PDA

View Full Version : Затвор? Наистина? Справедливост?



amk933
11-07-2009, 18:30
Пускам тази темичката, защото имаше много хора в раздела, които не вярваха, че с идването на новото правителство и всичките разследвания, които тръгнаха, най-накрая ще има осъдени политици. Емилия Масларова е напът да опознае красотата на Сливен, а царят скоро ще се сбогува с Рила, както вървят нещата. Станишев нищо чудно да се раздели с апартаменчето в Бояна и да облече оранжевата риза с номер в место име.
Та смятате ли, че това е справедливост?
Смятате ли, че въпросните хора са виновни или отдавате преследването на бивши министри по-скоро на политически ревъншизъм?
Ще види ли България след 20 години далавери и алъш-вериш някаква справедливост?
Ще разбие ли кабинетът "Борисов" мита "Гарван на гарван око не вади?''

Като цяло какво мислите по темата? :)

Аз ще изкажа мнение по-нататък.

UnKnOwNmAtTeR
11-08-2009, 22:25
Кажи ми къде по-точно по света има справедливост? Няма да я видим поне още 120 години напред.
И ти да не мислиш че тия сцени са истински? Това отговаря точно на изразът "хвърлят прах в очите на хората". Ясно е че сергей си е правил ташаци със супници за по 3200 лева и там другите глупости и идеята на новото правителство е точно това - да "разкрие" на народа колко е бил лъган и да покажат "как си вършат работата". Иронията е точно там, че руснака, турчина и пожарникаря си пият кафето заедно докато народа си мисли че има някаква разлика в кандидат-управляващите.
Мислиш ли че на серж или на цярчето или на сюнетчиичето доган им пука какво мислят хората за тях. Те са взели каквото могат (а най-вероятно и продължават). За това много с смея като кажат някои: "Не ги ли е срам?" :razz: :razz: Теб щеше ли да те е срам ако имаше отворена сметка в швейцарска банка и власт над държава? Кога на краля му е пукало какво мислят и как живеят селяните извън двора? Въпросът е там че всеки гледа само себе си, а някои и действат просто защотото могат.
Партията е една - поне за мен.

http://sirenschronicles.com/wp-content/uploads/2009/09/SameShitDifferentAsshole.jpg

YouKnowImBetterThanYou
11-09-2009, 10:52
Никой няма да влезе в затвора, а ако пък все пак някой трябва да влезе, за да хвърлят прах в очите на хората, все ще се намери изкупителна жертва.

DedoJoroPalaviq
11-09-2009, 13:22
http://i37.tinypic.com/mif90m.jpg

love_enrique
11-12-2009, 13:44
^^^ :razz: Заради хора с тези картини в главата чакащи месията ни управляват смешници като Царя и бат Бойко :?

Vesk0u
11-12-2009, 17:01
Всеки може да управлява добре стига да има желание. В първите си 2 години на управлени, СДС се е справяла доста добре, но после са започнали да крадат и всичко е рухнало. Бойко Борисов в момента е започнал да стабилизира държавата - да се надяваме, че ще довърши започнатото пък после вече да се надяваме на просперитет, защото в момента ГЕРБ играе ролята на пожарогасител, който се бори с пожарите на тройната коалиция.

Bimmer
11-13-2009, 19:55
xxx

bulgarian1878
11-20-2009, 08:23
Песимист съм. Нямам му вяра. Реклама си прави.

И все пак, дано греша, че затъваме!

Pwnmaster
11-20-2009, 09:34
Нищо няма да направи и Бойко, ще видите.Така казваха и за Семеон, и за Станишев,а после-греда!

Himmler88
11-20-2009, 11:11
Според мен Борисов в момента следва максимата "Дай на народа хляб и зрелища" , но до момента я караме само на зрелища, дано да подхвърли и малко хляб :-D 8-)

kristo
11-20-2009, 12:35
Блажени с "верващите". Масларова и Станишев ще видят затвора през крив макарон. Бате Бойко голямата уста само дрънка, нищо не прави, няма и да направи, защото е човек на същите тези, които сега уж "съди" и на които уж им "взима" заграбеното от държавата.

Спомняте ли си как при предишното правителство Вальо Топлото беше "съден" и безмалко да бъде вкаран в затвора, а накрая изведнъж обвиненията срещу него не успяха и човечеца мирно и тихо си живее със заграбеното от нас. Също по време на Станишевото правителство беше привикан от съда бизнесмена Христо Ковачки, бяха повдигнати обвинения срещу него и накрая пак нищо. Сега се пускат същите кьор-фишеци и будалите се хващат въдицата на популизма бойков. Ами "вервайте", ама нищо няма да се получи, това е повече от очевидно. Защото ГЕРБ са нищо друго освен дясното политическо крило на БСП, това е.

amk933
11-20-2009, 13:38
Блажени с "верващите". Масларова и Станишев ще видят затвора през крив макарон. Бате Бойко голямата уста само дрънка, нищо не прави, няма и да направи, защото е човек на същите тези, които сега уж "съди" и на които уж им "взима" заграбеното от държавата.

Спомняте ли си как при предишното правителство Вальо Топлото беше "съден" и безмалко да бъде вкаран в затвора, а накрая изведнъж обвиненията срещу него не успяха и човечеца мирно и тихо си живее със заграбеното от нас. Също по време на Станишевото правителство беше привикан от съда бизнесмена Христо Ковачки, бяха повдигнати обвинения срещу него и накрая пак нищо. Сега се пускат същите кьор-фишеци и будалите се хващат въдицата на популизма бойков. Ами "вервайте", ама нищо няма да се получи, това е повече от очевидно. Защото ГЕРБ са нищо друго освен дясното политическо крило на БСП, това е.

