PDA

View Full Version : Хората, които са заразени с ХИВ, заслужават ли го?



bilqnavod
11-07-2009, 14:07
Здравейте!!! Наскоро гледах един филм за хора болни от СПИН. Те бяха обърнати с гръб към камерата и разказваха как са се заразили и за живота им след това. Някои от тези хора плачеха докато говореха. Филмът беше потресаващ. Затова аз започнах да си задавам много въпроси по проблема. Освен това наближава 1-ви Декември - Световния ден за борба със СПИН и реших да пиша....

-Според вас хората, които са болни от СПИН, заслужават ли го?
-Трябва ли да се срамуват и да крият това, че са болни?
-Една от жените каза: "Лошите неща не се случват само на лошите хора!" Какво мислите вие?
-Смятате ли, че хората, които са се заразили са виновни за това и мислите ли че е имало начин да го предотвратят?
-Смятате ли че е писано кой ще се разболее и умре от тази болест или Господ няма отношение към това?

Ще съм благодарна на адекватни отговори по въпросите...

amk933
11-07-2009, 14:22
Здравейте!!! Наскоро гледах един филм за хора болни от СПИН. Те бяха обърнати с гръб към камерата и разказваха как са се заразили и за живота им след това. Някои от тези хора плачеха докато говореха. Филмът беше потресаващ. Затова аз започнах да си задавам много въпроси по проблема. Освен това наближава 1-ви Декември - Световния ден за борба със СПИН и реших да пиша....

-Според вас хората, които са болни от СПИН, заслужават ли го?
Естествено, че не. Кой заслужава такова нещо?
-Трябва ли да се срамуват и да крият това, че са болни?
Не!
-Една от жените каза: "Лошите неща не се случват само на лошите хора!" Какво мислите вие?
Много вярно. Лошите неща се случват на силните хора и на добрите хора.
-Смятате ли, че хората, които са се заразили са виновни за това и мислите ли че е имало начин да го предотвратят?
Ако е имало начин, много се съмнявам да са се заразили доброволно.
-Смятате ли че е писано кой ще се разболее и умре от тази болест или Господ няма отношение към това?
Смятам че е писано. Въпрос на съдба.

Ще съм благодарна на адекватни отговори по въпросите...

Приеми още един въпрос от мен:
-Как бихте реагирали, ако разберете, че най-добрият ви приятел е болен от СПИН? Как бихте се държали с него?
По същия начин както винаги до сега. За мен болестта не промнея човека.

clever
11-07-2009, 16:27
-Според вас хората, които са болни от СПИН, заслужават ли го?-никой не заслужава да е болен от нещо;разбира се..
-Трябва ли да се срамуват и да крият това, че са болни?-не. не трябва да го крият
-Една от жените каза: "Лошите неща не се случват само на лошите хора!" Какво мислите вие?-лоши неща се случват на всеки;независимо какъв е ...
-Смятате ли, че хората, които са се заразили са виновни за това и мислите ли че е имало начин да го предотвратят?-не са виновни ... или ако са то само защото ако не са вземали предпазни мерки ..
-Смятате ли че е писано кой ще се разболее и умре от тази болест или Господ няма отношение към това?-писано е ..
-Как бихте реагирали, ако разберете, че най-добрият ви приятел е болен от СПИН? Как бихте се държали с него? -да и този въпрос е интересен... разбира се;бих му съчувствала и не бих се държала по различен начин от преди;защото тая болест не променя характера на човека

и за край да кажа-хора;бъдете внимателни и ви пожелавам никога да не хващате тая ужасна смъртоносна болест .. :)

WaterLilly
11-07-2009, 17:42
Не мисля, че някой заслужава такова ужасно нещо. Е, може би убиец или изнасилвач... Но примерно човек, който е имал доверие на партньора си и се е заразил, не го заслужава.
Не е нещо, от което да се срамуваш. Според мен си длъжен да го кажеш само на човек, който има риск да заразиш, и да се погрижиш да го предпазиш така.
'Една от жените каза: "Лошите неща не се случват само на лошите хора!"' - напълно вярно! Лоши неща се случват на ВСИЧКИ. Това, че си се заразил, не е някакво божие наказание, а просто така е станало.
Не мога да коментирам дали са виновни болните от спин. Може да си имал пълно доверие на някой и да те предаде (или той самия да не е знаел за болестта си). Но ако не използваш презерватив или използваш замърсена игла, вината е най-вече твоя собствена.
Малко ми е трудно да мисля по тази тема, защото имам елементарни познания за спина (как да се предпазиш най-вече) и нямам познати хора, които да са болни от него.

bilqnavod
11-08-2009, 15:19
Благодаря ви за мненията!!! :)

bossychick
11-18-2009, 01:24
Абе много се пазете,че просто е много страшно! На никой никога да не му се случва и внимавайте,защото всеки си вика "на мене няма да ми се случи" ама не се знае,за тва мислете и ако не сте на 100% сигурни в този с който правите секс,слагайте презерватив!!!!!!!!

aloveyou
11-18-2009, 09:52
-Според вас хората, които са болни от СПИН, заслужават ли го?
Не,никой НЕ заслужава да е болен (от каквото и да е)
-Трябва ли да се срамуват и да крият това, че са болни?
Не
-Една от жените каза: "Лошите неща не се случват само на лошите хора!" Какво мислите вие?
Вярно..Но понякога (или по-често)и на добрите
-Смятате ли, че хората, които са се заразили са виновни за това и мислите ли че е имало начин да го предотвратят?
Не
-Смятате ли че е писано кой ще се разболее и умре от тази болест или Господ няма отношение към това?
Да

hottie
11-18-2009, 10:23
Познавам едно момиче, което имаше дългогодишна връзка с едно момче. Обаче той един ден й изневери с друга без да позлват презерватив. Сега и той и това момиче са заразени. Момичето не е виновно с нищо. Тъжно. Ето защо не трябва винаги да се доверявате и дори да имате сериозни отношения с някой човек винаги имайте едно на ум.

Hayashi
11-19-2009, 22:29
Ще може ли да ми кажеш заглавието на филма, искам и аз да го гледам.

По принцип още от преди винаги съм си мислела, че да се заразиш от СПИН не е толкова елементарно. След "Ти гониш" се убедих, че наистина малко от хората са се заразили без да са били виновни. Не познавам болни от ХИВ, затова не мога твърдя, че съм обективна. Вярно е, че има процент, които може би са си го заслужили, но предполагам, че е много малък.
А за това дали да се срамуват предполагам, че зависи от начина по който са се заразили. Лошите неща се случват на всички хора. Теории за съдбата няма да пиша, защото много ще се отклоня.

EarthShaker
11-20-2009, 12:41
-Как бихте реагирали, ако разберете, че най-добрият ви приятел е болен от СПИН? Как бихте се държали с него?
По същия начин както винаги до сега. За мен болестта не промнея човека.

100% при мен ще има промяна... ще изпитвам съжаление. 100% просто.