така че вместо да обсъждате кое, как и защо се променя към по-лошо в собственото ви даскало, си седнете на задниците и учете. Освен ако, разбира се, не се оплакватев тука, за да се намирате на приказка, а не защото наистина ви дразни.
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света." Ганди

И наистина е неуместно да сравняте АК с държавните гимназии. В първото влизат хора (има и изключения, разбира се), които знаят какво искат. Или родителите им знаят. Не берете грижа на частните гимназии, те сами си се справят.

Loken
08-22-2011, 13:35
Е как кое мойто
:D

BrainlessROCKBABY
08-23-2011, 08:02
Та..не знам дали това е точното място на което трябва да задам въпроса си, но ще карам направо. Приеха ме в една езикова в БС, наште, не искат да ме пускат(аз съм от Карнобат) и сега след осми клас ще кандидатствам отново в бургас, но бихте ли ми препоръчали някое хубаво училище?Много ще съм благодарна. =]
ъъм.. коя езикова?
по принцип "елитни" се водеха Немска (http://www.nemskata.org/), Английска (http://www.uchenik.com/info.php?st=1&city=4&sid=94) и ПМГ (http://pmgbs.com/); (хе-хе, моята си има най-хубав сайт..) , но ти препоръчвам само Немска :D Другите са пълна скръб.
Последната година чувам много добри отзиви от ГРЕ (http://gre-rakovski.com/default.aspx) - френски, испански, италиански 8-) лично аз, ако имах избор, щях да съм във Испанска.. но вече 10. клас, няма за кога :?

http://www.bszone.info/?p=2572
п.с. всичко е за пари, нали знаеш? :D

Aysunxd
08-23-2011, 11:36
Та..не знам дали това е точното място на което трябва да задам въпроса си, но ще карам направо. Приеха ме в една езикова в БС, наште, не искат да ме пускат(аз съм от Карнобат) и сега след осми клас ще кандидатствам отново в бургас, но бихте ли ми препоръчали някое хубаво училище?Много ще съм благодарна. =]
ъъм.. коя езикова?
по принцип "елитни" се водеха Немска (http://www.nemskata.org/), Английска (http://www.uchenik.com/info.php?st=1&city=4&sid=94) и ПМГ (http://pmgbs.com/); (хе-хе, моята си има най-хубав сайт..) , но ти препоръчвам само Немска :D Другите са пълна скръб.
Последната година чувам много добри отзиви от ГРЕ (http://gre-rakovski.com/default.aspx) - френски, испански, италиански 8-) лично аз, ако имах избор, щях да съм във Испанска.. но вече 10. клас, няма за кога :?

http://www.bszone.info/?p=2572
п.с. всичко е за пари, нали знаеш? :D


аа тии в кое училище учишш ?

BrainlessROCKBABY
08-24-2011, 09:49
апф, ПМГ, но толкова съжалявам, че не е истина просто.. -.- нз къде ми е бил акъла като бяха нашите изпити..

faststep
08-24-2011, 10:16
Не мога да разбера какво толкова я хвалите 91 НЕГ, като тази година резултатите на НЕГ-ърите в олимпиадата по немски бяха трагични. :-o

Aysunxd
08-24-2011, 10:27
апф, ПМГ, но толкова съжалявам, че не е истина просто.. -.- нз къде ми е бил акъла като бяха нашите изпити..



:lol: :lol: :lol: :o

BrainlessROCKBABY
08-24-2011, 10:48
апф, ПМГ, но толкова съжалявам, че не е истина просто.. -.- нз къде ми е бил акъла като бяха нашите изпити..



:lol: :lol: :lol: :o

смей се, смей се.. аз ще си плача и ще стискам зъбки до 12 клас :D
хората .. са г/д окей, не всички са ботове, но..
а за Гьоте слушам мн добри отзиви.. и си държат на дисциплината..

Aysunxd
08-24-2011, 11:06
апф, ПМГ, но толкова съжалявам, че не е истина просто.. -.- нз къде ми е бил акъла като бяха нашите изпити..



:lol: :lol: :lol: :o

смей се, смей се.. аз ще си плача и ще стискам зъбки до 12 клас :D
хората .. са г/д окей, не всички са ботове, но..
а за Гьоте слушам мн добри отзиви.. и си държат на дисциплината..



