PDA

View Full Version : За тези к0ит0 0бичат да г0твят



MimmZzZchYyY
11-08-2009, 13:55
Аз личн0 0бичам да г0твя.. Готвенет0 ми е кат0 мания.. :D ..харесва ми да си правя разнии 0пити в кухнята и чест0 се п0лучават вкусни нещица.. Въпр0сЪт ми е: Коя е любимата ви здрав0сл0вна храна.. :D .. к0ят0 м0жете да си сг0твите? :grin:
П.П.: Сп0деляйте и рецептата :D

hoSTagE__
11-08-2009, 14:02
ами аз мога да готвя само сандвичи и салати :D ако на това се вика готвене де :D
иначе любимата ми храна която мога да сготвя е
зелена салата с риба тон и лимонов сок,
сандвичи с топено сирене, шунка и кашкавал препечени на скара
варени картофки запечени с кашкавал и сиренци :D
ако се сетя за още ще пиша пак :wink:

Dian4ety
11-08-2009, 14:41
ами аз мога да готвя само сандвичи и салати :D ако на това се вика готвене де :D
иначе любимата ми храна която мога да сготвя е
зелена салата с риба тон и лимонов сок,
сандвичи с топено сирене, шунка и кашкавал препечени на скара
варени картофки запечени с кашкавал и сиренци :D
ако се сетя за още ще пиша пак :wink:
Как се правят тези картофки :-o
Звучи вкусно :oops:

MimmZzZchYyY
11-08-2009, 15:07
мм не знам д0 к0лко сЪм разбрала, н0 май пЪрв0 карт0фите се варят, след това се слагат 0белени в друг сЪд, кат0 г0ре се настЪргва кашкавал и се запича лек0 вЪв фурната.. и след т0ва си ги ядеш сЪс сирене 8-)

lDoLLl
11-08-2009, 15:09
Мога да правя пица и спагети и пълнени чушки с кайма и ориз. а, да - и да пържа картофки 8-) (но това нито е здравословно, нито е готвене). Добре, че е мама :-D

XxTheOnexX
11-08-2009, 15:19
Аз здравословна храна не ям :D Сама мога да си направя само макарони,кус-кус,сандвичи и салати :D Иначе много обичам да си направя един голяяяям сандвич със всичко възможно набутано вътре - намазани филкийте с топено сирене, шунка, луканка, кашкавал, краставица, сирене, кетчуп, майонеза 8-) А любимата ми салатка е:
сварени макарони
марулки
краставица
домат
малки парченца шунка
царевица
кротончета
и настърган кашкавал отгоре

Мазало е ама е уникално вкусна :grin:

Rhype
11-08-2009, 15:38
Броколи с масло.
Чистиш и вариш на пара и после в чинията добаваш масло :D

ef4etyYy
11-08-2009, 16:53
обожавам салати :grin: мога да ям почти всякакви :P :grin: :grin: :-)

а като правя аз (рядкоо) слагам съвсем малко олио и повече лимонов сок/оцет (зависи кфа е салатата) ии е здравословно и вкуснооо :grin: :-) :-)

Sintya
11-08-2009, 17:03
Да, обичам. Измислям си разни нещица, или следвам рецепти и що годе нещата стават.

will777
11-08-2009, 17:26
az li4no moga da pravq samo qica na o4i s bekon, pala4inki i strahotni spageti s1s domaten sos

k1m qicata dobavqm ka6kaval

pala4inkite stavam mnogo hubavi s konfitur ot qgodi i/ili sirene

a za spagetite sosa mi e ot:
1 морков
средно голяма глава лук
50 г пилешко месо (дребно накълцано)
1 суп. лъжица зехтин
1 скилидка чесън (счукана)
1 супена лъжица доматено пюре
1 с.л. прясна, ситно нарязана мащерка (или 1 ч.л. стрита суха)
150 г (чаша)вода или бульон
сол и черен пипер на вкус.

Infinity
11-08-2009, 17:31
Обожавам да правя десерти. :) И определено ми се получвата нещата : курабийки,меденки,кексове, ремчета..това правя най-често,но не е особено здравословно.Все пак,ако някой прояви интерес за някоя рецепта да попита 8-)

MimmZzZchYyY
11-08-2009, 17:43
яя кажи някакв0 кремчее 8-) :-)

Infinity
11-08-2009, 18:00
Рецепта за Шоколадов крем


Шоколадов крем


Продукти:


1 литър прясно мляко
4 яйца
125 гр. захар
1 шоколад (100гр)
50 гр какао
2 супени лъжици с куп брашно


Начин на приготвяне:


Варите млякото със захарта на бавен огън, междувременно разбивате яйцата,част от млякото (100 гр), какаото, брашното и настъргания шоколад много добре. Когато млякото започне да завира прибавяте получената хомогенна смес и бъркайте на слаб огън до сгъстяване. Разлейте в купи за крем. Ако искате крема да е по-гъст или по-течен добавете повече брашно или по-малко.

