PDA

View Full Version : Хума



DesSsi
11-08-2009, 13:59
ами мисля да започна да се грижа за лицето ми с хума,, но с какво да я смесвам ? :?

Ambrosia
11-08-2009, 14:14
аз си я правя с кисело мляко

Ambrosia
11-08-2009, 14:17
да и тва го има .. :) а пък майка ми някой път и с вода си прави

DesSsi
11-08-2009, 14:25
смисъл по най-обикновения начин се смесва хумата там с другото нещо , така ли :?

Ambrosia
11-08-2009, 14:28
еми да 8-) слагаш ги в нещо , бъркаш,мажеш и ВОАЛА! :)

DesSsi
11-08-2009, 14:34
а колко често в седмицата :?

mechtaq_za_teb
11-08-2009, 14:41
С кисело мляко, розова вода или просто вода... хумата е страхотна за кожата :)

DesSsi
11-08-2009, 14:44
Мерси за помощта :-) :-) :-)

krisii
11-08-2009, 14:51
Маска за подхранване с хума и зехтин

1. 1 супена лъжица мед
2. 1 супена лъжица хума
3. 1 супена лъжица зехтин
Медена маска
1 чаена лъжичка хума, 1 чаена лъжичка мед. Смесват се хумата и меда – разреждат се с малко хладка вода. Маската се сваля след 30 минути със студена вода.
При мазна и замърсена кожа, акне, пъпки.
- 2 с.л. хума, 4 с.л. вода, 5 капки лимон, 1 яйчен жълтък;
1.суп.лъж.мед(по възможност истински мед )
1.суп.лъж хума...зелена,жълта,бяла..ка вато и да е,хумата е вълшебна!
1.ч.лъж.канела и сока от половин лимон.Седи се 20 минути и се отмива с хладка вода
хума се смесва с отвара от лайка (или други билки), сок от пресни плодове или зеленчуци, или лъжичка мед. сместа се нанася на лицето и престоява 20мин., след което се изплаква обилно с вода

Converse333
11-08-2009, 17:51
Аз смесвам с мед,лимон и кисело мляко. Меда за черните точки,лимона изчиства много хубаво лицето,а киселото мляко си е полезно по принцип... :)

sanq9
11-13-2009, 08:28
Я ми кажете когато я смеся с вода може ли да стой в хладилника или как се съхранява!Смисъл цялото ли пакетче да го смеся или не! :) :) :)

titinkaa
11-13-2009, 08:29
аз си я правя с вода

sanq9
11-13-2009, 08:47
аз си я правя с вода

Да и аз така ще я направя но цялото ли пакетче си слагаш смисъл което остане може ли да се използва за да се мажеш и друг път или се ствърдява и трябва по малко да си правиш! :)

bloodymirror
11-13-2009, 09:04
Ето ти и малко повече инфо за хумата и видовете й :


В днешно време хумата, или глината, както ви е по-удобно, се използва най-вече в козметиката. Големите козметични компании я слагат в продуктите си,а и вие самите можете да си направите маска с хума от аптеката.

Сигурно ви е направило впечатление, че хумата е в различни цветове. Това се дължи не на промишлени оцветители, както някои си мислят, а на различните минерали, които се съдържат в нея.


Зелена хума

Подходяща е за нормална и мазна кожа. Регулира мастната секреция на клетките и е подходяща за справяне с мазната коса.


Зелената хума има и най-широко действие. Почиства кожата, подхранва я с необходимите минерали, заздравява наранените зони и ревитализира.


Бяла хума (каолин)

Подходяща е за суха и нежна кожа. Като маска за коса придава жизненост и блясък. Бяла хума съдържат и бебешките пудри. Богата е на силиций и помага за унищожаване на токсините.


Червена хума

С нея се правят маски за нормална и суха кожа. Червеният й цвят е заради съдържанието на железен оксид.


Богата е на олиго-елементи и връща блясъка на кожата. Помага и за подобряване на кръвообращението.


Жълта хума

Богата е на минерали и тонизира клетките. Подходяща е за нормална и мазна кожа. Подхранва нормалните и чупливи коси.


Розова хума

Омекотява кожата и връща блясъка й. Подходяща е за деликатни, чувствителни лица. Съдържа много олиго-елементи.


Синя хума

Обогатява кожата с кислород, може да се използва за всички видове кожа.


Когато правите маска за коса с хума, трябва да добавите малко алкохол - няколко капки спирт например, за да я отмиете после по-лесно!

Ако сте с боядисана коса, избягвайте да правите маска с хума, защото активните й съставки отмиват цвета!