Последното няма да го коментирам, защото е проява на добро въображение.

Първо, как очакваш комунистите да вкарат Вальо Топлото в затвора. Какво е Вальо Топлото? Ена марионетка на конци? Една кукла в ръцете на Р.Овч? Истинския боклук в цялата схема, които трябваше да лежи в затвора беше същия този Р.Овч. Но не - той е в изпълнителното бюро на БСП.

Второ не знам дали си наясно с основните фунцкии в политическата система и основните структури. Нормално е да не ги знаеш, защото освен хората, които учат политика, е излишно да се заучават такива структори и техните фунцкии. Но нека обясня. Първо във всяка конституционна соверенна политическа система има разделение на силите между институциите, отредени според конституцията на държавата. Разделението в демократичните режими е според вида на режима: президентска, полу-президентска или парламентарна република. България, колкото и грешно да е, се счита за парламентарна република. В парламентарната република има 3 основни разделения на властите - изпълнителна, законодателна и юридическата власт (съдебната система). В парламентарна република за разлика от в президентската законодателната и изпълнителната власт са интразависими, но при всеки режим съдебната система ВИНАГИ е независима от другите две. Докъде се простират нейните функции е друг въпрос, който няма да коментирам тук. Та в този ред на мисли Бойко Борисов, който е на върха на изпълнителната власт, не може да направи нищо друго освен да хване или разобличи въпросните престъпления, с което той се справя много успешно. От там нататък осъждането на въпросните престъпници е изцяло и независимо в ръцете на съдебната власт, която пак повтарям е независима от изпълнителната. Да...трите власти мога да провеждат проверки една над друга чрез импийчмънт, вот на (не)доверие, отмяна на неконституционни решения и т.н., но тяхното цялостно функциониране е независимо едно от друго и без някоя от тях да превиши правата си, никоя от другите 2 няма право на претенции. В този ред на мисли Бойко Борисов няма никакви прави да съди и осъжда някой, нито да се меси в делата. Той е част от изпълнителната власт, не от съдебната система.

Така че преди да хвърляш обвинения се пойнтересувай малко кой какво прави. Много е лесно е да бръшолевиш неистини, но понеже хората не знаят за какво става въпрос да ти вярват. ;)

kristo
11-20-2009, 16:46
Да, с две думи оправдания и хвърляне на прах в очите на хората. Като не могат да осъдят никой от провинилите се, защо тогава бълват популистки изказвания и напразни надежди на хората? Изпълнителната и съдебната власт били независими, хайде стига, това много добре знаеш, че не е истина, независими си само на думи, но реално са изцяло партийно подчинени.

Истината е, че няма воля за реални действия, а само голи обещания, каквито 20 години сме ги слушали премного от кой ли не- от Филип Димитров и Иван Костов до Царя и Станишев. Само наистина много заблудени хора могат да се хващат толкова лесно като шарани на поредната кука с червейче на нея. ББ е една от подметките на прехода, човек без капка достойнство, близал подметките последователно на Тодор Живков, Царя, Доган и който още се сетиш. Този човек, който е свързан с престъпните групировки, няма никакво право да раздава морал и да се явява като някакъв морален стожер, независимо дали говори за Станишев, Доган или Масларова, защото той е на 100% произлязъл от същите среди, от които те и е същия като тях.

Само глупав народ като българския може да се хване на лъжите на дебеловрат пожарникар с интелектуално ниво на продавач от пазара като него. Агресивното му арогантно поведение, често избиващо в заплахи за физическа саморазправа и "шамаросване" само доказвам, че този човек е напълно несъстоятелен като министър-председател.

malone
11-20-2009, 17:09
Те че предишното правителство крадоха,смятам че и на малките деца стана ясно,въпроса е че тези 110 дена напан на новото правителство да заблуди и без туй лесно манипулираният ни народ.Всички тези дела свалянане на имунитети няма да доведът до нищо.Политиката в България е лъжи народа,а ние ще крадем и това правителство не пада по-долу.

amk933
11-20-2009, 17:26
Да, с две думи оправдания и хвърляне на прах в очите на хората. Като не могат да осъдят никой от провинилите се, защо тогава бълват популистки изказвания и напразни надежди на хората? Изпълнителната и съдебната власт били независими, хайде стига, това много добре знаеш, че не е истина, независими си само на думи, но реално са изцяло партийно подчинени.

Истината е, че няма воля за реални действия, а само голи обещания, каквито 20 години сме ги слушали премного от кой ли не- от Филип Димитров и Иван Костов до Царя и Станишев. Само наистина много заблудени хора могат да се хващат толкова лесно като шарани на поредната кука с червейче на нея. ББ е една от подметките на прехода, човек без капка достойнство, близал подметките последователно на Тодор Живков, Царя, Доган и който още се сетиш. Този човек, който е свързан с престъпните групировки, няма никакво право да раздава морал и да се явява като някакъв морален стожер, независимо дали говори за Станишев, Доган или Масларова, защото той е на 100% произлязъл от същите среди, от които те и е същия като тях.

Само глупав народ като българския може да се хване на лъжите на дебеловрат пожарникар с интелектуално ниво на продавач от пазара като него. Агресивното му арогантно поведение, често избиващо в заплахи за физическа саморазправа и "шамаросване" само доказвам, че този човек е напълно несъстоятелен като министър-председател.

Това показва, че говориш пълни глупости. ББ като част от изпълнителната власт може да хване и изтъкне кои са видните престъпници в българското общество. Той няма право да ги осъди. А това, че ти си се научил, че българската съдебна система е партиен чадър си е чисто доказателство, че не можеш да се отърсиш от порочните практики на БКП. България в момента има демократино правителство и според едни от най-висшите политически анализатори, българската съдебна система е една от малкото системи в бивши комунистически държави, където конституционния съд изпълнява независимо задачите си. Така че не ми говори какво знам и какво не знам. Ти си предполагаш нещо си, аз го уча.

