PDA

View Full Version : Амфетамини въпрос и проблем....



lisi4ok
11-08-2009, 11:27
Здравейте, исках да попитам на какво точно вредят амфетамините, колко силна им е вредата примерно саизмерима с алкохола,
до колкото знам те вредят на: Мозъка, черния дроб, сърцето, бъбреците.... Искам да питам на мозъка, черния дроб съизмеримо с алкохол(твърд) колко горе доло са вредни.

А проблемът ми е, значи това лято реших да пробвам амфетамини... и всичко точно, първо вземах един път месечно, но напоследак взех да взимам доста често(на седмица по веднъж), и аз незнам защо, от една страна се случва все така, че ще отидеме на купонче с приятели и т.н. и напоследак доста се притесних, ако може някой да ми каже какво мога да предприема,
защото некси неискам да ставам зависим.... и да взимам всеки ден.

MaLty
11-08-2009, 12:19
За мозъка и черния дроб знам,за другите не съм сигурна. :)
Не съм пробвала за да ти кажа..

А тфа за зависимостта..еми опитай се като ходиш на "купонче" да не взимаш.

amk933
11-08-2009, 13:58
И да ти огговоря на това всичкото ще ги спреш ли? Не. Какъв е смисълът? :? Наркомани бивши няма.

Но това не е мой проблем. Щом питаш, казвам ти а пък ти си решаваш дали ще си трошиш главата.

Да амфетамините СА много по-вредни от алкохола. Неслучайно едното е забранено, а другото - не. Увреждата страшно силно мозъка и невроните, както и черния дроб. Употребата им може да доведе до амфетминова психоза, което е много близко по симптоми до шизофренията. Могат да доведат до параноя и депресия, подтикваща към самоубийство. Зависимостта нараства и е физическа и психическа. Водят до импотентност, тахикардия, аритмия и конвулсии. Рискът от сърдечен удар се увеличава многократно. Достатъчно написах. :) Ясно е, че са много по-вредни от алкохола.

LittleDude
11-08-2009, 14:00
по е яко да ги пушиш като са в някой масур :lol: :lol: :lol:

aloveyou
11-08-2009, 14:36
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D1%84%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D 0%BD - дано ти помогне

lisi4ok
11-08-2009, 15:44
И да ти огговоря на това всичкото ще ги спреш ли? Не. Какъв е смисълът? :? Наркомани бивши няма.

Но това не е мой проблем. Щом питаш, казвам ти а пък ти си решаваш дали ще си трошиш главата.

Да амфетамините СА много по-вредни от алкохола. Неслучайно едното е забранено, а другото - не. Увреждата страшно силно мозъка и невроните, както и черния дроб. Употребата им може да доведе до амфетминова психоза, което е много близко по симптоми до шизофренията. Могат да доведат до параноя и депресия, подтикваща към самоубийство. Зависимостта нараства и е физическа и психическа. Водят до импотентност, тахикардия, аритмия и конвулсии. Рискът от сърдечен удар се увеличава многократно. Достатъчно написах. :) Ясно е, че са много по-вредни от алкохола.


А мерси това ми трябваше

rabg89
01-25-2010, 20:09
Амфетите са изключително коварен наркотик , нищо че се водят към леките наркотични вещества . Аз от личен опит мога да ти кажа няколко факта, които не ги пише в статий или в нета :
1 Вреда - ако запчнеш редовно да ги приемаш ( 2-3 пъти седмично , защото няма как да го правиш всеки ден) вредата им е огромна - драстично намаление на теглото , отслабване на имунитета , растроен сън , окапване на зъбите , перфорация на носната кухина , сериозни повреди в бъбреците , сърцето , кръвоносните съдове и при пушачите - белите дробове ( 10 пъти повече увреждане ако пушиш без да вземаш ). Психозата , която е гарантирана преминава с течние на доста време . Също така се депресираш и ставаш раздразнителен , дори агресивен . Поради факта , съня ти е нарушен се чувстваш нерестанно подтиснат дори безчувствен !
2 Амфетите могат да се изчистят от организма ти притова не са нужни месеци или година , срок от 15 -20 дена . Това че се натрупват в мозъка изобщо не е вярно - от там и най-бърозо се премахват .
3 Как действат - самият амфетамин не ти доставя тази енергия и еуфория а служи като ключ подпомагащ по-бързото функциониране на организма . От тук следва , че се изтощаваш и си отпаднал .

rabg89
01-25-2010, 20:34
Продължавам :-D
За да се възстановиш са нужни 10-15 дена като трябва да взимаш витамини , белтъци ( протеинки за фитнес) и някакъв спорт .
4 Отказване - колкото по-дълго време вземаш толкова по-трудно става ( абсолютно както е с цигарите) Ако си доста пристрастен ще ти е нужно най-вече воля. Но има и трикчета как да се улесниш - занимавай си мислите с нещо което ти е супер интересно - книги, филми , спорт , игри на компа , изобщо неща които ти отнемат вниманието от амфетите и те държат
на страна от хората с който "тупаш" . Така за 1-2 месеца ще се научиш да отказваш . А кога си се отказал НАПЪЛНО - когато ти предложат и си кажеш , че е вредно и няма смисъл ! Някои хора могат да си взимат 1 път на 2-3 месеца без да се пристрастяват , но това са супер малък процент . Никога не се самоутешавай че няма да се пристрастиш защото зависимоста се усеща много късно . Затова амфетите са "лек наркотик" , което не означава че няма да ти навредят а просто го правят без много да го забелязваш.
Ако съм ти бил полезен с нещо ще се радвам . Успех от мен !!!

whatever5
01-25-2010, 21:48
Здравейте, исках да попитам на какво точно вредят амфетамините, колко силна им е вредата примерно саизмерима с алкохола,
до колкото знам те вредят на: Мозъка, черния дроб, сърцето, бъбреците.... Искам да питам на мозъка, черния дроб съизмеримо с алкохол(твърд) колко горе доло са вредни.

