PDA

View Full Version : Слаб човек,лакът ламя



render360
11-06-2009, 11:13
Искам да попитам каде точно мога да намеря упражнения за помпане на мусколи и точно по какъв начин.Аз съм си пиле в ръцете а на по 14 години другите какви мусколища имат лошо да ми стане :?
Също така ако може някой съвет как да се бия (в смисъл не да тероризирам някакви ниски второкласници ,а да се защитавам ако някой скочи на мен или прятел и няма накаде да се бяга..)Защото аз мога да хвана някой и да го праскам в тикфата докато прокърви но не мисля че това е "разумен" начин..Аз сам си доста масивен иначе 1.75 m
82 kg...Но силата ми е в гърба и краката предимно...Мерси предварителноо 8-)

lubomirky
11-06-2009, 12:01
Първо земи прочети една книга и се научи да пишеш правилно <мускул>, след това вече може да посегнеш към залата или да се запишеш на кик бокс.

shanoo
11-06-2009, 16:41
евала за съвета, след 1-2 месеца кик-бокс ше стане аЦката машина !!! :D :D :D :D

Bimmer
11-06-2009, 18:04
Aми майна набирания и плуване му е майката... Пък за самозащита - най-добре не влизай в конфликт, но ако трябва ти препоръчвам карате киокушин или айкидо. :) Няма нужда от кой знае каква физическа сила, стига да го усъвършенстваш

miminia
11-06-2009, 19:42
Тук не е до това няко йда ти каже вълшебния трик
за главозамаващия удар ... или ти идва отвътре
да се млатиш или не .. това е
дойде ли момента .. прилива на адреналин те кара да правиш
ненормални неща .. поне при мен 8-)
Каквото и да научиш за няколко месеца
при бой всичко се забарвя !! Яки тренировки си му е майката!!
Хем ще придобиеш навик,инстинкт,бързи реакции,самосъхранение и т.н.



^ Шано , за това време в кик бокс-а
нема се научи дори да се разтяга : )

shanoo
11-06-2009, 20:24
^ Шано , за това време в кик бокс-а
нема се научи дори да се разтяга : )

аха. и другото, което ше стане е да му дойде самочувствието, че е голема нинджа и си изяде тупаниците от некоя корава батка. 8-)

при боя най-добри основи дават кикбокса/муай-тай и бойното самбо примерно, ама само тва не стига, трябва си и мнннн опит на улицата иначе го ядеш моШно.. 8-)

lubomirky
11-06-2009, 20:33
Каквото и да научиш за няколко месеца
при бой всичко се забарвя !! Яки тренировки си му е майката!!


т'ва откъде ти дойде? ако мислиш, докато се биеш, винаги в главата ти ще са нещата, които си правил в залата. а и на кик бокс ако отиде ще го научат как да прави удари с крак и с ръка.. абе ще му е от полза.

ZipFail
11-06-2009, 22:59
А пробвай да мислиш докато ти вкарват тукати в слепоочието.. :lol:

blgt
11-08-2009, 03:14
Искам да попитам каде точно мога да намеря упражнения за помпане на мусколи и точно по какъв начин.Аз съм си пиле в ръцете а на по 14 години другите какви мусколища имат лошо да ми стане :?
Също така ако може някой съвет как да се бия (в смисъл не да тероризирам някакви ниски второкласници ,а да се защитавам ако някой скочи на мен или прятел и няма накаде да се бяга..)Защото аз мога да хвана някой и да го праскам в тикфата докато прокърви но не мисля че това е "разумен" начин..Аз сам си доста масивен иначе 1.75 m
82 kg...Но силата ми е в гърба и краката предимно...Мерси предварителноо 8-)

момче, първо се вземи в ръце и си опечи акъла.

първо, налегни си книжлето по български, да се научиш да пишеш правилно. после може и другите книжлета. да, знам, че не е готино и на "прятел"четата сигурно няма да им хареса, ама така като те чета оставам с впечатлението, че с "аверите" ходите сами да си търсите белята. не тва ви е работата. знам, че сте много силни и сте най-великите, -готините и т.н., ама все пак се замисли малко.

след това се запиши на някой боен спорт. само с фитнес не става, квото и да ти говорят локалните "бабаити" - ама гледай да си намериш и добър треньор, да не е и той от тези "бабаити". всеки боен спорт е добър за самозащита - макар че ако си избереш нещо от типа на айкидо, както ти препоръча някой от колегите горе, ще ти трябват поне 6-7 годинки тренировки да можеш да се защитиш от когото и да било (е вярно де, после няма кой да ти се опъне). и като се запишеш на нещо такова, гледай да си постоянен. а не като келешите дето ходят 1-2 месеца на кикбокс колкото после да натякват на аверите им, че не удрят правилен ъперкът.

отделно за здраве като цяло най-добро е, вярвам, плуването или фехтовката. (бих ти препоръчал и гребане, ама докато бях в бг не разбрах там някъде да има такова нещо).

miminia
11-10-2009, 10:15
даа нали и сега тоя седи пред мене
готов да ме ритне ,но аз не! - ще седя и ше реда
кой удар да направя първо . .след това кое следваше
как ставаше ... аве еййй .. алоооо
'Секи ще ти го каже ... с многото трен. ти ги оттренирваш тези удари
докато не започнеш да ги правиш машинално като робот
тогава без да се замисляш ще действаш. Защото сега ти можеш да знаеш вече захватите .. и да пак ще ти помогне, но няма
да ти бъде толкова сигурен удара .. не бъдете толкова
самоуверени ,а ми си трупайте опит ..