Този човек е "свързан с престъпните групоривки." Много интересно как реши така. Светил ли си му? Или ти си част от тях и сте се засичали? Напълно неоснователно твърдение базирано на някакви неясни и тотално пропити от нестабилност предположения. Това че някога е имал охранителна фирма, не значи, че в момента е мафиот, но явно и тук не се прави разликата. Бил неспособен да управлява държава. Пхахаха. И как реши така? Познаваш ли го? На България в момента не и трябва най-блестящия ум. Нали видяхме любимите царисти, които половината бяха завършили в Лондон и бяха големите юпита какво направиха - осраха се тотално. Същото и със Станишев. На България и трябва решителен, но не рисков лидер, точно какъвто е ББ, подкрепен от доказани експерти. И, ако беше мафиот, надали Европа щеше толкова охотливо на бързо да възстанови всички Еврофондове. Много е неуспешен, да.

Ег*ати неблагодарността. Както са казали хората - направи добро изяж лайно. Като те дразни толкова ББ, гласувай на следващите избори за БСП или ДПС, защото те са единствената алтернатива, и се радвай на втори рунд "най-грабливо правителство". Няма угодия.

kristo
11-20-2009, 17:54
И какво добро е направил Мухобойко за България, че не се сещам? Този човек десетилетия наред е цоцал от народната баница на България, близал е подметките и ушите на Бай Тошо и е получавал за тази си дейност висока заплата, каквато бедния български народ не е и виждал.

Да, това, че е свързан с престъпни групировки, в лицето на ТИМ, че е започнал кариерата си през "демокрацията" в структурите СИК и ВИС-2 го знаят и малките деца, само не и заблуденяци като теб. На всички е ясно, че ББ е едно комунистическо отроче, кукла на конци на Държавна сигурност и точно те го наложиха като премиер на България, защото е удобния премиер. Удобен е, понеже БСП и ДПС с нищо не са заплашени, смеят му се на акъла и чакат бурята да отмине. След което пак ще са на повърхността благодарение на управленската некомпетентност на Бойко и хората около него- мазния смешник с глас на евнух Моньо Дянков, същото юпи като Миленчо Велчев, партийната членка леля Цецка, дебелата свиня Фидосова и всички останали герберски смешници, кой от кой по-некомпетентен и несъстоятелен ако щеш само с външния си вид и смехотворните си аргументи.

И знаеш ли какво- некомпетентното и некадърно управление на ГЕРБ ще доведе до това, че пак БСП ще дойде на власт. Да, твърдя го съвсем съзнателно и убедено, защото след такива популистки управления, в които обещанията се пукат едно след друго като балони, винаги БСП излиза на повърхността. Явно това е и сценария и БСП са си спуснали удобния бат Бойко и партията му.

А за царя просто не говори, защото любимия ти премиер е и негово политическо отроче. Точно ББ е славословил до небесата "Негово величество", сега му се "противопоставя", смях пълен.

amk933
11-20-2009, 18:13
Ти си безнадежден случай. Аз няма да ти бъркам в очите с доброто, което ББ е направил. Който иска и не е сляп го вижда. Ти като искаш си отричай всичко. Все ми е тая. Твой си е проблема. аз се чувствам добре, щастлив съм от това, което се случва, доволен съм. Не ме интересува какъв е бил ББ, интересува ме какъв е сега. Не ме интересува като какъв е работил преди 104104170 години, интересува ме какво прави сега за държавата. Не ми пука за тъпи предположения, базирани на нищо ясно и точно, като неговата заплата като охранител. Ти дори не я знаеш, ама ти е ясно, че е голяма. Ти и политика не си учил, ама очакваш "Бойко да осъди лошите". Бойко е толкова човек на БСП и ДС, колкото ти на ДПС. Некомпетентия Дянков е малко по-компетен от теб и ставаш смешен като си позволяваш подобни квалификации за хора, които са постигнали много повече от теб. Ако тях квалифицираш така, не ми е ясно как квалифицираш себе си.

Като си толкова компетентен и все-развит се хвани и си направи едно еднолично правителство да те видим с всичката си компетентност докъде ще доведеш държавата. Много ми е интересно как ще се справиш с финансите в една криза, защото предполагам че и по това си "експерт". Освен това не искам да подлагам уменията на твоята всепрофесионална непромита личност под някакво съмнение, но много се съмнявам да успееш да върнеш няколко стотин милиона Евро от ЕС за няколко месеца. То и това се постига с недоверие и връзки с мафията.

Смешен ставаш вече.

amk933
11-20-2009, 18:15
Те че предишното правителство крадоха,смятам че и на малките деца стана ясно,въпроса е че тези 110 дена напан на новото правителство да заблуди и без туй лесно манипулираният ни народ.Всички тези дела свалянане на имунитети няма да доведът до нищо.Политиката в България е лъжи народа,а ние ще крадем и това правителство не пада по-долу.

Добре бе не разбирам вече. Като няма осъдени, що няма осъдени. Като има свалени имунитети и дела е популизъм. Има ли някаква угодия? Аре вземете си изяснете първо какво искате и станете наясно със себе си и после плюйте.

bulgarian1878
11-20-2009, 19:50
amk, не съм сляп и не съм от онези, които не искат да видят, напротив - ИСКАМ да видя какво хубаво е направил Бойко Борисов? Нищо. Да плюе всеки българин може...

kristo
11-20-2009, 20:03
А викаш не те интересува миналото на ББ, важното е какво говори сега- ами точния пример за коня с капаци си ти. По същата логика да спрем да се интересуваме от миналото на Станишев, Румен Петков и Румен Овчаров, щото е важното какво говорят в момента. Наистина си много заблуден, защото каквото ти сервират, вярваш и го приемаш безпрекословно, понеже ББ е симпатичен като човек, гласовит е, харизматичен е и се прави на много искрен с хората. А дали е такъв се вижда само като погледнеш как организира концерти под надслов "Кой каза, че живяхме зле", тоест, че през комунизма е било хубаво.

