PDA

View Full Version : Защо не трябва да сме вегетарианци?



Gwendoline
11-05-2009, 20:23
Няма начин да не е обсъждано преди, но нека помислим в настоящия момент.

Има много отзиви "за" и "против".

Споделете какво сте чували вие, какво знаете, вие вегетарианци ли сте, каквото мислите просто по въпроса, каквото се сетите...

Аз съм раздвоена между двете крайности, защото от една страна баща ми е вегетарианец още от малък и освен това е бил спортист едно време и нищо му няма (на пук, може би, на всички, които твърдят, че незаменимите мастни киселини и т.н. играят важна роля за човешкото тяло и имунната система) и от друга страна треньора по фитнес, който е изцяло за всякакъв вид месо и животински продукти и за него това е истинската храна.



:arrow:

adizitk1
11-05-2009, 21:17
Абе аз съм си вегетарианка и изобщо не ми пука дали е полезно или вредно! :D Просто не ми е вкусно месото, не го харесвам и толкоз. :-D

vagarious
11-05-2009, 21:31
Аз не мога да си представя да съм абсолютната вегетарианка.Просто не мога.И не мога да си представя този,които не обича месо, какво чувства(като вкус), че да не го харесва и да го премахне от менюто си.Много ми е интересно. :D

Converse333
11-05-2009, 21:40
Не трябва да сме вегетарианци до 20-25 г. ,докато се развиваме.Най-много да си увредим някои органи...

heiress
11-05-2009, 21:51
Все тая е дали ядете месо или не. Важното е да си набавяте белтъчини.

bloodyF
11-05-2009, 21:59
ми защо не съм вегетарианка ли ? Защото искам да раста и да се развивам (да,сега ме нападнетте как ако ядеш зеленчуци и плодове и си си набавил сичко) ,да ми растат ноктите и косата етц..


и защото пържолите,МУСАКАТА С КАЙМА :-) :-) , луканката и морските деликатеси не могат да се заменят с нищо :)



п.п. имам приятелка,която е вегетарианка .Ноктите са и наполовината на моите (самата плочка става въпрос) ,косата и не расте и капе (не сезонно,а ежедневно) ,тя не расте на дължина,чувства се ужасно всеки ден,бледа е и защото от малка и е набивано в главата че не трябва да яде месо (тъпите и родители) и тя сега примерно я изяде 1 хапка риба на година,я не..и толкова.. :? :? :?

heiress
11-05-2009, 22:07
п.п. имам приятелка,която е вегетарианка .Ноктите са и наполовината на моите (самата плочка става въпрос) ,косата и не расте и капе (не сезонно,а ежедневно) ,тя не расте на дължина,чувства се ужасно всеки ден,бледа е и защото от малка и е набивано в главата че не трябва да яде месо (тъпите и родители) и тя сега примерно я изяде 1 хапка риба на година,я не..и толкова.. :? :? :?

Ако е така мисля, че приятелката ти има сериозен здравословен проблем, който няма общо с месото...

Korrnyy
11-05-2009, 22:09
Ям само пилешко :) Другите не ми харесват :)

Shia
11-05-2009, 23:09
Нуждая се от месото,за мен не е пълно менюто,ако не фигурира месото в него.Имам кучешки зъби,които са предназначени за ядене на месо.
Мога да го заместя Да,но организма ми няма да възприеме заместителите и ще ги отхвърли и ще се поболея.
Пробвала съм 2 седмици без месо,ами лошо ми стана
не се чувствах толкова пълна с енергия ,а вкусът е УНИКАЛЕН и правилно приготвено е блаженство за сетивата.

Sunnyface
11-06-2009, 05:04
Абе хора като ви слушам,се изумявам!! Месото е един от най–важните продукти в хранителната верига! То съдържа витамини и въглехидрати! Полезно е и ВАЖНО!!!! Човек трябва да приема месо,то просто му е нужно!
Не изглупявайте като тъпите емота,които са вегитарианци. Неприемането на месни продукти може сеериозно да се отрази върху здравето и имунната ви система! Аз например не мога без месоо! ЛЕле обожавам гооо!! :grin: :?

zero
11-06-2009, 05:33
:shock:
Емиии всеки сам избира :)
Аз не съм си мислил да ставам вегитарианец, за сега нямам и такова
намерение ....
Аз няма да имам сила да избухвам в залата ако не ям месо :lol:
Ако не си хапна една мръвка на ден, мене не ме бива :lol:

heiress
11-06-2009, 08:00
Абе хора като ви слушам,се изумявам!! Месото е един от най–важните продукти в хранителната верига! То съдържа витамини и въглехидрати! Полезно е и ВАЖНО!!!! Човек трябва да приема месо,то просто му е нужно!
Не изглупявайте като тъпите емота,които са вегитарианци. Неприемането на месни продукти може сеериозно да се отрази върху здравето и имунната ви система! Аз например не мога без месоо! ЛЕле обожавам гооо!! :grin: :?

OMG, не съдържа въглехидрати... ](*,) :-s :razz:

anisummer
11-06-2009, 08:29
Според мен месо ТРЯБВА да се яде но не и свинско. Най-полезните меса са пилешкото, телешкото и рибата.Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО един ден в седмицата не трябва да се яде месо за да се пречисти организмът. :) :) Аз например не ям много месо , ако има на масата си взимам но колкото да се каже че съм яла. Иначе и мне не ме кефи самият вкус , но на ншата възраст е много важно особено рибата е незаменима.