хаха.. всъщност се учудих .. не се смея просто емотиконката явно така изглежда .. хмм .. а немога да разбера защо не искаш вече в пмг ..? аз ти писах лично , но явно не си видяла :)

faststep
08-24-2011, 13:11
Не мога да разбера какво толкова я хвалите 91 НЕГ, като тази година резултатите на НЕГ-ърите в олимпиадата по немски бяха трагични. :-o
Много лесно се говори наизуст. :lol: Човек трябва да се позовава на проверена информация, а не да мята празни приказки за трагични резултати.Долният линк показва сборно от 8 до 12 клас следното : 13 достигнали до националния кръг на олимпиадата ученици на 91 НЕГ, един ученик на 73-то, двама от СМГ и един от НПМГ.Та кое училище на територията на София се е справило най-добре 8-)И в общ план за цялата страна, гимназията пак е много напред, пред нея като бройка са само класиралите се ученици от Кърджали.Направо е трагично да си на второ място като брой класирани ученици на национален кръг, спор няма. :-P

http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/position/2011n_nemski_rezultati.pdf
Колко от тези ученици, който са от НЕГ, са на призови места? Преброи ли ги? Не вярвам да ти е трудно, защото те са само двама. Това са първо и трето място при единадесетокласниците, съответно Даря и Рени. Отделно има някакъв блед напън от страна на НЕГ при 12 клас, но той е достатъчен само за осмо място.

А ако разгледаш по-обстойно, както се предполага че си направила, ще забележиш, че като цяло по-резултатни се оказват училища, които не са в София, като например езиковите в Бургас, Пловдив, Ловеч, Стара Загора.

А как стои резултата при НЕГ? От 13 души призови места(1во, 2ро или 3то) заемат само двама. За претенциите на 91во това е леко трагично, мисля че е очевидно защо.

Ако ще съдим кое училище се е представило най-успешно, езиковата в Стара Загора безапелационно печели с двама изпратени ученици в Кърджали и 2 първи места, съответно 8 и 9 клас.Миналогодишните резултати не взимам под внимание, тъй като не ми се търси в архивите, но по мое мнение НЕГ лежи на стари лаври.


:)

ПП Позовавам се на линка за лауреатите, слабо ме вълнува кой се е класирал на 20то място.

линк http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/position/2011n_nemski_laureati.pdf

faststep
08-24-2011, 16:16
Пак четеш през ред. Казвам ти, че НЕГ лежи на стари лаври и дори и подготовката да е на ниво, със сигурност не е най-престижното в своята категория, за каквото всъщност се води.

А на твърдението ти, лауреат на олимпиада да е ученик в неезиково училище, не мога да повярвам. Ако обичаш го подкрепи с доказателство, освен ако целта ти не е да говориш празни приказки. :)

Hayashi
08-24-2011, 18:04
Ромен Ролан сме яки. [:
И си е напълно заслужено мястото в класацията за най-добри училища.
НО, обучението по френски си ни е най-доброто в страната, това не може да се отрече. Макар че от опит знам, че и от Антон Сент Екзюпери в Пловдив също има страшно умни ученици.
И още едно но, в София знам, че със сигурност им е много по-добра подготовката по английски от нашата, а за немския не мога да кажа точно.

Това за националните кръгове на олмпиади по езици не е много показателно какво цялостно обучение предлага дадено училище. За по-показателно считам успеха на матурите на целият випуск.

Много близки приятели учат в НПМГ и не са много доволни от тяхната подготовка.

Така че, повечето елитни училища са специализирали в подготовката в дадена област, а останалите са им на ниво малко над средното. Трудно е да се прецени, кое е най-елитното училище като цяло.

TVDQueen
08-24-2011, 19:14
Ами аз съм от Варна, но според мен в страната е 91 НЕГ.Като взимам под внимание резултати от матури и изпити, ТОП класации и баловете на седмокласниците.Не съм на вътре в нещата, защото не уча там, но все пак това е моето мнение. :)

Hayashi
08-24-2011, 19:30
Аз пак се намесвам, НЕГ е най-елитна гимназия за желаещите да учат немски. [: Но не всички искаме да учим немски.