Дянков ли? Това мекере е поредния мошеник, спуснат от световната олигархия за да заробва България, да я прави още по-зависима финансово и икономически от масоно-еврейски крадливи организации като Световната банда, пардон, банка. Това каква длъжност заема там ни най-малко не ме интересува, защото да представляваш такава мафиотска организация си е срам и позор. Точно световната банка е грабила и продължава да граби с пълни шепи от такива като нас. Обаче щом искаш, вервай си им на тия хубостници, аз няма да ти развалям кефа, явно имаш лична изгода от идването на ГЕРБ на власт.

amk933
11-20-2009, 20:08
А викаш не те интересува миналото на ББ, важното е какво говори сега- ами точния пример за коня с капаци си ти. По същата логика да спрем да се интересуваме от миналото на Станишев, Румен Петков и Румен Овчаров, щото е важното какво говорят в момента. Наистина си много заблуден, защото каквото ти сервират, вярваш и го приемаш безпрекословно, понеже ББ е симпатичен като човек, гласовит е, харизматичен е и се прави на много искрен с хората. А дали е такъв се вижда само като погледнеш как организира концерти под надслов "Кой каза, че живяхме зле", тоест, че през комунизма е било хубаво.

Дянков ли? Това мекере е поредния мошеник, спуснат от световната олигархия за да заробва България, да я прави още по-зависима финансово и икономически от масоно-еврейски крадливи организации като Световната банда, пардон, банка. Това каква длъжност заема там ни най-малко не ме интересува, защото да представляваш такава мафиотска организация си е срам и позор. Точно световната банка е грабила и продължава да граби с пълни шепи от такива като нас. Обаче щом искаш, вервай си им на тия хубостници, аз няма да ти развалям кефа, явно имаш лична изгода от идването на ГЕРБ на власт.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Явно не разбирам чувството за хумор на някои хора. :razz:

amk933
11-20-2009, 20:15
amk, не съм сляп и не съм от онези, които не искат да видят, напротив - ИСКАМ да видя какво хубаво е направил Бойко Борисов? Нищо. Да плюе всеки българин може...

Нищо и кое му е нищо? Явно не сме наясно какво е нещо и какво е нищо.

Първо възстанови еврофондовете, което в условията на криза не са никак малко пари. Второ осигури се стабилен старт за учебната година и се съкратиха разходите за да не си унищожаваме държавния резерв. Трето върза се НАП със Агенция "Митници", което ще носи на България огромно количество пари (стотици милиони). Двете системи са готови за връзване от 2-3 години, но никой не го направи до сега. Имаше ревизии във всички ведомства и една маса хора от миналия кабинет са подсъдими и, ако съдът си свърши работата (което не е бойкова работа) нищо чудно накрая българския закон да види бял свят. Имам експертен кабинет - нещо доста нехарактерно за миналия кабинет, където всички бяха политфигури. Европа ни вярва. Симеончо е на път да си остане без половината земи. БАН е на път да се реформира, което е крайно време, защото познавам маса хора от там, които получават солидни заплати, а не си знаят и адреса на работното място. ДПС и БСП вече не са на власт. Имам твърд лидер, които се съобразява с Европа но не се поддава лесно на натиск. Имаше чистка на политическите фигури, почти на всички етажи във властта (това го знам отвътре). Малко ли е? :-o Това за 100 дни.

А кристо да си плюе, той друго не може.

kristo
11-20-2009, 20:16
Да ти кажа, предвид това, което продължава да става в България, никак не ми е до хумор, сатира и забава, а направо ми се реве. Но на теб щом ти е смешно, предвид това, че българския народ продължава да мизерства и да живее с най-ниските доходи сред страните от ЕС- смей си се. Мен обаче не ми се ядат постните пици на твоя любимец експертчето с женското гласче и тънките очилца.

amk933
11-20-2009, 20:20
Да ти кажа, предвид това, което продължава да става в България, никак не ми е до хумор, сатира и забава, а направо ми се реве. Но на теб щом ти е смешно, предвид това, че българския народ продължава да мизерства и да живее с най-ниските доходи сред страните от ЕС- смей си се. Мен обаче не ми се ядат постните пици на твоя любимец експертчето с женското гласче и тънките очилца.

Ами не ти е виновно новото правителство, ами погрома от старото. ББ да не ти е супермен или батман та да ти влее сумати милярди в икономиката и то във време на тежка криза след един от най-грабливите периоди в българската история. В момента много по-важно е да имаме стабилна икономика и НАКАЗАНИ престъпници (БСП и ДПС и НДСВ) отколкото повишение на доходите. Като излезем от кризата и това ще има. Пак казвам за 100 дни разрушена от комунизъм икономика не се оправя лесно и то в период на криза. :?

kristo
11-20-2009, 20:29
Е да, то на ББ и космоса му е виновен, както народа казва, на крив вол нивата му крива. От икономическата програма на ГЕРБ лъха единствено мизерия, показва се, че ще продължим да затъваме и живеем с най-ниския стандарта на живот, с най-ниските доходи. Намаляване на разходите и съответно повишаване на инфлацията, това става.