Boot
11-08-2009, 18:54
Последното, което осъвършенствах е един много луд лава кейк.
Иначе пилешки филенца с различни маринати, мусака, тиквени кюфтенца, картофено пюре... такива неща.
Мога и разни сладкиши - браунис, черешов кейк, бананов кейк, палачинки с банан, ябълка и канела.

Все вкусни неща 8-)

hoSTagE__
11-08-2009, 18:58
оо да добавя аз правя най-яките катми :D

MimmZzZchYyY
11-08-2009, 19:14
давайтее и рецептиии :D

bloodyF
11-08-2009, 19:33
мм не знам д0 к0лко сЪм разбрала, н0 май пЪрв0 карт0фите се варят, след това се слагат 0белени в друг сЪд, кат0 г0ре се настЪргва кашкавал и се запича лек0 вЪв фурната.. и след т0ва си ги ядеш сЪс сирене 8-)



:lol:


за кво пишЕш ТаКа?иНТеРесн0у лИ тИ е Ъъ? :-) :-)

MimmZzZchYyY
11-08-2009, 20:14
^ какв0 ми е на писанет0 бе :D :D

stefity
11-08-2009, 20:22
Еее вие обаче накъде ги обърнахте нещата... Здравословно ви се казва в темата, не да пишете кой какво може да готви. Пък вие почнахте тука с кремчета, шоколадови кексове 8-) Не че нещо де, ама раздела не е кулинария, а "козметика и диети", към което влиза и здравословното ядене. :)

Тааа... аз имам една рецепта за едни диетични курабийки, които се правят много лесно, здравословни са и доста вкусни, като намеря рецептата ще я постна, а иначе за други готвени ястия най-обичам да си правя задушените зеленчуци (карфиол, броколи, моркови, чушка, тиквичка, гъбки) с малко масло или зехтин. Леле на пара става много добро, особено в комбинацията на варен ориз. Мога да го ям всеки ден.

Neopitom3na
11-08-2009, 20:28
ябълка май :D

Jumbie483
11-08-2009, 20:30
Аз страшно много обичам експериментите в кухнята 8-)
Много, много обичам да намачкам варени картофи и да нароня сирене в една малка тавичка (ама наистина малка), да разбъркам, отгоре да настъргам кашкавал и да го сложа да се запече.
Може да е простичко, но това е най-вкусното ми изобретение :-P

Converse333
11-08-2009, 20:38
Аз съм експерт в сандвичите. :D Просто цяло лято само това съм яла през деня... 8-) Купувам си питки за хамбургер,режа ги на две,понякога си ги запичам,слагам масло,кашкавал,някакъв салам,зелена салата,домати,краставица,ш рена сол...каквото намеря. :grin:

billytalent
11-08-2009, 21:37
По-принцип не ми се отдава,мога да правя само някой неща...картофи със зеленчуци и топено сирене :P,спагети,омлет и ужасно вкусна бисквитена торта 8)

Sarafina
11-09-2009, 07:19
Сандвичи, салата, ама правя по необходимост. Засега салата не съм правила, но знам на практика как :D Зелена салата с риба тон и лимонов сок - елементарно. Канадски палачинки, нашите не ги мога :D Мога и някакъв кекс, води се Orange Oil Cake 8-) Май и баница мога, ама не съм пробвала. Пържени картофи не мога - изглежда страшно :lol: Веднъж се опитах да изпържа яйце, стана някакво малко, свито :(

P.S. - Защо няма раздел или подраздел "Кулинария"? :( Тийнове готвят :lol:

MimmZzZchYyY
11-11-2009, 13:33
даа и аз се чудя защ0 няма такъв раздел 8-)

Arr0gAnT
11-11-2009, 14:35
неска направих нещо което излезе вкусничко а е и много здравословно
5-6 парченца от онзи замразения спанак
3 яйца
червена чушка и морковче
лук
кашкавал и малко сиренце

запържват се спанака лука и чушките, добавят се към разбитите яйца и настъргания кашкавал, слагате там каквито подправки искате и се пече 30-40 мин на 180 в тавичка :P