PDA

View Full Version : Парите и... сметките



Bibz
11-08-2009, 09:35
Една друга тема ме накара да се замисля по този въпрос, специално за нас тийнеджърите. Всички млади двойки обичаме да излизаме и да се забавляваме. Но малко от нас работят и повечето взимаме пари от родителите си. Като изключим богаташчетата, според вас трябва ли или поне нормално ли е момчето почти винаги да плаща общата сметката. Не говоря за големи суми, а за 3-4-5лв. Когато излезете двамата на кафе, кой от вас плаща общата сметка ? (Отново казвам, говоря за по-дребни пари) :wink: :neutral:

Защото мен никога и нито едно момче не ме е оставяло да платя аз, дори когато съм настоявала. :(

Presley
11-08-2009, 09:45
Някой път той,някой път аэ.
Попринцип така правим с всимки мои приятели.

Bibz
11-08-2009, 09:52
Например отскоро излизам с едно момче. Някъде от 3 седмици, но сме излизали 5-6 пъти. Та 3 или 4 пъти сядахме на кафе и той не ми позволи да платя сметката естествено. :D Някакво... кофти ми е така, сядаме, поръчвме си нещо и накрая той вади парите и плаща. :( Един път така леко подметнах защо винаги той плаща, но не получих отговор, свързан с въпроса. :?

Hilary_
11-08-2009, 09:54
Не обичам да ми плащат сметките .. повечето пъти просто всеки си плаща неговата .. :-o Макар, че много се дразня като отидем някъде и сметката винаги я дават на момчето, с което съм .. не е честно .. дискриминация!!! :lol: :lol:

Priceless
11-08-2009, 09:55
Ми на мен ми е тъпо, като постоянно ми плащат, ама .. щом настоявааа :D

Stan4o123
11-08-2009, 09:56
ами да...нормално е момчето да плати...затова не водя момичета на кино :D ,винаги ми се дърпат,ама тва е положението!

Bibz
11-08-2009, 10:00
Оф, кофти е да си момиче. 8-) Момчето, с което излизам, не ми позволява да платя моята част от сметката, какво остава и неговата. :(

3oPuTy
11-08-2009, 10:02
Мразя,когато някое момче реши да ми прати сметката ... Такива скандали правя после,че просто не е истина! :-x :-x :-x

fc
11-08-2009, 10:04
ХАхаха, всички говорите така, ама като момчето тръгне да плаща сметката такава усмивка вадите, че ще се насерете още малко...

nikodine
11-08-2009, 10:06
Ем, ние примерно сме се разбрали с приятелката ми за сметките че когато аз имам пари, аз плащам, когато нямам, а тя има- тя плаща :) и така... поне за това се разбрахме доста отдавна и така е супер :) кат няма кинти... единият баламосва продавача а другия краде чипс :D :D :D

Bibz
11-08-2009, 10:06
Не е вярно. На мен специално ми е много кофти. :? Как да направя така, че да пратя аз поне 1 път. :-o След като не знам как да говоря с него, особенно в моя случай, не се познаваме много много добре.

mechtaq_za_teb
11-08-2009, 10:08
Отначало постоянно настояваше да плаща, но вече както дойде... понякога плащам аз, понякога той. :)

Hilary_
11-08-2009, 10:10
ХАхаха, всички говорите така, ама като момчето тръгне да плаща сметката такава усмивка вадите, че ще се насерете още малко...

следващия път ела да видиш дали вадя усмивка или го бия през ръцете .. :o :o

Lincheto
11-08-2009, 10:15
ХАхаха, всички говорите така, ама като момчето тръгне да плаща сметката такава усмивка вадите, че ще се насерете още малко...

Оф глупости... Аз лично се чувствам супер кофти както и повечето момичета.

3oPuTy
11-08-2009, 10:22
ХАхаха, всички говорите така, ама като момчето тръгне да плаща сметката такава усмивка вадите, че ще се насерете още малко...