Нещо повече, направи се нещо, което дори и при предишното правителство не стана, колкото и некадърно и крадливо да беше то- замразиха се заплатите и пенсиите, съкратиха се с над 300 милиона средствата за здравеопазването, затвориха се маса здравни заведения, дори училища, няма вече курсове за обучения по чужд език, компютърна грамотност и всякакъв друг вид специализации, които държавата спонсорираше, защото това били "излишни разходи". С две думи свободното падане с пълна сила продължава, само такива като теб не могат да свалят розовите очилца и сънуват розови слонове. В областта на социалната сфера ГЕРБ води открита антисоциална политика.

amk933
11-20-2009, 20:35
Е да, то на ББ и космоса му е виновен, както народа казва, на крив вол нивата му крива. От икономическата програма на ГЕРБ лъха единствено мизерия, показва се, че ще продължим да затъваме и живеем с най-ниския стандарта на живот, с най-ниските доходи. Намаляване на разходите и съответно повишаване на инфлацията, това става.

Нещо повече, направи се нещо, което дори и при предишното правителство не стана, колкото и некадърно и крадливо да беше то- замразиха се заплатите и пенсиите, съкратиха се с над 300 милиона средствата за здравеопазването, затвориха се маса здравни заведения, дори училища, няма вече курсове за обучения по чужд език, компютърна грамотност и всякакъв друг вид специализации, които държавата спонсорираше, защото това били "излишни разходи". С две думи свободното падане с пълна сила продължава, само такива като теб не могат да свалят розовите очилца и сънуват розови слонове. В областта на социалната сфера ГЕРБ води открита антисоциална политика.

Като нямаш какво да кажаш поне не говори глупости. Ти като си такъв финансов експерт като свариш икономика вече на дефицит в средата на годината и като разходите ти превишават с 2.5 милярда приходите, какво ще направиш, че ми е много интересно? Заплати ли ще вдигаш или ще гледаш да спасиш валутния борд? Аман от експерти. Естествено, че ще му е криво старото правителство - да не би аз да съм осрал държавата. По-важното е, че тези, които са виновни за това сега се пред Темида. Дали съдиите ще си свършат работата е друг въпрос. Много обичам някой да ми се измъква с клишета като "Е да, то на ББ и космоса му е виновен, както народа казва, на крив вол нивата му крива." Ми крива ще му е, да не е много права, та той да я е изкривил? Много е лесно да критикуваш без да си имаш хал-хабер от политика, икономика и финанси. На думи и приказки всички сте много големи. :?

amk933
11-20-2009, 20:38
Е да, то на ББ и космоса му е виновен, както народа казва, на крив вол нивата му крива. От икономическата програма на ГЕРБ лъха единствено мизерия, показва се, че ще продължим да затъваме и живеем с най-ниския стандарта на живот, с най-ниските доходи. Намаляване на разходите и съответно повишаване на инфлацията, това става.

Нещо повече, направи се нещо, което дори и при предишното правителство не стана, колкото и некадърно и крадливо да беше то- замразиха се заплатите и пенсиите, съкратиха се с над 300 милиона средствата за здравеопазването, затвориха се маса здравни заведения, дори училища, няма вече курсове за обучения по чужд език, компютърна грамотност и всякакъв друг вид специализации, които държавата спонсорираше, защото това били "излишни разходи". С две думи свободното падане с пълна сила продължава, само такива като теб не могат да свалят розовите очилца и сънуват розови слонове. В областта на социалната сфера ГЕРБ води открита антисоциална политика.

За жалост не води антисоциална политика. Аз съм тотално против социалните придобивки. Трябва чиста форма на капитализъм. Да не говорим, че с 10 % данък НЯМА как да има кой знае каква социална политика. Дори това, което се прави е много.

Като искаш социална политика се премести в Швеция и като ти дойде фиша на края на месеца да не ми ревеш тук, че са те орязали с 50% данък, колкото е там. Така се прави социална политика. На България такова чудо не трябва, но за жалост се подкрепя.

kristo
11-20-2009, 20:56
Нали 20 години има капитализъм? Нали БСП бяха най-големите капиталисти, е и? Цъфнахме и вързахме. Проблема на България е, че се тласна от една вредна крайност- комунизма, в друга вредна такава- капитализма. Поне този грабителски, мародерски капитализъм, който ми го тикат в очите и в момента такива като Дянков, ме отвращава тотално и по-скоро ще ме направи антикапиталист, защото аз не виждам никаква полза за обикновения българин от него, а напротив.

Швеция ли? Ами Швеция хем е капиталистическа страна, хем е социална. Само че там капитализма им е друг- социален, затова са страната с най-висок стандарт на живот. Може да имат най-високите разходи, но имат и най-големите приходи, най-високите цени, но и най-високите заплати. В България пък имаме едни от най-високите цени и в същото време най-ниските заплати, които освен това ни ги замразяват, сакън да не ги увеличат, че много лошо и страшно, ще настъпи "икономически срив" и ще се "вдигне" инфлацията. Напротив- инфлацията се вдига именно заради замразяването на заплатите, заради непрекъснатото свиване на разходите от страна и на сегашното правителство.

amk933
11-20-2009, 21:01
Нали 20 години има капитализъм? Нали БСП бяха най-големите капиталисти, е и? Цъфнахме и вързахме. Проблема на България е, че се тласна от една вредна крайност- комунизма, в друга вредна такава- капитализма. Поне този грабителски, мародерски капитализъм, който ми го тикат в очите и в момента такива като Дянков, ме отвращава тотално и по-скоро ще ме направи антикапиталист, защото аз не виждам никаква полза за обикновения българин от него, а напротив.