И аз си мислех, че Първа английска и Италианският лицей са по-по-найто на София. Явно съм била в грешка.

faststep
08-25-2011, 06:24
Арас, ще съм лаконичен, тъй като и без това не допрочиташ постовете ми. Направи ми впечатление, че всички смятат НЕГ за най-престижното, най-доброто по немски и т.н. За мен това е прехвалено, като се има предвид резултатите от олимпиадите от тази и миналата година(клик (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:DR4MOzp3aXgJ:www.riodobrich.ucoz.or g/razni_doc/MAJ_2010/OKON4.PROTOKOL_Haskovo.xls+http://www.riodobrich.ucoz.org/razni_doc/MAJ_2010/OKON4.PROTOKOL_Haskovo.xls&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-a&source=www.google.bg)). Няма значение колко човека от дадено училище са пратени, а резултатът от това. Гледат се класираните на предни места. Ако ще и 200 души да пратят, ако имаш 1 в тройката, какви статистики ми подхвърляш? Няма значение, че от Кения са пратени 100 африканци на олимпийски игри, ако никой от тях не вземе медал, нали? Не претендирам, че РР е дъ бест, просто НЕГ със сигурност не е най-доброто по немски, за което аджеба всички го смятат и прехвалват.

Тук засягам само немския, тъй като мисля, че това е главен приоритет на НЕМСКА езикова гимназия. А резултатите от матурите не са реални. Сама каза, че ако 40 души от Х и 200 души от У се явят, няма база за сравнение на общата успеваемост. По немски ВСИЧКИ се явяват(на олимпиада). Освен това наскоро преподавател ни разказа за училище в Чирпан мисля, което шокира всички с резултат от матурите по математика 6,00, задминавайки всички МГ-та. Накрая се оказало, че преподавателите са подсказвали на своите ученици. Това, че резултатът от матурите е 6,00, прави ли ги хегемони?

Не ме критикувай, че не отговорих веднага, все пак не живея във форума.

:)

boom29
08-26-2011, 15:57
За мен е ПМГ - може би защото обичам математиката.

AniAlonso
08-26-2011, 17:05
Най-големи преспективи за бъдещето в България дават ACS и интернационалните училище, които предполагам, че не знаете.


Аз уча в ACS и по принцип се води едно от най-добрите училища, което според мен до голяма степен е вярно. Учи се ужасно много, правилата си строги и общо взето ако искаш да си отличник там, трябва почти да се откажеш от личния си живот, освен ако не си някой наистина гениален. Доволна съм, защото английският се научава перфектно, но като цяло си е доста трудно и трябва да си много мотивиран, за да се справиш.

illiy
08-26-2011, 19:31
Пфф престижно..навсякъде ги има едни и същи...Една позната където учи в частно уж "престижно" училище ми разправя как някви шмъркат в часи ходят напоркани на даскало ...

TVDQueen
08-26-2011, 21:14
Пфф престижно..навсякъде ги има едни и същи...Една позната където учи в частно уж "престижно" училище ми разправя как някви шмъркат в часи ходят напоркани на даскало ...

Между другото и аз съм чувала подобни неща за частни училища.Една семейна приятелка е по професия учителка и за 2-3 години преподаваше точно в такова училище.В началото беше писала на някакво дете 2-ка на тест.И какво направило въпросното дете?Отишло и й заявило, че ''си плаща'' и поради тази причина трябва да получава 5-ици и 6-ици.Даже и гумите на колата били спукани на жената. :?
Е, разбира се, става дума за едно конкретно училище.Може да има други, в които нещата да стоят по съвсем различен начин. :-o

П.С. напълно съгласна с мнението на aras97
П.С. 2 8-) Никой не успорва твърдението, че РР е училище с много добра подготовка по немски език.В момента говорим за резултати.А в тази ситуация НЕГ, според мен бие.Както споменах, аз нямам лично отношение нито към РР, нито към НЕГ.Взимам под внимание единствено предоставената информация.[/b]

BlizeR
04-30-2012, 11:35
НГДЕК много ясно

brutaLxxbunny
05-01-2012, 09:48
НГДЕК много ясно

Ха-ха, колега не така, ще си помислят, че се имаме за по-висши класиците :D

kiss_98
06-13-2012, 20:41
Във Варна за най-елитни се смятат 1ва езикова и 4та езикова гимназия :P

reperw
06-14-2012, 04:19
ахаххаахахаххахх всеки си хвали своето :D езиковите за нищо не стаат... мога да уча и в нормално даскало и да знам повече език от тях и кво като завършиш немската или френската нито получаваш ,че може да бъдеш преводач (преди можеше ) сега единственото е да заминеш за чужбина като го знаеш тоя език ,ами ако ваще нямат пари ? хах имам приятели и от 1АЕГ и от 9 френска и от немската и повечето ще учат икономика в СУ ... стегнете се бе ...

