PDA

View Full Version : Граматика на немски!



ParadOx
11-07-2009, 10:32
Може ли да ми препоръчате книга, в която има цялата немска граматика с обяснения
Не съм начинаеща миналата година бях подготве с немски и сега понеже съм забравила някои неща искам да си ги припомня и да видя това което сега учим (Konjunktiv) Мерси предварително :)

alllyyy
11-07-2009, 12:14
ами препоръчвам ти двете основни немски граматики: die gelbe grammatik (Lehr- und Uebungsbuch der deutschen Grammatik von Dreyer Schmitt), която сигурно вече имаш и продължението й graue grammatik (наречена от учениците) или официално Uebungsgrammatik DaF fuer Fortgeschrittene и двете са на издателство lettera

ParadOx
11-07-2009, 13:22
Знаеш ли от къде мога да си ги купя?

alllyyy
11-07-2009, 14:32
амиии... ние направо от училище ги поръчахме... иначе би трябвало да ги има по книжарниците, ако си от Варна в хирон ги има 100% :)

Zarity
11-07-2009, 15:06
Die gelbe Grammatik е много добра,мисля,че трябва да ги има в книжарниците,самоче трябва да си земеш и отделно ключа за нея.

Axel_f
11-08-2009, 14:12
Die gelbe Grammatik е много добра,мисля,че трябва да ги има в книжарниците,самоче трябва да си земеш и отделно ключа за нея.

Най-добрата! :)

Newsgirl
11-10-2009, 17:20
Dies und Das е доста добра и има обяснения!Има и ключ към нея.

Abigoria
11-10-2009, 20:41
Dies und Das е доста добра и има обяснения!Има и ключ към нея.

Към всички има ключ.

Жълтата и сивата са си класика. Във всяка си има различни неща. За начинаеши- жълтата, за по- напреднали- сивата. Мисля, че има и бяла, ама не съм сигурна :)

Rowdy
11-11-2009, 08:27
Както казаха по-нагоре жълтата и сивата са си класики с доказано качество, аз ти препоръчвам и една на Langenscheidt in Frage und Antwort на малки картончета.. за мене лично е доста удобна :wink:

Madness
11-11-2009, 08:46
Даа жълтата,за мен си е по-скоро като книжка с упражнения.Има една на Текла Сугарева,обяснено е на български и е обяснено като за тъпаци,което беше добре дошло за мен.Моята е старичка,но предплагам още я има по книжарници.Много е яка,всичко,което не съм разбирала съм го учила от там.

Unendlich
11-11-2009, 11:19
Както казаха всички преди мен (повечето мнения) - Die neue Gelbe (първо жълтата и после сивата, спрямо нивото ти) Ние също сме вече на конюиктив, 9-ти клас :lol: Правихме обща поръчка и ни излезна по 12лв, не знам по книжарниците дали я има, но би трябвало, ако я няма - приемат поръчки, дори и за 1 бройка. :)

BDM
11-12-2009, 19:06
Мога да ти препоръчам няколко:

1. Die neue gelbe/graue Grammatik - Lettera/Hueber - класика, много ми помага с немския.

2. Немска граматика - изд. "Наука и изкуство", В. Атанасова и Т. Сугарева - много добра книжка :) . Има си всичко обяснено, а също и към всеки урок има и рубрика "Сравни с българския език!", което може много да те улесни.

3. Немска граматика с упражнения - Gaberoff - също много добра книга (за разлика от речниците на Gaberoff), всичко е обяснено както трябва, а и има упражнения с ключ :) .

Има още доста, но за тези се сещам в момента.