Швеция ли? Ами Швеция хем е капиталистическа страна, хем е социална. Само че там капитализма им е друг- социален, затова са страната с най-висок стандарт на живот. Може да имат най-високите разходи, но имат и най-големите приходи, най-високите цени, но и най-високите заплати. В България пък имаме едни от най-високите цени и в същото време най-ниските заплати, които освен това ни ги замразяват, сакън да не ги увеличат, че много лошо и страшно, ще настъпи "икономически срив" и ще се "вдигне" инфлацията. Напротив- инфлацията се вдига именно заради замразяването на заплатите, заради непрекъснатото свиване на разходите от страна и на сегашното правителство.

Абе не ми сравнявай Швеция с България. Хем ревеш, че са ниски доходите, хем Швеция. Ти готов ли си да плащаш над 50% данъци. България е една от страните с най-нисък данък. Какво искаш. Хем доходите били лоши, хем да имало социална програма, хем да не вдугали данъците, пак да увеличели заплатите...Ти чуваш ли се? Ако искаш да махнът данъка, да увеличат заплатите със 100% и пенсионерите да получават по 5000 на месец? Какво сравняваш само доходите - сравни и данъците.

kristo
11-20-2009, 21:15
Е да, затова да замразят заплатите и пенсиите и готово, всичко се оправя, икономиката цъфти и вързва. Също така никакви разходи, само "спестявания". Особено за здравеопазването- какви са тези разхищения, я да орежем с над 300 милиона парите за здравеопазването, пък болните ако ще да се телепортират в един по-добър свят, все пак по-важни са икономическите фокуси на другаря Дянков. Хайде стига се прави на ударен, данъците ни били ниски, ти чуваш ли се? Особено за ток и вода в цяла Европа не плащат толкова много, колкото нас. Ако се увеличат заплатите значително, разбира се, това все пак ще спре да е толкова голям проблем, но както виждаш твоето любимо правителство ни замразява заплатите.

А тези оядени и охранени с кисело мляко и бисквити пенсионери-милионери как да не им орежеш и замразиш пенсиите, те са такива разсипници, така се оядоха, че няма накъде, изядоха главата на горките Бойко Борисов и Дянков. Я да се разполагат според чергата, как не ги е срам тези разсипници!

Diam0nD
11-20-2009, 21:21
Защо ли си мисля ,че би било грешка да се вземат земите на царя :)
Трябва да му ги оставят до една !!! Той е може би единствения ,който ще се грижи за тях ! Какво искате да ги опожарят и да дигнат хотели там ? Или да ги изсекат ? Всички знаем как лесничейството си върши работата !

amk933
11-20-2009, 21:30
Защо ли си мисля ,че би било грешка да се вземат земите на царя :)
Трябва да му ги оставят до една !!! Той е може би единствения ,който ще се грижи за тях ! Какво искате да ги опожарят и да дигнат хотели там ? Или да ги изсекат ? Всички знаем как лесничейството си върши работата !

Ти имаш ли идея каква сеч тече в царските гори в момента? Май не!? :-o

Diam0nD
11-20-2009, 21:36
айде дай да видя . Дай клипче ,статия ... щото дори да има сеч ти не знаеш какво ще стане в момента ,в който тези земи станат държавни !!!!
твърде много вярваш в законодателната ,изпълнителната и съдебната власт !

amk933
11-20-2009, 21:40
Е да, затова да замразят заплатите и пенсиите и готово, всичко се оправя, икономиката цъфти и вързва. Също така никакви разходи, само "спестявания". Особено за здравеопазването- какви са тези разхищения, я да орежем с над 300 милиона парите за здравеопазването, пък болните ако ще да се телепортират в един по-добър свят, все пак по-важни са икономическите фокуси на другаря Дянков. Хайде стига се прави на ударен, данъците ни били ниски, ти чуваш ли се? Особено за ток и вода в цяла Европа не плащат толкова много, колкото нас. Ако се увеличат заплатите значително, разбира се, това все пак ще спре да е толкова голям проблем, но както виждаш твоето любимо правителство ни замразява заплатите.

А тези оядени и охранени с кисело мляко и бисквити пенсионери-милионери как да не им орежеш и замразиш пенсиите, те са такива разсипници, така се оядоха, че няма накъде, изядоха главата на горките Бойко Борисов и Дянков. Я да се разполагат според чергата, как не ги е срам тези разсипници!

Пенсиите на пенсионерите бяха увеличени вече в година на криза и то с 10%, което не е малко. Поне не стигнахме Литва, където благодарението на измислената според теб криза, държавата беше пред банкрут и всички пенсии и заплати бяха намалени.

Замразяването, ако не си загрял, изобщо не целеше да изстреля икономиката в космоса, ами да спре дефицита. Ти въобще на ясно ли си какво са 2.5 млрд. дефицит при валутен борд от 8 млрд и икономика от 48? Май не, но си говориш, колкото да не заспиш. Като не трябваше да отрежат бюджета на МЗ, на кое министерство трябваше? Като си толкова оборотен и велик на приказки намери ти 2.5 млрд без да режеш бюджети и да замразяваш доходи. И не аз се правя на ударен, ами ти се правиш на ударен. Вместо да бръщолевиш глупост след глупост и да се излагаш като кифла, провери колко плащат хората в Европа в данъци. Като искаш социални програми, няма да ми хленчиш като ти треснат данък 50% данък. Така е скандинавските страни. Разлика между 10% и 50% не правиш ли? Еми май не - така че за неразбралите 50%>10% или с думи: петдесет процента е пет пъти повече от 10 процента. Разлика пак ли не правиш? Като искаш да ти се увеличи заплатата намери пари. Не стига, че има грамаден дефицит, застрашаващ стойността на лева, който се крепи изкуствено, ами ти искаш и грамаден разтеж в година на кризи. Това да не ти е тука Холивудска фантастика? :? Ти въобще четеш ли се? Нещо така с цифри да можеш да работиш?

amk933
11-20-2009, 21:41
айде дай да видя . Дай клипче ,статия ... щото дори да има сеч ти не знаеш какво ще стане в момента ,в който тези земи станат държавни !!!!
твърде много вярваш в законодателната ,изпълнителната и съдебната власт !