В ПМГ не знам какво е и не искам да коментирам

аз съм за МГ...

babati
06-14-2012, 05:34
1-ва и 2-ра английска, френската, там някакъва професионална гимназия към Ту имаше

но езиците ще ги научиш така или иначе
съветвам те да се насочиш към нещо, което ти дава професия например тоха (ако още се казва така) и тнт професионални гимназии

попринцип от теб си зависи най-много дали ще станеш умен или не

смг също е много полезно за развиване на мисленете можеби най-доброто за развиване на чист интелект


от университетите медицинския в София, Ту-София (инженерна специалност) са стабилните
софийски нбу и унсс са прехвалена фабрика за малоумници и безработни ще ме извиняват учещите там, но е така

пернишкия университет ми изглежда много добре и много надъхан, но нямам конкретна информация

whitediamond
06-14-2012, 12:06
В БГ няма престижни училища !
Престижни може да са били преди години или по времето,когато учиха нашите.
Всеки който не вярва може да пита родителите си.

Starless
06-14-2012, 13:44
Според мен най-елитните са АЕГ и ПМГ. Без значение от града, като цяло говоря.

scrooper
06-14-2012, 14:22
Топ езиковите и математическите (от държавните). И тея от сорта Американския (частни).

lolipoop1
06-14-2012, 17:21
АС ПОПОВ :D

Bananas :D Yeee
06-15-2012, 10:54
НПМГ- София

ann321
06-16-2012, 15:28
А така,последния коментар рулз :D

А по върпоса,не е като да има една най-престижна гимназия и тва е.Зависи какво търсите..много ясно,че ако влезете в езикова,а искате математика или примерно химия на ниво,ще се разочаровате.За мен ако искате езици,най-добре е да сте във 2АЕГ,91НЕГ или пък в Испанската,дори Френската не е лош избор.За математика и природни науки си е на-хубаво или в СМГ,или в НПМГ (като личното ми мнение е,че НПМГ е по-добро,не го казвам само защото уча там)..за тези,които се интересуват от древни култури е НГДЕК и така,за всичко си има добри училища.

scrooper
06-16-2012, 16:00
[QUOTE=ann321;10219761]А така,последния коментар рулз :D

За мен ако искате езици,най-добре е да сте във 2АЕГ,91НЕГ или пък в Испанската,дори Френската не е лош избор./QUOTE]

А какво е мнението ти за 1 АЕГ?

irrationalDecision
06-16-2012, 16:13
Престижни и елитни няма май, има просто по-добри училища от други. А кое ги прави по-добри? Учениците:) Като се съберат на едно място хора, които имат желанието да научат нещо, тече някакъв по-нормален учебен процес. Затова добри са тези гимназии, в които има някаква по-сериозна конкуренция при влизането, такива като математическите и езиковите.

Ou7oFmYhEaD
06-17-2012, 10:40
Думата "престиж" е несъвместима с българското училище.

iziskanmladej88
06-17-2012, 12:57
АС ПОПОВ :D

ахаха смЕрт :D най-големата грешка в живота ми беше като се записах там ! :D

по темата - най-престижно училище нЕма (или по-скоро не може да се определи), щото във всички има и от добрите, и от лошите ученици и съответно едните провалят имиджа на другите и на училището като цяло...
а самия факт, че ги има вторите, доказва колко престижно наистина е училището :D

prosto_chovek
06-17-2012, 18:27
нали се сещаш, че сега всеки ще почне да си хвали неговото училище, ако е учил в някоя от елитните гимнзии и техникуми :) Аз завърших СМГ - то и съм много доволен. :)

scrooper
06-17-2012, 18:51
Престижни и елитни няма май, има просто по-добри училища от други. А кое ги прави по-добри? Учениците:) Като се съберат на едно място хора, които имат желанието да научат нещо, тече някакъв по-нормален учебен процес. Затова добри са тези гимназии, в които има някаква по-сериозна конкуренция при влизането, такива като математическите и езиковите.
Много точно.

estel15
06-20-2012, 08:59
91 НЕГ