Оф глупости... Аз лично се чувствам супер кофти както и повечето момичета.
Съгласна съм!
За мен дори е унизително,когато някое момче дори предложи да ме почерпи!!!

niku
11-08-2009, 10:31
нормално е момчето да плаща .. нали трябва да се изтъкне като "кавалер"

gabi_94
11-08-2009, 10:34
Ем не мисля, че е удачно винаги момчето да плаща. Не съм излизала кой знае по колко срещи но предпочитам да си платя мойта сметка, понякога убеждавам момчето, друг път не, но винаги се чувствам тъпо като некой ми плаща сметката...

hahavteen
11-08-2009, 10:38
Понякога плащам аз понякога той. Примерно един път като бяхме в неговия град излязохме да вечеряме с негови приятели и той нямаше пари в себе си така че платих аз а на следващия ден той ми плати билета за да се върна в моя град. Или като ходим на кино аз плащам билетите а той пуканките и колата (или обратното). И двамата не работим така че ми е неудобно да го оставям да ме черпи макар че и това се случва но само ако много настоява.
С бившия ми бях свикнала винаги той да плаща но той работеше и имаше повече пари на разположение от мен пък и в Кипър манталитета е друг.
Като цяло не обичам да ми плащат сметката особено пък мъже които не познавам добре.

Zaharinka
11-08-2009, 10:43
Оо никога не са ми плащали сметките по заведенията.Моя единствено ми плати 80 ст за градски транспорт понеже имах само едри пари в мен.

doomkillerr
11-08-2009, 10:56
Мразя,когато някое момче реши да ми прати сметката ... Такива скандали правя после,че просто не е истина! :-x :-x :-x

"3oPuTy" - Не са много момичетата, като теб на които да не им е приятно момчето да плати общата сметка!

Оффтопик: Между другото си търся "добро", "хубаво", "скромно" и "усмихнато" момиче за жена! Ако някоя дама има интерес да пише на ЛС...

по темата: В повечето случай всеки си плаща отделно своята сметка или както каза някой по нагоре се редуваме... аз черпя днес, утре тя и т.н. Е разбира се, че и аз обичам да се проявявам и като кавалер и да плащам цялата сметката, но всяко нещо си има граници все пак... :-D

ivcheto0o
11-08-2009, 10:56
не мисля 4е някои трябва да ми пла6та сметката,имам си пари и родители ,никои друг не е длъжен ...

lipsvashh_mi
11-08-2009, 11:11
не обичам да ми плащат сметките и да завися от някой...щом съм се съгласила да изляза с някой,съм си преценила освен дали ще ми е приятно с въпросния човек,дали финансово мога да си го позволя ..така,че варианта той да плаща цяялата сметка отпада...няколко пъти се е случвало да си редуваме-ту той ,ту аз,но пак ми беше някво некомфортно :?

titinkaa
11-08-2009, 11:18
Еми аз от както ходя с моя приятел всеки път аз настоявам,ама той все ми се кара,вика ми "Аз работя аз ще плащам"-един път щяхме да се скараме ама за да не се стигне до там аз пак отстъпих той да плати щом иска,ама пак ми стана кофти

FantaMen
11-08-2009, 11:58
Аз съм на принципа Плащам аз но ако ми изкара някой поглед дърпам ръцете щото после не се знае :D :D :D :D Луди глави са тези момичета

Korrnyy
11-08-2009, 12:14
Неудобно ми е да ми плащат сметките.
Почти винаги всеки си плаща неговата... така сме се разбрали и вече няма скандали по тоя въпрос :D :-)

Biskfitka
11-08-2009, 12:17
Оф, кофти е да си момиче. 8-) Момчето, с което излизам, не ми позволява да платя моята част от сметката, какво остава и неговата. :(

martini
11-08-2009, 12:22
Моят приятел плаща сметката почти всеки път(аз мн рядко).Не съм особено съгласна.Ако не иска само аз да я плащам,по-добре да я делим.Но той не иска и все настоява,та напоследък съм спряла да споря.Все пак той не работи,аз също и парите идват от родителите.

Bebaals
11-08-2009, 12:52
Аз съм на принципа, или аз плащам или делим 8-) Неудобно ми е момчето да ми плаща сметката. За това ако излизам на първа среща и отидем на кафе предупреждавам момчето, за да няма караници после :D

sweet_sorcerer
11-08-2009, 13:04
Редуването му е майката :D

stylo
11-08-2009, 13:21
Първия път,когато се видяхме той плати сметката.После пак настояваше,ама станахме на редуване 8-)