Доволен ли си: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=247025 . Притрябвало ми е да лъжа.

amk933
11-20-2009, 21:42
айде дай да видя . Дай клипче ,статия ... щото дори да има сеч ти не знаеш какво ще стане в момента ,в който тези земи станат държавни !!!!
твърде много вярваш в законодателната ,изпълнителната и съдебната власт !

Вярвам на изпълнителната и законодателната, не на съдебната. ;)

Diam0nD
11-20-2009, 21:46
кажи ми ,че вярвам в конспирации ,ама не ми се вярва да е толкова много . Струва ми се ,че преувеличават ,за да му ги вземат по-лесно и бързо . Може и така да е ... значи с тия гори финито -ни цар ,ни държава ще ги погледне :x

amk933
11-20-2009, 21:47
кажи ми ,че вярвам в конспирации ,ама не ми се вярва да е толкова много . Струва ми се ,че преувеличават ,за да му ги вземат по-лесно и бързо . Може и така да е ... значи с тия гори финито -ни цар ,ни държава ще ги погледне :x

Ето ти друг източник: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=157047 , въпреки че според мен в. Труд е достатъчно достоверен. :)

bulgarian1878
11-21-2009, 07:15
Diam0nD, amk е прав по отношение на горите и те трябва да бъдат върнати на държавата, като силно се надявам наистина да не станат на хотели, но пък то ако бъде направено - ще е лоша реклама за самия Борисов.

После, amk, това котео изброи в първия пост след мен /не мис е цитира, но се сещаш за кое говоря де ^^/ - склонин съм да се съглася с малка част от нещата, повечето са "на път", но сигурните едва бройка.

Аз отново казвам - нищо е, но и дните са малко. Въпросът е да не хвалим примеира на стоте му дни, защото има много време да се оплеска. Пък и ако трябва да бъдем честни и трябва да си изсмучем от пръстите - и БСП са свършили все нещо, нали... ;D

amk933
11-21-2009, 14:20
Diam0nD, amk е прав по отношение на горите и те трябва да бъдат върнати на държавата, като силно се надявам наистина да не станат на хотели, но пък то ако бъде направено - ще е лоша реклама за самия Борисов.

После, amk, това котео изброи в първия пост след мен /не мис е цитира, но се сещаш за кое говоря де ^^/ - склонин съм да се съглася с малка част от нещата, повечето са "на път", но сигурните едва бройка.

Аз отново казвам - нищо е, но и дните са малко. Въпросът е да не хвалим примеира на стоте му дни, защото има много време да се оплеска. Пък и ако трябва да бъдем честни и трябва да си изсмучем от пръстите - и БСП са свършили все нещо, нали... ;D
Там е работата. Че правителството има страхотен старт и ако довърши всичко започната в първите си сто дни ще е добре за България.

Кабинетът ББ направи много повече за 100 дни отколкото БКП за последните 3. Те правеха нещо само в началото. После се започна с кражбите, заменките и т.н. и се замазваха очите на народа със сваляне на цените на парното посред лято. Спряха ни еврофондовете, от магистрала Тракия за 4-те години мандат са построени 27 километра! Направо са се претоварили. Кабинетът Сакскобурготски, който също краде за 4 години направи 80 км. Абе началото е обнадеждаващо и много добро, дано така продължи. :)

kristo
11-21-2009, 21:06
Добре бе икономически експерте, аз няма претенции да съм такъв, ти явно имаш. Обаче един прост въпрос ми се набива в главата като говориш за възвърнатите пари от замразените еврофондове- при положение, че голяма част от тях бяха възвърнати преди приемането на бюджет 2010, който е бюджет на стагнацията и намалените разходи по потреблението, защо тези пари не бяха използвани именно за повишаване на стандарта на живот, за повишаване на доходите на хората, или може би сега ще оспориш мисълта ми с твърдението, че парите са отпуснати за друго? Ами за какво са отпуснати, че нито виждам пътищата да се оправят откакто дойде новото правителство на власт, нито нищо. Пък и надали някой може да ни държи сметка затова за какво използваме пари, които сме си ги изработили и заслужили, които ни се полагат по право и в този смисъл можем да ги използваме както сметнем за добре, стига да е в полза на благосъстоянието на страната ни.

И последно- как искаш да плащаме високите си данъци, като са ни най-ниски заплатите в ЕС? Защото не е нужно да си експерт, за да се сетиш, че високите данъци и цени вървят право пропорционално с високия стандарт на живот, както е в социални страни като Швеция. Да, може да не съм финансов експерт, може да разсъждавам опростено и по народному, обаче елементарната логика те кара да стигнеш до тъй простите изводи, че няма как една икономика да се развива и благосъстоянието на един народ да се повишава когато само му режат заплатите и пенсиите, когато по този начин му се намалява покупателната способност. Как да отчита прираст бизнеса, как да отчитат прираст магазините например, като хората нямат пари да си купуват достатъчно от тях? Респективно, как да върви напред тази икономика и да не се затварят всекидневно магазини, както става, понеже няма кой да купува или купува много ограничено. Пак казвам- може да дразня с едни и същи аргументи, но аргументи, които колкото и да въртиш и сучеш, си остават логични и смислени. Кое е глупост в съжденията ми? Нали Дянков е големия световен експерт? Ами да възвърне 250 милиона загубени пари, айде! Защо мен ме караш, аз какъв съм- министър на икономиката и вицепремиер ли?

