PDA

View Full Version : Навътре растящи косми



WaterLilly
11-06-2009, 18:16
От няколко месеца си епилирам интимните части и досега не съм имала такъв гаден проблем.
Появиха ми се два навътре растящи косми (не нормалните подкожни, които трябва да ги махаш с игла) и не знам какво да ги правя. Търсих (чичко Гугъл нали знае всичко), но намерих много малко такива теми, в които да има действително решение. Отначало боляха като ги пипна, бяха на гнойни пъпки и трябваше да ги стискам, но сега зарасна кожата напълно и на пипане усещам, че е по-твърдо от останалите места, значи още си седят и не са пробили кожата, а и е малко по-тъмна там (като леко забелязващо се петно). Преди това пробвах с игла да ги махна, но не успях (иглата стигаше чак около половин сантиметър навътре в кожата). Търпя на болка попринцип. Стреснах се, защото в другите теми, които намерих, се е стигало до операция, за да се махне (не ми е за болката, по-скоро за срама). :oops: Четох също, че трябва да се мажат с йод, но от седмица го правя и не виждам резултат. Някой имал ли е такъв проблем? :(

mgxpower
11-06-2009, 18:27
Мисли за теб и за здравето си а не за онзи , който ще си завре лицето между краката ти :)

WaterLilly
11-06-2009, 18:31
Мисли за теб и за здравето си а не за онзи , който ще си завре лицето между краката ти :)
Моля?
FYI, никой не си завира лицето между краката ми.
Епилирам се просто защото е гнусна самата идея да съм като гора. Не може да се преоблечеш пред хора (за физическо примерно) или да идеш на море и да ти стърчат косми от гащите!!

Kocha
11-06-2009, 18:37
Права е :grin: :grin: не е работа

mgxpower
11-07-2009, 01:18
Никой не й казва да не се епилира не си единствената с подкожни пъпки ако толкова ти е неприятно иди на кожен...

WaterLilly
11-07-2009, 10:04
Никой не й казва да не се епилира не си единствената с подкожни пъпки ако толкова ти е неприятно иди на кожен...
Нали за това я пиша тая тема, защото не съм единствената и се надявам някой да каже какво му е помогнало на него! Щом не можеш да помогнеш, защо въобще пускаш тия безсмислени мнения?!

sharyn
11-07-2009, 12:35
Направи си компрес с риванол, по този начин гнойта, която се е образувала около възпалилия се косъм ще се локализира около него и ще го изкара нагоре (не над кожата, а в по-горните й слоеве, за да може по-лесно да бъде изкаран).
Не рови в себе си сама с игли, или ако го правиш - бъди много внимателна и задължително почиствай раната с йодасепт след това и не я мокри поне 24 часа, за да не се възпали още по-страшно! За най-сигурно отиди при лекар - не е болка за умиране, казвам го от личен опит. Ваденето на навътре растящ косъм не е кой знае каква философия, но ако мястото се възпали допълнително и започне постоянно да гнои, става лошо.
С какво си епилираш интимните части? Ако използваш епилатор или кола-маска по-добре забрави за тези методи, защото щом веднъж са ти възникнали проблеми с подкожни косми, те ще продължават и занапред, тъй като кожата в тази област е много чувствителна.
Успех!

WaterLilly
11-07-2009, 15:46
Направи си компрес с риванол, по този начин гнойта, която се е образувала около възпалилия се косъм ще се локализира около него и ще го изкара нагоре (не над кожата, а в по-горните й слоеве, за да може по-лесно да бъде изкаран).
Не рови в себе си сама с игли, или ако го правиш - бъди много внимателна и задължително почиствай раната с йодасепт след това и не я мокри поне 24 часа, за да не се възпали още по-страшно! За най-сигурно отиди при лекар - не е болка за умиране, казвам го от личен опит. Ваденето на навътре растящ косъм не е кой знае каква философия, но ако мястото се възпали допълнително и започне постоянно да гнои, става лошо.
С какво си епилираш интимните части? Ако използваш епилатор или кола-маска по-добре забрави за тези методи, защото щом веднъж са ти възникнали проблеми с подкожни косми, те ще продължават и занапред, тъй като кожата в тази област е много чувствителна.
Успех!
Мерси за съветите. :) За риванола не се бях сетила и определено ще опитам. Ползвам епилатор и доколкото знам от бръсненето се получават повече подкожни косми, но ще опитам и това, да видим кое ще е по-добре за мен.

sharyn
11-08-2009, 18:28
Принципно епилаторът е добро решение, защото си осигуряваш доста "гладки" дни, но с него косъмчетата се отскубват от корена и ако са по-дебели корените, дупчицата, която остава след това, е по-голяма. Ако не се намажеш с нещо спиртно след това (или пък ако използваш директно крем след епилацията), за да се затворят порите, е възможно да се замърсят/запушат и затова да имаш проблеми с навътрерастящите косми.
Аз никога не съм се бръснала, затова не знам дали проблемите с кожата след бръснене са по-големи, отколкото след епилация, но откакто спрях с кола-маската и епилатора, използвам депилиращ крем и съм доволна - ако не искаш да се бръснеш, опитай първо с това. Винаги можеш да прибегнеш до добрата стара самобръсначка. :)

XxTheOnexX
11-08-2009, 23:08
sharyn, би ли ми казала какъв депилиращ крем използваш :oops:

Иначе и аз имам такива проблеми с подкожните косъмчета и е доста неприятно. Принцпно ги бръсна обаче съм забелязала, че когато с пинсетка отскубна няколко косъмчета точно те после израстват подкожни. С епилатор не съм пробвала..не издържам на болка :D

JaCkSpAr0y
11-09-2009, 00:37
Олиото на Джонсън Бейби след епилиране се намажи . Никакви зачервявания после пъпки раздразнения и прочие :P :wink:

sharyn
11-09-2009, 11:09
XxTheOnexX, аз използвам крем Еlеа (http://beautycosmetic.biz/images/eleahairremovalcreamdelicatezone.jpg) и съм страшно доволна. Може да се намери навсякъде, струва около 3 лв.
Пробвала съм и с Veet, но не ми хареса.
JaCkSpAr0y, олиото на Джонсън е добра идея, да, но само след като преди това през мястото е минало нещо спиртно, за да затвори порите. В противен случай има голям риск от поява на подкожни косъмчета. :wink:

XxTheOnexX
11-09-2009, 11:50
XxTheOnexX, аз използвам крем Еlеа (http://beautycosmetic.biz/images/eleahairremovalcreamdelicatezone.jpg) и съм страшно доволна. Може да се намери навсякъде, струва около 3 лв.
Пробвала съм и с Veet, но не ми хареса.Мерсии :-)

mgxpower
11-09-2009, 12:24
Купи си керапил бил против подкожните косми или някакво ексфолиране със скраб и луфа 8) 8) 8)