Sladurcho
11-08-2009, 13:32
До тук само четох как момичетата се възмущават че момчетата им плащат сметките, но има и такива които се дразнят от точно обратното.Виждал съм мои познати как се възмущават от това че са излезли с дадено момче а той не е платил сметката и т.н. Аз лично не оставям момичето да плаща сметката.Парите дет ще ги даде за сметката може да ги даде да си вземе нещо за нея :) аз поне така мисля.Виждам че на повечето момичета им е кофти но няма как.Момчетата искаме да се изфукаме едва ли не пред вас или просто защото сте ни слабост и затова искаме да плащаме всичко(стига да имаме възможност разбира се)

bqsna_teenagerka
11-08-2009, 13:34
Ами принципно,така повелява...но аз лично НЕ МОГА И НЕНАВИЖДАМ някой да ми плаща сметката,,,затова винаги стават едни спорове :D Нормално е,но вкрайна сметка ние момичетата трябва да бъдем също самостоятелни! И да отстояваме достойнстовото си ;д,което малко...от нас имат

Sladurcho
11-08-2009, 13:47
Че кой ви прави нещо на достойноството ви.това е просто един жест от наша страна а вие го изкарвате кой знае какъв проблем.За мен някой да ви тъпче достойнството е да ви прави на шматки( с извинение) и да се държи гадно и пренебрежително с вас пред приятелите ви и да се прави на много голям а вие едва ли не му вървите след г*за щот не можете без него. НЕ виждам от какво се оплаквате толкова :)

flowerlina
11-08-2009, 13:49
Нито обичам, нито оставям да ми плащат сметките :?

Bibz
11-08-2009, 14:26
Не мисля, че точно достойнсвото. Но ми е кофти, след като не се издържа сам, да плаща и за мен от неговите джобни... :? :? :?

sunshinepp
11-08-2009, 14:30
щом го желаят (да плащат сметки) цял живот ще са така..така че да свикват от малки..няма лошо :D

ef4etyYy
11-08-2009, 15:09
м...се тая 8-)

300
11-08-2009, 15:26
Миии аз съм мъжко ,и абсолютно винаги аз плащам сметката без значение дали е 2-3-5 -10-20 -50 лева.Просто когато съм с момиче на което държа това ,че плащам е подробност на която не се обръщам внимание!Дори е задължение..... чувствам се като 5 то класник ако мацето се опитва да плати :-)

sunshinepp
11-08-2009, 15:35
Миии аз съм мъжко ,и абсолютно винаги аз плащам сметката без значение дали е 2-3-5 -10-20 -50 лева.Просто когато съм с момиче на което държа това ,че плащам е подробност на която не се обръщам внимание!Дори е задължение..... чувствам се като 5 то класник ако мацето се опитва да плати :-)


е тва е момчето! 8)

golqmumnik
11-08-2009, 15:47
Тя плаща сметките по заведенията,а аз плащам бензина на Аудито. 8)

ImmortalForever
11-08-2009, 16:12
Ще плати сметката той, ама дали ще се надява на втора среща с мен?? Айде всеки по отделно..Ако така ще я подкарваме..Къде отиде независимостта?

Bibz
11-08-2009, 18:00
Миии аз съм мъжко ,и абсолютно винаги аз плащам сметката без значение дали е 2-3-5 -10-20 -50 лева.Просто когато съм с момиче на което държа това ,че плащам е подробност на която не се обръщам внимание!Дори е задължение..... чувствам се като 5 то класник ако мацето се опитва да плати :-)

Да, но момчетата на 15-16 години, които не работят? :wink:

300
11-08-2009, 20:28
На 18 съм и не работя ! Това не пречи поне малко уважение да показвам към момичето до мен ! Аз мъж ли съм в тая връзка или пу**а ?

Snickers
11-08-2009, 20:32
Ох, аз не бих позволила някой да ми плати сметката. Той не работи, за чий уй да ми плаща сметката?
Бих позволила само в краен случай и САМО ако има повод...

ScarletBite
11-08-2009, 20:49
Момчето трябва да изкара пари и да тръгне да плаща цялата сметка, просто така е прието - иначе прави лошо впечатление.Момичето пък трябва да знае, че ако му позволи да плати, му става длъжна, което не е никак хубаво.
Лично аз не позволявам да ми плащат сметките.