lubata619
11-21-2009, 21:33
amk933 Пич мно си запален .. 8-)

amk933
11-21-2009, 23:25
Добре бе икономически експерте, аз няма претенции да съм такъв, ти явно имаш. Обаче един прост въпрос ми се набива в главата като говориш за възвърнатите пари от замразените еврофондове- при положение, че голяма част от тях бяха възвърнати преди приемането на бюджет 2010, който е бюджет на стагнацията и намалените разходи по потреблението, защо тези пари не бяха използвани именно за повишаване на стандарта на живот, за повишаване на доходите на хората, или може би сега ще оспориш мисълта ми с твърдението, че парите са отпуснати за друго? Ами за какво са отпуснати, че нито виждам пътищата да се оправят откакто дойде новото правителство на власт, нито нищо. Пък и надали някой може да ни държи сметка затова за какво използваме пари, които сме си ги изработили и заслужили, които ни се полагат по право и в този смисъл можем да ги използваме както сметнем за добре, стига да е в полза на благосъстоянието на страната ни.

Точно така, нищо още не се строи, защото миналото правителство беше сключило неизгодни сделки за фирми-изпълнители на пътищата и сега всичко се почва наново и начисто. Първо трябва да се обявят конкурси, да спечелят фирми и след това ще почне да се строи. И да тези пари са отпуснати с цел. Не може да ги дадат на фонд земеделие, а те да отидат при пенсионерите. Не трябва да си космически инженер, за да се сетиш, предполагах. :?

И последно- как искаш да плащаме високите си данъци, като са ни най-ниски заплатите в ЕС? Защото не е нужно да си експерт, за да се сетиш, че високите данъци и цени вървят право пропорционално с високия стандарт на живот, както е в социални страни като Швеция. Да, може да не съм финансов експерт, може да разсъждавам опростено и по народному, обаче елементарната логика те кара да стигнеш до тъй простите изводи, че няма как една икономика да се развива и благосъстоянието на един народ да се повишава когато само му режат заплатите и пенсиите, когато по този начин му се намалява покупателната способност. Как да отчита прираст бизнеса, как да отчитат прираст магазините например, като хората нямат пари да си купуват достатъчно от тях? Респективно, как да върви напред тази икономика и да не се затварят всекидневно магазини, както става, понеже няма кой да купува или купува много ограничено. Пак казвам- може да дразня с едни и същи аргументи, но аргументи, които колкото и да въртиш и сучеш, си остават логични и смислени. Кое е глупост в съжденията ми? Нали Дянков е големия световен експерт? Ами да възвърне 250 милиона загубени пари, айде! Защо мен ме караш, аз какъв съм- министър на икономиката и вицепремиер ли?

Ами наистина мислиш адски просто относно икономика и там е проблемът. Ще се повторя за хиляден път ( но явно се налага). Първо заплатите са замразени до юни, а не се замразяват непрекъснато както се опита да изманипулираш информацията. Ем сори, не успя. Второ, заплатите вече бяха вдигнати в началото на тази година и новото правителство плаща тези повишения. Трето, ти сляп ли си? Новини да четеш случайно? Ще те питам за последно: ти НАЯСНО ли си какво е дефицит в средата на годината от 2.5 млрд лева за икономика като българската? Ти наясно ли си, че левът се подържа изкуствено от валутния резерв/борд от 8 милиярда лева? На теб ясното ли ти е, че във време на криза и при такъв дефицит в нашата икономика НЯМА КАК ДА СЕ ВДИГНАТ ЗАПЛАТИ. Трябва да сме благодарни на кабинета ББ, че успя да съкрати разходите минимално болезнено. Защото определено това е далеч от най-лошите вариянти. На теб ясно ли ти е, че, ако се консумират пари от този влутен борд, и той свърши левовата стойност ще рухне? Искаш ли хляба да ти струва 2000 лева? Съмнявам се. Като не разбираш не говори глупости.

amk933
11-21-2009, 23:27
amk933 Пич мно си запален .. 8-)

Естествено, че съм запален. Нали ще уча "Политика, Етика и Икономика". ;) Задължен съм да имам повече от обща култура. Най-малкот ми е известно разделението на силите и основни единици в икономиката и не си позволявам некомпетентни коментари без поне някакво покритие.

bulgarian1878
11-22-2009, 10:00
amk, извъртя темата. Ако правителството продължи както я е започнало с урезки, заради ниския бюджет - ще стане доста по-лошо. Напротив, дано не продължава, както я е започнало, защото достатъчно орязаха от много места. Но имам надежда, надежда една... И дано само не си остане несбъдната мечта. :)

Айде стига с този спор, нека видим, та ще говорим после. Пак обаче ще напиша - дано песимизмът ми се разочарова и дойдат по-хубави времена.

amk933
11-22-2009, 21:35
amk, извъртя темата. Ако правителството продължи както я е започнало с урезки, заради ниския бюджет - ще стане доста по-лошо. Напротив, дано не продължава, както я е започнало, защото достатъчно орязаха от много места. Но имам надежда, надежда една... И дано само не си остане несбъдната мечта. :)

Айде стига с този спор, нека видим, та ще говорим после. Пак обаче ще напиша - дано песимизмът ми се разочарова и дойдат по-хубави времена.

Като казах започнало, имах предвид, че добре се тръгна със съд и еврофондове и, че се справят добре с кризата, което е трудно за едно младо правителство, избрано в средата на един икономически пущинак. :)

А иначе ето го лошия Дянков с грабителските си ходове ->http://dnes.dir.bg/2009/11/22/news5418788.html . Кристо, сигурно пак ще каже, че е популистки ход, предполагам? :? :?