PDA

View Full Version : Нахални съседи !!!



mochsis
11-08-2009, 00:57
Имам мноогоо гадни съседи ! Преди 2/3 седмици си направихме нова ограда на къщата, обаче на "любимите ми съседи", които по цял ден висят в нас и даже не ми дават да ям от собствените си бомбони :-D, оградата не им харесвала, щото била много висока и им закривала гледката. Естесвено оградата беше направено специално с тяхното съгласие. Една събота както си седех в нас и разбрах, че комшийката ми е подала молба в съда и била проверила колко точно е позволено да е висока... пфф. Аз мисла, че тя няма право да подава молба в съда, след като не е дала нито една стотинка за нея ! Не знам кфо да права... не че е моя работа де... ама никой от наще не отстъпва :-D, а и попринцип до утре требва да е махната ! :-D

blgt
11-08-2009, 03:25
аз както го виждам имаш три варианта:
А. да видиш какви права имаш по закон, да се бориш за тях в съда, след 2-3 годинки дело и непримирима омраза с комшата да се примириш и да се откажеш от вариант А, минавайки на Б или В.
Б. да се примириш и да направиш квото иска. препоръчвам при този вариант също така да не ти пука за такава глупост - и без това вероятно харчиш достатъчно нерви за по-важни неща.
В. да издириш отнякъде комшата какви връзки е извадила за това решение да ти свалят оградата, да извадиш от ръкава по-дебели връзки от нейните и да се окаже тя с въпросните варианти А, Б и В.

.
.

Jumbie483
11-08-2009, 06:48
Аз мисла, че тя няма право да подава молба в съда, след като не е дала нито една стотинка за нея !

Има пълното право да подава молба !
И най-добрият вариян според мен е да поговорите цялото семейство с нея. Преговаряйте, баламосвайте се и т.н.

cookie_master
11-08-2009, 07:46
щом и тe сa дала съгласието си за тази ограда според мен нямат право да се оплакват

Biskfitka
11-08-2009, 11:53
Оф ...ми нали е дала съгласието си...иначе да,има право да подава молба,но едва ли и пречи чааак толкова много.Просто я е хванал ината явно..

mArMaLaDkA
11-08-2009, 12:33
И как ще се докаже, че си е дала съгласието? Да си е сложила подписа на някаква бланка, лист, салфетка, ако щеш? Не? Съответно няма как да докажете, че си е дала съгласието за въпросната ограда и един вид излиза, че правите всичко на собствена глава, без да се допитвате до другите.

Biskfitka
11-08-2009, 20:32
То май трябва да се подписва на декларация или нещо такова,че е съгласна...