miminka__94
11-08-2009, 20:56
еми последно до преди няколко дни излизах с момче с възможности така да се каже 8-) не работеше но баща му и майка му му даваха доста ... и под доста разбирате доста и само той плащаше аз се дразнех казвах му го,а той отговаряше : "достави ми това удоволствие" се едно като плати сметка от 2 лв и е повече мъж ... в кафето не му вдигах скандали ама след това да ... имало е случай когато съм му казвала,че за последно излизаме ако ще прави така :o за мен е супер неудобно аз си имам пари да си плащам сметките не е нужно той да го прави -като има пари да си плаща неговата част и така ... и даже свидетели на случайте когато той плаща(винаги :( ) пуснаха слух,че съм куХЪ лейка и ходя с него заради парите :razz:

kypo
11-08-2009, 20:58
предишната ми приятелка ми позвол исамо веднъж за цяла една година да и купя един билет за кино за 5 лв и това беше! винаги си делихме, тя така искаше, а това беше и една от причините поради която я обичах освен всички хиляди други... веднъж ме черпи едно кафе тя, ама аз и оставих 2 лв скрити в колата и чак след месеци и казах щото не ги беше намерила в жабката изобщо...както и да е

а със сегашната сме на принципа един път аз, един път тя. ама ми дължи една солидна сметка от 30 лева, да видим кога :x в началото доста пъти само аз плащах.. .ама се тая, и без тва нещо куца! :?

snufff
11-08-2009, 21:06
ебаси...при мене нема такива филми..всеки си плаща..баахтии.. :D

qazwsx
11-08-2009, 21:09
spored men vyzrastta 10-18 god vseki ot nas se u4i kak da boravi s parite ... pove4eto mom4eta sa sviknali da davat kato imat ... abe na kratko az sym edna golqma skryndza :D ... s priqtelkata si opravqme smetkata vseki za sebesi ...

blondeVIP
11-08-2009, 21:26
Хах абе зависи, познавам един приятел, който не е от най-големите богаташи, но винаги ме черпи, 'щото е джентълмен. . Иначе в момента с слънцето нямам никакви проблеми. . той има пари - той плаща. . аз имам - делим ги :D:D:D Ама какво да се прави. . аз като му готвя през ден той не е плащал скоро сметката в Билата :D:D:D

Neopitom3na
11-08-2009, 21:34
аз мисля, че като плати някаква сметка от левче се мисли за .. по- голям мъж :D

ef4etyYy
11-08-2009, 21:40
еми последно до преди няколко дни излизах с момче с възможности така да се каже 8-) не работеше но баща му и майка му му даваха доста ... и под доста разбирате доста и само той плащаше аз се дразнех казвах му го,а той отговаряше : "достави ми това удоволствие" се едно като плати сметка от 2 лв и е повече мъж ... в кафето не му вдигах скандали ама след това да ... имало е случай когато съм му казвала,че за последно излизаме ако ще прави така :o за мен е супер неудобно аз си имам пари да си плащам сметките не е нужно той да го прави -като има пари да си плаща неговата част и така ... и даже свидетели на случайте когато той плаща(винаги :( ) пуснаха слух,че съм куХЪ лейка и ходя с него заради парите :razz: ъ.. ти си отказвала да ти плаща сметката НОО "си с него заради парите" :shock: мм има логика :lol:

300
11-08-2009, 21:54
Не е важно колко голяма сметка си платил ,а това че не се замисляш когато си поръчваш нещо ... сигурен ,уверен ,спокоен си че няма да се изложиш .......

Sladurcho
11-08-2009, 22:01
Момчето трябва да изкара пари и да тръгне да плаща цялата сметка, просто така е прието - иначе прави лошо впечатление.Момичето пък трябва да знае, че ако му позволи да плати, му става длъжна, което не е никак хубаво.
Лично аз не позволявам да ми плащат сметките.

Не мисля че като платим една сметка и трябва да сте ни длъжни или да знаете че в края на вечета тряя да ни прайте яко свирки за да се реванширате :-x Според мен няма нищо лошо и задължаващо в това момчето да направи тези жестове към половинката си.Все пак както казаха ние мъже ли сме или лукови глави

miminka__94
11-08-2009, 22:04
еми последно до преди няколко дни излизах с момче с възможности така да се каже 8-) не работеше но баща му и майка му му даваха доста ... и под доста разбирате доста и само той плащаше аз се дразнех казвах му го,а той отговаряше : "достави ми това удоволствие" се едно като плати сметка от 2 лв и е повече мъж ... в кафето не му вдигах скандали ама след това да ... имало е случай когато съм му казвала,че за последно излизаме ако ще прави така :o за мен е супер неудобно аз си имам пари да си плащам сметките не е нужно той да го прави -като има пари да си плаща неговата част и така ... и даже свидетели на случайте когато той плаща(винаги :( ) пуснаха слух,че съм куХЪ лейка и ходя с него заради парите :razz: ъ.. ти си отказвала да ти плаща сметката НОО "си с него заради парите" :shock: мм има логика :lol:

еми ... те така го казаха 8-) имат много добра логика мда :lol:

Sladurcho
11-08-2009, 22:13
Пуснали са този слух защото повече момичето заради парите са навъртат около по заможните момчета. не казвам че и ти си такава :) и не ставаме повече мъже като дадем 2-3-5 или 10лв за сметката но и вие не сте повече жени като ни откажете дигнете панаир в заведението и си дадете 5те лева за сметката :)

totik
11-08-2009, 22:16
Това е доста интересна тема.Аз смятам че момичето има право да си плаща-за да не се чувства купено по някакъв начин :) .

miminka__94
11-08-2009, 22:20
Пуснали са този слух защото повече момичето заради парите са навъртат около по заможните момчета. не казвам че и ти си такава :) и не ставаме повече мъже като дадем 2-3-5 или 10лв за сметката но и вие не сте повече жени като ни откажете дигнете панаир в заведението и си дадете 5те лева за сметката :)

и аз мисля така за това никога не вдигам скандал в заведението изчаквам да останем сами и тогава го почвам 8-) глупаво е хората да слушат нашите проблеми защотото най-често към тях добавят и тяхна измислица и става ... мазало 8-) и все пак за мен най-добрия начин за хора на възраст под 20 е на първа среща нека момчето плати ... може и 1-2 пъти месечно да плаща за да си има и мъжко достойнство ... но в другите случай сметката се дели на 2 и така :)

GaBiIi__
11-08-2009, 22:52
ее тва е мн досадно плаща 1вия 2рия 3тия път ама след тва какво като сме момичета наще пари не ни ли дават ..... тцттц мразя да ми плащат сметката и все пак ако се стига до скандал кой да плати ... остава голям бакшиш 8-)

sunshinepp
11-09-2009, 06:22
Ох, аз не бих позволила някой да ми плати сметката. Той не работи, за чий уй да ми плаща сметката?
Бих позволила само в краен случай и САМО ако има повод...

а ти работиш ли?

Iria
11-09-2009, 07:43
Лятото когато ходех с бившия ми почти винаги си плащахме поотделно . Имало е и случаи когато той плаща де.

Bibz
11-09-2009, 07:51
Мм :-D Мислех, че ще кажете, че темата е много глупава, че ще се напишат две мнения и тя ще остане някъде назад. Но като гледам, някои казват, че е интересна и виждам вече 5 страници. :D И отново ви потсещам, не говоря за 40годишни богати чичковци, а за нас - тийнеджърите. Без значение дали работят, или не. Защото все пак има и такива, на 16-17-19, които работят. :)

Nikneg
11-09-2009, 08:33
Най-добре е първите 1,2,3 пъти момчето да плати,все пак трябва да се спазва етикет 8-) а след това разбира се може и момичето да се включва
но не като веднъж вече е пожелало и после въобще да не се интересува :?

все пак не сме на 30 години,а и знам,че и при тях не винаги мъжът плаща :)

Rofl4e
11-09-2009, 09:29
Няма значение кой ще плати сметката.. (но винаги той настоява да я плаща).

момче като него никога няма да позволи момичето да му плаща сметките.

Nich
11-09-2009, 11:13
оххх аз направо подивявам ако някой се опита да плати сметката.... не знам що... :-o ама просто не понасям 8-)

Marinchety
11-10-2009, 11:26
Необичам да ми плащат сметките или каквото и да било друго, за да съм излезнала значи имам пари, а не съм излезнала като разчитам момчето да ми плаща сметките, за да ми се прави на кавалер ... Обичам аз да си плащам всичко, за да не съм длъжна на никого 8)

ELiTyYy
11-10-2009, 12:27
сегащния ми приятел плаща винаги сметката...
била тя 5лв или 35 .. ..никога не ми е приемал парите за сметки...

guinessgirl
11-10-2009, 18:41
който има пари в момента-той черпи

m0n4yyy
11-10-2009, 18:45
Мисля, че след като момчето настоява да плати сметката би трябвало дамата да отстъпи .. неписано правило е .. :) :)

cherinka
11-10-2009, 18:51
и аз като по-малка напирах като вас "О,АМЧИ как мъж ще ми плаща сметката?!не става"
но с времето осъзнах,че просто е безмислено да водя спорове и да се цупя, че не ме оставят да си платя сама.
Като напират и се бутат да плащат сметки - ЗА ТЕХ СИ Е!
Но съм излизала и с момчета, които просто плащат само собствените си сметки без обеснения и си изваждам паричките да си платя.