А проблемът ми е, значи това лято реших да пробвам амфетамини... и всичко точно, първо вземах един път месечно, но напоследак взех да взимам доста често(на седмица по веднъж), и аз незнам защо, от една страна се случва все така, че ще отидеме на купонче с приятели и т.н. и напоследак доста се притесних, ако може някой да ми каже какво мога да предприема,
защото некси неискам да ставам зависим.... и да взимам всеки ден.

Аз не мога да схвана какъв е смисъла да взимаш "на купонче с приятели"... 5 години жулих амфетки ама никога по домашно му- не са ми били необходими , за да си изкарвам добре, а за енергия. Напълно съм съгласна с предния пост- ще станеш раздразнителен определено ако продължаваш да си пържиш мозъка толкова често и то не само заради недоспиването, просто ти се изкривява трезвата преценка и ти се променя мисленето без да го осъзнаваш- за физическите последици нямам какво да добавя- ти сам усещаш вероятно , че след като си шмръкнеш после 3 дена си пълен дроб, дане говорим , че пушиш и пиеш два пъти повече! Ееееееееех не се научихте да друсате мама му стара- то един път - два в месеца... как да е- няма да те убият , но доста те демотивират и като те хване депресията ,а после апатията за нищо не ставаш... Виждала съм хора около мен дето изперкаха от амфетамини - БУКВАЛНО и бяха на лекарства- при всеки организъм е различно. Може да изпращиш повече психически или вредите да са предимно физически. Как да се откажеш... Ами не знам- аз никога не съм си поставяла за цел да ги спра- просто ми писна в един момент ама все пак не съм си позволявала при мен да стане системно. И ако неможеш да ги откажеш отведнъж поне се постарай да ги ограничиш максимално, а не на всяко купонче за щяло и нешяло да чертаеш сложни бели схеми по компакдискове и списания ;) Друсай с акъл! Не се оставяй да потънеш щото става лошо :)

Bukmop
01-26-2010, 07:18
Здравейте, исках да попитам на какво точно вредят амфетамините, колко силна им е вредата примерно саизмерима с алкохола,
до колкото знам те вредят на: Мозъка, черния дроб, сърцето, бъбреците.... Искам да питам на мозъка, черния дроб съизмеримо с алкохол(твърд) колко горе доло са вредни.

А проблемът ми е, значи това лято реших да пробвам амфетамини... и всичко точно, първо вземах един път месечно, но напоследак взех да взимам доста често(на седмица по веднъж), и аз незнам защо, от една страна се случва все така, че ще отидеме на купонче с приятели и т.н. и напоследак доста се притесних, ако може някой да ми каже какво мога да предприема,
защото некси неискам да ставам зависим.... и да взимам всеки ден.

ВРЕДЯТ НА ТЕБ

BiGBaDWolF
02-17-2010, 17:33
Годишно от алкохол умират повече тинейджари от колко смъртния брой на всички наркотици взети заедно... (за обща култура) ЩОМ СА КАЗАЛИ ЧЕ Е ВРЕДНО ЗНАЧИ Е ВРЕДНО НАРКОТИК Е ПРИ НЕГО НЯМА МАЛКА ВРЕДА ..

SK0RP10N
02-23-2010, 09:26
Взимал съм афетамин 5 пъти за една седмица и нищо ми няма в крайна сметка.
Останах си с тия 5 (хайде и малко отгоре, 7 пъти да съм взиамл кажи-речи) и вече 3 месеца не съм взимал и не съм усещщал и най-малка нужда пак да се нажуля.
Нямах никакви неприятни симптоми докато ги ползвах или спрях, така че това си е строго индивидуално.
Просто си казах: с амфетите бях до тук и точка - те са минало :)
Бих си взел за края на учебната година/рождения ми ден, ама да взимам непрекъснато - то така се губи кефа

defiance
02-25-2010, 15:34
Много глупости изписахте обаче... няма да коментирам : )

unnamedsz
02-26-2010, 16:22
Здравейте, исках да попитам на какво точно вредят амфетамините, колко силна им е вредата примерно саизмерима с алкохола,
до колкото знам те вредят на: Мозъка, черния дроб, сърцето, бъбреците.... Искам да питам на мозъка, черния дроб съизмеримо с алкохол(твърд) колко горе доло са вредни.

А проблемът ми е, значи това лято реших да пробвам амфетамини... и всичко точно, първо вземах един път месечно, но напоследак взех да взимам доста често(на седмица по веднъж), и аз незнам защо, от една страна се случва все така, че ще отидеме на купонче с приятели и т.н. и напоследак доста се притесних, ако може някой да ми каже какво мога да предприема,
защото некси неискам да ставам зависим.... и да взимам всеки ден.
Първо аз не знам нещо на майката Зема, което да не вреди.Второ както каза администратора и да ти отговорим ще ги спреш ли?Всичко е до воля ама така като чета какво си написал явно при теб липсва.Много млади хора заради е тия лайна си загубиха живота.От това се почва...Или смени компанията и изобщо ги спри или започвай да правиш добри дела и да се молиш на Господ да идеш в рая, защото краят ти се вижда... ;)