Sunnyface
11-06-2009, 09:43
Съдържа въглехидрати! :smt019 Специално прочетох в интернет за съдържанието! :?

ValLoveYa
11-06-2009, 09:45
Не трябва да сме вегетарианци до 20-25 г. ,докато се развиваме.Най-много да си увредим някои органи...
+1

Аз не съм вегитарианка но не ям и много месо и така ми е добре

dead_princess
11-06-2009, 09:51
дояде ми се мусака :(

terawatt
11-06-2009, 09:54
Месото е белтъчинна храна. Дори да съдържа някакви въглехидрати, тези стойности са минимално ниски... Къде ги гледаш и проверяваш ти, не те знам... Ето ви малко въпросчета:


Най-много да си увредим някои органи...
Как така се увреждат органи?


Неприемането на месни продукти може сериозно да се отрази върху здравето и имунната ви система!
И какво уврежда здравето, че и имунната система ?

shutUp
11-06-2009, 10:00
От няколко месеца насам почти не ям месо...
просто не ми се яде
Салами, шунка, кренвирши и т.н. не ям изобщо щото си представям с кви боклуци са наблъскани :?
а от време на време - пилешко и заешко...
свинското също съм го отписала 8-)

slynchoo
11-06-2009, 10:50
трябва да се яде месо.

titinkaa
11-06-2009, 11:07
Олее аз без месо не мога да живея,много го обичам,а и трябва да се яде,щото има много безтъчини които са полезни за организма ни,не обичам посни ястия.най-много си падам по пилешкото,телешкото,заешко ,свинско мразя мн ми е тлъсто,мазно,ужас. :)

clever
11-06-2009, 12:49
твърди против съм особено за деца;подрастващи и бременни !
така организъмът се лишава от месо и това не е хубаво ..
а и не мога без месо О.о 8-)

Shia
11-06-2009, 13:25
Свинското си е много хубаво месо,ако си запознат със структурата му и имаш око ще познаеш качественото чисто свинско месо
от бута натъпкан само със сланина.
АКо купуваш слепешката хах ест,че ще ти е мазно и гадно.

Rhype
11-06-2009, 19:10
Ям всяко растение ,което расте на кокъл :D

Luscious_Heart
11-06-2009, 19:31
В семейството ми няма вегетарианци, нито пък аз съм такава. Обаче не понасям телешко, агнешко... Просто като готвено за мен вони отвратително. :o Майка ми пък го обича. Преди година ни бяха пратили по нея агнешко едни приятели от село и щом отворих хладилника, се натъкнах на една огромна овча глава. :lol:
Риба ям, защото е страшно полезна, съдържа омега-3 и -6 мазнини, пък и ми харесва, не е няква тежка като свинското. 8-)

Момче и три момичета от класа ми са вегетарианци, като първият и две от момичетата редовно изтъкват това... "Вижте ни - ние живеем природосъобразно, ние сме ебахти яките, а у..." Аз им казвам, че по-полезно от спорта няма, ако искат - йога да практикуват също, това е супер, но не - за тях по-вредно от това, да ядеш месо, няма и мислят, че вегетарианството ще ги държи здрави. :D Затова момчето, когато му се похвалих за лекоатлетическия си медал от миналия месец, спомена, че "бягането е вредно за сърцето". :booooomb: *facepalm*

Третата вегетарианка от класа е такава от малка. Още като бебе, когато в разни пюрета и кашички е имало месо, тя го е отхвърляла, па дали е знаела що е то - иди я питай. :D Не й харесва на вкус; както аз мразя агнешко. :-x
А една братовчедка като малка видяла как двама мъже колят козле... Оттогава месо не може да гледа... :( Е, тези два случая мога да ги оправдая.

MeGaKiLL3R
11-06-2009, 19:53
Съдържа въглехидрати! :smt019 Специално прочетох в интернет за съдържанието! :?

http://store.picbg.net/pubpic/36/F8/cbc71b45c96036f8.PNG

Аз пък специално снимах да видиш :smt021

viksit0y
11-07-2009, 06:11
Аз не съм вегитарианка но не ям и много месо и така ми е добре
+1

kriSko94
11-07-2009, 06:16
хубава темичка, наистина :-P

тааа, аз от 2 седмици не ям месо, не че нещо, просто реших да пробвам, чувствам се добре, нищо ми няма.... Говорих с госпожата ми по биология, относно неяденето на месо и тя каза,че ако не ям месо е ОК, но ако изключа и мляко,яйца и т.н., няма да е добре за организма,защото ние растем, имаме нужда от всички белтъци, калций и т.н.

хора, според мен просто не трябва да се стига до крайности.... :wink: \:D/

MichellePhan
11-07-2009, 06:17
Ям само пилешко :) Другите не ми харесват :)
+1

December
11-07-2009, 07:41
Ям само пилешко :) Другите не ми харесват :)

RaI4etO
11-07-2009, 10:42
Ям само пилешко :) Другите не ми харесват :)

Shiver
11-07-2009, 11:48
Аз съм вегетарианка от 2 години и не смятам да ям месо. Според мен това са някакви остарели приказки, че без месо ще ни стане нещо, не е така, доказано е, че и вегетарианска или веганска диета може да бъде здравословна, стига човек да е достатъчно информиран какво трябва да яде.