Чесно казано вече ми е все едно кой плаща и кой не,все ми е тая дори кой ще плати,всичко се е обезмислило толкова, че няма накъде

liubopitko
11-10-2009, 20:28
Не е вярно. На мен специално ми е много кофти. :? Как да направя така, че да пратя аз поне 1 път. :-o След като не знам как да говоря с него, особенно в моя случай, не се познаваме много много добре.

Ми как.. или говори директно с него за това или си измисли някакъв повод и му кажи "аре ся аз черпя за еди си какво..." или просто ставаш до WC и отиваш при сервитьорката и плащаш.... това второто май е тъпо :D

Co0kieGirl
11-10-2009, 21:03
който има пари в момента-той черпи
ее извинявай,но е съвсем логично,че ако излизаш на среща ще си носите и двамата пари..
Иначе и на мен не ми е много приятно..Помня първата си среща,когато трябваше да гледаме един филм.Срещнахме едни познати от даскалото и нали как си,що си,тва' гаджето ли е :lol: и в този момент въпросното момче вече беше купил билетите.Почуствах се доста не удобно и веднага след това върнах жеста,като ядохме в МакДоналдс :D Докато той ме изпращаше към спирката тръгнах да му обяснявам и настоявах да му дам парите за билета.Измъкна се се оправданието,че той бил момчето :lol:
Иии двамата не работим,все пак тогава аз бях на 13,а той на 14 (и все още сме на тези години де) :D

fc
11-11-2009, 11:19
ХАхаха, всички говорите така, ама като момчето тръгне да плаща сметката такава усмивка вадите, че ще се насерете още малко...

следващия път ела да видиш дали вадя усмивка или го бия през ръцете .. :o :o
Значи смятай с какъв излизаш, щом ще ти позволи да го пляскаш през ръцете...

BloodyAmy
11-11-2009, 11:30
Спомням си, че първия път той плати, след това всеки неговата. Наскоро също той плати, но все пак не ходя с него на кафе, за да ми плаща сметките, а за да сме заедно. (:

chereshkaa
11-11-2009, 14:34
По принцип всеки си плаща сметката,ама когато нещо е сгафил и му се сърдя той плаща всичко 8-)

bybit0o0
11-11-2009, 23:01
Не мога да си представя как момиче ще се редува с момче за плащане на сметки и .... как може момичето да плати цялата сметка..това е смешно..ако момчето има възможности е учтиво то да плаща,така показва уважение и не знам...ако е приятелско кафе всеки да си плаща ама момичето да плаща и за момчетооо... :shock:

hahavteen
11-12-2009, 05:13
Не мога да си представя как момиче ще се редува с момче за плащане на сметки и .... как може момичето да плати цялата сметка..това е смешно..ако момчето има възможности е учтиво то да плаща,така показва уважение и не знам...ако е приятелско кафе всеки да си плаща ама момичето да плаща и за момчетооо... :shock:

И аз като бях по-малка така си мислех...
Ама не ми е съпруг все пак и парите не са общи така че защо да ми плаща моята сметка? Ако пък плати той цялата сметка защо да не му върна жеста някой път а да му оставам длъжна? Не виждам причина да не го направя... Това че е мъж не значи че има повече пари от мен (ок де моят приятел има но все пак...) . А и дори да има повече пари защо да трябва да го задължавам да ги харчи за мене след като и сама мога да си платя? Наще за какво ми ги дават тия пари да си ги кътам за черни дни ли? :? Освен това не искам един ден да дойде и да ми каже "Ти знаеш ли колко пари съм похарчил по тебе а ти сега бла бла" както се е случвало при доста мои познати. По-добре да си знам че на никого нищо не дължа.

