PDA

View Full Version : Как може да се добие специалност международно право в ЮЗУ



la_loba_mariana
11-06-2009, 09:51
Кажете ми ако някой знае как може да имам специалност Международно право - първо право или първо МИО трябва да уча или да се местя.Моля ви информирайте ме-става въпрос за Благоевград. :)

la_loba_mariana
11-06-2009, 12:54
plss kajete ne6to :)

bloodymirror
11-06-2009, 13:06
Съжалявам,това е ,което намерих,дано ти е от помощ :) ..


Специалността "Международни икономически отношения" дава добра основа в областта на икономиката и международното право, затова би било логично да започнем да мислим в тези две посоки. Теоретичните знания в тези сфери могат да бъдат полезни в областта на търговията, например, независимо дали търговският отдел на дадена компания оперира на вътрешния или на външни пазари. В такъв случай добра отправна точка би била позиция на специалист по износа или специалист в т.нар. fleet отдел,т.е. човек, който работи с корпоративни клиенти.

Друга възможност биха били юридическите отдели на фирмите. В България вече присъстват доста от големите международни компании, чиито правни звена имат точна такава задача – да следят дали организацията спазва изискванията както на българското, така и на европейското законодателство.

Като вариант не бива да се пропускат и държавните институции или по-скоро тези техни структури, чиято работа е свързана с поддържането на протокол и дипломатически отношения с други държави, където специалист с вашето образование би бил много полезен.

Разбира се, която и посока на професионална реализация да изберете, трябва да имате предвид, че работодателят ще вземе под внимание не само теоретичната база от знания, с която разполагате. От значение са също личностните качества и характеристики, които в дадена ситуация биха допринесли или попречили на успешното професионално развитие.