Kajo
11-12-2009, 06:41
Например отскоро излизам с едно момче. Някъде от 3 седмици, но сме излизали 5-6 пъти. Та 3 или 4 пъти сядахме на кафе и той не ми позволи да платя сметката естествено. :D Някакво... кофти ми е така, сядаме, поръчвме си нещо и накрая той вади парите и плаща. :( Един път така леко подметнах защо винаги той плаща, но не получих отговор, свързан с въпроса. :?

какво очакваш.. джентълмени сме 8) 8-)

Luscious_Heart
11-12-2009, 07:09
Когато излизам с приятели, всеки си плаща неговия пай.
А за гаджета... ем там, или единият, или другият.. :D Да има баланс - тъй трябва да е. ;)

ddanii1994
11-12-2009, 09:37
мм според мен момчето трябва да плати сметката .. но и на мен понякога ми става супер кофти,заради това понякога казвам-Аз ще почерпя този път! и това е,е много ясно ,че първите 3 мин се дърпа ама ... или пък ако наистина не ми позволи просто след като станем и например ни се прияде сладолед или нещо там друго искаме да си вземем аз плащам набързо и ткамз проблема е решен :-D :-P :P :P :P

moon_flower
11-12-2009, 11:30
Плащам аз от извстно време насам,но го правя по своя воля.Сега аз мога да си го позволя,а той не.Така че просто зависи от това с колко пари разполага всеки от нас.
А само не разбрах какво значи "да изключим богаташчетата".Някои от въпросните богаташчета имат родители,които работят по 20 часа,та и отгоре и жертват личния си живот в името на работата.Не мога да разбера каква е тая омраза към преуспелите хора.Ако някой е беден,то това се дължи на мързела му.

andrags
11-12-2009, 11:44
Да бе.. не мога да си предствавя да изляза с момиче на кафе и тя да плати.. даже е тъпо..
Дори и за малки сметки пак момчето трябва да плаща, защото все едно няма пари за 1 кафе, апък камоли ако стане нещо, за накякъв подарък, апък и все пак е по-мъжко, не като някой шушуминга събрал 5 лв на жълти стотинки и да ги брой 1 по 1 :? :?
Вадиш една стабилна банконата и си говот ;)

moon_flower
11-12-2009, 11:55
Да бе.. не мога да си предствавя да изляза с момиче на кафе и тя да плати.. даже е тъпо..
Дори и за малки сметки пак момчето трябва да плаща, защото все едно няма пари за 1 кафе, апък камоли ако стане нещо, за накякъв подарък, апък и все пак е по-мъжко, не като някой шушуминга събрал 5 лв на жълти стотинки и да ги брой 1 по 1 :? :?
Вадиш една стабилна банконата и си говот ;)
Да,така е принципно,но има случаи,в които просто може да няма пари.

andrags
11-12-2009, 12:08
Като няма пари... ще седи на дупето или ще каже на техните, че ще излиза с момиче и му тряят кинти ;)
Винаги има начин ;)
Аз последния път като казах на нашите дайте ми 20 лв, ще излизам с момиче и баща ми каза: на ти 50, че да не се излагаш :Д: Д :D

moon_flower
11-12-2009, 15:34
Като няма пари... ще седи на дупето или ще каже на техните, че ще излиза с момиче и му тряят кинти ;)
Винаги има начин ;)
Аз последния път като казах на нашите дайте ми 20 лв, ще излизам с момиче и баща ми каза: на ти 50, че да не се излагаш :Д: Д :D
Да,но баща ти ги има тия пари.Има случаи,в които не можеш да поискаш от вашите,защото не могат да ти дадат.Не искам да разказвам нашия,няма смисъл,но просто не винаги можеш да намериш пари.

fflorinaa
11-12-2009, 21:15
На първата среща плати той , настоя да черпи , а на втората какво да правя ? Аз ли да му върна жеста и да го черпя или да делим ? :-o

LuxurySk0B
11-13-2009, 08:07
Аз нямам гадже > харча само за себе си

andrags
11-13-2009, 10:14
На първата среща плати той , настоя да черпи , а на втората какво да правя ? Аз ли да му върна жеста и да го черпя или да делим ? :-o
Ако аз разибявам момиче.. ще е ме срам ако тя плати сметката ;)
Остави той да го направи ;)
Все пак е кавалер ;)

RochelleSpears
11-13-2009, 11:28
Ту единия,ту другия.

SweetyyBaby
11-13-2009, 12:44
И аз мисля че по добре да се редуват , но щом момчето иска да плаща и ако има възмиожност да го прави добре :D :P